Až keď je synček úplne vyčerpaný, tak zaspí. Ako to zmeniť?

ketrinka17
9. apr 2013

Ahojte baby, potrebujem poradit, maly je totalne vycerpany, sucha si ocka, spi pomaly v sede, ale nezaspi. Stale lozi, co lozi on doslova sprintuje na tej posteli, stavia sa nozky, kuse do cela postele (pravdepodobne mu idu zubky, ale este nemame ani jeden) a ked ho dam na polohu chrbatik zacne plakat az ricat. Ma aj svojho macika na zaspavanie, aj plienku, lezim pri nom aby mal istotu, ze mama je tu, hladny spat nejde, uspavanie trva aj hodinu,Straaasne som z toho vycerpana a aj maly. Poradte nejaky tipy, rady, triky, hocico co mu pomoze zaspinkat bez toho aby lozil a skakal ako divoch 🙂 Dakujem za vsetky rady 🙂

ritusuk
9. apr 2013

@ketrinka17 my mame ten isty problem,Zojka sa na nohy nestavia,ale i tak cestuje hore dole,vykrikuje,uz chce spat a nic.navyse my este zavinujeme,z toho sa uz rozmota,ale bez toho nezaspi.je to strasne otravne,navyse ja mam este aj dvojcata,ale asi nam neostava nic ine len vydrzat

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@ritusuk ach tak to nezavidim, tak asi len ostava vydrzat, ale musi existovat sposob ako ich bez slz a s pokojom uspat 🙂

xlucia
9. apr 2013

@ketrinka17 u nas pomohla fit lopta

ritusuk
9. apr 2013

@ketrinka17 my sme mali krasny ritual-prebalit,zavinut,napapkat a spala.to bolo do toho 6teho mesiaca.u nas su to zuby,stale zuje,mece sa,pastickuje,rozbali a uz cestuje.skusali sme nezavinut,tak nezaspi.smadna nie je,hladna nie je,plienka sucha,uz uz klipka ocami,ziva a nic,ani tak nezaspi.takze ten ritual opakujeme aj 6x kym zaspi definitivne,ale to prespi uz potom celu noc...absolutne neviem co s nou,mne poradili len vydrzat.s dvojcatami ziadny problem,od 4m.spavaju cele noci.takze toto je celkom sok🙂

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@xlucia skusala som, rehoce sa ako kon 😀 ale dakujem za radu 🙂

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@ritusuk a robi to aj cez den? lebo mne to robi aj cez den aj vecer...

lenkadlo
9. apr 2013

Ja uspim na rukach za 5min. a je pokoj, mozem pri nom lezat aj do rana stale sa postavi....Tak ho trocha pohojdam a je pokoj. To mi robila aj starsia ked zacala sama sadat a vstavat. Oni s toho vyrastu 😀

ritusuk
9. apr 2013

@ketrinka17 robi to popoludni a vecer.ked ju davam podla rezimu s dvojkami spat,vzdy o pol1 po obede,zaspi zvycajne bez problemov.vstanu o pol4 a odvtedy nespi takmer vobec,neda sa jej.vcera bola dokonca hore od 4tej takmer do polnoci.a nie a nie zaspat,ale od unavy uz nevidela...

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@ritusuk a pri dvojickach obdivujem, prajem vela sil 🙂

sabina84
9. apr 2013

@ketrinka17 myslim si ze ti nechce spat lebo mu idu tie zubky a boli ho to,skus kupim gelik na dasienka,alebo mi pouzivame homeopaticke cipky vibrucol a krasne spinka

cerez
9. apr 2013

Tento problém som mala aj ja pri dcérke. Nepomohlo nič. Musela sa vyskákať, nadhadzovať v postieľke a potom po hodine a pol dieťa zaspalo. Dodnes je čiperná a keby som ju nechala bez režimu garantujem, že ja zaspím skôr než dcéra.

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@sabina84 davam mu gelik aj taky speci kremik, ale vyskusam tie homeo, noo asi to budu tie zubky....

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@cerez to sa mi uz stalo ze som si zdriemla 40min a maly skakal okolo mna 😀 ja uz som nevladala, tak asi mi nic neostava len vydrzat a cakat na zubkovu vilu 🙂

puklica13
9. apr 2013

insomnia, je typický, ale absolutne prehliadany a bagatelizovany vedlajsi ucinok ockovania

cerez
9. apr 2013

No deti sú šikovné a sú vždy o krok vpred. Ja som dala včera večer syna do hajan a vravím si, ako je tichúčko až mi to nedalo. Vrátila som sa do izby a dieťa si sedí na gauči s ovládačom. 😀 Čo sa týka zúbkovej víly, to si budeš musieť ešte nejaký ten rôčik počkať. Víla chodí, až keď zúbky vypadnú.

warholette
9. apr 2013

@puklica13 komentar je totalne k teme 😀 😀 😀

graceful9
9. apr 2013

@ketrinka17 skús kočík, kresielko, vajíčko...

puklica13
9. apr 2013

@warholette rovnako ako tvoj 😵

tinus7
9. apr 2013

@ketrinka17 ahoj, mozno ma maly nejaky vyvojovy skok a potrebuje mat vela pohybu, snaz sa mu cez den umoznit co najviac volnosti a pohybu. Moj syn sice zaspaval v pohode v tomto veku ale obcas sa budil v noci a lozil po postielke alebo v nej nadskakoval. Ak place pri zaspavani mozno sa aj boji odlucenia. Citala som ze deti v tomto veku mozu mat strach z odlucenia od mamy a preto sa akokeby branili spanku, lebo sa boja ze mama odide a uz sa nevrati. Alebo su to tie zubky. V kazdom pripade bud trpezliva a stale mu prejavuj svoju lasku, ono sa to urcite po case upravi.

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@puklica13 ale on ockovany pred 3m a doteraz take nemal az teraz, ja si myslim, ze asi to budu skor zuby ako vraveli baby, nestras ze by bolo nieco horsie :( ja mam z ockovania traumu, viem ze chraneny musi byt aj viem ze je to farma biznis ale vsetko ma dobre aj zle stranky...

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@graceful9 take veci ho len nabudia energiou a v kociku chce len sediet aj vajco sme museli teraz vymenit za autosedacku 9-18 lebo v nej sedel a nechcel byt v tom polosede 🙂 ale dakujem za rady 🙂

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@tinus7 stale som pri nom hovorim mu ako ho lubum a ze tu som, ale zacal som chodit ucit ale len na hodinku a len stvrtky a piatky a odchdzala som presne ked mal spat alebo spal mozno ze to aj tym bude , vidis si mi vnukla novy dovod preco nechce spat as sa fakt boji ze oddidem :(

tea333
9. apr 2013

@ketrinka17 teraz som si predstavila ako dam svoje dieta do postielky a ono na chrbte zaspi s maznacikom. az ma to rozosmialo 😀 😎 nie zeby bolo nieco zle, len som to nikdy nezazila.
uspavanie na rukach, v satke, v manduce, uspavanie na tebe, uspavanie dojcenim (ak dojcis) alebo s dudulkou na rukach pohupovanim. ak sa dieta nevie ukludnit niekedy proste pomaha rytmicky pohyb a telesna blizkost mamicky.
ak ma problem so zubkami skus homeo.

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@tea333 ja nepredpokladam ze zaspi na chrbte s maznacikom, ale doteraz mi zaspal tak do 10-15min potulkali sme sa a zaspal ale teraz to trva niekedy aj hodinu je uplne vycerpany a nezaspi, trapi sa ale dakujem za rady 🙂 homeo vyskusam, na rukach mi zvykne zaspikat...

tea333
9. apr 2013

@ketrinka17 nezaspi pri noseni? mne starsi okrem dojcenia zaspaval iba pri noseni. do 13-14mesiacov urcite.
mladsi to iste 😅

graceful9
9. apr 2013

@ketrinka17 my sme mali aj obdobie, že behala, behala v chodítku a tam musela zadriemať a len potom sme ju mohli preložiť, takže viem o čom hovoríš :(((

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@tea333 nezaspi, taha sa na zem a chce lozit, kuse mi do brady (bolia ho dasienka) , taha za vlasy a potom sa smeje 🙂 uz ked je total unaveny a sa dosantil sadnem si, jeho si posadim na seba hlavku oprie o prsia a zaspinka..

ketrinka17
autor
9. apr 2013

@graceful9 v choditku? moja zlaata to musela byt aka unavena, najkrajsie obdobie byt mamou 🙂

graceful9
9. apr 2013

@ketrinka17 veru chuderka, ale inak nechcela, ani na rukach ani nic...zachadzala sa od placu tak som sa o nu bala :(( nebolo to ideálne, to viem, ale proste bola kludná a neplakala...sadla si a zlozila hlavičku 🙂

terry33
10. apr 2013

no my mame ten isty problem, ale dlhodobo....vecerne zaspavanie je pre nas nocna mora....ked bola mala, uspavali sme na fit lopte, lebo mavala koliky...v poslednej dobe sa ju snazim uspat tak, ze lezi pri mne v posteli, ale to byva tiez niekedy aj na hodinu, mala lozi, od unavy ledva drzi otvorene oci ale nie a nie zaspat a zacne plakat, takze niekedy musime dohojdat na rukach alebo zaspi pri mliecku....ona nikdy sama od seba nezaspala, mozem robit co chcem