Bábätko v posteli rodičov

cathyqueen
30. máj 2018

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť ohľadom vhodného, praktického umiestnenia dieťatka počas noci. Samozrejme ho chcem mať bezpodmienečne pri sebe, avšak vzhľadom na veľmi maličké izby v byte, nech by som robila čokoľvek, do spálne sa mi nezmestí ani len pripojiteľná postieľka k posteli, tobôž nie štandardná. Štandardná postieľka je pripravená vo vedľajšej izbe, čo je pre mňa veľmi praktické počas celého dňa, avšak nie v noci. Z finančných a priestorových dôvodov nie je možná akákoľvek efektívna manipulácia s nábytkom a nie je ani možné prespávať v izbe, kde je postieľka. Jedinou možnosťou - zdá sa - ostáva priraziť posteľ z jednej strany k stene, aby nedošlo k pádu (medzi posteľou a stenou je momentálne priestor nejakých zúfalých 45-50cm) a dieťatko nechať spať priamo vo veľkej posteli. Aby tam však bolo v bezpečí, potrebovala by som preň niečo pohodlné na tú posteľ - neviem však, či ho mám nechať spávať vo vaničke od kočíka, či zaobstarať hniezdo, alebo nejaký košík.... a do akého veku to vlastne bude mať zmysel? Má niektorá z vás s takouto situáciou skúsenosť? Ako ste to riešili, prípadne čo by ste navrhli? Ďakujem za rady. 🙂

tinaa64
6. jún 2018

@fantaghiro21 uz nemas normalny argument tak zacnes urazat?...pisala som v rychlosti...a starsia dcera stale nieco kecala nekontrolovala som po sebe...spamätaj sa ...a vlastne niesom povinna ti nieco vysvetlovat...chod chrapat nech mas lepsiu naladu

vilma7
6. jún 2018

@cathyqueen ahojky, moj krpec spaval od narodenia vedla mna, teda medzi mnou a manzelom. Postel mame asi trosku vacsiu ako standart, od manzelovej strany bol kojaci vankus o ktory som krpca opierala, aby lezkal na boku a nemal plochu hlavicku. Ja som spala vedla neho a nikdy som ho neprivalila, nepridusila a ani nic podobne. Ked bolo treba kojit, vytiahla som v leze prso, nakojila a vlastne pocas kojenia aj zaspala 🙂. Spinka na manzelskej doteraz, ma 17.mes a momentalne si ho uziva manzel kazdu noc, v ikei sme kupili bocnicove zabrany na postel (spadol nam len raz, asi pred tyzdnom), aj to na zem na deku a vankuse.

vilma7
6. jún 2018

@danielahamar no mojmu chlapovi to nevadi, lebo teraz s nim spi len on sam 😀 😀 😀 a mne to duplom nevadi, lebo mam konecne vecer trosku cas na seba a porobim nieco aj v domacnosti, navarim, vylozim nohy a zapnem si telku 😀

fantaghiro21
6. jún 2018

@tinaa64 :D :D budem ti argumetovať niečo, čo sa ani argumetovat neda, ked píšeš ako nemka.Nemožem za to, že je to pre teba urážlive :DMaš ty ale logiku:D Predsa si sa asi zle vyhajuškala,s dospelým deckom v posteli, ked ti to nemyslí :D Nanjavýš, ja som sa vychrapala dobre, s mojím manželom,dcera chrapala 12 hodin vo svojej vlastnej postielke, v svojej izbe ! No vidím u teba ten úprimný . imtimný vzťah, komunikáciu medzi tebou a dcerou, ked aj tak dceru nepočuvas a venujes sa bezvýznamnej debate na MK :D

tinaa64
6. jún 2018

@fantaghiro21 ja ju pocuvam velmi dobre preto som pisala tak ako pisala...hmmmnevedela som ze 4,5 r a rocne deti su uz dosple...nieco som premeskala?a iz som ti pisala ze mne je suma fuk kde tvoje dieta spi.....je to urazlive nakolko si sa vyjadrovala na adresu deti a ich rodicov .bie jedna mamicka ti napisala ze sa to daloaj inak......mne je jedno kt.dieta kde spi..ako sa rodicia rozhodnu tak bude.je to kazdeho vec...nemusis pisat ze deti chrapu s rodicmi...a vlastne mne je ro uz jedno..zrejme sa takto rozpravas doma s muzom aj dietatom...a nemusis mi nic odpisovat a ani oznacovat...nezaujima ma to

leellee
6. jún 2018

@fantaghiro21 neviem či to tu už bolo spomínané, ale možno keby si ako bábo hajuskala v posteli s rodičmi, nemala by si teraz potrebu urážať cez internet ľudí, (ktorí sú skutočni, napriek tomu, že cez toto médium sa ti to nemusí tak javiť) len preto, že si dovolia mať iné názory
.

fantaghiro21
6. jún 2018

@leellee Ma podrž. Cituj, kde som koho urážala🙂 Od začiatku celej diskusie(pokiaľ si naozaj celú diskusiu čítala poctivo ) .Som naozaj zvedavá!!!

Pokiaľ viem, od začiatku som šlusne podávala/ vysvetlovala svoje argumenty, na ktoré som mala istý nazor( dokonca s upozornením, že je to moj nazor !!! ) A keď som písala vo všeobecnosti, že mi nepríde ok, ked "decko chrape s rodicom, tak je to vo VŚEOBECNOSTI, či?"- To mám na budúce teda menovite každú členku označiť , alebo čo? Nerátam to, že sa tu už komentáre pomazali od istých členiek

Ak je toto uražajuce,že ma niekto iný názor , tak naozaj su niektore mamičky presmoklene , nanajvýš, za to, že sa niektoré mamičky chytili expresizmu, a nevedia vystať, ak na nich niekto nejde šušlavý sposobom, za to ja nemožem. Bohužial..
PS: My s manželom nemame problem viesť diskusiu bez šušlania.Našťastie nas tento štýl vyjadrovania obišiel... 🙂

leellee
6. jún 2018

@fantaghiro21 tak si si sama odpovedala. Zdravim v mene všetkých presmoklenych matiek čo chrapu s deckom.
A predstav si, že tiež doma na nikoho nesuslem, ani na muža, ani na dieťa, ani len na psa. Dokonca ani nepoužívam materinský imperatív.
Robím to čo považujem najlepšie pre svoju rodinu. Verim, že aj ty, tak v tom kľudne pokračuj a isto to zvládneš aj bez radenia v diskusii kde nemáš čo poradiť.

beky1813
6. jún 2018

Prva odmalicka v postielke prirazenej k mojej strane postele bez bocnice, ja potrebujem svoj priestor na spanie, ked sme aj raz za cas niekde spali spolu v jednej posteli, nik sa nevyspal, v 3 rokoch isla do svojej izby, momentalne vsak spi v mojej posteli a ja som zo 4 mesacnou vo vedlajsej izbe, aby sa necitila odstrcena, tak spi s ockom, tiez mam aj pri druhej postielku bez bocnice pri mojej posteli. My sme ako deti nespavali s rodicmi a tak to praktizujem aj doma, ze kazdy ma mat svoj priestor na spanie

fantaghiro21
6. jún 2018

@leellee " Verim, že aj ty, tak v tom kľudne pokračuj a isto to zvládneš aj bez radenia v diskusii kde nemáš čo poradiť " - Hlavne , že sa toho ty držíš :D Asi to tvoje hajuškanie s deckom nejak pozitívne nevplýva na tvoju pozitívnu naladovosť, skor podráždenie. Moc teda nerešpektuješ iný názor, ako tie, ktoré si ho dovolia mať :D.

leellee
6. jún 2018

@fantaghiro21 Maj teda pekný deň. Keď ti to zdvihlo ego, tak nech poslúži.

fantaghiro21
6. jún 2018

@leellee Ani si nevieš predstaviť, ako mi to zdvihlo ego, no nezachrapala by som bez toho :D :D :D :D je to taká tajná ingrediencia :Dbez toho tzo nejde :D :D :D

majkafujavica
6. jún 2018

Dievcata,ktore sa tu dohadujete. Precitajte si toto... najdete sa tam

https://babetko.rodinka.sk/zo-zivota/rodicovske...

cathyqueen
autor
25. jún 2018

Ďakujem, dievčence, za ďalšie vaše rady a odpovede. 🙂 Mrzí ma, že ste sa tu niektoré museli aj pohádať, ale snažila som sa odignorovať všetky invektívy a sústrediť sa na holú informáciu vo vašich komentároch a zvážiť každú. Moja predstava bola mať v spálni postieľku a teda mať dieťatko pri sebe - a predsa vo svojom. No nedá sa, proste sa tam nezmestí pre hrozne malé priestory a kolosálne (a pritom nutné) nábytky. Nemáme ani len nočný stolík, lebo by sa nezmestil. Len dve skrine a posteľ a izba je komplet zaprataná. :-/ Neviem si predstaviť nemať novorodenca so sebou v izbe kde spím, preto som si uvedomila, že treba riešiť niečo, čo bude pohodlné, ale najmä bezpečné. Preto som zvažovala najmä hniezdo, či vaničku od kočíka - no a musím povedať, že aj ten nápad s košom na prádlo sa mi zdal veľmi milý. 🙂 Riešim aj tie riziká s perinou, prehriatím či pridusením. Čo sa týka toho, ako dlho by malo dieťatko spať s rodičmi v posteli a do akého veku je to ešte výchovné a kedy už deformujúce, to ešte neriešim, myslím, že každé dieťa, rodič a ich vzťahy sú jedinečné a formujú sa časom a okolnosťami.
Hoci trochu premýšľam... tie, ktoré píšete, že máte aj po 2-3 deti v posteli, ako zvládate okrem rodičovského vzťahu udržiavať ten partnerský? A čo nejaká intimita? Kam tie deti "odložíte" keď chcete mať chvíľku pre seba? Alebo počkáte kým zaspia a "utekáte" do inej časti bytu? Lebo jedna vec je, aký to má vplyv na deti, že spia s vami v posteli a druhá, aký to má vplyv na vaše partnerské vzťahy.... Nájsť rovnováhu musí byť asi veľmi ťažké....

ukulela
25. jún 2018

@cathyqueen ty brdo, to aj takato tema sa da stiahnut do hadky? 🙂🙂🙂 a ako si to vyriesila? ja by som postel neprirazala ku stene (pokial by sa na stenu nedala pripevnit nejaka (do haja - ako to nazvat - ja mam takto za valendou na stene tenky molitan v usitej obliecke - ako nahradu hniezda - stena je studena a tvrda ... ) - a zrejme by som to aj kvoli pristupu pri tak malom babatku vyriesila tou kupovanou bocnicou pripevnenou ku posteli a ku nej nejake akoze oblizenie usit .... v nemocnici som si ku posteli prirazila postielku a maleho dala ku kraju do vankusa na kojenie - a bolo 🙂

cathyqueen
autor
28. jún 2018

@ukulela No tiež sa čudujem, aké je ľahké sa tu pohádať. :D
No a čo sa týka bočnice - nezmestííííííííííí sa. ☹
Pri posteli mám priestor (nanovo som premerala) cca 30cm zľava (kde je stena) a tiež 30cm sprava (kde už sú skrine). V časti pri hlave sa nedá, tam je vysoké čelo postele, ktoré je zároveň jej nosnou konštrukciou a nedá sa dať preč, keďže je to čelo i "nohy" v jednom. Navyše čelo je pod oknom, takže keby som tam zaňho aj nejakým zázrakom napchala mini postieľku, tak by bola natlačená rovno na radiátor a zároveň úplne priamo pod oknom, plus by som tam mala nulový prístup. Už teraz chodím okolo tej postele len posuvným krokom - bokom a neotočím sa tam okolo svojej osi. Kým bude bábo maličké, tak pre-zatiaľ som to poriešila tou posteľou pritlačenou zľava k stene + hniezdom, aby malo okolo seba "ochranný mantinel" a až bude staršie, že sa začne prevaľovať a tak, tak potom samozrejme okolo steny niečo teplé a mäkké.
A to ani nie je nejak široká posteľ, klasická 160cm, keď sme ju (dávnejšie) kupovali, chcela som práve kvôli budúcej postieľke len 140cm, ale v tejto sade sa nedalo a nebolo to jednoduché nájsť vhodnú 140-ku.
Druhá alternatíva je teda hlboká vanička od kočíka, ale nejako si to reálne neviem predstaviť. Je predsalen vysoká, zle by sa mi manipulovalo s dieťatkom, a stále ju "trepať" do postele a zase z postele na konštrukciu... asi by sa aj rýchlejšie opotrebovala a o pohodlí dieťatka by som tiež vážne pochybovala.... 🙂 Takže zatiaľ to hniezdo a potom zrejme nejaká improvizácia za pochodu.... Spálňa má 3x3,5 m, no čo narobím....

ukulela
28. jún 2018

@cathyqueen ale ja som myslela taku tu bocnu zabranu k posteli, co sa strci pod matrac napr https://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/63/catego... alebo aj ikea ma ... ani to sa ti nezmesti? nie je to po celej dlzke postele, pristup ostane ...

evkamotka
10. aug 2018

Brat to vyriesil tak, ze v spalni zrusil skrine. Zmestila sa im tak do spalne akurat a len manzelska postel a postielka

beata_ra
10. aug 2018

Ahojte zienky, cakame mimino a ja neviem ci kupit postielku alebo este to zatial nechat tak. Chcela by som aby zo zaciatku spavalo s nami v posteli ale partner sa chudak boji ze mimi prilahne. Ako tuto situaciu vyriesit ? Mate nejake napady ? 🙂

cathyqueen
autor
14. aug 2018

@ukulela Tak to je skvelý nápad, ďakujem. 🙂 Zatiaľ sme to poriešili tak, že posteľ je prirazená k stene, bábätko spí pri stene, ale v hniezde. Keďže v pôrodnici viac grckalo, odporučili mi, aby spinkalo, pokiaľ sa dá, na vyvýšenom lôžku - teda hlavička trošku vyššie ako nožičky. Zhodou okolností sme mali doma toto: https://unizdrav.cz/zbozi/115/podpora-patere. Je to polohovateľné, takže keď je to úplne zložené, vytvára to mierne vyvýšenú plochu na ležanie. Ten vankúšik preč a na to ide hniezdo, aby to bolo mäkšie.

erickatt
14. aug 2018

@cathyqueen neboj, kľudne maj drobca pri sebe ale skúšaj ho aj učiť u seba v postieľke. Mozno bude spinkať lepšie. Ja som mala deti zasadne v postieľke. Pri mojej fobii posteľ pri stene,?? By som sa zadusila 😁😁. Dcérka mala svoju izbu od 2 rokov a syn s ňou bol ked mal pol roka. Ked ma necitil spinkal kľudne. Inak by bol na prse nonstop. 😁

majusska202
14. aug 2018

Ahoj ako ja som s malým nevedela spať manžel sa strašne chcel aby bol. Medzi nami no ja som jednoducho nedokázala tak spať vkuse som sa budila bola v strese dokonca raz som ho udrela. Malý omnoho lepšie spi pri nás no ja tak nedokážem spať od únavy som skolabovala tak sme sa rozhodli že bude spávať v postieľke

majusska202
14. aug 2018

A ešte som chcela tiež to mame na tesno dvere5sa dajú zavrieť na milimeter presne od postieľky