Bábo a psík

bjl0803
13. sep 2020

Ahojte tak keďže sa mi to blíži chcem sa informovať vás čo máte doma psíkov ... Keď ste prišli z pôrodnice ako sa správali vase chlpaté stvornohe ,,deti " ?😁 Náš má 3 roky ja mám dva týždne do termínu a už sme tak natom že chodí všade ale že úplne všade zamnou či je deň alebo noc .... Keď idem v noci na wc tak ma čaká pri wc 😁😁😁 bojím sa aby neziarlil na babo

monika2605
13. sep 2020

@bjl0803 aj my mame psika a tiez rozmyslame co bude🤣🤣nasa ma 8 rokov... od zaciatku tehu spavala pri mojom bruchu, teraz sa tesi viac, ked ja pridem domov ako muz, v noci ide cez moju stranu na postel sa pyta..uvidime🤣❤

ivca88
13. sep 2020

Neboj sa, on to bude cítiť že je tvoje.
Moji psi sú na deti ako med. Paradoxne najväčší pes si nechá aj fúzy trhať a drží ako socha 😂
Ale zároveň nedôveruj psovi na toľko, že by si ho niekedy nechala samého s dieťaťom. Človek nikdy nevie..
Ak si odbehnes na wc, tak nech je pes s tebou.
Veľa nešťastí sa už stalo.

pribinak
13. sep 2020

@bjl0803 niee, on tá stráži. Nás nežiarlil, dostával cela pamlsiek a hlavne prestal strážiť mna a začal strážiť syna. Ležal vedla neho na posteli

erika_smile
13. sep 2020

Nie je to o žiarlivosti, proste ta ten psík stráži. To psíky robia proste. Nemyslím si, že by bol nejaký problém, len aj napriek novorodeniatku, sa treba proste psíkovi venovať, aby nemal pocit že je odsunutý na druhu koľaj

terezia323
13. sep 2020

@bjl0803 moja mamina má doma psíka v dome, keď som bola tehotná takto stále za mnou chodil a keď sa narodil malý tak ho strážil ako oko v hlave. Ľahol si pod postieľku a vždy keď sa dakto priblížil tak z pod nej vyštartoval 😀
Momentálne sú vo fáze, že keď vidí malého tak sa beží skryť pred ním 😀

kubkovamama
13. sep 2020

@bjl0803 deti som mala zároveň so steniatkami,moje deti sú rovnako staré ako psy,prvá fenočka už nežije.Kazdy pes cíti tehotenstvo a blížiaci sa pôrod,preto sa tak chová.Po pôrode boli všetky psíky úplne v pohode,onuchali,zvedavé,potom sa spolu hrávali,nechali si na sebe drevo rúbať.Samozrejme vždy treba dávať pozor.Teraz máme russela fenku 5mes a ja som v 24tt,trochu mám obavy z jej akčnosti,skáče do výšky bruška a drží sa ma ako kliešť..ale bude viac na dvore ako vnútri.Inak pes a deti sú naj kombinácia

marrilyn
13. sep 2020

@bjl0803 my mame maltezaka a ked sme prisli z porodnice, tak ako prve poocikaval stolik v obyvacke 🤦‍♀️neviem, ci si potreboval oznackovat teren, ci co. Prve mesiace sa malemu vyslovene vyhybal, asi aj preto, ze to bolo velmi uplakane babo. To na mna vzdy hodil pes taky pohlad, ako by mi chcel povedat, ze "to co ste si to doniesli" a presunul sa do inej miestnosti, nech ma klud 😁
Ako zacal maly chodit, tak psa vkuse nahana. Nas pes nema rad, ked ho chytaju deti, ale maleho toleruje. Najradsej ma ale svoj klud. Osamote ich ale nenechavam, ale davam skor pozor na maleho, aby nieco nevyparatil psovi a nie naopak 😀

dellitta
13. sep 2020

@bjl0803 moja 9 rocna fenka sa naramne tesila ked sme prisli z porodnice. Malu som vo vajicku polozila na zem,ona k nej prisla,onuchala ju a zacala sa nahanat po celom byte ako "mladica". 🙂 A pocas kocikovania nechcela ku kociku pustit nikoho cudzieho. Vrcala a stekala na kazdeho kto sa priblizil a chcel sa pozriet. Este ze to nebol vlciak ale mala čivava....ale teda prekvapila ma. Bola zlata 😍 ziadne ziarlenie

hennyinnsbruck
13. sep 2020

Ked som prišla z pôrodnice položila som malu na gauč, ocuchali ju..Nikdy som ich neodhanala.....
Treba sa aj psovi venovať a neboj žiarliť nebude 😉

juhseverzapad
13. sep 2020

Toť som čítala, že pes tak začal žiarliť, že dvojičky zakusol

3009
13. sep 2020

@bjl0803 ja mám zasa skúsenosť, že ako sa narodil vnuk a chodili veľmi často k nám, tak fenka tak strašne žiarlila, že vždy ak prišli sa pocikala a to trvalo až do jej konca. Ona už bola stará, ale inokedy to nerobila.

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@juhseverzapad to som aj ja čítala.. Ale celé to bolo divne...

Ja mam názor že je to o výchove. Môj starší nenávidel doslova deti. Pred X rokmi sa po nich ohanal vďaka zlej skúsenosti ako stena... Doteraz cudzie extra nemusí, ale nevystartuje, našu miluje.... Ale my sme aj makali na tom aby ostatné aspoň akceptoval....
Aj tak ho hladkať moc nedovolím, lebo premna to je bez tak pes. Zviera. Na 100% sa mu veriť nedá.

juhseverzapad
13. sep 2020

@hennyinnsbruck Presne tak. Pes je zviera a 100% mu veriť môže iba naivný hlupák.

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@juhseverzapad 👍👍👍 tak veru

juhseverzapad
13. sep 2020

@hennyinnsbruck Aj ja som bola taká sprostá ☹️ Tiež sme mali milovanú, tiež, ako miluje deti, lízala ich,.. Neprajem nikomu, keď som polročné kŕmila a zrazu počula ako 10r. kričí o pomoc, lebo ju tá " milovaná" napadla! Pes je pes a netreba mu veriť.

denae
13. sep 2020

@juhseverzapad a to si aj videla ako ju napadla, či len počula?

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@juhseverzapad 😔😔😔😔😔 oh....

wewika1
13. sep 2020

Mame male plemeno, aj keby chcela tak neublizi. Dlhoooo ho obchadzala, az ked zacal byt partak na hru, ked zacal v pol roku plazit a obsadil jej pelech a hracky, az vtedy ho zobrala na milost a zacala s nim aktivne fungovat😁teraz ma maly 20mes a ona uz vie, ze kazda ruka na hladkanie dobra ruka a tak uz je najkamos🤣ja som rada, ze vyrasta so zvieratkami (pes, macka), miluje ich, stara sa o ne, "vychovava" ich, uci sa zodpovednosti a starostlivosti. A kupodivu ho maju rady aj ony😁

mlska19
13. sep 2020

@dellitta Mojho muza takto v kociari strazila vlciacica.Ku kociaru pustila iba rodicov,starych rodicov odhanala jemnym stuchanim a na ostatnych vrcala.Zboznovala ho,nikdy mu nic nespravila,prave naopak.

juhseverzapad
13. sep 2020

@denae Videla a odohnala. Polročné som položila na koberec, nie na gauč ( bola som v obývačke), aby nespadla a utekala za 10r. Našťastie ako sa bránila, tak to schytali iba ruky a hneď som volala 112.

denae
13. sep 2020

@juhseverzapad ale ako to začalo si nevidela, či?

juhseverzapad
13. sep 2020

@denae Nie, kŕmila som malú. Aj tak, je to jedno. Suka vyrastala s touto dcérou. Nikdy nič nespravila a zrazu jej preplo.

juhseverzapad
13. sep 2020

@hennyinnsbruck Doteraz mám zimomriavky. Sofijina voľba 😢

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@juhseverzapad to verím... 😔😔😔😔

denae
13. sep 2020

@juhseverzapad no vieš, až tak jedno to nie je. Najjednoduchšie je, samozrejme, odsúdiť psa. No pes, ktorý vyrastá s ľuďmi v laskavom prostredí a nie je k útokom vyslovene vedený, len tak z ničoho nič nezaútočí...iba...keď ma na to sakra dobrý dôvod. Podľa mňa ti dcéra nepovedala ako to v skutočnosti bolo ... lebo psovi len tak mirniks - dirniks zrazu neprepína.

simuskaaa123
13. sep 2020

Môj je enormný blázon, hrozne skáče.. Prvé 3 týždne, kým som sa nedala dokopy bol v obývačke. Vencila ho sestranica a ta ho aj držala na voditku, keď som ho hladkala alebo ukazovala malú.. Keď som už bola zahojena, mala som veľkú ranu tak zase som si ho bravala do postele naspäť. Aj keď ráno presuniem malú, neublíži jej.

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@denae no ono je to diskutabilné...

Ono pravdepodobne "normálnemu" psovi z minuty na minútu neprepne ale vidím u nás napr....

Mala ma obdobie (22mes) začala psom zle robit. Netlce ich doslova ale skúša hranice.
A snáď každý chápe že na očiach ju stále mat neviem. A videla som situáciu u nás keď pes - on je ešte k tomu tvrdohlavý neodíde zo situácie ceril zuby a ohanal sa jej po ruke. Čiže ju kvázi upozorňoval že už má naozaj na hrane...Samozrejme riešim aj so psom aj s deckom zas si nemyslite.....🙈

No a chcela som tým povedať... Raz takto psovi môže prepnúť. ..ono sa to aj psovi môže nazbierať a raz tak chnapne.... 😔

denae
13. sep 2020

@hennyinnsbruck presne to som tým chcela povedať...že sa pravdepodobne nazbieralo...

hennyinnsbruck
13. sep 2020

@denae 👍😔

simona92101
13. sep 2020

Psa treba na prichod noveho clena rodiny pripravit,kazdy pes je iny,niektori beru rodinu ako svorku a vedia kde je ich miesto,t.j na konci,cize aj najmladsieho clena rodiny by mal brat ako nadradeneho pana.ak je to vsak opacne,a pes ktory je v rodine vymojkany jedinacik zvyknuty na 100% pozornost,a hlavne moze si robit co chce a neposlucha,tym padom je velky risk mat pri nom dietatko v dome.pes sa bude cutit odstrceny,a bude si vybijat zlost na dietati,nabytku atd.
Ked sa babo barodi,obetujte jednu staru latkovu plienku,manzel nech v porodnici naberie pach babatka,a dajte ju pred prichodom babatka psovi na onuchanie,nech sa zoznami s novym pachom.po prichode z nemocnice dajte opatrne babatko onuchat,psa neodhanajte.samozrejme treba byt ostrazity,ale ak je pes vychovany a ma to v hlave v poriadku,a dieta mu nebude robit zle,mozu byt super kamosi. My mame doma 40 kg nemeckeho ovciaka a s 1.5 r dcerkou su nerozlucna dvojka.
Drzim palce