Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

gabi123
3. máj 2010

Moja malá nechala dudlík na zemi. Za chvílu prišiel náš malý psík zobral dudku do pusy. Vaneska ho videla ze s nim chodí po izbe a večer ked ho pýtala som jej povedala že ved vie ze ho Bajko spapal. Vobec neprotestovala a odvtedy dudku nemáme. 🙂

blanblan
3. máj 2010

Ano dieta na to to asi musi dospiet aby sa zbavilo dudla, musi to samo akceptovat, no ked vidim 5rocne deti s dudlom tak len dufam ze my k tomu nedospejeme(teda ak bude nejake druhe)lebo s malou som spekulovala asi od 18mesiacov ako sa zbavit dudla, na vianoce sme ho zavesili na stromcek ze ho jezisko vymeni za darceky ale to si potom rozmyslela a bol asi 20min velky plac tak sme ho nakoniec isli zobrat naspet. Asi dva mesiace na to sa dudel opotreboval a dohrizla ho a zrazu jej asi jedna z tych dierok vadila v puse a tak ho vybrala potom znovu dala do pusy, znovu vybrala....tak vravim ze dudel je fuj, dame ho babike, tak ho aj dala babike, sice sa jej tazko zaspavalo asi 3dni ale nepytala ho, resp.mohla si ho zobrat keby chcela bol vedla jej postielky v babikinej postielke a potom isiel asi po 5dnoch do kosa uz ju vobec nezaujimal....myslim si ze takyto moment pride skor ci neskor a treba ho vyuzit, necakat kym pojde dieta do skoly lebo rodicia sa podla mna najviac boja toho ze nebudu mat oni pokoj ked nedaju dudel.

mika165
21. jún 2010

chcela by som nejakú radu ako odnaučiť trojčatá od cumlíka,majú 26 mesiacov a nevieme ako na to.Jedno dieťa nejak ukecaš ale tri....?Uvítala by som nejakú radu 🙂

rozala111
22. jún 2010

Ahojte, nam velmi pomohli rady co som citala tu. Najskor sme v jeden den vsetky cumliky okrem jedneho skryla a povedala, ze ich zjedla rybka - tej sa maly boji. A z tej poslednej dudky sme odstrihli cca 1cm- to sme =povedali, ze uz nevladala spapat a ze si ma davat pozor, aby si ju nespapal sam, ked ju chce mat stale v pusinke. A pomohlo. Malemu odstrihnuta duda nechuti, ale pri spinkani si ju stale pyta, no da ju do pusinky a potom vypluje a drzi v rucke. Cize my sme spokojni. dudku sice ma, ale uz cez den ju vobec nechce a na spinkanie ju uz necumle. 🙂

imarikai
22. jún 2010

@rozala111 aj u nas boli policajti a ukradli dcere dudliky tiež sa ich bala par dni sa jej zle zaspavalo ale potom už bolo dobre ale dudel som jej vzala preto lebo aj ked s nim zaspala v noci ho v puse nemala a čakal nas nastup do školky mala vtedy 2 roky aj sedem mesiacov po par dnoch mi riaditelka hovorila že zle zaspava že jej kludne možem doniesť dudlik som povedala že som rada že ho už nema a syn dudel nechcel 🙂 krsniatko bude mať 4 roky v auguste dudlikuje stale a v septembri ju čaka školka

janulienka1
22. jún 2010

Naš maly mal dve dudy.Jednu do pusy a druhu pod nos.Použival ich iba ked chcel spinkať,inak dudlikoval málo.Ked trebalo ísť pomaly do škôlky,tak sme mu povedali,že lištička ma malé babätko a potrebuje dudu tak či mu jednu podaruje.Jednu mu podaroval,dali sme ju na balkon,akože líška si po ňu príde.Trochu sa ošival ,ale pohoda.Na druhy tyžden sme mu povedali,že aj druha líška ma babo,strašne plače,či mu podaruje aj druhu dudku.Chcelo to ešte viac vysvetlovania a babätkach,ale aj tu sme dali na balkon.Trochu sa nam v noci budil,ale bola som prekvapena ako to zvládol.Taku rozprávku sme použili aj pro nočníku.Nechcel nám chodiť na wc.Aj tam to zabralo.Tak sme líškam aj sebe urobili radosť.

terreza
23. jún 2010

Maty mel dudu do dvou let,jednoho dne jsme ho nemohli najit (opravdu!) spolu jsme ho hledali,nenasli,ani pod posteli,nikde..tak rikam:jdem spat bez neho a on kupodivu NEPROTESTOVAL (??nechapu), neexistovalo do te doby spat bez neho..tak ok,sli jsme spat bez neho,druhy den jsem ho nasla tak jsem ho hodila na chodnik,namocila v bahne a pisku,takze vypadal fakt hrozne,Maty ho "nasel" nahodou na ceste,tak rikam,fuj divej na to,vyhodime ho?Jo! tak jsme ho hodili do popelnice a pak se z okna divali jak ho odvazi popelari,zamavali mu a jsme bez neho 😉 Trvalo slaby tyden,kdy si ani nevzpomnel..nejhorsi to bylo k ranu,kdy vstal ve 4 a neumel uz zpatky bez neho usnout,to byly hysteraky..ale po tydnu ani zminka.Ted uz mame nove mimi a to ma svuj dudlicek,Matymu to ani neprijde,ze ho pred par mesici mel taky.. 🙂

bashenka
13. júl 2010

Ja som sa tiež troška zariadila podla rád čo tu maminky písali ale nám nič nepomáha. Malá sa mi zdá už na dudu dosť velká ... možno pred dvoma mesiacmi som sa malej opýtala či nedáme dudinku radšej zvieratkám 😅 ... ona povedala že áno tak sme prišli k plyšákom pekne im dudu odovzdala ..zaspávala bez nej síce hodinu a pol ale bez dudy... aj sa na nu pýtala ale som povedala že ved sme ju dali zvieratkám ... tak bola ticho... na druhý den hned ráno dobehla k svojim hračkám vybrala si dudel a povedala že zvieratkám už dudu nedá 😕 ... a odvtedy je na nej ako závisláčka ... spáva s nou ...neexistuje že by jej dudu mamka zobrala to je cirkus ako svet a ešte aj cez den si ju niekedy vypýta a ked ju nevie nájsť tiež cirkus....jedine že ju rýchlo niečim zabavím a ona na nu zabudne ... jediné z čoho sa ako tak teším je že vonku ju so sebou neťahá ... no som zvedavá kedy sa jej zbavíme 😔

macocha
13. júl 2010

bashenka to mi trochu pripomína našu situáciu 😅 Po prvom pokuse sa malá na cumlík ešte viac upla, viac si ho vyžadovala - skrátka sa naľakala a nechcela sa ho vzdať. Ale na druhý pokus (cca o 2-3 mesiace neskôr) to už išlo ľahšie, naučila sa spávať bez neho. Aj keď doteraz sme na tom tak, že sa pýta, či jej nekúpim nový cumlík, často sa hráme na obchod, kde zháňa "cumlík pre veľké dievčatá" - ale je to tak, že rada by ho mala, ale vie bez neho existovať 🙂 Takže podľa mňa skús pár týždňov nechať to ako je a potom znovu - osveta, darovanie (bábätku, plyšákom, víle Dudlinke...), bezsenné noci 😝
Držím palce. 😉

brumdinka
13. júl 2010

Ahojte, tak Jiřík nejdřív dudlík vůbec nechtěl, od narození. Tak sme mu ho nedávali, pak mu nějaká "dobrá" duše babička dudlajze nacpala a pak sme se ho nemohli zbavit 😝 😀 Naaštěstí sme to nakonec zvládli, je fakt že odmalička je velmi rozumnej a nechá si spoustu věcí vysvětlit ------ tak sem mu ho jednoho dne jednoduše vzala a schovala a když ho chtěla ptal se po něm, tak jsme mu řekli, že už ho nemáme a že ho snědl sousedovic pes. No chvíli byl řev, ale pak už klid a zas se rychle odnaučil 🙂

bosoriak
13. aug 2010

Ahojte, ja sa pridam ku skusenostiam: mala mala dudlik od narodenia, mala dva, striedali sme ich. Po par mesiacoch sme kupili nove, ale stale chcela dudlovat len tie svoje dva. Tak som to nechala tak, z pohodlnosti. Lenze pred tyzdnom si z jedneho vydudlovaneho normalne odkusla. Zlakla som sa, ze si z toho druheho odkusne v noci a zadrhne sa nim alebo co. Tak som nakupila nove, skusala namacat do cukru, nechat ju, nech si sama. vezme ktory chce. Lenze ziadny iny nechcela. Tak som to musela urobit drasticky: zobrat a nechat malu zaspavat bez. Prve zaspavanie bolo 2,5 hodiny a zaspala od placu mne na rukach. Druhe 1 hodinu a dnes cez obed uz svojich normalnych 15 minut. Tak dufam, ze sme za tym. Strasne ma to mrzelo, tiez som planovala, ze pockam, az si bude dat vysvetlit, lenze uz som sa fakt bala. Pri dalsom dietati sa budem teda drzat zasady bud striedat dudle alebo nedat ziadny 🙂 Drzim vsetkym palce, nech sa dari oddudlovavat!

barbiemummy
13. aug 2010

moj syn c.1 mal cumel do 2 rokov, boli sme jeden den u detskej doktorky, ktora mi povedala,aby som mu do troch rokov cumel zobrala,teda ho odnaucila,este cestou spat od doktorky v aute som mu vysvetlila, co mi povedala doktorka, ze cumel mu pokazi zubky a usta, ze mu narastu krive, pomohla mi trochu moja svokra,ktora na seba vycerila svoje dasne vez zubov 😝 a povedala mu, ze ona mala dlho cumel a stratila skoro vsetky zubky.
od toho momentu uz cumel do ust nechcel dat, myslela som si ,ze to bude tazke, ale dopadlo to nad moje ocakavanie.niekedy sme to prave my rodicia, co si vyrabame problemy.na zaspavanie som mu nechala flasku, od ktore sa postupne odnaucil.a musim povedat, ze bol fakt rozumny, lebo aj ked videl sestrickine cumle, tak ich nikdy do ust nedal

waitinka7
18. aug 2010

Ja som oducila syna tak, ze som z cumlika urobila malu dierku noznickami. Kazdy den som to pristrihavala na vacsiu a vacsiu dierku, a malemu som vravela, ze to chodi myska a hryzie mu dudku. On ju sam potom uz nechcel, ked dudlik nemal taku formu aku mal mat, a vypluval to....Tak sme sa oducili, velmi rychly a osvedceny recept.

anavila
16. sep 2010

ahojte...moja 2,5 rocna dcerka bola a asi este aj je velmi namotana na cumlik. Minule zhodou nahod jej ten cumlik spadol do zachoda... samozrejme ze sme ho nevybrali ale splachli sme ho - plakala ako najata...nemali sme doma nahradny ale na druhy den sme jej kupili novy ale nepovedali sme jej to. Prehovorili sme ju ze uz je velka a ze ho nepotrebuje a ze v obchode uz nemaju. Vyzeralo to ze sa s tym zmierila. Toto vsetko sa odohralo asi pred tyzdnom. Problem je ale v tom, ze odvtedy nechce spat, poobede spala aj dve hodinky a teraz hodinu lezime, pricom si stale pospevuje alebo nieco mrmle a spanok nikde. Do vecera je potom nervozna a ani vecer nezaspi skor ako za pol hodiny. Neviem co mam robit. Mam jej dat jej dudu aby znova nasla svoj spankovy rezim a aby bol klud alebo mame pockat co bude dalej?nemate niekto podobnu skusenost???prosim poradte mi.

kapradina
16. sep 2010

Ahojte.ja vubec nemam tušení,jak kluky odnaučit od dudliku.je jim 26 měsicu.tomu jednomu stači na noc a sem tam přes den.a ten druhy furt.tak než abych poslouchala jak řve,tak mu ho radši dam.vim,že to neni ode mě dobre,ale asi su hold měkká. a nevim vubec jak na to.stejně i když se jim to snažim vysvětlit,tak to nema učinek.😝 😒

fem
16. sep 2010

@anavila proces odvykania, najhorsie ste zvladli...bolo by skoda sa vratit do starych kolaji, dalsie odvykanie by mohlo byt omnoho tazsie a horsie...to odvykanie trva cca mesiac...podla toho , ako dlho dieta cumlik malo...to ze videla realne ze cumlik nie je to je super...dava jej to zmysel..inak sa odporuca, nejaka nahrada do postielky nejaky maznacik, na tom sa vraj nebuduje zavislost...nieco co jej bude davat tu istotu...atd...
cize buduce odvykanie by mohlo byt omnoho horsie a este dlhsie....

jaroe
18. sep 2010

u nas to bolo uplne v pohode. Mala mala cumlik vzdy viac menej len na spanie. Vzala som jej ho ked mala cca 13 mesiacov. Pred vecernym spanim prvy krat. Dostala flasu s cajom a potom nic.... 😀 Chuda male, otvarala usta, nieco jej "nesedelo". Ale zaspala, trvalo to sice dlhsie ale uz o tri styri dni si na neho ani nespomenula. Musela som sice nacas znovu zaviest spievanie pri uspavani, ale len na par krat. Mala zaspava ale so mnou alebo s MM na posteli, zrejme by to bolo narocnejsie, keby zvykla spat sama v postielke. Ked mala spat mimo domu, t.j. v aute alebo v kociku, bol s tym problem dlhsie, nedarilo sa jej zaspat. V tom case ale uz v kociku velmi nespavala a v aute uz teraz nema problem. Sama som bola prekvapena, ake to bolo bezbolestne

deni1304
18. sep 2010

u nas to slo take docela v pohode 😉 , asi v 16 mesicich, jsme byli venku a kdyz jsem otvirala dvere od domu, tak mu upadl na zem. Zvedla jsem jej a rekla, ze jej musim umyt, maly dostal tak sileny zachvat vzteku, ze jsem se rozhodla "nic nebude", byla jsem hnusna matka 😀 😀 , 20 minut rev, po 20 minutach si na nej ani nevzpomnel, tak jsem mu rekla, ze je velky kluk a cumel odvezli popelari. Nastesti i v noci si na nej ani nevzpomnel 😉 😉 musim podotknout, ze mame o 17 mesicu mladsi dcerku, ktera ma take cumel... i kdyz jej u ni videl, tak mi vzdycky rekl, ze uz je velky kluk, a ze jej nepotrebuje. Myslim si, ze se jako maminky spise bojime reakci deti a vseho toho, co se muze stat, kdyz jim cumel vezmeme...

majula28
21. sep 2010

najlepšie je ked sa na neho vôôôbec nenaučííí 😀 😀 😀 môj malý ho nemá 😅 😅 😅 takže sa nemusíme aspon odúčať 😀

monika237
27. sep 2010

..no aj nás to o chvíľku čaká, zatiaľ máme dudku iba na spanie a aj to ho niekedy wobec nechce..sestra odnaučila svoju malú tak, že dwa mesiace pred vianocami jej vysvetlovala, že si pre dudku príde ježiško a za to jej donesie darčeky..mala vtedy mesiac pred druhým rokom, takže dúfam že aj naša to pochopí a bude to v pohode...strašne sa mi nepáči, keď ide troj až štvorročné dieťa po meste a v ústach má dudel...nuž, niektorí rodičia, čo som si všimla, normálne ten dudel pchajú tým deťom do úst...

cilka27
2. okt 2010

my sme sa zbavili celkom hladko . . . .mala som jednu v zalohe keby nahodou . . . boli sme na chalupe a mame tam taky potok . . . povedala som Petke, ze nech pozicia dudu rybycke nemovi a ona sama hodila dudu do potoka . . . potom sme sledovali ako plava duda prec . . . ked vecer pytala tak som sa jej opytala ze kde dala dudu . . . no a spomenula si ze pozicala nemovi . . . . takze druhu dudu ktora bola v zalohe som mohla kludne vyhodit 😀

fairy
26. okt 2010

Ahoj holky rada bych se s Vami podelila o mou zkusenost.

Mam skoro 3 letou holcicku a skoro rocni. Chtela jsem Ellie zbavit dudlika kolem 2 let (mela ho vylozene na usnuti a pak ho vyplivla a ve skolce ho vubec nepotrebovala) No prvni dva dny bez problemu ale pak zacala plakat a do toho dostana rymu no ja mela baby doma takze jsem to vzdala a cumilek putoval zpet. To byla nejvetsi chyba pokud ho jednou vezmete uz nevracet! Zacala na nej byt dost upnuta a najednou ho mela v puse celou noc a rano kdyz se vzbudila tak ho hnedka hledala no nic nechala jsem to do srpna- jeli jsme na dovolenou a rekla jsme ze az se vratime uz bude velka holcicka a Vila ji cumlek odnese a da ho jinemu miminku. Ona vpohode ale vecer se ho vzdy drzela zuby nechty. No nic vratili jsme se a druhy den kdyz se vratila ze skolky tak me pod polstarem cokoladu a lizatko od 'vili' a cumilek pryc. No byla uplne v pohode az do te doby nez sla spat. To byl des bylo mi ji tak lito trvalo skoro 3 hodiny nez usla a jeste se asi 2x vzbudila. No dalsi den tam mela zase lizatko za to jak je sikovna a uz brecela jen hodinu, treti den uz jen asi 10 minut a do tydne si na nej ani nevzpomela tak 2x tydne ji dam neco pod polstar ze je moc sikovna a ona ma radost ze Vila za ni chodi. Ted uz ji nedavam nic je to uz skoro 2 mesice a je zapomenuto.Taky bylo tezske pro ni videt cumilka u Ruby ale to prenesla rychle. Takze holky drzim palce na vase odnaucovani. 😉

macocha
26. okt 2010

@fairy súhlasím, že keď sa už raz vezme, je najlepšie nevrátiť, ale niekedy to hold na prvýkrát nevyjde 😝 Takže si to neber za chybu, ono sa to pekne povie, ale keď sa nedá, nedá sa.
Aj my sme pracovali s vílou... síce nie na sladkosti... ale malá potom večer vrieskala, nech zavolám víle, aby okamžite priniesla cumlík nazad 😠 Ale o 4 mesiace neskôr to už zvládla, hoci aj to bol boj. 😎

akras
8. nov 2010

Už je to tady!!!!Bára právě poprvé spí bez dudana , byla tady barunčina kamarádka Alice a říkaly jsme si, že alice dudu nemá. A když šla spát, tak jsem se Báry zeptala, jestli dáme dudu Alici a uděláme mu pápá a budeme spát bez dudánku, tak že jo.
Když jsme ležely v posteli, tak ještě chvilku plakala, ale když jsem se jí znovu zeptala, tek že prý ho Alici dáme (kdyby řekla ne, vrátila bych jí ho) a usla pak celkem rychle, zpívala si travička zelená a najednou byla tuhá.
Vůbec jsem to nečekala, děsně jsem se toho bála a teď mám úplně staženej žaludek, co bude večer, ale teď už asi nesmíme couvnout. Jen nevím jestli mám jít večer cvičit a nechat manžu na usínání samotného....
úplně se z toho klepu, ale doufám, že to nakonec budu prožívat víc než Bára 😅

akras
11. nov 2010

Tak musím říct, že průběh je den odedne lepší. S usnutím ani tak problém nemá, musíme ale u ní být (předtím jsme uložili a šli pryč), ale usne za chvilku, 1. noc si trochu poplakala, ale vždy se jí zeptám Komu jsme dali dudánek, teď máš místo toho kočičku. A taky jsme začali číst pohádku před spaním, to se jí líbí.
Horší to bylo v noci, když se vzbudila, bez dudlíka nebyla schopná usnout. Tak první noc byla vzhůru asi 45min, průběžně plakala, ale po dudlíku nevolala. Teď se mi zdá, že spí dokonce klidněji než s ním. Sice se 2-3x za noc taky ozve, ale do minuty spí znovu sama, já ji třeba jen pohladím (ale my se budili i s dudlíkem a to i víckrát).
Přes polední spaní je blbý usínání, to se jako vzteká, pláče po dudlíku ale nakonec si dá říct. Poprvé spala přes poledene kratší dobu, ale včera už dala skoro 2hodiny a ani se mezitím neprobrala (což s dudlíkem ano).
Taky první dva dny plakala po probuzení, že chce dudu, byla taková protivbná a ukňouraná,ale včera už jen řekla dudu úplně klidně a já řekla, že jsme ho dali a úplně v pohodě.
Takže lepší průběh než jsem čekala. Snad do neděle už si na něj ani nevzpomene. 🙂

anta
11. nov 2010

Ahoj holčinky, já toho dudlíka nechala zcela na synátorovi a ten ho "odhodil" ve dvou letech a je fakt, že od té doby mi přes den občas taky nespí, tak pozor 🙂

apfele
12. nov 2010

dudlíka jsme se zbavili celkem rychlé. Malý měl dudlíka jen na spaní, takže jednoho dne jsem se rozhodla, že dudlík se už konat nebude. Večer na spinkání jsem mu ho nedala, Hodinový řev jsme vydrželi, a od té doby je klid 😀

kytinka
20. nov 2010

ahojík holky, prosím je tady někdo kdo má podobnou zkušenost? chci odnaučit dceru na dudlík páč začínáme mít problém s odkládáním dudlíka po spinkání, nechce ho dát, musím ji přemlouvat, pak jsme celý den bez něj, jenom na spaní. Má celkem dva, jeden v puse a jedním si krouží po očičkách a uspává se. V lednu jí budou 2,5 roku a už začíná být hodně sobecká, všechno já já, točit kolem mě a tak jsme přitvrdili. Dnes jsme nechtěli dát dudlíky že jsou zabalené pro Ježíška, ale nakonec jsem jí dala jeden do pusy aby se uklidnila, že jeden jí musí stačit aby si odvykla aspoň na ten jeden, jenže ouha, řvala mi asi hodinu, děsná scéna, málem se pozvracela, nakonec nešla spát a po určité době co se uklidnila odložila i ten jeden co měla v puse. Připadám si jako krkavčí matka když jí nechávám takhle vyřvat, ale říkám si že když povolím, tak to bude příště ještě horší, už je chytrá a využívá situace. Hrozím se toho, že se v noci probudí a bude ho zase chtít jinak zase udělá kravál. Nepomáhá ani že dáme miminku, ani že ho dáme Ježíškovi, pořád říká, že ho nedáme, že si ho nechá, taky se bojím aby neměla předkus nebo nějaký blbý zlozvyk. Myslíte že mám vydržet a nepovolit aspoň s tím jedním a na Vánoce vyměnit za dárečky ten druhý a zkusit to znovu. Jsem z toho zoufalá. Nemůže to ovlivnit její psychiku?? Díky

el267
20. nov 2010

@kytinka já nebudu ta pravá, co ti poradí. Moje malá je těžký závislák na dudlíku. Bez něho neusla, přes den se ho taky dožadovala. Ve 2 letech na radu zubní doktorky jsem jí ho ze dne na den vzala. Kvůli tomu, že nám pohrozila s křivýmy zuby. Plakala krátce a celkem si na to zvykla. Jenže nakrátko mi onemocněla a mě jí bylo líto, tak jsem i na nátlak rodiny, že je malá atd . jí ho dala. Před 3.týdny jsem řekla dost. Vysvětlila jsem jí, že už je velká atd. a jednoduše jsem jí ho dala. Vzala to celkem klidně. Pofňukala si, přes den i večer se na něj ptala a já jí ho prostě nedala.
Problém vznilk u mojí mamky, tam jsem jí ho vzala a vyhodila taky, ale moje mamča jí ho jednoduše kopupila 🙄
a vznikl problém, odmítala jezdit od mamky domů. Hysterický pláče atd. Tak jsem včera vyměkla a dala jí ho na spaní. I s ohledem na to, že si začala cucat palec a to mi doktorka řekla, že je to horší jak dudlík.Zlobím se na sebe i na mojí mamku, že to nerespektuje. Nejednoduší by bylo jí tam nedávat, ale já potřebuji malou docela často hlídat.
Tak mi teď nezbyde, než počkat,že snad z toho vyroste 😒

iluss
20. nov 2010

Tak u nás šlo odnaučování dudlíku docela lehce, Když jí bylo 14 měsíců, tak se válela u nás v posteli a jak si hrála s dudlíkem, tak jí zapadl za postel, No a abych se pro něj dostala, tak bych musela sundat matrace a rošty postele a dudlík vytáhnout. Tak jsem ho tam nechala a vysvětlila jí , že dudlík zahodila a že prostě není. Ona chvilku opakovala dudu není, dudu není. A pak si na něj celý den sni nevzpomněla. (používala ho totiž většinou jen na spinkání a nebo když plakala, tak na uklidnění). Obávala jsem se večerů a usínání, ale naštěstí to šlo taky celkem dobře. Tři noci sice spala neklidně, ale pak na něj zapomněla a už byla bez něj a ani jí nechyběl.
Pak přišla taky nemoc a vysoké horečky, tak jsem uvažovala o tom, že bych jí ho vrátila, ale nakonec jsem odolala a dudlíka jí nedala a jsem tomu teď opravdu ráda!
Přece jenom je asi lepší odnaučit od dudlíka dokud je ještě malá a tolik to nechápe a nepamatuje si to tolik, než když už je velká a dokáže si o něj říct 😉