Babymasáže. Ako sa pri nich správajú vaše bábätká?

kili
29. dec 2007

Začala som malích masírovať, ale strašne sa pri tom vrtia a mykajú, mám pocit, že to vôbec nemá zmysel, keď pri tom nie sú uvolnení. Ako sa pri masážach správajú vaše bábätká?

ria80
29. dec 2007

Taky jsem puvodne myslela,ze budu masirovat,ale hned od zacatku,jak jsem na MIchalku sahla s umyslem ji namazat,byl hroznej rev,takze vzdycky po koupani ji namazu co nejrychleji to jde telovym mlikem a vic ji netrapim,kdyz se ji to nelibi.No,nemusi se to libit vsem.

kili
autor
29. dec 2007

niežeby sa im to nepáčilo, len sa strašne mykajú. Masírovací postup mám od rehabilitačnej sestri, je to na podporu dýchania, takže to asi musím, aj keby bol pri tom rev, to našťastie nie je

vlasa
29. dec 2007

ani nasej sa to nepacilo.som kozmeticka,tak som sa tesila,ako si to budeme spolu uzivat,ale mala je prilis velke sidlo,aby vydrzala chvilu v klude,tiez som rada,ak sa mi podari ju poutierat a natriet v co najkratsom case.musim ju zabavat,stale sa mi otaca a velmi kope nozkami,az to boli 😠 tak sme skoncili s masirovanim.

natalien
29. dec 2007

Ahojky, mám za sebou kurz dětských švédských masáží s Nell a jedině, co můžu poradit, že mimi musí být v klidu a postupně ho na masáž připravovat, nezačít naráz, ael postupně tělíčko zahřívat. Jinak se nemusí masírovat jen po koupání, ale některý děti to snášejí lepší během dne.

natalien
29. dec 2007

Aby byla v klidu, tak ji zpívám, zabavuju, aby mě vnímala a měla semnou i oční kontakt. Je fakt, že jsme začaly, když ji byli 4měsíce a nebyla tak aktivní, ale i teď ji v klidu namasíruju.

anielik
30. dec 2007

tak ja si to len mozem pochvalovat, moj Matko si masaze riadne uziva. My sme ich zacali robit velmi skoro, cca v 6tom tyzdni a teraz Matka uz len vecer polozim na podlozku a uz caka co bude...
Ja vam radim len vydrzat a detusky si na to zvyknu 😉

chechta
31. dec 2007

anielik někdo to fakt nesnáší 😉

no já malýmu masíruju hlavně obličej to si strašně od narození užívá, přivírá očička a usmívá se - jinak celý tělo spíš namáznu to se při tom strašně kroutí(je to moc velkej aktivec) a pak promasírnu dlaně to si taky užívá a chodidla z toho je taky nadšenej 😀 No a když pásá koně tak mu hold zádička pořádně promasírnout nemůžu - takže dělám v podstatě jen dotekovou masáž 😀 😀 😀 😀

jandalinka
31. dec 2007

Tak já dopřávám masáž našemu sluníčku každý den ráno.Hezky promažeme celé tělíčko a vykládám jí u toho.Nejhorší je,že nemá ráda přejíždějí přes obličej,to se vždy ksichtí a dělá pošklebky 😅 Prostě si nedá na pusenku skoro ani šáhnout,hm 😅 ale jinak zádíčka si užívá.

lusinta
1. jan 2008

kili- my začli masírovat taky hned od 6týdne a super..učili jsme se to na poporodním kurzu, nějaká speciální metod,a jen už si nemůžu vzpomenout podle jaké paní.
je fakt, že teď už nemasírujeme,protože jsem cleý den v práci a nějak si neumíme pak udělat ten správný čas..a asi by to už taky nebyla taková pohodička..pořád by mi ulízala apod. asi tak stokrát horší než při přebalování
ale co mám zkušenost, čím delší dobu jsme masírovali, tím byla malá uvolněnější a povolnější...časem si opravdu nechala nožiškou pohoupat a nebyl už tak v křeči,jako dřív. Takže si mylsím,že bys to měla ještě vydržet a že si an to kluci zvyknou a bude se jim to líbit...
A já sidám novoroční předsevzetí, že azse začneme🙂byly to vždy úžasné chvíle!

kili
autor
1. jan 2008

ja s tým nejdem praštiť, len som chcela vedieť, či to má nejaký efekt, keď sa pri tom tak vrtia.

baileysa
6. jan 2008

ja tiez masirujem malinku, snazim sa vystihnut chvilu, ked je v pohode, aby sme si to obidve uzili 🙂 takze u nas po kupkani nepripada do uvahy 🙂
kili, podla mna to ma vyznam, aj ked sa vrtia, predsa uz su len pohyblivejsi, na zaciatok by si mohla zaradit nejaku skratenu zrychlenu verziu, aby si postupne zvykli... nam na kurze hovorili, ze babatka mozu po masazi aj plakat, kedze sa pri masazi uvolnia, teda sa uvolnie aj emocie a nahromadene napatia moze z tela odist ah tymto sposobom...

hanulinek
6. jan 2008

Ahoj! Mám 6timěsíční princeznu a s masážemi jsem začala od 4.měsíce. Taky se nejdříve hodně kroutila, nevydržela jen tak ležet. Dneska už je to docela v pohodě - jsou dny, když je v klidu a dny,kdy prostě nemá náladu, tak masáže zase hezky rychle ukončím. Hodně mi pomohlo, že od začátku si k masážím pouštíme jedno a to samý cédéčko s relaxační hudbou. Jakmile malinká uslyší první tóny, zbystří a ví, že přijdou masáže a zklidní se. Světe div se! - Masíruju téměř denně a ta hudba se mi ještě nezprotivila!!!🙂)

hanulinek
6. jan 2008

Ještě abych to doplnila - masírujeme dopoledne před spaním kolem 11 hodiny. Pěkně ji to naladí na spánek.

kili
autor
6. jan 2008

tak tá hudba je super nápad 🙂

iza
6. jan 2008

ahoj holky , taky masírujem...možná to tady už někdo psal,ale je hlavní aby mimi nebylo unavený a aby mu nebylazima taky je důležitý když třeba vidíte, že to mimču už vadí takvždycky dokončit pár(tzn obě nohy,obě ruce). Ze začátku stačí masírovat třeba jen 5minut a pak postupněpřidávat a přidávat...a mluvit a mluvit....tak masážím zdar 😉

bufinka
6. jan 2008

ahoj holky, prozrdíte, jak se taková masáž vůbec provádí? Děkuji. 🙂

janina77
6. jan 2008

Ja tiez masirujem, uz takmer 2 mesiace. Ale maly sa mi pri tom vzdy cely vrti. On proste v klude nezostane. Ale tu cast tela, ktoru prave masirujem ma celkom pekne uvolnenu. Napriek tomu, ze sa vrti, mam pocit, ze sa mu to paci, lebo aj ked ho urevaneho povyzliekam a zacnem masirovat, tak nikdy neplace.

Ja masirujem kazdy vecer pred kupanim, a ked nekupeme, tak aj tak masirujem. Vzdy to robime v kupelni, a vacsinou pri tom spievam nejaku pesnicku, vtedy je kludnejsi. Ale asi sa teraz vrti menej ako zo zaciatku, urcite sa teraz masirujeme uz dlhsie.

kachne23
7. jan 2008

ahoj, já taky masíruju - vzhledem k tomu, že nekoupem každej den, tak to beru jako zástupnej rituál před spaním (a po koupání masíruju podle jeho nálady). Na žádnejch kurzech jsem nebyla, takže by mě taky zajímalo, jestli je na to nějaká speciální technika. Jinak já ho prostě hladim a mazlim a malej to má děsně rád, celou dobu na něj mluvim a on jen spokojeně kouká, obzvlášť zádíčka ho bavěj 🙂 I když ječí, než ho donesu nahoru, tak při masáži zaručeně ztichne..

sharlott
11. jan 2008

ahojky, ja masirujem od 4 tyzdna a podla mna je to super vec. Moja je naucena na 9.30 hod. ako hodinky. Pride ten cas a uz zacne byt nervozna polozim na postel a vie co ideme robit. Strasne sa tesi. Spievame si pri tom, alebo si pustime peknu muzik. Myslim ze to ma zmysel. Moja uz sedi od 3 mesiaca na kolenach, chrbatik ma rovny ako pravitko a je strasne pevna. Kamoska ma o 2 tyzdne nar.neskor a nebol taky pevny ako Lola. Ked ju chytila do ruky tak bola pevna a ona sama prekvapena ze co snou robim tek tak si drzi chrbatik. Aj to dietatko ma trosku zmenu a ked si ho tak naucite uz samo to bude vyzadovat. To masirkovanie. Teraz mame skoro 7 mesiacov vieme sa prevracat, mostikujeme a staviame sa nohy. Neviem ju udrzat. Chodit a chodit. Tak do toho deticky si zvyknu len treba mat trpezlivost.

alexandrakeselova
19. jan 2008

ahoj, skus ich masirovat po prebudeni, nam to pomohlo;)najlepsie prve ranne prebudenie,majte sa super

kili
autor
19. jan 2008

alex, 😀 si ma pobavila, ja sa ráno ledva vyhrabem s postele a mimo som ešte dobrú hodinu, nie to ich vtedy masírovať.

mimonenka1
19. jan 2008

ahoj,
ja som pred porodom absolvovala kurz masazi pre miminka, na zaciatku sme poctivo masirovali, ale momentalne to nie je mozne, moja dcerka sa tiez vrti a ked jej je nieco prijemne, tak chvilu vydrzi, ale fakt len na ten, ktory ukon, hadam casom

iza
22. jan 2008

někdo se tu ptal, jak ty masáže dělat..je to na dlouhé vysvětlování a proto třeba kuk :
http://www.nivea.cz/babypruvodce#
je to v sekci péče o dítě 😉
tak masírování zdar 🙂

renirenci
10. mar 2011

Žienky ak by mal niekto záujem o kurz masáži pre vaše bábo Košice-Košice okolie ozvite sa 🙂 keďže to fičí zatiaľ iba na západe a jedinou vyškolenou osobou na východe som ja, naučím Vás celú masáž, certifikovanú z asociácie masáži detí a kojencov. Ak máte akékoľvek otázky o nej moj e.mail je: zdave-babo@centrum.sk, pripade fb skupina Zdrave babo. Tešiiim sa na Vás 🙂