Bábätko nechce piť z flašky

zdenka821
31. dec 2007

Ahojky, drobec nechce vypiť nič z fľašky, ani čaj, ani kašičku, keď papá z lyžičky, je nervózny. Cumeľ na fľaške len okusuje a žužlá. Máte tiež takúto skúsenosť?

beton
18. okt 2011

@zuzka38 ahojky zuzka. vidim, ze rozmyslas spravne. naozaj sa tvorba mohla kvoli chorobe znizit. Je to uplne normalne a takmer kazda mamicka si prejde obdobim, ze je mlieka menej, napr. kvoli rastovemu spurtu dietata, chorobe a pod. vobec sa toho netreba lakat a uchylit sa k nahradnym rieseniam typu flaska, vodicka, cajik a pod. Tym sa narobi viac skody ako uzitku. To, co Ti vravi lekarka, nie je pravda, mozes si to overit u ktorejkolvek laktacnej poradkyne alebo priamo v materialoch vydanych WHO k teme dojcenie. Takze moje (aj osobne) rady su: prikladat cim viac, ked mas pocit, ze je mlieka menej. urcite zaradit aspon jedno dojcenie v case medzi 1 a 5 hodinou v noci (v tomto case je stimulacia laktacie najefektivnejsia). Ak si chora, poloz si dietatko k sebe do postele a dojcite sa, kolko len bude chciet. Ja som takymto sposobom laktacnu krizu prekonala dost rychlo a robievam to doteraz, ak je to potrebne. Este jedno plus. Ak si chora, dojci cim viac, lebo tym predavas dietatu protilatky proti chorobe, ktoru prekonavas a tie mu uz ostanu, ziadny liek ich nenahradi. Este snad jedna poznamka, asi si uz zacala prikrmovat mrkvickou atd. ak dietatko papa uz aj tuhu stravu, tato nema nahradit dojcenie, len ho doplnit. takze ked spapa jedlo, treba ho vzdy aj nadojcit. Zaklad je, cim viac prikladas, tym je mlieka viac. Len vydrz, urcite to zvladnete :o)) pripadne pis do IP, ak nechces sem...rada pomozem, ak chces a mas dalsie otazky. drzim palce a myslim na vas. 🙂

zuzka38
18. okt 2011

@beton v noci kojim kazde hodinu a pol az dve hodiny 🙂) to by inak krpec neprezil 🙂 takze toto problem neni.. skor cez den kojime menej, tam je to ako pises, ze sa snazim niektore kojenia vynechavat, ze ked sa prikrmuje.... tie protilatky mi ani nenapadli :( chapem, budem sa snazit prikladat co najviac, dakujem za rady..

beton
19. okt 2011

@zuzka38 drzim prsty, je to urcite drina, no stoji za to si mliecko udrzat, najma ked mate taketo noci...my sme dnes tiez mali taku....mam zapalky, aby mi podrzali oci hore :o)))

monca1111
8. jan 2013

ako to nakoniec u vás dopadlo s tou fľašou, ak sa môžem opýtať, lebo máme taký problém, aj ked vidim, že ste už veľkí, prajm veľa zdravíčka

lulubka28
26. apr 2013

@nikol805 Ahoj, sice si tento komentar uz davno pisala, ale my teraz prezivame uplne rovnaku situaciu. Ako sa to u vas nakoniec vyriesilo? Do kedy to trvalo?