Bábätko nechce piť z flašky

zdenka821
31. dec 2007

Ahojky, drobec nechce vypiť nič z fľašky, ani čaj, ani kašičku, keď papá z lyžičky, je nervózny. Cumeľ na fľaške len okusuje a žužlá. Máte tiež takúto skúsenosť?

naty21
25. aug 2008

Ahojte. No my my máme tiež ten problém, že moja malá nevie piť mlieko z flašky, pretože je stále kojená. Kúpili sme aj flasku Mam, na ktorú tu bol hodený link, ale aj tak nič. Už by som ju chcela prestať kojiť, ale neviem ako. Ale ked jej dám mlieko lyžičkou, tak ho vypije. A s čajom máme to isté. Ani ten z flaše nechce. Neviete mi nejako poradiť?

annag
25. aug 2008

naty, takú veľkú dcérku by si už na fľašu nemala učiť, mala by sa naučiť piť rovno z pohárika. Aj z vlastnej skúsenosti - moje deti fľašu nikdy nemali a až okolo roka začali piť rovno z pohárika alebo skús obyčajnú slamku, načo fľašu?

naty21
25. aug 2008

no dobre, ale co jej mam dat v noci? ona mi este neprespi celu noc.

annag
25. aug 2008

naty, uvidíš, hneď ako ju odstavíš, tak noc prespí. Je to teraz skôr záležitosť citová, nie potreby papať. Treba jej v noci ponúknuť vodu a veľmi rýchlo príde na to, že pre vodu sa neoplatí ani zobudiť. A nemusíš sa ani extrémne stresovať z množstva mliečka, ktoré má vypiť. U ročného bábetka to je len okolo 500 ml. A ak k papá jogurty, syry ... Hoci najlepšie by bolo odstaviť ju vtedy, keď bude vedieť vypiť aspoň deci z pohárika (nemusíš kupovať ani tie drahé, stačia s obyčajnými náustkami, z nich ľahko tečie, len sa pri tom deti viac zašpinia).

Inak o odstavení tu bolo popísané už veľa, môj názor je odstaviť nie násilím, ale pokusom - napr. večer jej prsník neponúknuť, a ak si nebude pýtať, nedať, ak bude plakať, tak dať. Väčšinou to totiž skončí nekonečným bojom kto z koho , zbytočne sa stresuje bábo, mamka aj celá rodina. O mesiac už môže byť na odstavenie pripravená a všetko prebehne ľahko. Treba postupne obmedzovať počet dojčení aj cez deň, tak sa prirodzene bude obzerať po iných spôsoboch pitia. Podstatou odstavenia je však odstaviť sa v noci, cez deň sa dá bábetko ľahšie zabaviť, preto sa aj dojčenie cez deň ľahko obmedzuje. V noci to chce viac trpezlivosti - hneď ako si nevypýta kojenie pred spaním, ponúknuť pri zobudení namiesto mlieka či čaju čistú vodu.

A ešte - ak sa dá, skús ju zároveň presťahovať na spanie k sestričke do izby

zade
26. aug 2008

Ahojte,

aj ja som kupila flasu Mam a nic sa nedialo. Troska tahala, no nic nepotiahla. Ale nedalo mi to a kupila som este nieco. Cumlik z akejsi novej znacky od Canpol babys (neviem ako sa to pise) Je to povodom polske - kazdopadne funguje to natolko, ze mliecko pijeme a nerozlievame. A hlavne vypijeme aj 180 ml.

dididi30
26. aug 2008

ahojte
podla mna nepit s flasky je len plus 😉 , su teraz vselijake super pohariky 😉

zade
27. aug 2008

To hej, len ked sa pritom mliecko tak krasne leje...

skrecok
25. jan 2009

Ahojte baby...
My mame uz mesiac problem s malym, od Vianoc odrazu prestal pit z flasky (mame od Aventu). Sice este ho plne kojim, ale boli uz take dni, ze som musela dat zmrazene materske mliecko... Skusala som mu dat aj lyzickou, ale uz aj z tej prestal. Uz fakt neviem ako mu mam normalne davat napr. Vigantol a Kanavit. Prosim, poradte mi. Dakujem.

annag
25. jan 2009

skrecok, vigantol kvapni na bradavku pred dojčením a je to 😉

zanetuska
26. jan 2009

tak my to pozname 5 flias kazda ma iny tvar material a ani z jedne jani caj a ani cumlik, nastastie plne kojim ale maly bude mat 5 mesiacov, zacinam ho pomaly ucit z lyzicky......ja ze vraj som bola taka ista.co uz s nim narobime....napina ho len co zaciti nieco ine ako prso

stacinka
14. feb 2011

Hm, vidim, ze nie som sama... My mame taky specificky problem s jedenim, ze az. Zacina sa to samotnym umiestnenim- neznasa stolicku na jedenie a hupacku.. na rukach mi ako tak spapa vylucne zeleninku s maskom. A to iba tu z obchodu, nie tu, co jej doma navarim.... A co sa tyka sposobu papania, tak je to vylucne lyzickou. Skusala som na nu flasu.. a to bolo razantne nie. Flasa s cajikom bola zaujimava a okusovala ju. Flasa s mliecnou kasickou bola strasiakom a ked do nej kusla a ucitila kasicku, odstrcila ju a ani zaboha si cucnut.
Simi ma uz skoro 8 mesiacov. Ja nemam skoro ziadne mlieko. Cely den ma vyciciava a bojkotuje ovocie ci kasicku. Je hladna a vecer sa mi stale budi. Ked uz zaspi (asi od unavy) tak spinka do 22,00. Potom sa opat sustavne budi a pyta si cecek. V tejto teme sa pise, ze "nechce flasu". Mna by ale zaujimalo, ci niekto dokazal dieta presvedcit na flasu. Mame MAM s uzasnym dudlom, ktory napopdobuje mamin prsnik, mame poharik so sosacikom... ale cucat ich nebudeme. Prosim prosim poradte, som fakt zufala ☹

marcy30
14. feb 2011

@stacinka aj my mame podobny problem...ani flasa ani pohariky akekolvek, zatial to riesim tak,ze naberiem vodu do slamky a pustim mu ju do pusinky, maly hlta ako o zivot, ale z flase si vodu nezoberie. 😕 ...pockam si aj ja na radu, co s tym,

stacinka
14. feb 2011

@marcy30 ano, tak toto asi skusim cez den. Len vecer je kriticky. Ona potrebuje k zaspinkaniu "ududlovat sa". Viem, ze to asi nie je najvhodnejsi sposob, ale bez dudlovania nezaspinka. Musim nieco najst alebo vymysliet. To s tou slamkou je ale super tip. Este raz vdaka!

danula.ch
14. feb 2011

@stacinka to chce hlavne trpezlivost. mali sme taky isty problem, ibaze mne maly lyzickou nechcel jest nikde. na stolicke, v hojdacke, na kolenach sa stale otacal na brusko. tak som skusala davat mu vsetko z flase, ale muselo to byt ovela redsie aby to tieklo a slabo priberal. po mesiaci uz nechcel flasu ani vidiet. tak som ho zacala privezovat na stolicke aby sa nepretacal a krmit lyzickou. robila som mu divadielko, pustala hudbu z telefonu, hocico len aby nemyslel na to co robi. postupne si zvykol a teraz uz 3 mesiace pekne papa bez popruhov 🙂
@marcy30 u nas zabral len poharik s naustkom nuk, je taky makky. ale pred mesiacom som ho zabudla na navsteve, tak som skusala dat pit slamkou, to nezabralo. napil sa z mojho pohara a kym sme sa po 4-roch dnoch dostali k pohariku co sme zabudli, tak uz krasne pil z hrnceka 😉

stacinka
15. feb 2011

@marcy30 mam novinku- pili sme z flasky🙂 skusila som fintu: zarobila som kasicku, trosku redsiu nez ma byt, aby sa dala tahat z flasky. najskor som ju zarobila do pohara a tvarila som sa, ze ju jem lyzickou a ze mi naaaramne chuti. to ju uputalo. tak som jej dala lyzickou ochutnat a zachutila jej 😀 ta som ju chvilku krmila tou riedkou kasickou po lyzickach a nakoniec som to preliala do flasky.
skoro ma vykotilo, pretoze ked som jej ju prisunula k ustam, tak sa prisala 😀 a cuckala. nevypila toho nejak velmi vela, ale aj toto je pokrok🙂 tak som sa musela podelit🙂

marcy30
16. feb 2011

@stacinka jeej,super, vyskusam 😉

amisa
17. feb 2011

AHoj mame taky problem s flaskou. Papa pije normalne mliecko mam stale ale postupne by som ju potrebovala odstavit. Odmieta z flasky Um (sunar , beba, Nurtilon), materske mlieko , mliecne kase, UM s prichutami , skusala som za studena i za tepla, flasky z dudlikmi , inteligentne pohariky a teraz tetsujem flsku zo slamkou. Z ostatnymi tekutinami nieje problem len toto mlieko a kedze vyzera to tak ze do konca maja budeme musiet pomaly asi prestat s kojenim tak neviem co si pocat. Mlieko chce jedine z prsnika. Par hltov si da z normalneho pohara ale to len tak simbolicky, a to vlastne zo vsetkeho..ochutna da si glg ked jej ponuknem a koniec.. kase sladke mi uz vobec nehce ani z misky ani domace ani polotovary. Zje akurat zo sladkych veci Milacika vanilkoveho a vanilkovy probio jogurt a jogurt bez prichute (cim viac kysliy tim lepsie) Dokonca som jej skusala toho Milacika nariedit a dat do flasky no nezaujalo.. pomozte kto viete prosim..

stvura
17. feb 2011

@amisa mas nejaky zdravotny problem, ze ju odstavujes?(tehotenstvo nie je podla mna pricina na odstavenie, dojcila som aj v den porodu)...daj jej hlavne cas, nesil veci, riad sa babatkom...

amisa
17. feb 2011

@stvura no vyzera to na tehtoenstvo, ja vsak nechcem kojit cele a uz toboz tandemovo.. a hlavne chcem keby daco aby dokazala aj odstriekane mlieko vypit z flasky (keby som nahodou nemohla byt snou) hlavne o to sa mi jedna..

stvura
17. feb 2011

@amisa to je skoda, podla mna je rok velmi skoro na odstavenie...tak ti ostava len jedine, skusat, skusat a skusat...moj maly mi odmietal vsetky flasky, pil az z pititka ako rocny (dovtedy nepil ani caj, ani vodu)...ak by mala uz rok a pol a viac, tak by som ti povedala ze nevadi, aj je mliecne vyrobky, no rok je malicko byt bez mliecka

amisa
17. feb 2011

@stvura mala ma rok a vidim ze mame na stravu rozne nazory..mna ale skor zaujima pomoc s kombinaciou flaska + mlieko

nicol211
5. máj 2011

ahojte mám taký problém malý má 6mesiacov a ja strácam mlieko a on vôbec mi nechytí flašku cez deň mi to nevadí lebo dávam mu kašičky atď. ale v noci keď sa budí chce niečo podudlať a nezoberie ani fľašku a anii cumlík a ja sa najviac toho bojím, že keď stratím úplne mliečko tak čo budem robiť ako ho mám naučiť na fľašku

janka0007
5. máj 2011

ahojte,mohol by mi niekto poradit,moju 8 mesacnu dcerku kojim,zacala som prikrmovat,zatial na obed masovo-zeleninove pyre a na desiatu ovocie,a len tak na chrumkanie kukur.chrumky,problem je,ze nechce vobec vypit vodu ani caj z flasky ani s lyzickou,hlavne po jedle ale aj celkovo cez den by podla mna mala prijimat uz aj ine tekutiny ako mlieko,po obede ju zvyknem este aj dojcit,zacina byt uz teplo a vzdy ked je smadna tak ju musim dojcit,neviem ci je to dostatocne,takyto prijem tekutin,do cumla na flaske len kuse,sem tam si cucne ale to je vsetko.Moze to byt tym ze jej idu von zubky?ma s tym niekto skusenost?

zuzka38
18. okt 2011

@nicol211
@janka0007 ahojte, vidim, ze vam v maji nikto neporadil, ako ste dopadli s tymi pitim z flasky? ja mam 6 mesacneho krpca, ktory nexce pit z flasky :( ani voda, ani kasa, ani nic.. vsetko sa riesit len lyzickou neda 😒 poradite niekto? dakujem 🙂

janka0007
18. okt 2011

@zuzka38 ahoj,no to obdobie uz je nastastie za nami,malu kojim doteraz,ale z flasou uz problem nemame,vodu aj mlieko mi uz z flase vypije,skusala som rozne pohariky a ine podobne vecim ale to nic nezaberalo,tak to je stale dokola,kazdych 15 minut som jej ponukala flasu cely den,a nejako si zvykla,zo zaciatku vobec nechcela,potom si sem tam dala,potom vypila pol flase onedlho celu a tak sa to postupne nejako rozbehlo.Mozno u teba sa to rozbehne skor,kedze mate len 6 mesiacov,musis skusat.

zuzka38
18. okt 2011

@janka0007 dakujem velmi pekne za info, to mas svatu trpezlivost, ked kazdych 15 minut si skusala, asi to budem msuiet takto zacat skusat aj ja... ma to nebavi 🙂 chutako to len zuzle, skusala som aj poharik na ucenie, ale tak to ani do ust dat, tam ozuzlava akurat rucky od pohara 🙂 stracam mlieko tak sa bojim, ze ak budeme musiet prejst na ine, tak to bude zrazu stres a panika.. takze skusim tu tvoju 15 minutovku 🙂 este raz dakujem a vam teda vsetko dobree, super pocut, ze to mate za sebou 😉

janka0007
18. okt 2011

@zuzka38 no neviem,nemyslim si ze babatko bude hladne,ono zo zaciatku mozno tie prve dva tri dni bude aj dvojhodinovy plac,ale nakoniec chyti tu flasu a vypije ju,na druhy den zas bude plac,natreti den uz len polhodinka placu a na stvrty den ju vypije hned,treba nato pevne nervy,nemyslim ze to bude trvat nejako extra dlho kym si zvykne,treba prezit prve dni placu a bude to dobre,drzim palce a vela trpezlivosti zelam.

beton
18. okt 2011

@zuzka38 ono je to trochu opacne. ked budes dietatku davat flasku, prides o mlieko urcite. naco jej potrebujes davat flasku? to je spravne postavena otazka. dietatko do 10 mesiacov ine tekutiny ako tvoje mliecko vobec nepotrebuje a to ani ked je 40 stupnov, staci len prikladat, prikladat, prikladat...a tak si zabezpecis aj to, aby mliecka menej nebolo. naco sa stresovat kvoli flaske a nastavit dietatu spatny chod? ak potrebujes blizsie rady, ozvi sa. drzim palce

zuzka38
18. okt 2011

@janka0007 dik, tu trpezlivost budem potrebovat 😉

zuzka38
18. okt 2011

@beton cez vikend som mala horucky, plus do toho ATB kvoli zapalu priedusiek, neviem ci z toho, ale mlieka je menej a menej, obavam sa, ze to nepojde, tak xcem zacat sem tam davat vodu.. sama lekarka mi kazala, ze uz mam davat vodu.. kazdy ma na to iny nazor tak ako na vsetko 🙂 myslis, ze sa tvorba mlieka moze este zrychlit ak sa raz spomalila?