Balenie naširoko

iwkac
8. nov 2013

ahojte mamicky,syn bude mat 16.novembra styri mesiace a dnes sme boli na ortopedii s nozickami.jadierka nema dobre vyvinute,tak ideme za dva mesiace znovu na kontrolu,cize mam stale balit na siroko.a otazka znie.mozem davat maleho sediet,resp.ucit ho sediet,aj ked nema este dobre jadierka?dakujem....

mirjam82
8. nov 2013

Styri mesiace su na sedenie este malo aj keby mal jadierka vyvinute. Ked bude na to pripraveny, nauci sa sediet sam, toto ho netreba ucit 🙂

seemani
8. nov 2013

bábätká sa sedieť neučia, posadí sa keď bude nato pripravený, ja mám 3,5 mesačného, a sedí mi na nohe akurát aj to ho podopieram,a elbo si sadne na moje stehná tak, že sa mi opiera o hruď...ale u teba by som sa poradila s ortopédom, či môžeš, keď je takto natom s tými jadierkami...

lusyke
8. nov 2013

Sediet ho nedavaj. Nedavaju sa ani zdrave deticky. Kym sa dieta neposadi same tak na to jeho chrbtica nieje pripravena. Mozes ho davat do autosedacky alebo do kresielka co su tie hojdacie. Tam ma spravnu oporu na chrbticu. Ale neviem ci to ma vplyv aj na klbyky.

simca06022011
8. nov 2013

nie.

iwkac
autor
8. nov 2013

to ako bude sediet az po siestich mesiacoch?na stehnach sedi aj mne,chrbatik ma oprety o mna....len som chcela vediet,ci mozem skusat davat ho sediet ked ho oblozim vankusmi.....

lusyke
8. nov 2013

@iwkac vankusmi v ziadnom pripade. To mi povedala doktorka.

onlika
8. nov 2013

@iwkac , nie, nedavaj ho sediet, to ked si ho obcas na chvilku posadis na seba, ok, ale sediet oblozeny vankusmi, to naozaj nie. Dieta v tomto veku este nema na sedenie dostatocne pevnu chrbticu. Dieta ma sediet, az ked si vie sadnut samo, a ano, byva to vacsinou az po 6. mesiaci. Predtym su fazy pretacania z chrbta na brusko, opacne, dalej plazenie, lozenie po 4, atd.

iwkac
autor
8. nov 2013

lusyke.....vdaka za radu,nechcem mu uskodit......

iwkac
autor
8. nov 2013

onlika,vdaka.....

alena0305
8. nov 2013

@iwkac Syn začal sedieť v 8 mesiacoch a dcéra v 7 mesiacoch. Sedieť dieťa začína až keď sa vie dobre pretáčať. Ak by si ho dávala sedieť - môže sa to ešte zhoršiť.

katy1979
8. nov 2013

@iwkac baby ti dobre radia. Sediet deti zacinaju vacsinou vtedy ak vedia lozit ci aspon sa dat na styri. A to je vacsinou v 7-8 mesiacoch. U niekoho neskor u niekoho skor. v 6mesiacoch sa vacsina deti vie akurat tak otacat a podaktorí uz maju aku taku snahu sa plazit.