Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

janetina
20. jún 2009

no my sme verni spolocnici Par pokusov nam nevyslo ale teraz najnovsie mu davam zuvacku 😀 a zatial sa to da uvidime...ale vecer by nezaspal bez nej 😔 😝 a to uz mame 2r,5mesiacov

petja
20. jún 2009

Tak to je sila Janetina. 😕 Každopádně synáček mojí známé ho vyměnil až ve 3,5 za kolo 😀

S Vercou souhlasím,možná jen s tou vyjímkou,že myslim,že by se dítě toho rituálu mělo účastnit taky 😅 Ale tys mu určo řekla,kam se poděl,že? 😉

ivankova
21. jún 2009

Ahojte moja pomaly 4rocna dcerka sa tiez nevedela rozlucit takze sme pristupili na ,,drastickejsi sposob,, 🙂 na meniny sme jej kupili skrecka a povedali sme ze ked ma skrecka uz nemoze mat dudku,lebo je uz velka.Ked sme ju obcas ,,nacapali,,tak akoze ideme skrecka splachnut do zachodu..A odvtedy mame pokoj 😝

babacik
22. jún 2009

ahojky:nasa smoulinka,stratila raz vecer cumlik a tak som jej povedala ze teraz je tma tak sa bojim hladat dudku,tak zaspala bez nej ,a tak som jej uz nedala ,pytala sa ze kde je dudka ale vedela ze ju stratila ona,po 3tyzdnoch som jej ju dala ale zahodila ju sama do kosa 😉 🙂 😀

kubaka
22. jún 2009

Nevím, jestli už někdo nepsal: ale ustřihli jsem koneček dudlíku, takže v něm byla díra - nebrali jsem mu ho, držel si ho v ruce, takže bez řevu a stresu, což považuji za prvořadé - aby nevzniklo trauma a třeba to hryzání nehtů.ů Ale dudlík jaksi přestal chutnat aplnit účel, takže do týdne jsme byli bez dudlíka. Nedal se dudlat, tak ho nechtěl a úplně na něho zapomněl. A to byl pěkný závislák - i přes den s ním chodil a nedal pokoj, dokud se ho nedomohl. Ve 2 letech a dvou měsícíh jsem dudla takhle zrušila 🙂

tomasek06
23. jún 2009

Já jsem ho taky ustříhla, ale úplně celý 😀 Zabralo to a nebyl ani kravál.

lenocka6
23. jún 2009

Ahojte, u nas sme skoncili s dudkami dvomi sposobmi. Starsia dcerka si dala dohovorit a zahodila ho potom, co sme jej povedali, ze bude mat krive zubky a ujo zubarik jej bude nadavat. Tyzden si este trochu poplakala a nakoniec zabudla. Synator zvolil jednoduchsi a drastickejsi sposob. Hodil ho do kachiel na chalupe a este sa z toho tesil. Tiez si nejake tri dni pomrnkal a bolo dobre. Predtym sme ale obmedzili cumlik len na spinkanie, takze ho nenosili stale.
Tak toto su moje rady. Lenka

sakura77
2. júl 2009

ja sa pripojim-my sme uspesne treti den "bez"-maval ho len na spanie a zrazu zacal pytat aj cez den-az potom som zistila ze u deda mu ho tajne davaju ked si pyta -posledne dve noci sa 2-3 krat budil co ho hladal-samozrejme rucal dokedy som neprisla a nenasla mu ho a to ma vazne dozralo-tak som sa rozhodla ze mu to zrusim a hotovo
doobeda som mu ho schovala,aj ho hladal,aj sa pojedoval,potom som odstrihla spicku a nenapdne som mu ho pre obednym spanim "podhodila" aby ho nasiel-tak ho nasiel cely vyteseny ho strcil do ust-a hned prekvapeny vyplul ,a nechapavo pozeral ze co to je,ze je pokazeny-tak som mu povedala ze prisiel mravec ,nasiel ho hodeny na podlahe tak ho odhryzol-na to spustil strasne nestastny plac ze dudulka je derava-skoro som nevydrzala a dala mu druhy 🙂 ale odolala som,hodinku si poplakal-ale nepytal ho,iba vykrikoval ze nechce spinkat.vecer skonstatoval ze dudulka je pokazena a do rana ani nemukol,dnes v noci tiez pekne a aj teraz isiel spinkat bez problemov-ale povedal ze je pokazena dudulka-tak dufam ze to ozaj mame za sebou,som strasne rada ze to islo v podstate tak lahko ,som cakala prebdene urevane noci aspon tyzden 😅

kristi
2. júl 2009

no,ja jsem ji ho proste jednoho dne sebrala, uklidila a rekla, ze ho snedl pes. Chvilku sice brecela, ale vydrzela jsem a uzje to skoro 2 tydny a ani si nevzpomene

sylvar
2. júl 2009

holky, my jsme bez dudu od 20.6., toho dne chodila po bytě a z okna vyhlížela miminko, co si občas půjčujem na projížďku kočárkem, malá miluje miminka, tak běhala a pořád říkala mimi, dudu...jí říkám, ty chceš dát miminku dudlíčka a ona jo jo, tak se to kolikrát opakovalo.ten den jsme měly jít na oslavu kamarádových druhých narozenin, říkám malé, tak po spinkání půjdem za Lukym a bude tam miminko, se můžeš rozhodnout, jestli mu dáš dudu...jsme tam přišly, malá zmerčila mimi, hnala se ke kočárku, říkám strejdo, Sofinka nese dudlíčka Claudince, strejda si dřepnul a říká,,Sofinko,ale když dáš dudlíčka miminku, už ho nedostaneš zpátky, rozmysly si to,, malá poslouchala, já jí to taky řekla, malá vzala dudlíka a dala ho do kočárku...

pro jistotu jsem dudlíka ani nechtěla zpět,pač když se sama rozhodla, tak by mě třeba mohla zvyklat(jsem si myslela) a já bych ho při jekotu dala...
každopádně si od té doby vzpomněla několikrát,ale nikdy ne s brekem(předtím kvůli dudu by si i ruku nechala uříznout), miminko bydlí u nás v baráku,ale vždycky si sama začne říkat, mimi dudu, kouká na mě a máme takovou ,,poučku,, že dala miminku dudu aby neplakalo,a pohoda, musela se prostě sama dostat k tomu, že ho dá...

předtím jsme kolikrát zkoušeli jí ho třeba nedat,ale to bylo hrozný,prostě si ho vyřvala a my na to neměli narvy

sylvar
2. júl 2009

a taky že je velká a miminko by plakalo, kdyby ho nemělo,ale to jsme omýlali tak 5 dní, déle ne.
Pochopila, že ho dala a konec, taky jsme chválili moc 😎

ajkabezka
6. júl 2009

přidávám naší zkušenost...múj starší Danielko cumloval do 18m..pak jsme zkoušeli "odstavit" od cumla, ale měli jsme jich tolik, že vždycky jsme dva tři schovali a on kdesi našel jeden zapadnutý zapomenutý...ale..dostal od babičky a dědy cca 40cm plyšového macíka..miloval ho- a stále ho musí mít dennodenně v posteli když jde spát- napadlo mě, macíkovi promine...posbírala jsem všechny dudle a dva jsem zašila macíkovi do bruška tak aby je Dani cítil..když hledal cumel, ukázala jsem mu že macík je spapal- šáhni má je tady v brušku- od toho dne necumluje..po púl roce jsem dudle vypárala..tenhle trik jsem chtěla zkusit aj na mladšího, ale nemá žádného oblíbeného macíka, takže musíme vymyslet nějaký 😉 jiný "fígl"...ať se vám podaří necumlovat a dětiičky jsou bez újmy..

pumpicka
6. júl 2009

tak naše N měla dudlik do 9 měsicu protože když jsem viděla na houpačkach 2-3 lete děti jak maji dudlika tak jsem se lekla tak velke a dudlaji???jednoho krasneho dne jsem na dudu dala kapičku citronu a dala ji ho ona ho hned vyplivla a byl klid!!

nikuska22
23. júl 2009

no u nas to asi len tak lahko nepjden, ja tie cumliky ani nemam kedy skryt, lebo ona ich ma vzdy, ked je, tak si ich ulozi vedla seba a striehne, aby sa jej nestratili a musia byt tri, jeden v ustach, jeden v jednej ruke a druhy v druhej, chodi s nimi este aj vonku, uz som z toho zufala a to ma pomaly dva a pol roka

marcelkatt
24. júl 2009

Nikuška sme na tom podobne... No von často nenosí, hlavne na spanie tie tri musia byť. ☹

katka76
3. aug 2009

tiez sa chystame skoncovat s dudou. prednedavnom mala jeden v ustach a 4 v postielke, na striedacku si ich vymienala, ale jedneho dna sme povedali dost a nechali sme len 1 a to iba na spanie. pred 4mi dnami som povedala, ze vtacik cez otvorene okno dudu zobral, no ten zalostny plac ma uplne odrovnal, tak sme ho pod oknom nasli - nastastie ho vtacik stratil 😢 . terezka dudel potom strazila a len kontrolovala, ci je okno zavrete a duda na policke.

basado
4. aug 2009

u nas to bolo tak, že maly stratil dudku niekde v izbe. ja som bola už zufala, pretože skoro nič som nerobila len hladala dudel, tak som malemu vysvetlila ked prišla švagrinka so psíkom, že si ho zobral on 😅
aj u nas to bolo take že plačkal, ale celkom sa to dalo. nejake 2 dni si na to spomenul a potom bolo dobre. som rada že to dobre znašal 🙂 teraz sme už bez dudky od 2 ročkov 😵 treba ma asi tu pevnu volu 😅

basado
4. aug 2009

opravujem sa treba mat asi tu pevnu volu 😅

tunylyk
4. aug 2009

ahojte,len tak som sem nakukla,my tento problem nemáme od malička sme dudku nepoužívali takmer vôbec,skôr máme problém,že potrebujeme odučiť od didky,mliečko treba pre druhe mimi... ale u sestry zabrala finta zbaliť dudu do vaku návšteve,ktorá odcestovala na opačný koniec SK 😀

sjuzi
4. aug 2009

Ahojte, tak my sa chystáme malému na Mikuláša dať dudu čertovi do vreca (ale samozrejme tak, aby malý z toho nemal šok)... už min.rok som to chcela urobiť, ale ešte sa mi zdal malý, aby to pochopil... tak mu dávam ešte pár mesiacov s dudkou a potom šmitec... Potom dám vedieť, že ako sme dopadli... 😀

drago
4. aug 2009

ahojte, já jsem jednoho dne dudlík vyhodila do koše a malé jsme řekli, že si ho vzali popeláři. Za dva dny si na dudu ani nevzpoměla. A mlíko na noc jsme odnaučili tak, že jsme ji prostě řekli, že už je veliká šikovná holčička a v lékárně už nám to mlíko nikdo neprodá, protože mlíčko pijou jen mïminka. A to samý jsme udělali, když jsme odnaučovali kakání do plínky( my jsme řešili psychog. zácpu ☹ .

luucia
4. aug 2009

Tak naše malá si zrušila dudlík sama..před 3 týdny jsme byli na dovolené a večer, když usínala pořád dudlík vyndávala, prohlížela a zase zandávala do pusy 😅 a najednou mi dudlík podala a říkala..dudu ne 😕 tak jsem ho vzala a ona usla bez něj 🙂 a pak už jsem jí ho prostě nedala, občas si ještě vzpomnene, ale jen řekne ..dudu není a tím to končí 😵 Ona ho teda měla jenom na usínání, přes den vůbec, tak mi zatím nevadil, ale i tak jsem ráda, že máme o starost míň 😵

junovka
5. aug 2009

moja Nely rozkusla cumlik, prisla ku kosu, povedala bleeeee a zahodila ho.Odvtedy si nanho ani nespomenula. 😎 😉 Vraj, nasilu dietatu netreba brat cumlik, vsetko chce asi svoj cas 🙂

lucia375
5. aug 2009

Môj syn skoncil s dudlikom ked mal 2 roky a to som mala celkom stastie lebo sa hral na balkone aj s dudlikom a ten mu vypadol dole na dvor. Psa sme sice nemali pusteneho ale povedala som mu ze mu dudlik spapal Deny. Odvtedy ked zaspaval len povedal: "Dudula neni, spapal havo." Asi tak za mesiac na dudel celkom zabudol.

lila794
6. aug 2009

No, som sa ja napocuvala vcera v obchode od jedej pani: taky velky chlapec a duda, fuj, daj ju von!!!! Do kelu, co mam robit, ked on sa cumlikom vie ukludnit, hlavne, ked mu idu zubky.... Dufam, ze to casom pochopi, ze mu ju netreba, ale urcite teraz to este nechape.

Ja som mala dudu do 2 rokov, mama ju chytila, u starkej hodila do pece a povedala, ze uz nie je a bolo 😀

jindrastraznicka
6. aug 2009

ahoj holky, já mám holčičku 2,7měsícu a dudlíka jsme se odnaučili díky bubákovi.Řekla jsem jí že je malinký a víc ho potřebuje ,že bude bubák jinak moc smutný a bude plakat , ono to zabralo.Jasně trvalo to asi tyden ale už ho skoro 5měsícu nemáme.Zato ale začala více pít čaj a to jak ve dne tak i v noci. Před 2 dny si na něj vzpoměla a vzápětí řekla že jí ho vzal bubák protože je malinký. 🙂 🙂 Je to těžké , každé dítě ma a potřebuje svuj čas na odnaučení. Přeji vám hodně štěstí 🙂 🙂 🙂

macocha
10. aug 2009

Jaj, lila, nápomocné okoloidúce panie poznáme asi všetci 😀 🙂 mne minule jedna tak "pomáhala" a vysvetľovala malej, že s plienkou je škaredá 😲 kukala som na ňu, že či si myslí, že 2 ročnému decku záleží na niekom koho vidí prvýkrát v živote... malej to bolo proste ukradnuté a asi ani nechápala, čo je to "byť škaredá", lebo ja jej také nehovorím 😉 ale to je do inej témy.

Čo som chcela, že ak to aj Tebe vadí, skús mu namiesto cumlíka dať piť vodičku, ktorú môže cucať - to tiež ukľudňuje a navyše má prísun tekutín. A neskúšala si na tie zúbky také chladené kúsadlá?

dai
10. aug 2009

ahojte,
no my sme velmi dudlikovy - mala duda ako o zivot od nejakeho tyzdna ( zaviedla som dudu lebo som uz mala take odudane bradavky ze mi skoro odpadli...)

asi pred 2-mi mesiacmi bola u nas kamoska - malicka ma taku fotku na policke ked mala asi ten tyzden a ta kamoska jej povedala ze toto malicke babo na fotke nema dudu a aby sa mu lahsie spinkalo tak ze mu ju ma dat - tak mala vzdy ked vstala tak isla dudku zaniest babatku... postupne sme mali na policke asi 6 dud 🙂 potom ked isla spinkat si bola vzdy od baba vyzdvihnut lebo aj ona na spinkanie potrebuje...

takze teraz sme vo faze, kedy cez den duda nie je vobec ale v noci zatial dudame - sice len pri zaspavani ale predsa... momentalne ma to este netrapi, do skolky ide od 3-och rokov, na odvykanie ma este cas - aspon ja to tak vidim... vidim ze dudu pouziva len ako uspavatko , co dufam ze sa tiez cochvila dohodneme ze ju uz ani nato nebudeme potrebovat... 😉

lila , cudzich si nevsimaj - najviac davaju rady mamicky ktorych deti dudlik nikdy nemali - oni to mnohokrat beru ze ako ich super vychovali a pritom ja som zazila uz 2 kamosky ze sa nenormalne snazili naucit svoje deticky dudat - aj 5 minut im drzali dudy v puse, mi to prislo az drasticke... deti to jednoducho nevedeli - a teraz pred cudzimi casto vystatovacne hovoria ze ich deti maju rok a ziadna duda 🙂 - pomyslim si o tom svoje a tym koncim... ak niekto citi potrebu tieto pripomienky mat, nech si ich ma...

lusyla
21. aug 2009

ahoj maminky.dnes sa xcem dat na ten boj a zacat malu odnaucat od cumlika ,ma 16mesiacou,len sa bojim toho ako bude reagovat ked zbada cumel u deti vonku,ci sa jej nepripomenie a moje usilie bude zbytocne

pismenko111
22. aug 2009

ahojte, nasa mala mala cumel do 2,5 roku. az prisiel mikulas a ona jeden dala jemu. ostal jej este jeden a ten dala zasa pod stromcek jeziskovi a ten jej doniesol na oplatku darceky. a na moje prekvapenie 😨 je u nej odvtedy cumel "neziaduci" 😀