Bábätko sa bojí druhých ľudí

lenka458
5. feb 2023

Mám 3 mesačného synčeka a už mesiac riešime, že pri návšteve dedkovcov strašne vyvádza. Chudáčik ma úplnú paniku akoby mu išlo o život. Ale zaujímavé je, že zatiaľ som postrehla tento stav iba tam. Bola som s ním v bývalej práci, kde ho kolegyňa mala na rukách a bol kľudný. Takisto dedkovci keď prišli ku nám, tak úplne ľútostivo plakal. Neviem čo sa ale mohlo stať, od narodenia sme k ním chodili každý víkend nachvíľu na návštevu, dedo si ho chvíľu ponosil na rukách, ale keď sme videli že už je unavený, utekali sme domov. Z ničoho nič na Silvestra to začalo a odvtedy stále. Ale u doktorky ani u mňa v bývalej práci nie. Stretli ste sa s niečím takým ? Ako ste to riešili? Pretože už počúvame od nich, že musí si zvyknúť, berú ho na ruky aj napriek tomu, že hrozne plače, keď ho utíšim na rukách, tak zas na neho začnú robiť opičky, takže sa zase rozplače. Ako ho socializovat ? Viem že je ešte hrozne maly, ale nechcem ich oberať o čas s vnukom, ale je to na nevydržanie s malým keď tam sme.

pataso
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka458
autor
5. feb 2023

@pataso potrebujem reálnu radu, alebo skúsenosť. Komentáre tohto typu k životu nepotrebujem.

annm81
5. feb 2023

Začalo to na Silvestra? Nemohol sa zľaknúť nejakých delobuchov?

anavixy
5. feb 2023

Hlavne ho nebrat na ruky nasilu a nerobit opicky 🤦🏻‍♀️ Co vobec ludia maju s tymi opickami? Tak male dieta sa urcite na tom smiat nebude, maximalne sa rozplace alebo odignoruje…
Podla mna toto sa da vyriesit len velmi pozvolnou socializaciou, nech sa s nim rozpravaju, hladkaju, ked ho drzis ty, ono to casom pride, trojmesacne babatko je velmi male este... ale samozrejme chapem aj ich, moja dcera tiez vsetkych znasa v pohode, len moju sesternicu co by ju najradsej zo vsetkych vycmulala neznesie dlhsie ako par minut 🤣 asi prave kvoli tomu…
Tiez by som sa zamyslela nad tym, ci nebolo na Silvestra nieco inak ako dovtedy, hoci mozno je to nahoda a proste len zacal viac vnimat, alebo ci dedko napriklad nefajci, nema strnisko, bradu..

kitycat
5. feb 2023

Minimalne by som dedkovcov spacifikovala, ze to nie je cvicena opica, tak nech si odpustia tie reči.
Musi tam byt dusno, co malemu tiez neprida

Nech pozoruju, rizpravajte sa vy a z dialky nech sa usmievaju

evkamotka
5. feb 2023

Moj syn sa strasne bal svokrovcov. Zial narodil sa voci covidu, vyse pol roka ich tym padom nevidel, boli mu to cudzi ludia. Zacali sme sa viac stretavat az ked covid ako tak ustaval a bola vakcina, to uz mal rok.
Svokrovci to nesilili, drzali si odstup, vobec ho nechytali. Ked si ich po case okukal, preslo to a uz su top kamosi. Trvalo to cca pol roka, kym sa zblizili

lenka458
autor
5. feb 2023

Ešte pridám, že nás čaká víkendová návšteva mojich rodičov na druhej strane Slovenska, takže odtiaľ nebudem môcť tak rýchlo vypadnúť. Strašne sa toho obavám. Boli sme tam zatiaľ len raz na Vianoce od kedy sa maly narodil, ale to mal 2,5 mesiaca a bol úplne vpohode, naši naňho nešli ani tak rýchlo ako svokrovci a takisto mi mama hovorí, že aj teraz keď bude plakať, tak si ho nebudú všímať, ale vážne sa obavám že tam bude 3 dni jačať a ja si asi hodím slučku 😅

lenka458
autor
5. feb 2023

@annm81 to nie, bolo to podvečer keď sme tam boli, takže ešte nič nebuchalo. Z ničoho nič, akoby zo dňa na deň 🙈 pred Silvestrom sme tam mohli v pohode chodiť. Dedo ho nosil aj hodinu na rukách a maly spokojný.

anavixy
5. feb 2023

@lenka458 ty hlavne nebud dopredu vystresovana z navstevy, potom aj on bude nervozny. Neboj, tam to bude ine, ked sa bude chciet nosit, budes ho nosit ty, tvoji rodicia to zjavne chapu, nejako to vyriesite 🙂

euka210
5. feb 2023

@lenka458 treba respektovat dieta, nasilu v takom veku to nema zmysel. Ked nechce ist, tak nepojde na ruky. Musi sa citit bezpecne, aby siel k inemu. Za 3 dni si mozno zvykne.
Rovnako mi napada to, ci sa tam na silvestra pri nich nevylakal a takto si to spojil...moj mal tusim uz 2r, ale raz sa tak zlakol zvoncekov (fakt to zvonenie bolo hlucne) v cerkvi na Velku noc, ze sa odvtedy bal farara par mesiacov, hoci on s tym nic nemal. O rok sa pytal, ci zase tak budu zvonit...nastastie to farar potom zrusil.
Ale je to zvlastne, ze take male sa uz boji, moji to robili az neskor ked prisla separacna uzkost.

dadka128
5. feb 2023

@lenka458 neviem ci 3 mesačne dieťa by take vnímalo , .. skôr by som povedala ze mu neprospieva zmena prostredia..

andreatytler
6. feb 2023

@lenka458 Ludia ktorym nevadi ze znovu a znovu rozplacu moje dieta nie su hodni mojej navstevy. Naco chces budovat vztah medzi svojim dietatom a ludmi, ktorym je uplne jedno ze mu sposobuju stres.
Postav sa za svoje dieta a nechod uz k tym dedkovcom kym nezmenia svoj postoj.