Bábätko nechce piť z flašky

zdenka821
31. dec 2007

Ahojky, drobec nechce vypiť nič z fľašky, ani čaj, ani kašičku, keď papá z lyžičky, je nervózny. Cumeľ na fľaške len okusuje a žužlá. Máte tiež takúto skúsenosť?

janka08
7. feb 2008

ahoj Danielka tak uz pijeme z flasky huraaaaaaa inak z tej co si nam poradila 😉

danielala
7. feb 2008

Janka, tak sa tesiiiiiiiiiiim spolu s tebou! 😀 Len ja nemozem nikde zohnat tu velku flasu bez sroubovacieho spodku a manzel je lenivy zosroubovavat tu protikolikovu, raz zabudol dat dokonca tu tesniacu gumku 😖 , ked mal "sluzbu" pri malej.

janka08
7. feb 2008

Danka aj my sa velmi tesime 🙂 a to su aj take bez toho srubovacieho spodku?ja som rozmyslala ci by malemu uz netrebalo s vedsou dierkou ale zatial nechcem experimentovat.Ako sa ma tanicka?

lilyk
7. feb 2008

Danielka presne tento cumlik som kupila nsasadila na aventacku flasu, vytesovala som sa asi 3 tyzdne maly pil a hlavne za 7 minut 240ml 😕 tak som bola nadsena, presli 3 tyzdne a nechce flasu vidiet ani za nic 😖 tak nechcem strasit,my momentalne vsetko papame lyzickou 😉

tidymaid
7. feb 2008

Ahoj Zdenka , mam tu skusenost. Som nutena stale kojit, a mala si vezme len sosacik s vodou alebo s cajom. Ziadne mlieko ani nic ine z flasky nema uspech. Skusam uz 4 mesiace.

danielala
7. feb 2008

Janka, podla tej stranky MAM by mala byt aj nejaka 330ml flaska s "normalnou" stupnicou, lebo tieto protikolikove maju taku nemoznu stupnicu, ze napr. 150 ml tam ani nie je namerane. Tak dufam, ze vam to vydrzi s tou flasou a raz sa stretneme v teme "ako oducit dieta od flasky". Dik za opytanie, sme stastne, zdrave, spokojne, i ked sme sa na zaciatku dost naplakali kvoli kojeniu, az sme to museli vzdat ☹ , ale to je ina tema... Drzim palceky, nech sa vam aj nadalej dari 😉

Lilyk, to ma mrzi, nam to zatial vydrzalo asi 6 tyzdnov s tymto cumlom, tak uvidime... Z coho pijete cajik? Hlavne, ze ti pekne papa a aspon nebude jedno z tych deti, co este v styroch rokoch pobehuju s dojcenskou flaskou... Mozno sa po case necha zas ukecat, nie?

viera78
8. feb 2008

moj maly ma dve flasky staci ze mu dam flasku na caj a uz sa mi nevie prisat k cumliku ale je to aj na nieco dobre pretoze ked je smadny tak sa prisaje hned a ked tak sa snim hra.deti si na flasku vraj rychlo zvyknu mojho som kojila 3tyzdne aked som ho zacala prikrmovat zacalo nam robit problemy prisat sa k prsniku.a tak pomaly ale isto presiel na flasu.

lilyk
8. feb 2008

danielka tak v to dufam aj ja ze sa este necha ukecat, lebo lyzickou momentalne papame kazdy chod cca 25 minut a som zvedava ako to dopadne ked zacne lozit, tak sa bojim ze v tej stolicke uz ani neobsedi, no uvidime 😉
dnes my vypil 140ml mliecka rano, ja mam taky dojem ze to neni ani o flasi u nas ani o cumliku, jeho to pitie nejak nebavi a nudi sa, lebo ked ho zabavam a uz mi dochadza fantazia tak pije, ako nahle sa zacne nudit tak koniec. To iste bolo aj s kojenim, ktore som ja potiahla do 7 mesiaca, lebo on jednoducho ked sa mu nelialo netahal 😒 nevadi, som rada ze je to za nami a bol kojeny 7m a este sme chory neboli 🙂
tak vam drzim palceky nech Tanicku to pitie neomrzi ako nas 😉

janka08
8. feb 2008

Lilyk a malicka papa aj v noci?

lilyk
8. feb 2008

Danielka este som zabudla dodat, pijeme z aventackej flase, cumlik bud ten od MAM na cajik alebo ten aventacky c.2, ale ja si myslim ze ked on chce pit tak pije a je mu to jedno, lebo tieto 2 cumliky pozna a pil z nich, z inych nevie pit 😉
Janka od 7 mesiaca nepapame v noci, a nechapem to, lebo ked sme pili iba mliecko niekedy vypil za den aj 880ml a v noci sa zobudil a stiahol este 150ml a spal do rana, a teraz mi nechce pit mliecko, tak na veceru spravim len kasu s babanikom ( cc 180 gramov) a on sa nezobudi 😕 no som rada, lebo ked mi nepapa v noci tak neni precikany a hlavne sa menej budi, uz sme mali aj noc ked sa prvy krat prebudil o 6-tej rano 😉

andy.a
8. feb 2008

hlásim sa po dlhšom čase.. 🙂
takže u nás nezabrala ani fľaša MAM.. 😖

malá cez deń ako-tak papá príkrmy,ale kojiť sa chce výlučne večer a v noci..takže cez deň nič nepije..občas troška čajíku,ale minimálne množstvo.. ☹

janka08
8. feb 2008

andy my sme sa snazili asi mesiac a nam ta flasa mam zabrala/klop-klop/ a anetka cez den vobec nepije mliecko?

janka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimmulik
8. feb 2008

ahojte!ak mozem,pridala by som par viet.Mala ma rocik a teda na zacietku sme to mali tiez zaujimave.sice asi take tri mesiace zaspavala s cumlikom,ale flasky odmietala.len sme sa kojili.Od 6-7 mes sa to akosi zlomilo a vymenila cumlik za flasku,ale len s cajikom,alebo prevarenou vodou.ked som zacala dokrmovat,odmietla mi lyzicku...podobne pre nu nie velmi na oko pekne veci 🙂 A kasu pila takym stylom,ze odkusla z cumlika na flaske,spravila si tam super velku,pre mna nepochopitelnu dieru a pila,alebo jedla?Hmmm!aj,ked stale kojim,uz sa naucila papat pekne z tanierika a pit s poharika so sosacikom pre deti!Kezde dieta je ine a myslim,ze ked kojis,tak sa netrap tzm,ze nechce flasku...Ja som pol roka len kojila a nestazujem si (iba obcas moje bradavky 😅 )Tak ti drzkam palce,sam si vyberie cas kedy a ako chce pit.A teda predsa je chlap,takze je prirodzene,ze sa mu nechce od didulky odtrhnut 😉

danielala
9. feb 2008

Lilyk a neskusali ste, co tu maminky radili - tahat slamkou z pohara? Inak s tym precikanim, ja ked som aupairkovala v Nemecku, tak oni davali malym na noc na pampersku este horne nohavicky bambino mio, su na suchy zips, nepretecu, ale prepustaju paru, takze sa ritka nezapari a matrac aj oblecko suche aj po velkom nasupe.

Mimulik, to je sikulka, ze si tak poradila sama s cumlom. Ja budem tomu mojmu lenivcovi tiez asi musiet vystrihnut mega dieru na cumel, ked zacneme za mesiac kasickovat.

tidymaid
9. feb 2008

Ja skusam flasu uz 4 mesiace. Nenapije sa a nechce dudel. Zo sosacika sa napije , ale nie mlieka. To kojenie asi neskoncime. Chutnaju jej kasicky a ovocie, maso len z ovocim - To je jediny sposob ako dostat do nej nejake maso. Tu v Kanade sa da uz kupit hotove zmrznute telacie, morcacie a jahnacie s ovocim a ryzov. To naozaj chutna, ale samotne maso alebo zeleninu nie.

vierkaaaa
9. feb 2008

ako to tak čítam mám strach či moja malá bude chcieť flašu, lebo je len kojená a v noci zaspáva na mojom prse....cumel nechce ani vidieť...cez deň pekne zaspí aj sama pri hraní, ale v noci vyslovene zaspáva na prsníku a keď jej vypadne a ona ešte nieje uspatá spustí strašný vreskot....

jaaty
10. feb 2008

Ahojte, my sme tiež mali s fľaškou problémy 😠 . Skúšala som UM, keď som mala laktačnú krízu, no Hanka ju úplne odmietla, tak sme to zvládli bez ne. Keď sme začali papať príkrmy, bolo treba jej dávať piť vodu alebo čajík, ale asi 1,5 mesiac absolútne bezúspešne. Vôbec to nechcela, občas sa napila pár kvapiek z obyčajného pohára albo som jej dávala lyžičkou. Bola som zúfala ☹ Riešila som to tak, že čaj bol vždy pripravený a ponúknutý, a ak nechcela, po jedle som jej dala zapiť mliečkom - len na cucnutie aby sa napila predného mliečka. No asi po mesiaci nastal obrat a ona začala čaj odrazu piť. Zo začiatku som jej robila čaj silnejší, aby bol sladký a chutil jej, a tiež som jej ho vždy stláčala aby sa jej do pusy niečo dostalo a aby zistila čo to je. Teraz pije čaj veľmi rada a za deň vypije 4-5 fľašiek (125 Avent) 😀 , takže to chce asi len čas a trpezlivosť. Držím palce

lilyk
10. feb 2008

Daniellka okolo tej slamky sa krutim uz hodne dlho 😀 ale neviem si predstavit ze by z toho pil,no mozem skusit, uz tych par korun ma nezabije,zatial mu davam do rucicky poharik so sosacikom, je mu dost tvrdy len do toho tak kuse, a ked nahodou mu padne do pusky tak cucne no a ked zisti ze sa napil tak hodi kysly face 😀

rbarat
17. feb 2008

Ahojte,

chcem sa s vami podeliť o našu radostnú skúsenosť. Máme 3 a pol mesačnú dcérku Karolínku. Manželka kojí a ešte dokrmujeme Nutrilonom A.R. Používame Avent fľaše a cumlíky. Malá papala dobre, ale asi pre dvoma týždňami začala odmietať fľašu. Po asi polhodinovom nútení ju niekedy vypila ale to bolo plaču a problémov. Prečítali sme s manželkou túto diskusiu. Niekto tu radil, aby sme skúsili cumlík od Ultivent od výrobcu MAM. Bežal som do Tesca a kúpil. Tieto cumlíky pasujú na fľaše od Aventu. A funguje to (ťuk-ťuk). Malá s uvedeným cumlíkom papá ostošesť. Je to ako zázrak. Snáď je to v tom tvare alebo čo, neviem, dôležité, že to funguje. Tak skúste aj vy.

danielala
18. feb 2008

Rbarat 😵 . Ony su tie aventovske cumle dost tvrde, takze mozno aj preto. Nasa tiez zo zaciatku z aventu pila, ale mala z toho ubolene dasienko a spustila hrozny krik pri kazdom krmeni. Mala na dasne take vydrate, ako ked clovek vycumle cely sacok cukrikov 😀 . Po troch dnoch pouzivania MAM-ky to zmizlo...

zdenka821
autor
19. feb 2008

Maminky, tak som musela prestať kojiť a drobček sa chtiac-nechtiac pricucol k fľaši, kupodivu ani veľmi nenamietal. Teraz papá už len z flaše,mliečko aj čajík. 🙂

martina46
4. júl 2008

ahojte, my sme skusali tu flasu ´MaM nedavno, raz si s nej pekne dala par hltov a odvtedy nic. mam investovat do tej - Dojčenska fľaša C2N 150ml 1ks (Tommee Tippee)
alebo nie?

maca28
4. júl 2008

ahojte,tiez nemoze flasku ani citit,pijeme zo striekacky..dvadsiatku striekacu a vypije aj 40ml..

emjee
5. júl 2008

davidko7 • 1d • Včera o 17:39
Ahojte,baby.Pisala som tu o tom,ako moj syn odmieta mlieko.Ma 7 mesiacov.Zistili sme,že problem nebol v mlieku,ale v tom,že nechce piť z flaše.Stale skušam meniť cumle na flašiach,ale nič...Ešte to ani neochutna a už to nechce.Ale čaj pije bez problemov.Mlieko mu davam po lyžičkach a takym sposobom to chce...Ale je to takto trapenie...Mate s tym skusenosti?Ako ste si to ulahčili?

musko • 1d, snž • Včera o 17:52
A čo hrnček? ten nekapajúci? 😉

davidko7 • 1d • Včera o 18:03
musko-skusala som aj to,nič ☹ Ale stale nechapem,preco odmieta flašu a po lyžičkach spapa 😒 čaj z flaše pije...Idu mu zubky/uz dolne su prerezane/,ale neviem či to s tym suvisi?!

bramburka • 1d • Včera o 19:08
to je divný, když čaj z toho pije, není to moc horké, zkkus to dát chladnější, ted je vedro, tak mozna by radsi studenejsí!

severka222 • Včera o 19:16
ani moja malá nechcela piť mlieko z fľaše, trvalo to 2,5 mesiaca ,,, pili sme tak že som ju nosila po dome na rukách , jednú ruku za chrbtom a ako tak vypila - no nikdy nie všetko ... ked nepomáhalo ani to - tak pomáhali všeliake zvonkohry alebo mobil 😉 aby zabudla že pije z fľaše, neviem, teraz má 9 mesiacov, pred týždňom jej vyšli zúbky a dnes vypije plnú fľašku bez akého koľvek protestu 😠
takže v čom to bolo ??? 😉

martinaema • 1d • Včera o 21:28
davidko a aj kojíš alebo ste len na UM? Pretože u nás, kým som kojila, aj ked len trošku, malá chytala hisáky len čo fľašku uvidela. A ked som prestala kojiť, tak si zvykla.

motiilik • 2d • Včera o 22:10
Davidko7,my sme na tom úple rovnako,mne moja malá tiež odmieta mlieko vo flaške ale čaj z flašky bez problémov vypije,jedine ked do nej dostanem mlieko,je hneď ráno jak sa zobudíme a aj to niekedy 150ml,a niekedy ani to nie a cez deň fungujeme len lyžičkou....niekedy ma z toho poráža,ale niekedy je to fajn....

davidko7 • 1d • Dnes o 09:23
motiilik-no fajn,že nie som sama...Ako to zvladaš?Hovorila si to aj lekarovi?

davidko7 • 1d • Dnes o 09:24
martinaema-nekojim,od 2.mesiacov sme na UM

mywiel • 39tt • Dnes o 09:56
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

motiilik • 2d • Dnes o 10:00
davidko zvykli sme si na tu lyžičku,nič iné nám neostalo....malá niekedy trucuje a niekedy je bez problémov,a tiež ju zabávam pri tom,ale to len ked trucuje...najhoršie,je,ked ideme spať na noc,vtedy je už unavená,brhli si oči na spanie a my sa musíme mordovať s jedením lyžičkou,ale inak sa to dá zvládnuť....doktorke som to hoorila,bola prekvapená a že je šikovná,ale nejak na to nič nehovorila,ona mi neporadí,ja si s nou musím poradiť,aby nebola hladná....neboj zvládneš to,my takto fungujeme už vyše mesiaca....ked to malej vyhovuje takto lepšie papať,tak ja si musím na to len zvyknúť,aby nebola hladná.... 🙂

davidko7 • 1d • Dnes o 10:48
motiilik-ďakujem za povzbudenie.ja som si najprv myslela,že odmieta mlieko ako take.Lebo doteraz pil pekne z flaše a teraz ani neochutna čo v tej flaši ma a už mi ju vyrazi 😀 .Na čaj ma tu istu flašu a z tej pekne pije.Aj som sa radila s lekarom/keď sme mysleli,že odmieta mlieko a ten mi poradil KM/.Ale nazory mamičiek a inych pediatroch na nete ma utvrdili v tom,že na KM je priskoro.tak som skušala lyžičkami a tak chce piť-ale je to hrozne-lebo viac vylejeme,on sa pritom mrvi,chyta mi lyžičku.A najhoršie je to rano-vtedy dostal flašu v postielke a spal ďalej,teraz už musime vstať a tak krmiť.Predtym som mu zvykla dať aj v noci flašu,ale teraz sa už neda.V noci pije čaj.Tvoja dostava niečo v noci?

davidko7 • 1d • Dnes o 10:50
motiilik-pozeram že naše deti su rovnako stare-moj sa narodil 11.12.2007 🙂 .A ako vyzera vaš jedalniček?Ako často papate a čo?nech si to porovnam 😉

motiilik • 2d • Dnes o 12:02
davidko-poslala som Ti IP....my v noci nepapáme a ani nepijeme čaj(zatial si to nežiadala),spíme celú noc a zobudíme sa až ráno tak okolo tej siedmej a ideme spať večer okolo deviatej hodiny

martina46
8. júl 2008

ahojte maminy, co ste mali tento problem.
ked vam nahodou odislo mlieko a museli ste vziat flasu a dieta ju odmietalo, kolko vydrzalo "hladovat", nez bolo ochotne sa napit?
moja mala nechce nic ani lyzickou 😒

denisocka
8. júl 2008

ješiš ani mi okrem cicky nič,a to už mám doma zasobu flašiek a pohárikov za dobrý peniaz 😠

martina46
9. júl 2008

denisocka, zrejme este ta zasoba nie je dostatocna.......... 😅

sammy
9. júl 2008

Baby, nam pomohol pohar na pitie s bezpecnostnym uzaverom z DM-ky: http://www.dm-drogeriemarkt.sk/new/index.php?ma...

Stoji okolo stovky, ale oplati sa vyskusat, lebo u nas tiez nic nezaberalo. Trosicku tecie, ked je tam vela vody, ale z nicoho ineho mi mala nechce pit, tak nad tym privieram oci 😉

Ale na mlieko to asi nebude vhodne.

martina46
9. júl 2008

sammy, no na mlieko asi nie 😒 a nam tanka vsetko makke hryzie. vlastne aj tvrde. a aj cumel na flasi. hryzie ho ako levica a co jej z neho vteka do ust, to hned aj vyteka. 😅
ozaj piju take male deti mlieko aj z tych poharikov s naustkom, co maju dierky a samo to tecie?