Bábätko sa pučí a šponuje.

marika512
11. jan 2019

Ahojte, mamičky. Mám prvé dieťatko, tak som niekedy už bezradná. Malý bude mať mesiac a akosi nechce alebo možno nevie dobre spať. Či už cez deň alebo v noci. Keď už konečne zaspí, tak sa zo spánku začne ako by šponovať a pučiť. Veľmi málo spí. Aj mu dávam ručičky do perinky, aby sa nimi nenudil. Ale spí tak hodinku maximálne. Neviete čím to môže byť? Myslím, že možno aj koliky. Ale stále cvičíme, aj kaka cez deň.. Ďakujem za rady

sima1415
11. jan 2019

@marika512 grcká?

marika512
autor
11. jan 2019

@sima1415 občas áno. Aj po hodine sa zobudí a grcne.. Niekedy nie.

monikafeliz
11. jan 2019

My sme na koliky skúšali masáže bruška, teplé plienky prikladať na bruško, teplý kúpel s teplou špongiou na brušku, cvičenie s nožičkami, prevrátiť na bruško a držať zo spodu,... nič nezaberalo. Vieš čo sa nám nakoniec osvedčilo? Kvapky Regalen z Energy. Jedna kvapka každý den, a za tri dni bolo po kolikách a to sme sa fakt že natrápili lebo sme už nevedeli čo robiť. Tie kvapky sa berú 21 dní, potom sa mu to už našťastie nevrátilo

zuzipolo
11. jan 2019

@marika512 ahoj,my sme si koliky tiež užilo..pomohol nám coliprev a espumissan,ale musíš si nájsť ty tu svoju kombináciu..a vydržať,masírovať bruško a cvičiť nožičkami,veľa.držím palce 🙂

sima1415
11. jan 2019

@marika512 mne ju tak prehýbalo z refluxu , vraj je to nejaký podvedomý reflex ktorý im má pomôcť keď im je ťažko takže to nemusí byť problém 🙂 nám teda pomohlo až prejdenie z MM na UM ale to nemusí byť len tým 🙂 skús nosiť v šatke , my sme len tak spávali dva mesiace teraz má tri a už pekne spí sama v postieľke aj 5-6 hodín vkuse čo predtým bola max hodinu

marika512
autor
11. jan 2019

Ďakujem vám. My užívame infacol. Akože nemôžem povedať, že by trpel napr. Dve tri hodiny v kuse plačom. Keď sa mu uľaví, že si prdne alebo sa vykaka, tak sa na prsníku upokojí a je dobre.. Len ten spánok.. Vobec mi neprespi tak dlhšie.. A to je najhoršie. Aj nad tým reflux som uvažovala ci to nemôže byť. A možno naozaj treba len vydržať toto obdobie a po pár mesiacoch bude lepšie. Len sa s ním bojím aj niekam ísť, že keď ho tam chytí to bruško, bude zle..

sasunka
12. jan 2019

@marika512 Ahoj, tiez mam mesacneho synceka, spava v tomto https://www.forbaby.sk/kojenecke-vankuse--podlo...
Je to skvela vec proti kolikam a refluxu, prestuduj si o tom viac. Da sa to aj z druhej ruky kupit tu na MK. A na denny spanok urcite odporucam hojdacku Hacku - nam pri dcere zachranila psychicke zdravie 🙂 Ak chces viac info, kludne mi napis spravu.

kathhii
12. jan 2019

Skús si z plachty vyrobiť na postieľku loktušu,a tam ho daj spať, ak je príliś dráždivý toto mu by mohlo pomocť. A kľudne vyskúśaj aj to čo píšu baby vyššie.

malinajahoda
13. jan 2019

@marika512 klin používate?

marika512
autor
15. jan 2019

@malinajahoda nepoužívame. Je to dobré, pomôže to na spanie?

malinajahoda
15. jan 2019

@marika512 písala si, že grcka. Takže polohovanie pri kŕmení aj v spánku. Bud vypodlož vrchnú časť matraca alebo kúp klin. My ho používame od 5 týždňov až doteraz. Stolicu ma každý deň? Ten Infacol vám pomáha na koliky?

marika512
autor
16. jan 2019

@malinajahoda grcka, ale nie vždy. Občas, keď sa naje a prebalim ho, tak vtedy vygrcne. Áno, stolicu ma každý deň zatiaľ, aj niekoľkokrat. A dávali sme infacol, ale ideme skúsiť sab simplex

malinajahoda
16. jan 2019

@marika512 nám po dlhých skusaniach sadol až Coliprev. Veď skúste a uvidíš. Snáď vám to pomôže. Keď ho aj prebalujes, moc netlac nožičky na bruško. Ale to asi vieš.

stanicek11
20. jan 2019

My sme mavaliv koliky ale to bol plač aj 2hodinový odporúčam homeopatika zaplatila som si panito co s tym pracuje 2x som mu podala od vtedy mame pokoj 🙂

anulienam
26. apr 2020

@sima1415 ahoj viem ze je to starý príspevok ale na aké um ste prešli.? Prosím napíšeš mi viac ako si postupovala a teda pomohlo to? Dakujem

sima1415
26. apr 2020

@anulienam prešli sme na Sunar AR , ale skúšali sme aj Nutrilon AR z neho mala kolíky ,detto iné značky , samozrejme záleží od bábätka čo mu zápasu je treba týždeň skúsiť a ak nie je spokojné hľadať dokým sa mu aspoň trochu nepolepsi ..my sme takmer dva mesiace hľadali správne mliečko