Anketa: Ako odnaučiť dieťatko od cumlíka?

theverve1
31. okt 2007

Caute maminy,

prave pisem jeden prispevok do Maminy s temou 'Ako odnaucit dietatko od dudlika'. Rada by som tam dala aj malu anketku, ako odnaucili dietatko od dudlika ostatne maminy. Tak ak mate nejaky dobry recept, ako sa to podarilo vam, a chceli by ste sa podelit, budem rada. Dakujem 😉

theverve1

samik2008
9. mar 2010

Nečetla jsem to všechno,ale náš malej byl závislák na dudlu,ale minulou sobotu ho začal odmítat z ničeho nic,pořád sem nevěděla proč,ale měla sem i radost.Měl teda dva,jeden dal do puse vyhodil ho,vzal si druhý taky ho vyhodil.Takže spával bez něho a přes den taky bez něho.No a dneska sem na to kónečně přišla-on totiž ten jeden cumel prokousl,což jsem si nevšimla já sem je neprohlížela,a proto ho vyhazoval.No ale ten druhý není prokouslý a taky ho nechce.Jsem ráda,protože takový to byl závislák 😀 V noci spal vždy celkem pěkně,když zaknoural tak sem mu vrazila cumel a byl klid,ale ted jak ho nemá tak spí ještě líp,od té soboty sem ho neslyšela zaknourat.
Takže u nás pomohlo to,že ho prokousl 😅

mareli
10. mar 2010

tak u nas bol prelomovy november min roka, agatka mala 20 mes. boli sme na 3dnovom vylete v londyne a tam sme stratili dudlik, nastastie az pri odchode domov. tak som jej uz v lietadle povedala, ze dudlik sme stratili v londyne a my teraz uz letime domov bez dudlika. ona to asi nejako zazracne pochoila, pretoze ako sme sa vratili domov, tak v noci uz zaspala bez dudlika aj nasledujuce poobede aj vsetky ostatne spanky. dudlik si vobec nevypytala. a to sme predtym zasavala len a len s dudlikom. potom mi este asi 2 tyzdne omielala, ze duda ostala v londyne a agatka je uz daleko 😀 takze my sme sa odnaucili naozaj zo dna na den. a som za to vdacna, lebo ked vidim este niektore 3 rocne deti s dudlom, tak to je take uz "neesteticke"
ale zas nikdy sme neboli nejaki zavislaci, ked dudlik nevidela, nesomenula si nan, len pri zaspavani ho vyzadovala a ri vozeni v kociku.

kopretinecka
14. mar 2010

milé maminky, můj malý cvrček bude mít 18měsíců, dudlík neřeším, vývoji zubů dle naší paní zubařky nevadí, malý je s ním maximálně spokojen, tak nevím proč bych mu ho měla brát. Až přijde čas, tak ho odloží sám. Asi ho holt potřebuje, jsme savci, tak si ho saje, když potřebuje, tak si do něj kouše, když se mu prořezávají zoubky a ulevuje si tak od bolesti. Nevím, kdo kdysi přišel s nápadem, že se dudlík "nenosí". Nepovyšujme tak malé křehké děti na dospěláky, kteří dudlík nenosí a nechme jim ty krásné dětské svobodné chvilky ať si dundají 🙂. Oni ten dudel časem odloží sami, až jej nebudou potřebovat 🙂. Zbytečně s tím netrapme děti a sebe také ne 😉. Krásné chvilky s dětmi vám všem 🙂.

mirka099
14. mar 2010

ahojte, snazila som sa vas precitat, a teraz vas zufalo prosim o pomoc

Moj problem:
Vcera som sa rozhodla zbavit cumla, aj ked ho uz ma len v noci, zacina sa mu robit skaredy predkus 😖
Zaspaval s poolhodinovym placom, ale zaspal!
Problem je ten, že sa mi v noci 1x,2x budi na kakauko..vypije si dam cumlik a okamzite zaspava. no kedze teraz nemame cumel tak nezaspal..plackal, mrncal skoro tri hodiny!!! uz uz som mu ho chcela dat ked napokon asi od unavy zaspal.

Bojím sa že to takto bude každú noc. Nemala som najskor oducit od nocneho pitia kakauka? Ze by sice nedostal kakauko ale pomocou dudy by nejako zaspal? No nejako, lahko sa to hovori, toho kakaa sa jednoducho dozaduje... je vytrvaly, je schopny plakat a pytat si ho aj hodinku dve.

Hlavu mam ako melon, neviem co ma robit. Muuz taha nocne, a ked raz za cas spi doma, chce sa vyspat.


Ste moja posledna nadej, poradte prosim

zzuzinda
15. mar 2010

Zdravím, moje sestra odnaučila svojí holčičku tak, že odnesli dudlíček opičce do ZOO.
My máme 21 měsíčního kluka, dudlík měl jen na spaní. O víkendu jsem byla na horách, tak taťka odnaučil Adama dudlat. A proběhlo to v pohodě. Večer usne bez problémů, když se v noci vzbudí, cucne si vody a spí dál. Jen se spaním přes den je teď trochu problém, to usíná hůř, řve jako tur, včera 2 hodiny, dneska 40 minut. Tak se to aspoň zkracuje. Už mu dudlík zpátky dávat nechci, když už jsme mu ho vzali. Naštěstí jde ukecat a pochopí, že když ho nemá ani krteček, ani opička ani Elmo, což jsou největší plyšoví kamarádi, tak ani on ho nechce.

sendy10
15. mar 2010

Tiez nas to caka, tak napisem len svoj nazor, zatial nie skusenost..Podla toho, ako aj par inych veci, vidim na synovi, ze musi na vsetko dozriet ten spravny cas. Ked som chcela nieco urychlit, tak to malo presne opacny efekt. U nas je cumlik tiez len na zaspanie, dokonca ho po par minutach sam v spanku vypluje 😅 , cez den ma milion inych povinnosti, takze si nespomenie. Podla mna to chce cas, urcite po druhom roku by som to zacala riesit trosku radikalnejsie, ale nam napr. cumlik pomohol, aj ked isli zubky a nakolko nam este 6 zubkov chyba do kompletneho mliecneho, tak mu ho nechavam. Videla som na nom, ze mu to pekne masiruje dasienka a je spokojnejsi. Ak sa dietatko dozaduje takym srdcervucim placom cumlika, este ho potrebuje a ja by som to respektovala 😉 .

mirkson
15. mar 2010

kopretinecka - hodne stesti!!! snad ti to vyjde. No jen aby ses nedivila, kdyz ten tvuj cvrcek bude cumlat dudlik ve 4 letech!!!!!

pattie
16. mar 2010

Naše malá, když vyhodila z kočárku už asi třetí dudlík i s tou připínací šňůrkou, tak jsem řekla dost, novej nekoupila a bylo. Zvládla to kupodivu v pohodě....

warholette
17. mar 2010

ja som to zvladla za styri dni 🙂 maly bol na cumliku doslova zavisly 😖 a bude mat coskoro dva roky, tak som mu kupila cumel, co mu nechuti. predtym zuzlal len silikonove, tak som mu strcila kaucukovy a dala na vyber, bud tento alebo ziaden. vybral si ziaden, druhy den to iste a treti den uz sam povedal fuj. dnes som mu uz ziaden cumel neukazala a je OK. ak mate tiez vyberave deticky, ze im chuti len jeden druh, tak by to mohli pochopit rovnako... 😀
mirka099, ja by som mu ho v noci este nechala. tento chrup je len docasny, ked mu budu rast trvale zuby, tak uz cumel nebude mat, a spanok potrebujete vsetci... ked tvrdo zaspi, tak mu dudu z pusy vytiahni a nemusis sa bat, ze sa mu este viac skrivia zuby. vela stastia! 😉

romana29
17. mar 2010

Všem, které máte problém s odnaučením dudlíka moc přeji, aby jste se ho brzy zbavily a to bez nějakého křiku a breku.
My osobně jsme byli cumlíkoví už od té doby, co u nás byla doktorka a "dovolila" ho, pak byl bez něj jak bez ruky, ale neměl ani rok a cumel odmítal...
Zato dcerka od sestřenice se ho "zbavila" až před měsícem a to je o měsíc starší než my. Asi je to hodně indiviuální.
Od sousedů dcera ho měla fakt do čtyř 😵

nevesta
17. mar 2010

Ja som dudlik davala iba na spanie od casu, co zacala stvornozkovat. Bolo to o to jednoduchsie, ze mame poschodovy dom a nechali sme dudel hore. V 2 rokoch a 2 mesiacoch si ho pred vecernym spanim zapatrosila medzi hracky a ja som ho nejako intenzivne nehladala... Rano som ho nasla a stratila nadobro 😉

Mladsia dudel nechce...

lila794
17. mar 2010

Nas dudel potrebuje, ulavuje si nim pri zubkoch. Uz mu chybaju este 4 stolicky, takze ked narastu dost. Mam vsak pocit, ze ho potrebuje cim menej, hlavne v noci, ked sa nahodou zobudi, ani ho nechce a zaspi, co je super!!!! Predtym bez neho nezaspal.

zzuzinda
23. mar 2010

Tak aktualizuji, v pátek to byl týden, co náš Adámek nemá dudlík a všechno už je v pohodě. Už usnul i v kočárku bez dudlíka a usínání i přes den je bez potíží. Ani si už nevzpomene. Před pár dny povídal Adam dudlík nemá! Tak jsem se ptala, jestli ho potřebuje a on řekl neee. Takže hurá, zvládl to jen s 2 dny pláče a jen přes den. Šikulka.

zuzufek
24. mar 2010

Tak my sme bez cumľa ešte len tretí deň....dovtedy sme intenzívne dudlovali a už som len čakala,kedy sa konečne ten cumeľ rozpadne,stalo sa tak a nebolo to až také tragické až na ten prvý deň,keď ho neustále vypytovala,povedala som jej,že je pokazený a kúpime druhý,pochopila to,ale doteraz,keď si spomenie ho pýta,tak jej dám ten pokazený,ktorý nechce a opakujem jej,že kúpime iný a keď sme boli v obchode povedala som jej,že taký nemajú🙂ja ešte očakávam,že ho bude spomínať "kúpime druhý?"-to je jej otázka,lebo ona po roku začala naozaj dosť intenzívne dudlovať....obavy boli či zaspí bez neho a zatiaľ v pohode aj na obed aj večer,síce trvá zaspavanie o niečo dlhšie,ale aspoň nevyvádza....dnes dokonca našla nový,čo som mala v rezerve,tak som ho rýchlo,aby ma nevidela prestrihla a povedala,že je aj ten pokazený🙂uvidím či sa konečne odnaučí....

biba12
25. mar 2010

MOj otec stratil dudel , ked mal maly asi 8 mesiacov. Ovtedy je bez dudla. Lebo mesiac som zhanala ten jeho, iny nechcel a ked som ho splasila, tak ho uz nechcel. Je ale pravda, ze som ho kojila a robil si dudel zo mna az do 17 mesiacov. Potom to prestalo a odvtedy je pokoj. On nikdy napriklad nechcel ani mlieko vo flasi, vypil ho ozaj parkrat, vzdy si pytal hrncek. Asi mu to nejako prestalo chutit.

nika251
26. mar 2010

Nam presne v dvoch rokoch ukradli dudlik kacicky. Odvtedy ich sice nazyva zlodejmia obcas pytal dudu naspat od nich ale potvory, splasia sa a ujdu aj s dudlom 😀

conkulinka
9. apr 2010

s cumlikom som sa rozhodla u dcerky skoncit ked mala dva roky. Jedneho dna sme ho akoze stratili no a este stale sme ho nenasli. Prve tri dni boli tazke, stale ho spominala ale stalym zahovaranim a citanim knihy aj zaspala. teraz si na neho ani nespomenie a ked ho zbada na obrazku alebo v casopise tak si to vyrozpravame tak ze to babatko na obrazku je malinke tak preto ma cumlik a viac sa k tomu nevratime. Zvladli sme to celkom v pohode, su pripady kedy to uz obidve strany nezvladaju a k cumliku sa vratia. Takze sa velmi tesim ze tu celu torturu mame za sebou a dokonca bez nasledkov - boli sme u zubara na prvej prehliadke, tak povedal ze je vsetko ok, totiz som sa bala, ci nepovie ze ma zly skus od cumla. Vsetkym mamickam drzim palce, treba len trpezlivost. 😅

marselina
10. apr 2010

my jsme odbourali dudlíka asi kolem roku a třičtvrtě a to tím,že jsme večer před spaním četli pohádky u kterých usnul.kubíček ani tobiášek dudlíka přes den vůbec nemají ani neměli jen na spinkání,tak že to tak těžké nebylo.ještě mě to čeká s tobiáškem,celou noc je ale bez dudlíku,jen s ním usne.

heleniatko
14. apr 2010

Asi vam pobavim, ale ja osobne som bola strasne zavisla na cumliku - dokonca asi az do 6 rokov!!! Pamatam si, ze som uz bola prvacka na zakladnej skole a isli sme na nejake branne cvicenie, este som mala nejaky potajomky pribaleny v batozku! Moji rodicia boli zufali, lebo aj ked mi cumel nedavali, brala som ho v noci mojim mladsim sestram, boli od mna o 4 a 5 rokov mladsie 😀 😀 😀 myslim, ze nakoniec zabrala nejaka edukacna rozpravka, o divcatku, ktoremu dali na cumlik stiplave korenie, alebo nieco take... 😉 A teraz ma caka nieco podobne, syn ma 2,5 roka a bez cumla nemoze spat... ale robia sa mu krive zubky (po mne) a nechce velmi hovorit, tak sa chystam... myslim, ze ja asi pouzijem metodu odstrihnutej spicky cumla, aj u kamaratok to zabralo...

desszi
14. apr 2010

ja sko mala som vraj tiez milovala dudlik - pomohol 6.december - Mikulas a cert - Mikulas mi vraj povedal (po dohode s mamou), ze nedostanem sladkosti, kym budem mat dudlik a ze on bude aj nadalej sledovat, ci som si naozaj tie sladkosti zasluzila - odvtedy som cumlik ani nechcela vidiet

cerkris
16. apr 2010

môj syn mal cumeľ do 3 rokov a 8 mesiacov, ked mal laryngitídu povedali sme mu, že je plný bacilov a dedo ho spálil v peci a odvtedy ho nemá, ale dovtedy to bolo na nervy neskutočne smiešny bol stým cumlom aj ked ho mal len na spanie. 🙂

carmenuca
17. apr 2010

My teraz cumlik potrebujeme viac ako pred mesiacom. Neviem preco ale predtym uz sme ho mali len na spanie a cely den si ani nespomenula a teraz ho pyta stale. Skusala som metodu cumlik sa stratil ale zabralo to len na jeden vecer ked zaspala s tym ze sama ho nenasla a skusime to znova zajtra, ale v noci strasni krik a plac kde je culmik, tak som nevidrzala a dala som ho. Metoda ustrihnutia spicky tiez na malu nezabrala, prisla a povedala cumlik je pokazeny, asi 5 minut sa nam pozerala skusala cumlat, opakovala ze je pokazeny az nakoniec s placom a krikom prisla za mnou ze je pokazeny a ze chce novy.A teraz ho pyta castejsie. No stale skusame teraz uz len vysvetlovanim ze cumlik je skaredy, a ze je uz velka, a ze ine deti uz nemaju ... Uvidime, niekedy to zaberie a odlozi ho aj sama ( na nejaku dobu samozrejme potom zasa vypyta).

reana
19. apr 2010

Ahojte,chcem sa podelit s vami s nasim uspechom oducenia od cumlika.Alexko nepotreboval cumlik do 3 mes.,potom ho mal v kuse na ustach asi do 6 mes. a potom ho dostaval len na spanie,okolo roka chodil 2-krat denne spat,tak len vtedy ho mal a moc sa nan tesil,az som si v jeho myslim 14 mes.uvedomila,ze je to len hlupy zvyk,lebo on si nan ani nespomenul,cez den zaspal hocikde aj bez neho,ale ked siel do postielky,tak ho pytal.V noci som mu ho musela lovit aj 5 razy zpod postielky,no uz ma to stvalo.Jedno poludnie som mu ho schovala pred spanim,ze dudka nie je,ale bol velky krik a plac,nepochopil to,tak som mu ho po 10 min.vratila,az kym tyzden na to ho nevedno preco hodil do zachoda a tak som si povedala,ze sa chopim sance a vydrzim.Aj som sa obavala,co bude vecer,ale som mu vysvetlila,ze sam si ho hodil do WC a splachol,takze dudka uz nie je.Protestoval asi 20 min.,potom zaspal.V noci sa sice budil,ale neplakal,len som ho stlae hladkala,bol taky nespokojny a celu noc sme sa za rucky drzali.Na druhy den pred poobednajsim spanim sa spytal na dudu,ale ja to iste,ze je splachnuty a nie je.No, a div sa svete,odvtedy uz dudu nepytal,krasne spinkal bez nej,ani taky unaveny nebol rana,co sa koli vypadnutej dudke stale budil.Takze si myslim,ze to musia urobit deti coby same a nie rodicia nasilu,skor to deti pochopia.Tak Vam prajem vsetkym rychle odnaucenie.A to hlavne este-dieta musi byt na to zrele-ja som si vsimla,ze nas to mal len ako hlupy zvyk!!!

theresa
27. apr 2010

Včera jsem také začla s odnaučování od dudlíku a zatím u nás probíhá řev a pláč. Ustřihla jsem dudlíku špičku, protože už jsem toho měla opravdu DOST. Venku dudlík vůbec nepotřeboval, protože jsem mu prostě řekla, že venku MIMI ( tak mu náš Honzík říká) není, ale jak jsme přišli domů, tak letěl pro MIMIHO a musel ho mít pořád, jak jenom ho neměl, tak vztek a pláč a jak ho dostal, vzal svého oblíbeného plyšáka sedl do sedačky dudal a nechtěl si ani hrát. Tak jsem si včera řekla dost, četla jsem, že dudlík často ztratí atraktivitu, když se nějak poškodí a u nás ztratil a moc. Honzík mimiho miluje. Je to druhý den a teď po obědě jsme zase bojovali, četli knížku, hladili po zádech. Za ruku mě syn nechytne, má ke mě zvláštní vztah. Hodně s ním bojuju, ve všem. Nevím, jestli už byl ten pravý čas s dudlíkem skončit? Strašně se na mě Honzík zlobí, chvílemi až nenávidí, protože maminka po něm chce jenom ty věci, které on nerad.

blumka
27. apr 2010

ja som mojej malej vzala cumlik asi takym sposobom, ze som jvyuzila to ze si ho sama rozhryzla a ja som jej odstrihla spicku, lenze ona ho cmulala aj tak, no ale co nevedela bolo ze som jej kazdy tyzden odstrihla o trosku viac. potom zrazu jeden den si ho sla dat do ust a nebolo co, lebo bol cely odstrihnuty ostala len ta umelohmotna cast 😀 uz vtedy ked si ho rozhryzla si sama povedala ze cumlik je pokazeny ale cmulala ho dalej...teraz napriklad sa stale pyta ze kde je cumlik, a my aj tu umelu cas stale mame, ale uz ho drzi len v rukach, do ust nedava a hlavne ze nereve, nehysaci, lebo sak si ho sama pokazila 😀
lenze ona uz ma dva roky takze uz viac chape...ja som aj chcela ju od cumlika oducit skor ale akosi soms a nevedela odhodlat s tym skoncovat, no a asi aj dobre, lebo teraz to proste prijala uplne v pohode, takze asi na to aj sama dozrela

jelencek
28. apr 2010

Nas druhy syn mal dudlik do troch rokov. Potom sa ho vzdal sam, bez placu a boja. Tomu vsak predchadzala dlhodoba propaganda. Kedze mal svoj dudlik velmi rad, bol n anom dost zavisly, nehovorila som mu radsej, ze je skaredy a tak, ale skor ze dudlik je fajn pre male deticky, ale on uz za chvilku vyrastie a dudlik uz nebude potrebovat. A raz vecer si prisiel po dudlik, tak som len tak povedala, a ja som myslela ze uz si velky, a on ano, som velky. Hovorim, odlozime dudel? A on, odlozime. Aj mal slzy na krajii, az mi bolo luto, ale isiel spat bez dudla a odvtedy ho ani nespomenul.

imarikai
28. apr 2010

aj u nas boli policajti a zobrali nam všetky dudle ale dcera bola rada že nevzali mna 😀 mala 2 roky aj 6 mesiacov ale mna pohlo k tomu to že mala po zaspani dudel vyplula a spala bez neho a moje krsniatko bude mať v lete 4 roky a dudlikom beha aj cez den a nie a nie sa ho vzdať 😅

megi93
28. apr 2010

My sme s tým prestali náhodou, malá ochorela keď mala asi rok aj 2 mesiace a nemohla poriadne dýchať noštekom lebo ho mala plný. Tak sa stále budila, lebo v ústach mala dudlík. Jednoducho som jej ho vzala, ona zaspala rada, že môže dýchať ústami a spať. Takto sme to spravili 2 - 3 dni a potom ho už nehladala. 😉

macocha
28. apr 2010

Ja som to s tou ustrihnutou špičkou tiež skúšala, nadväzne na prirodzené prasknutie cumlíka. Ale neuspela som 🙄 . Malá síce chápala, že je starý a tak praskol, ale mala ho v puse aj keď som s ustrihovaním dorazila do dvoch tretín. A nevedela spať. Nedávala to - našťastie - do súvisu so mnou, ale budila sa, prehadzovala, revala. Asi po 6 týždňoch som to chcela vzdať, lebo jej plač ma v noci budil a už som proste nevládala. A potom potvora našla rezervný cumlík v šuflíku 😅 tak som jej ho dovolila vziať. Odvtedy je na neho zvlečená ešte viac ako predtým a už mi to vážne lezie na nervy. Teraz už praská aj tento ale už je staršia, tak zahlásila "kúpime nový" 😒 😠 Takže asi to budem musieť skúsiť ako Jelenček, propagandou čakať, než k tomu sama dospeje.

lalus
3. máj 2010

ale m. vitaj 😀 no my sme bez dudla druhý deň a zatiaľ kľud na východom fronte 😀 😀 😀 Cumlík sme včera s veľkou slávou odovzdali pre malé bábätká, ktoré ešte sa nevedia hrať, len ležkajú, spinkajú a dudlujú..tak aby mali. Lebo Jakubko je už veľký chlapec a má kooopec hračiek, autíčiek, kociek a pod...a tie chúďatká bábätká nič z toho nemajú 😢 Sám ho pripravil a položil do kočíka, kde si preň bábätko prišlo...a miesto cumlíka mu nechalo nové smetiarske auto (z odložených zásob 😀 ). Za dudlom neplače, ak ho aj spomenie, tak len že ho dal bábätku a dostal miesto neho od bába auto. No včera na obed bez neho nezaspal 😝 dve hodinky ležal pokojne v posteli, kukal do plafóna, vyzivoval...ale nespal. Tak som ho po 2 hod. oddychu z postieľky vybrala. Večer zaspal, trošku dlhšie mu to trvalo, ale pokojne - asi 2x sa na dudeľ opýtal 😉 Noc pokojná, asi 3x zamrnkal, ale nechal sa utíšiť. Dnes na obed zaspal..hurááá, síce dlhšie zaspával ale v pohode. No vrátili sme sa k uspávaniu - už zaspával sám na obed i večer. Nevadí 😔 nechám mu pár dní na prijatie novej bezdudlovej situácie a skúsim sa k samostatnému zaspávaniu vrátiť 😅 Tak držte palce, aby sme to spoločne zvládli....

jaj a myslím si, že veľa u neho robí aj to, že sám a dobrovoľne ten dudlík odovzdal. Pár mesiacov dozadu mal pri uspávaní taký zlozvyk - strááášnááá sranda bola, keď hádzal dudeľ pri zaspávaní za posteľ a mama ho x-krát metlou dolovala 🙄 vtedy keď som mu povedala, že ešte raz ho hodí a už ho nedostane a aj som to spravila, tak dokázal revať za ním fakt donekonečna a poriadne zúfalo (vydržala som max. 10 minút 😝 ).

šťastné oddudlovávanie všetkým 😉