Antikoncepcia, psychické problémy a podviazanie vaječníkov

rea92
13. máj 2017

Dobrý deň.
Mám 24 rokov. Môj problém spočíva v tom, že už roky mám psychické problémy (podráždenosť, depresie) a mám taký pocit, že to začalo potom ako sa mi narodil prvý syn a znova som začala brať HAK...a telo sa zrazu s tými hormónmi nevie vyrovnať....pred tehotenstvom mi HAK nerobila problém...do toho mi tento rok zistili epilepsiu a začala som užívať antiepileptiká, mám pocit, že sa môj psychický stav ešte zhoršil...nevládzem už takto dalej žiť....kedysi som bola plná radosti a elánu do života, teraz som kôpka nešťastia a nervov. Myslíte, že by mi pomohlo, keby som si dala podviazať vaječníky a tým vysadiť HAK? Ja už mám 2 deti, a vzhľadom k môjmu zdraviu už dalšie deti nechcem.

moni244
13. máj 2017

A co tak psycholog?

rea92
autor
13. máj 2017

@moni244 už som bola, viac krát, nepomohlo, dokonca som bola aj u psychiatra, ale tam mi akurát tak chcel nasadiť antidepresíva...a to nechcem....chcem sa liekov zbaviť a nie pchať do seba dalšie...

tuusfatum
13. máj 2017

Nemas to jednoduche. Zena po porode sa meni, hormony su rozburene este nestabilizovane. A do toho si si narusila cyklus s HAK.

Ake beries antiepileptika? Inac tieto lieky znizuju ucinnost HAK. Takze len na Hak by som sa nespoliehala.
Ja by som ju vysadila nerobi to dobre ani epilepsiii. Aky druh mas?

janinah
13. máj 2017

celý plodný život žijem bez HAK a nemám 10 detí,sú aj iné spôsoby ochrany,pýtaj sa svojho gynekologa,aj keď ten zrejme len HAK bude odporúčať,však oni na tom krásne zarábajú.....tak potom googluj....

jeennyv
13. máj 2017

@rea92 hlavne vysad hak...'moja kamoska mala z hak x stavov od depky po straty chuti na vsetko..zivot sex atd..plus mas epi a kombinacia lekov na epi a hak tiez nebude robit dobrotu..pories si najprv hak a lieky na epi a potom uvidis...

rea92
autor
13. máj 2017

@tuusfatum
Ahoj. Na epilepsiu užívam Lamotrigin, ešte len 3 týždne, ale kvôli nemu trpím na nespavosť, čo mi epi stav zrovna nezlepšuje...no dr. verí, že si len telo musí zvyknúť a prejde to...tak dúfam, že si do dalšej návštevy u dr. zvykne telo, lebo ak nie tak požiadam o zmenu liekov...
Moja HAK sa volá Leverette. Ale od narodenia prvého syna som mala viacero HAK, pretože po čase mi každá z rôznych dôvodov prestala vyhovovať.
No ja už dalšie deti mať nechcem, z finančných, zdravotných a súkromných dôvodov, a preto si chcem dať podviazať vaječníky....mne očividne umelé hormóny nesedia/nevyhovujú