Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

lusy82
6. apr 2012

@monikapalo Já jsem odnaučila malýho když mu byl asi rok a půl. Měli jsme dudlíka už jen na spaní. A měl jedno období, kdy pořád něco házel za postel včetně toho dudlíka. Tak jse se jeednou naštvala a řekla mu že dudlík už nejde vyndat, že si ho odnesla myška pro voje miminka.Tak chvíly koukal a nechal to být. Bylo to ráno. No a odpoledne to chodí spinkat do naší postele a já ho uspávám přitulená k němu plakal, ale jak jsem byla s ním tak to dlouho nervalo. Večer pak usínal v postýlce sám a to bylo horší. Ale vždycky když volal DUDY tak jsem ho chvíly hladila a pak jsem mu vysvětlovala, že dudlíček už mají miminka od myšky a to ho uklidnilo. Tak snad ti to aspoň trochu pomůže.

monikapalo
9. apr 2012

@lusy82 No Tomi to preziva hrozne a ja tiez. Odkedy som mu vzala cumel, uplne prestal poobede spat a to predtym spal kludne aj tri hodiny. No a v noci to tiez nie je ruzove, nevie zaspat, ani sam, ani so mnou, nijako. Takze bojujeme uz treti den, zatial sa nic nemeni. Stale pred spanim place, lebo mu chyba cumel. ☹ Neviem, dokedy to bude trvat. Bojim sa toho, aby mi uplne neprestal spat cez obed. Vidim, ze mu ten obednajsi spanok chyba. 😢

kaja73
9. apr 2012

@monikapalo mozno poviem uplne od veci-ale ja by som mu ho na spanok jednoducho nechala.
Moj syn ked nastupil do skolky v 3 rokoch ,tak tam bolo plno deti co si az tam od neho odvykli.
myslim, ze su aj horsie zlozvyky ako cumlik v 2 rokoch na spanie-cez den by som uz nedavala.
Zober si kolko kojenych deti zaspava na ciciku aj v 2 rokoch a v noci sa X krat budia na cicik-su kojene tak je OK?
moj prvy syn cumlik nemal,ale cicikoval do 2 rokov a mladsi ho mal do roka ,potom zo dna na den s nim prestal-keby nie tak ho proste ma dodnes-ale len na spanie.
Teraz ma svojich maznakov-plysove handricky,macka a babiku-sa ledva do postielky s nimi zmesti.

monikapalo
9. apr 2012

@kaja73 ja s Tebou suhlasim, ale nasa babka je zubarka, takze dostavam dobre lekcie o zuboch 😀 😅 Takze som sa jednoducho rozhodla, ze to musim urobit a hotovo. Takze teraz znasam dosledky a to doslova. 🙂

kaja73
9. apr 2012

@monikapalo to si uz sama musis rozhodnut co bude priorita-spanok alebo mozno krive mliecne zubky-ale len mozno-poznam kopec deti co cumlali ako o zivot a zuby maju rovne-ja som mala do 3 rokov 3 cumle-jeden do ust dva do ruk a zuby som krive nemala 😉 kaz z cumlika nevznikne-ak nie je od cumilk od medu.

monikapalo
9. apr 2012

@kaja73 No zial uz povolit nemozem, lebo syn by hned zistil, co moze a co nie. Takze uz ked som sa na to dala, tak to musime vydrzat obaja. 😉

kaja73
9. apr 2012

@monikapalo tema je- ako oducit dieta od cumlika-,takze som tu mimo temu 😲
drzim palce nech teda vytrvas.

zvedavamt
9. apr 2012

Moja sestra vymyslela cumlikovu vilu 🙂
Malemu rano povedala,ze v noci mu zobrala cumle zubkova vila a dala ich detom, ktore ich potrebuju viacej ako on. A za odmenu dostal drobnu hracku "od vily, za te cumle.
My sme malej cumel zobrali ked mala 2,5r a odvtedy uz cez den nespala,lebo sa bez neho nevedela ukludnit. 😒
Kamoska nedala malej cumel,tak si zacala cmulat palec a neprestala ani ako školkarka a ma krive zuby.
Pouzivali sme špecialne cumle z lekarne na rovne zubky , česke,len uz som ich nevidela v lekarni.
Len nieco taketo:
http://www.curaden.ch/products/curaprox/cmp_101...
http://www.babytip.sk/detsky-textil/zavinovacky...
neviem, ci su rovnake,lebo nevidno z boku aky je.

monikapalo
9. apr 2012

@kaja73 nemyslim si 😀

monikapalo
9. apr 2012

@zvedavamt Tak toho sa ja obavam najviac, ze moje dieta uz nebude spat cez den. ☹ No myslim si, ze by som spravila chybu, keby som mu teraz dala cumel spat.

mirinecka
9. apr 2012

Môj syn dal osobne dudel čertovi keď mal 3r aj 3m dovtedy sme skúšali všeličo a nič nezabralo. Stále len hovoril že dá čertovi a na mikuláša to aj dodržal a bolo po dudli 😀, ani neplakal. Ale teraz po štyroch mesiacoch dostal asi deficit a stále keď nájde dudel ročnému bratovi tak už uteká sa zašiť a dudle 😨 . Keď je doma ticho a jeho nikde tak je schovaný s dudlom 😉 , tak teraz dudle schovávam aj mladšiemu do skrinky. 😀

lusy82
9. apr 2012

@monikapalo Mě jiřík taky ze začátku usínal hůř. Ale během ´jednoho měsíce to bylo lepší a lepší ani sem to nepostřehla. Ono to určtě nepůjde úplně bez pláče. Chce to trpělvost a neustupovat, protože jinak uvdí, že si ho vždycky vyřve a budeš to mít horší a horší.

lusy82
9. apr 2012

@monikapalo Jinak s těma zoubkama tomu taky moc nevěřím. třeba moje kamarádka nedává dudlík od as roka a její doktora jí v roce a půl řekla že má typcké dudlíkové zoubky 😀 Tak nevím no ...

monikapalo
11. apr 2012

@lusy82 ten spanok ma mrzi najviac, cez den nevie zaspat, je to stale s placom ☹ , alebo v kociari a vecer pri nom musim lezat ja, co mi nevadi, ale predtym zaspaval pekne sam a nikoho pri tom nechce. Takze spanok sa nam uuuuplne pokazil. Ale utesujem sa tym, co si mi napisala, ze do mesiaca by sa to malo pekne upravit. On si ten cumel uz ani nepyta, len nevie bez neho zaspat. A neviem, co mu mam dat do tej postielky, aby sa s tym zabavil tak ako s cumlom, vytvoril si k tomu vztah, ale take nieco. 🙂

lusy82
11. apr 2012

@monikapalo My spíme od mala u mě v posteli tak jsem k němu vžycky přitulila pusinkovala a utěšovala. A dones mu před spaním zpívám, myslím že není nic nad blízkost mámy 🙂

sante81
11. apr 2012

@monikapalo ahoj , cumel by som naspat uz nedávala, ked ste vydrzali 4 dni bez neho, tak by to bol krok spat. a ani si nemyslím ze to bude trvat mesiac. spánok sa mu vráti za pár dni, ani nebudes vediet ako. ja som tak bojovala s nočnou flasou a so sunarom, nechala som to zájst az tak daleko ze pil 5 flias v noci a to uz mal 2 roky a 4 mes a bol to len hlupy zvyk. reval v noci asi tyžden, nepovolila som, aj ked mi to bolo luto. od vtedy mám pokojny nocny spánok, môj syn spí 11hod v noci v kuse a tak isto je to aj s dudlom. ma ho len na spanie, plánujem odučit v najblizsích dnoch, ale bol 3 tyždne chory, horucky, teploty, anitibiotika, tak sme mali krok spat a uz je aj vo svojej izbe, na velkej posteli a tych zmien bolo od nového roka vela. tak nám ostava len dudel. vezmem jeden den a uz nedám. zubky ma krivé a viem ze to je z dudla, čo je moja chyba, ale čakáme 2 deita v juli a nepotrebujem aby bral dudel - ak ho budeme potrebovat svojej sestričke. takze len trpezlivost a pevné nervy

dadica
11. apr 2012

@monikapalo Ahoj, náš malý sa odučil od cumľa, keď mal asi toľko ako tvoj syn. Jedno ráno vracal, ovracal aj cumeľ, potom si ho dal do úst a samozrejme bol pre neho hnusný, tak ho vyhodil. Rozumovo chápal- cumeľ bol hnusný, tak ho vyhodil, ale podvedomie pri zaspávaní a v noci, keď ho nemal ho pýtalo. Tiež nechcel spať na obed, večer zle zaspával, v noci plakal. Už som aj ľutovala, že som mu nekúpila druhý. Teraz už ani nevie, že nejaký cumeľ mal. A k tým zubom- mal ich už krivé a ako prestal mať cumeľ sa mu vyrovnali. Teraz to u vás vyzerá asi zúfalo, ale skúste vydržať.

lenka03
11. apr 2012

u nas boll tiez problem s cumlikom, najprv som ju nechcela odnaucat naraz s nastupom do jasli lebo tam este bolo par deti s cumlom tak aby si nekradli, neskor sa nam to konecne ciastocne podarilo - cumel len na zaspavania ale zaspat bez cumla neslo. Potom ked zubar zahlasil ze sa to rysuje na predkus tak sa tato nastval a zo dna na den ju od cumla odnaucil s pomocou nejakeho korenia. Okorenil prvy krat a boli slzy, okorenil znova a odvtedy je cumel fuj. Kludne sa moze niekde povalovat a ani nanho nesiahne 🙂 Drsne ale rychle a ucinne. To naozaj bolo o dost viac placu ked sme ho skryvali a vymyslali rozne prihody ...

joggy
11. máj 2012

ja ked som bol mali tak som ho spalchol do záchoda mama mi povedala že male rybky budu mať cumlík 😅

handm
27. máj 2012

@monikapalo ahoj, chci se zeptat, jak dopadla akce dudlík?! Mmalému budou v září 2 roky a už dlouho ho má jen na spaní. Ale kvůli zoubkům a taky kvůli "závislosti" jsme se rozhodli mu jej vzít. Jenže jak píšeš, uplně mu to rozhodilo spaní. Po odědě nechtěl bez něj spát vůbec, nespal tři dny, byl přetaženej, protivnej - vstává ráno v 6 a normálně spával tři hodiny pravidelně. Ted nic. Večer nějak usne, ale s někým z nás, a to taky po hrozně dlouhé době - dříve to bylo tak do půl hodinky, ted to trvá tak hodinu i více 😲 Srovnalo se to u vás? My jsme zatím vrátili dudlíka na spaní přes den, aby si odpočinul aspon trošku vůbec, ale někdy nespí ani s ním ☹ A večer je bez něj už týden, ale změna - zlepšení se spaním žádná ☹ A navíc se občas v noci probudí, tuhle například třikrát, přitom už tak půl roku spinkal krásně celé noci. On se po dudlíčku už ani neptá, ale bez něj neumí usnout.... a to ho celý týden utahávám jako kotě, děláme dlouhé procházky, vymýšlím program aby byl opravdu utahanej a ospalej - což sice je, ale prostě "spinkat ne" ☹ Díky za reakci!

vlcek
27. máj 2012

čaute maminy,naši miláčci ješte ve 2-letech měli dudlík pomalu aj venku,a hlavně na spaní.někdo pak tady na koníkovi poradil začít dudlík postupně odstřihávat,nám se to teda osvědčilo na 100% 🙂 .dudlů jsme měli asi 10,každej večer jsem vzala nůžky a nenápadka všechny odstřihovala,postupně kousek po kousku.děti se sice divili,tak jsem jim vysvětlila,že si to sami odkusujou zoubkama 😀 .Jendovi to přestalo chutnat po 4 dnech a Andulce asi po týdnu 😅

handm naše děti když jsou přetažený a utahaný spí v noci o to hůř a taky se pak budí a vstávají mnohem dřív než jindy 😕 ,doufám že vám třeba tady to pomůže a Tobě i malýmu se uleví 😉 ,držím palce!

handm
27. máj 2012

@vlcek Právě, to u nás bohužel taky platí - čím líp spí přes den, tím líp v noci a naopak, takže je to ted peklo.. nechci ustoupit a dudu mu zas vrátit, "voral" by se mnou už od tohohle věku, stačí že zkoušíme ten "etapový" závod - nejdřív vzít na noc, pak na denní spaní... on je chytrej jak vopice, ale je to někdy o nervy.. 😝
U nás má jen jednoho dudlíka- tedy měl dva, ale jednoho jsem už vyřadila a to si ani nevšiml, že modrý už není a zbyl jen zelený, to je mu egal... tak možná zkusím odstřihávat, až budem odnaučovat i ten na odpo spaní... dík!

monikapalo
28. máj 2012

@handm Ahoj , tak dopadlo to presne ako pises. 😒 Sme uz mesiac bez cumlika, ale cez den zaspava iba s lentilkami 😀 😠 , aby sa ako tak zabavil, teda dam mu do postielky 2-3 a tak si ich po troche ujeda a zaspi . No zacinali sme tak, ze sme tri dni cez den vobec nespali, teda ked prisla 17-18 :00 tak mi odkvecol sam na posteli a potom sme mali trapenie zaspat zasa vecer. No a vecerne spanie, to uz iba so mnou, predtym zaspaval pekne sam a to uz o 20:30. Teraz ide spat o hodinu neskor, so mnou a trva to niekedy aj pol hodinu a samozrejme s placom. Po troch tyzdnoch sa to mierne upravilo, cez den zaspava sam, vecer so mnou, na cumel sa vobec nepyta. Akurat co som mu ponechala, tak to je cast cumla, teda iba ta umela hmota, cumel samotny som uplne odstrihla 😀 , tak toto ma stale v ruke, hra sa s tym a tak zaspi. Uz som skusala, dat ho spat vecer sameho, tak ako to bolo volakedy, ale zbytocne. No a v noci sa budi stale, pretoze si pyta mlieko, cca tak okolo 01az 02 :00. Takze momentalne sa chystam na to, aby sme to nocne mlieko vynechali. Hladny byt nemoze, cez den sa naje dost. Skusala som to aj vcera, no neuspesne. Vydrzal revat aj hodinu a to uz som nemohla dopusiti jednak koli nemu, jednak koli manzelovi a susedom. Takze neviem co bude dalej. Drzim prsty pri oducani. Inak , ked som povedala niekomu, ze place preto, lebo som mu vzala cumlik, tak mi kazdy povedal, ze som to nemala este robit, ze je este maly a ze do troch rokov je to ok. No nepolavila som , teraz to mame za sebou. 😉

handm
28. máj 2012

@monikapalo Ahoj, díky za reakci... No u nás stále zatím stejné, dnes tedy spal celou noc, ale proto, že byl utahaný ze dne, protože spát odpoledne nechtěl, ani s dudlíkem, nakonec jsem ho udyndala asi ve tři a nechala ho jen hodinu, tak byl naštvaný a urvaný, ale stejně bez dudlíka usnul až v devět ☹ A normálně chodil tak, že kolem osmé spal 😝 ale stále s námi, protože on už spí asi čtvrt roku ve velké posteli a když je tam sám, slejzá dolu a ted bez dudlíka by to bylo ještě horší, myslím, že by tu klidně lítal do půlnoci 😲
Noční mlíko u nás bylo snazší - na večer ho píval v postýlce, ale začala jsem mu dávat to pítko avent (ne klasický dudlík na lahvičku) a rázem ho přestal pít, protože z pítka ho to nebavilo. Ted mu dávám na noc do postýlky vodu s tím aventem pítkem a sem tam si upije, nekdy jo, někdy ne.
Ty odpolední lentilky jsou taky "hustý", co oni na nás nevymyslí, co?!
Tak taky moc držím palce na mlíko a vydržte! My musíme taky😉🙂!!!🙂

monikapalo
28. máj 2012

@handm Tie lentilky mu tiez chcem coskoro zrusit 😀 , pretoze to je iba dalsi blby zvyk. Ale toho mlieka v noci , tak toho sa dost bojim. Skusala som mu dat iba vodu, flasa letela cez celu izbu 😀 . Ani vysvetlovanie nepomohlo, ani sa to nedalo, pretoze reval tak, ze ma urcite nepocul. 😠 Napadlo ma, ci mu nedat to mlieko na sosak do Aventu, ako pises, ale ako poznam svoje dieta, to mu vadit nebude, hlavne ze ma mlieko 😀 . Takze musim ist na ostro, dat mu do postielky flasu s vodou a nedat mlieko. Booooze, bojim sa toho. ☹

katrinka8
8. nov 2012

U nas bola pred cca mesiacom Cumlikova vila, dcerku sme na nu par dni (alebo tak 2 tyzdne) pripravovali. Povedali sme jej, ze pride, zoberie si dudel (mala ho len na noc na zaspatie, potom ho aj tak vzdy vyplula), a necha jej nejaku hracku. Nepovedali sme, aku - povedali sme ze nevieme, ze uvidime, ked pride, tak sa velmi tesila a bola zvedava. Vzdy sme vsak prizvukovali, ze tie dudle si zoberie a uz ich ale nevrati. Ale ze miesto nich bude hracka. Cakali sme vlastne zaroven na to, kym objednana babika pride 😀 Naschval sme jej objednali latkovu babiku, aby mala s kym spat 😉 Je to tato: http://detskahracka.mimishop.cz/detail.php?zboz... Vyber mal uspech, vsade s nou chodi, musela som jej usit sal a ciapku dokonca, aby jej vonku nebola zima 😀 Jeden vecer, ked sa dcerka kupala, som "zhabala" dudel a do postielky dala babiku. Ked dcerka dosla, bola taka vytesena z babiky, ze na dudel zabudla. Nikdy viac si ho uz nevypytala - vzdy len skonstatuje, ked jej niekto chvali babiku, ze ju ma od Cumlikovej vily, ktora jej ju dala a zobrala si dudel a dala ho malickym babatkam. Ale ma problem so zaspavanim, este jej nejde zaspat, trva jej to dakedy aj vyse hodiny, ale zlepsuje sa to. No ale snad sa to nauci aj bez dudla. O mesiac bude mat 2,5 roka - najvyssi cas zbavit sa dudla 😀

andula31
10. dec 2012

No ale čo ak dcérka chápe, že dudel nemáme a nedostane, ani ho nepýta, ale je naučená s ním zaspávať a nevie už tretí deň cez deň vôbec zaspať a v noci sa zobudí okolo štvrtej a do rána je hore?!? Vidím na nej, že je už vyčerpaná, nervózna ale v postielke, alebo pri mne, kdekoľvek ju skúšam uložiť a uspať sa iba prehadzuje a nespí.....

lenka1707
17. dec 2012

Ahoj, máme syna kterému je 2 roky a 4 měsíce.potřebuji poradit ale ne jaky pořádní recept na odnaučení cumle.Poradili mi aby jsem cumel namočila do octu nebo do pepře,jenom náš syn si cumel utřel do kalhot a znova si ho dal do úst. Zkoušela jsem mu ho vzít ale to bylo na nevydržení.Ten doma šílel,to jsem ještě nezažila a co je horší od té doby ho musí mít i venku. Je to děsní a jsem zoufala. Už nevím jak na něj. Už jsem se aj vyhrážala.

tina1311
28. dec 2012

moj syn mal 14 mesiacov ked som ho oducila od cumlika jednoducho som odlozila ale neplakal lensa ma opytal ze kde ma cumlik vravela som mu ze spapal havko asi tri dni sa ma na to pytal ja som si vravela ze ja to musim vydrzat ale u nas to slo jednoducho....ale kamoska odstrihla malemu cumlik a uz nechcel ze ju ma pokazenu...

helcas
29. dec 2012

my ho dcerce "sebrali" v necelých 2 letech...ona ho někam zašantročila, hledali jsme ho všichni usilovně společně, ale nenašli.. a tak prostě musela přijmout to, že se ztratil (já ho pak doopravdy našla, ale uklidila, aby ho už nikdy nenašla)..pár nocí lehce pofňukávala, přes den si taky na něj vzpomněla a já jí na to odpověděla, že ho ztratila a ať si ho tnajde..tak hledala a nenašla a prostě to vzala za chvilku jako fakt, že je prostě ztracenej