Babätká narodené s hustými a dlhými vláskami

martinake
23. feb 2009

Ahojte, budem rada ak by ste sa pridali ku mne a podiskutovali by sme o našich drobcoch ktorí sa narodili sa obrovskými vláskami. Zaujímalo by ma preco vlastne vlasky jedným detom narastú este v brusku a iným nie. Vie mi niekto dat odpoved na moju otázku. Nasa mala sa narodila s hustými a dlhými vláskami az po pliecka. Teraz ma tri mesiace a neviem ci ju mam ostrihat lebo jej vlásky idú do očí. Hovorí sa ze do roka by sa dietatko strihat nemalo.

bambusko
23. feb 2009

martinake, je to dedicne. nase take nemali, ale bratove a kamoskine ano. ja by som urcite osrihala, to su len povery o tom, ze nebudes mat peniaze a stastie 😒 deti sa v tych vlasoch potia, robia sa im lupiny, ak to prekaza, pristrihni 😉
nasich som strihala pred 1 rokoma neboliziadni extra vlasaci, lebo uz mali kdekade take chuchvalce, normalne noznickami som chytila medzi prsty a cvakla. niekedy sa nedalo na jedenkrat, tak sme urobili par sedeni, manzel babo zabaval a ja som strihala 😅

simsonek
23. feb 2009

No naša malá princezna sa narodila s dlhšími tmavými vláskami 😀 je to asi dedičné ja i manžel bol vlasáč 🙂 . Kristínka má 7 mesiacov no strihať ju zatiaľ nechystám, ale od pol ročka nosí palmičku 😀 😀 aby jej vlásky nešli do očiek. Neviem ako by to dopadlo keby som ju ostrihala 😒 neviem ale zatiaľ ma to neláka i keď svokra mi to navrhla no to vieš keď to svokra navrhne .... Strihať sa nebude. 😅

bambusko
23. feb 2009

sim, nazor svokry je silna motivacia 😀

jahodka11
23. feb 2009

martinake-my sme maleho do jedneho roka ostrihali 4x 🙂 inak sa nedalo.....a nechcem, aby skulil alebo co, ked mu to ide do ociek....strihala som ho aj vcera..prvykrat sama.....skratila ofinku a nad uskami a je to fajn....zatial nepojdeme kadernicke...raz sme boli a tak mi ho vystrihali.....!!! ja cchem vzdy len upravit, mne sa to veeelmi paci, ked ma vlasky 😀
a suhlasim s bambuskou - su to povery....
simsonek-to je jasne, to by som ani ja nestrihala 🙂

nicky77
23. feb 2009

Ahojte! Konečne zase jedna "naša" téma. Aj my patríme medzi vlasáčov. Malý mal 17.02. rok. Zatiaľ sme ho ešte nestrihali. Nosíme pukačky. 😀

muffinka
23. feb 2009

Ja som mala obe deti vlasate. Maleho sme do roka dali ostrihat tiez asi 5x. A slusalo mu to ovela viacej, ked si teraz pozeram fotky. Vzadu na hlavicke sa mu nerobili "zmolky", vlasky mu netrcali do oci a teraz ich ma super silne. Dcerka mala tiez dlhe a huste vlasy, ale tej po narodeni vypadali a zaroven narastli druhe. Tej som ostrihala zatial len ofinku aby jej vlasy nepadali furt do oci a aby nezacala skulit. 😉

lyenka
1. mar 2009

jeej tu sa mozme pridat aj my, bambulka sa mi narodila s dlhymi vlaskami, je to dedicne lebo aj ja som sa narodila velmi vlasata, my sa zatial nechystame strihat lebo jej tak nejako prirodzene rastu vlasky viac na zatylku / ma ich uz skoro pri lopatkach 🙂 /takze nam zatial nepadaju do ociciek, ale keby jej mali zavadzat vo vyhlade nebrala by som ohlad na povery a pristrihla ofinku 😉

erikasadek
2. mar 2009

martinakae, ja ma dve deti, jeden sa narodil skoro bez vlaskou aten druhy, nevieme odkial ich nabral... 😀

no, kata.. al eje zlaty , ja ho stryhma, len tak malicko aspon kazdy mesiac, aby sa mu nestiepili vlasky, ale ma ich vatsinou, v gumicke, takze ho maju vsetci za dievcatko....

jasne ze sa mozu strihat, to je nasa kultura su ine, napriklad cernosy oni ich oholia hned... 😉

jdina nevyhoda strihania je ta, ze stracaju tie krasne kucerave vlasky..

😉

simona55
2. mar 2009

ja tak viem ze sa prve vlasky nemaju strihat len po 1 roku

garronne
4. mar 2009

ahoj. no, moje obe deti sa narodili s riadnym harom 😀 , kedze ten starsi mal v lete 5 mesiacov a riadne sa potil, tak sme ho ostrihali. vravi sa, ze sa to nema, ale bolo to pre jeho dobro. tento mladsi sa narodil v lete, tak sme mu po pol roku trosicku skratili vrch, lebo by aj on musel nosit vlasky do fontanky, aby mu nepadali do ociek 😀
a cim to je? no ja si tiez asi myslim, ze je to dedicne, lebo moj manzel bol holohlave babo, ale ja s bratom sme boli vlasaci a obaja mame dieticky s vlaskami. 😎

elenita
4. mar 2009

Ahojte, no moje deti mali take jemnucke vlasky, paperka, ked sa narodili a doteraz ma Lucinka take 🙂 Petulovi uz zacinaju trosku rast 🙂 Mne sa vzdy pacili len holohlave baba, ale to preto, ze ja take mam doma 🙂 Keby som mala vlasacov, urcite by som na nich nedala dopustit 😉 A ci ostrihat? Ked su vlasky pridlhe, urcite, podla mna nezavisi na veku!

beelinka
5. mar 2009

Mne minule svokra nahlasila, ze aby som ho v ziadnom pripade neostrihala, lebo mu skratim zivot. Este, ze si pri nas neodpluje 😀 . Ja som uz musela stihat, lebo ofinu mame sttraaaaaaaaaaanse dlhu. A aj zo zadu som sem tam hrcku odstrihla. Furt sa mechri niekedy mam strach, ze z toho bude mat dredy 😀

martinake
autor
5. mar 2009

ahojte, tak ja na povery určite nedám. myslím si ze radsej ofinku pristrihnut ako keby mala mat v budúcnosti problémy s očičkami. najprv ked sa narodila tak som sa nevedela zmierit s tým ze ma takéto háro, pretoze som si predstavovala moje dietatko bez vláskov. Teraz vsak si ju uz neviem predstavit bez nich. je úplne úžasná. vyzerá taká vážna a dôlezitá. Uz sa musím prinútit a pridat do albumu nejakú tú fotku.

stvura
6. mar 2009

No ja tiez uvazujem ze ako bude teplejsie, okolo velkej noci maleho ostrham, lebo sa narodil s tmavymi vlaskami a tie nam uz vyrastli a mame pod nimi blondave. Vyzera ako keby mal melir...xixi.

katyl
6. mar 2009

nicky ten tvoj je uuuuzasnyyyyyyyy 😀 😀 😀
a to som si myslela, aky je nas filip vlasac 😠 😠 😀
inak ja som bola holohlave babo a obidve moje deti mali vlasy, dokonca im ani nevypadali...a to ma kazde ineho otca 😀 😀 asi si vyberam len kvalitny geneticky material 😀 😀
martinake daj fotky, nech si ju kukneme 🙂