Bábätko mi zaspáva na prsníku - ako ho odučiť

janadidiova
22. nov 2018

ahojte, nase 2mesacne babo nechce cez den dlhsie spat. Vzdy place a cmula si ruky ako keby malo hlad - dam ho na prsnik - vidno ze pije, po chvili vsak intenzita pitia klesa az malicky zaspi na prsniku. Z casu na cas si este pocucka a po chvili akoze spi - len co ho vsak prelozim do postielky alebo dam na postel a lahnem si k nemu - do 5 minut je hore a zase place ze chce jest. Takto to ide dookola cely den! niekedy nespi dlhsie ako hodinu skoro 10-12 hodin. Podvecer je uz asi tak unaveny a konecne nasyteny ze zaspi aj na 3-4 hodiny, v noci sa naje poriadne tak ako to ma byt a zase zaspi na 2-3 hodiny a nad ranom tiez. A potom, zhruba od 7-8 rano zacina zase cirkus - dookola chce jest, akonahle je na prsniku -spi. spi, bez ciciku nezaspí ani v hačke ani po hodine kočíkovania v kociku. Mne by to ani nevadilo že zaspáva na ciciky ale fakt cez deň nič nespravím nemôžem ísť ani na nákup Koľko razy kvôli tomu nemôžem ani sa najesť lebo Akonáhle ho odložím začne plakať sám mi nevydrží vyžaduje absolútnu moju pozornost. pozornosť preto mám chvíľu času jedine vtedy Keď zaspí

kluska
22. nov 2018

skus ho uloyit na brusko pekne, hocikde v tvojej bliykosti alebo do kocika a zapmi mu sum z youtube, zarucene pomoze 🙂

zuzipolo
22. nov 2018

@janadidiova ahoj,dudlik si neskúšala?

katrin21
22. nov 2018

skus ho naucit dlhsie pit.. nenechaj ho zaspat.. stekli ho po licku atd... aby tahalo viacej, lebo ked sa napije malo, jasne, ze moze byt hladne.. deti radi zaspia, unavia sa pri kojeni, ale kedze nasledne nemas klud a nespi, tak jedine riesenie je udrzat ho bdiet a sledovat , ci pije a nenechat ho spat na prsniku s prsnikom ako dudlom...
a skusaj dudliky, u nas to bol 2mesacny boj, prijala az 13ty v poradi z ktoreho ju nenadrapovalo ( kaucukovy MAM) .. vzdy lepsie, ako si cmulat palec... takze som bola rada .. zo zaciatku som jej ho musela pridrziavat , potom uz si ho drzala sama, ale par dni to trvalo....

simsalabim
22. nov 2018

@janadidiova ja som vzdy, ked mi deti zaspavali na prsniku, bradavku vybrala von a dieta prelozila do postielky. Ak plakali, prsnik distali opat, ale ak nejedli, prsnik siel von. Nedovolila som im zaspat s prsnikom v ustach. Sice sa nejaku dobu zlostili, ale naucili sa zaspavat same. Chce yo len trpezlivost a doslednost. Myslim, ze aj vdaka tomu som nikdy nebola zivy cumel a obe prespali noc od necelych 6 mesiacov - ak sa v noci prebrali, vedeli zaspat same. Prva cumlik nechcela, druha ano.

janadidiova
autor
22. nov 2018

@zuzipolo skusala,cumlik odmieta..

janadidiova
autor
22. nov 2018

@kluska na brusku zvykne spavat v noci,cez den som veru neskusala..a šum mam stiahnuty,pri nom zaspavam aj ja ;)

janadidiova
autor
22. nov 2018

@simsalabim no to je asi fakt o tej trpezlivosti a sile,ked maly place,srdce to trha a vzdy prilozim..no nemala som na to nechat ho plakat :/
Ale mal by sa to naucit

zuzipolo
22. nov 2018

@janadidiova možno mu nesadol,a na začiatku treba naučiť veľa detí na dudlik,rovnako prvý ani nemusí sadnúť..pomohlo by ti to,že by si dala papať bábätku a keď prestane ťahať tak mu dať dudlik a ono sa v polospánku upokojí.nam to pomohlo,vyskúšaj jej ho najprv podržať..držím palce 🙂

katarinamarkova
22. nov 2018

@janadidiova cumel 😊

simsalabim
22. nov 2018

@janadidiova ved ja som ich nikdy nenechala plakat...vzdy som ich pohladkala, vzala na ruky, spievala im. Neboli same a opustene. Ja som len odmietla byt chodiacim cumlom. Prsnik bol u nas zdrojom potravy, nie uspavacim prostriedkom. Potom tu zeny vypisuju, ako im je dieta hore 20x za noc a bez prsa nezaspi. No preco asi?

janadidiova
autor
22. nov 2018

@simsalabim no mne v noci spinka pekne,aj sam.odlozim ho a buvka aj v hačke aj v posteli.problem je cez den.a nehovorim ze si nechala svoje babo plakat 🙂
Ale to moje place nech robim co robim,..spievam,tancujem po izbe,skacem s nim na fitlopte,hojdam v kresle..vtedy je ticho a zaspi..ale akonahle ho polozim,preberie sa a place a chce cicik..a ked nedam,nespi a je hore a ked je uz fest umavemy,vtedy len place. Ale nevie zabuvat bez ciciku..to je problem len cez den,v noci je to ok..nechapem

katrin21
22. nov 2018

@janadidiova v noci to nie je preto problem, lebo uz vnima den a noc a v noci ma dlhsie spanky ako cez den... aj ked do pol roka nema fazy REM spanku, ale aj tak je to ine.. je naucene proste na sanie a pohyb.... pride dalsie stadium, ze nebudes moct odstavit kocik, ked nenajdes postupne nejake riesenie, ako ju odnaucit.. ked place, ukludnit a zas polozit a tak dookola..

spavanie na brusku nie je zdrave kvoli nozickam.. dlhodobe spanie na brusku moze sposobit nozicky do X , plochonozie a valgozitu clenkov ( vpadnute clenky).. lebo noci su dlhe a je to stale ta ista poloha, hlavne kym sa dieta neotaca, takze sa slahy kolien a clenkov dostavaju do nespravnej polohy a takto vznika problem. Take deti potom aj pri chodzi chodidla davaju do V .. od seba spicky, nie rovnobezne, ako ma byt...
Nie je to moj vymysel, je to odborna informacia od rehab. pracovnikov a ortopedov, navyse osobne poznam deti, co takto spavali a naozaj maju hozicky viac, alebo menej do X a aj tie chodidla vytacaju von... :(

janadidiova
autor
22. nov 2018

@katrin21 no presne,kocik uz nemozem odstavit dlho,inak je hore

katrin21
22. nov 2018

este som dopisala predchadzajuci prispevok, precitaj si

katrin21
22. nov 2018

ono je idealne na to hojdanie dieta vobec neucit, uspat a polozit od narodenia.. viem, ze to tak je, lebo pri prvej som mala ten isty problem, uspavanie na rukach, len sa to zhorsovalo.. kocik sme mohli odstavit az po hodine kocikovania, ked tvrdo spala, inak bola hore...
Druhu som sa snazila ponosit kym plakala, ale hned potom polozit , ziadne uspavanie na prsniku, alebo hojdanim... babo je este malicke, ale uz vnima vsetko , vytvori si tym zlozvyk- sposob zaspavania a potom ho bude vyzadovat stale, aj ked bude starsie, vzdy ked sa preberie..

PRide obdobie zubkov, hore bude aj 20x za noc a ine nebudes robit, lebo ho uspavat na prse... akoze su tu zeny, co to robia a spia s detmi s prsom vonku celu noc , akoze vazne.. ale teda nic pre mna... neviem ako ty... mna by svaclo. ja sa ako mama potrebujem aj vyspat a mat svoj pokoj a oddych.. okrem toho, je dokazane, ze deti casto pri mame spia lepsie nie preto, ze je tam mama a koji ich, ale preto, ze ked su pri nej, su vlastne aj na makkom vankusi a to sa im paci 🙂 ... moja preto spala do 5 mes na paperovej perinke na boku, nohy trcali, ale bola na makkom... + sme okolo 3mes zacali davat plienocku do dlane, naucila sa ju zmolit a tym uspat, je to lepsie ako hojdanie.. dodnes bez plienky nezaspi, je to vec na ukludnenie , ktora funguje skvele.

lenka_21
22. nov 2018

@janadidiova Ja som musela moje prve zavinovat - pevno a skoro 4 mesiace. Jemu ta volnost vadila. Ked sa potom zacal vrtiet, otvorila som zavinovanie a sup na brusko. Tam som pohojdala trosku v kociku a spal dalej. Moj maly neznasal zo zaciatku postielku a spal v kociku skoro 6 mesiacov. Postielka mu bola velmi velka a vadilo mu, ze nie je stiesneny. Mne to tiez vyhovovalo, lebo som ho vedela pohojdat kedy som chcela - ale vzdy som pohojdala max 5 minut a spal. Prve 3 mesiace mal problem s bruskom, takze ak bol hore nostop plakal. Na prsniku som ho nenechala spat, vzdy som ho budila ked som videla, ze chce spat. Najedol sa, zabalila do zavinovacky - vzdy sa nesmierne jedoval ked som ho balila a sup do kocika. Cumel sme nikdy nemali - raz sme skusali, potom niekto skusal ine znova, lenze moj maly nevedel mat cumel a pit z prsnika - typicky chlap 🙂 Kojene dieta niekedy potrebuje jest aj kazdu hodinu.

lenka_21
22. nov 2018

@janadidiova https://tivi.cas.sk/video/1814931/ako-jednoduch... My sme zavinovali takto - ten prvy sposob a do plienky. Vzdy ked som ho zavinovala reval ako tur, ale ako nahle som ho pohojdala a dala do kocika tak stichol...

katrin21
22. nov 2018

ano, zavinovanie tiez pomaha, ako som pisala, aj u nas..

janadidiova
autor
22. nov 2018

@katrin21 dakujem,to som nepocula ana nevedela,dam si na toteba pozor..ale krpca aj tak zatial polohujem,v noci sme hore tak 3 az 4x...tak ho vzdy davam na iny bok,aby striedal aj polohu hlavicky a na brusko ho davam raz (a to kym sa nezobudi vydrzi tak cca 2 hodinky) tak kym tak neprespi celu noc malo by to byt ok..ale dobre vediet,ze dlhsie keby tak buval uz hrozi toto

lenka_21
22. nov 2018

@janadidiova moje obidve deti spali iba na brusku, na chrbte zaspali, ale vzdy spali len chvilocku a trebalo dat na brusko. Reflux nemali takze to bolo v pohode. Pytala som sa aj lekarky a hovorila, ze maju vela deti co spia na brusku vyhradne. Teraz maju 6 rokov a stale spia na bruchu 🙂

janadidiova
autor
22. nov 2018

@lenka_21 vdaka za typ..ja som nezavinovala od porodnice,to mu akosi vadilo a tak od zaciatku spava bez zavinovacky..ale mozem skusit,bude to riadna zmena..hned aj dnes ked dokojim mu skusim dat,i ked po 2 mesiacoch nevien neviem ci na tonosenie povie

katrin21
22. nov 2018

@janadidiova hej, super, to polohovanie je najlepsie... ja som aj v kociku malu davala na bok spat, aspon nepozerala na mna a skor sa uspala..

kluska
22. nov 2018

@simsalabim no nie je to vzdy tak, zalezi od dietata, moj druhorodeny na cicke zaspal a aj sa casto kojil cez den, ale uz ako 2 mesacny prespal v noci 8-10 hodin vkuse

kluska
22. nov 2018

@katrin21 no s tym spanim na brusku a nozickami podla mna neni pravda vobec, to je vina viacerych pricin, ja sama som spala na brusku stale a aj v kociku vonku a kadetade a nohy mam pekne rovne, klenba pekna, ziadne vtacanie a vytacianie spiciek alebo nieco podobne, moj prvorodeny tiez detto a tiez spal na brusku len a druhorodeny ma problem so spickami, ze dava do vnutra, ale to by som nedavala ako jednoznacnu pricinu spanie na brusku, inak klenbu ma peknu a rovne nohy tiez, len to vtacanie.

katrin21
22. nov 2018

@kluska no, staci ze ma dieta trochu oslabeny svalovy tonus, co si mnoho pediatrov a duplom rodicov nemusi ani vsimnut ( lebo : moje dieta je len lenive, potrebuje cas, ma cas... atd) a problem fakt vznika... neni to vzdy, samozrejme, ze nie, ale MOZE k tomu viest a fakt to nie je blud ... Rovnako ako nespravne sedenie do W, to je to iste... tie nozicky su v nespravnom postaveni a casto koncia krive, ploche... tam je sice na pricine hlavne slabe svalstvo trupu / chrbat , brusko/, ale ide to ruka v ruke nasledne s nohami...
ze sa to u vas, alebo u Teba nepotvrdilo, neznamena, ze kopec inych deti to nemusi viest k tomuto.. Duplom v dnesnej dobe, ked deti s pohybovymi problemami a plochonozim pribuda..
SAmozrejme, ze spanok na brusku nie je jedina pricina, ale velmi vyrazne moze dopomoct, ak je nejaky problem, ktory je skryty, neskoro odhaleny...
Chcela som preto aj na toto upozornit, kazdy nech si potom uz robi podla seba 🙂

lenka_21
23. nov 2018

@kluska zalezi kto si to ako urobi kto co potrebuje. Samozrejme za predpokladu, ze dietatko je zdrave. Ja som kojila dve naraz a nedalo sa nechat na prsniku zaspavat dietatko. Ja som vela veci co robia mamicky s jednym dietatko nevedela robit. Takze dietatko sa da vsetko naucit s laskou 🙂

kluska
23. nov 2018

@katrin21 nestretla som sa s tym, moze top byt pravda, ale treba zvyraznit, ze najviac k tymto problemom prispieva predcasne posadzovanie dietata, predcasne statie a chodenie za rucicky, rucku, nestvornozkovanie, predcasne obuvanie tvrdych topanok a pod a tiez aj poloha plodu v maternici a genetika

katrin21
23. nov 2018

@kluska ja som sa s tym stretla a informacie su podlozene, to vsetko ostatne co pises, je zle ale nrma az taky vplyv na nozicky do X ako toto..to skor na drzanie tela, aktivovanie hlbokeho stabilizacneho systemu trupu, predsun hlavicky, kordinacia oko ruka atd... ale to je uz ina tema. Nechcem zachadzat mimo..

lilka5566
23. nov 2018

Skúšaj cumlíky kým si nájde ten svoj. Ja som pri prvej vyskúšala 9 cumlov kým sme ho konečne objavili. Obidve dcéry majú radi tie guľaté latexové.
Moja takisto zaspáva pri kojeni a neexistuje nič lepšie. Zaspi, vyberiem prsník strcim cumel a ešte držím na rukach aspoň 10-15 minút kým jej hlava neodkvecne. Potom sa nezobudi keď ju preložím.

janadidiova
autor
23. nov 2018

@lilka5566 dakujem,uz sme kupili dalsi cumlik,uvidime