Batoľa bije bábätko

riska
24. máj 2012

Medzi mojimi detmi je 20mesačný rozdiel, staršia dcera bude mať čoskoro len 2 roky... chápem, že na bračeka žiarli, a vyžaduje si tak moju pozornosť, berie mu jeho hračky či si oblieka jeho oblečenie 🙂 viem, že ho lubi, bozkava a hladká, smeje sa, ked ho vidí, nosi mi plienky či oblečemie....ale na druhej strane hocikedy pride a udrie ho :(... neustale jej vysvetlujem, že je malý, že ho to boli, snažila som sa to úplne ignorovať, aj po plienke som jej capla - nepomaha absolutne nič!!! stale som v strehu, bojim sa, aby mu naozaj neublížila, už sa stalo, že po nom aj niečo hodila.... snažim sa jej venovať, ked mi mm alebo mama postražia malého, beriem von iba ju, aby nemala pocit, že sa venujem iba bábatku
Je mi jasne, že aj takýmto sposobom sa snaži upútať pozornosť, ale ako dosiahnut, aby ho nebila? Máte s tým niektorá skúsenosti? 🙂

xenicka13
24. máj 2012

ja som malu vzdy vlacila so sebou lebo starsi by ju aj zadupali v kazdej miestnosti som mala bud postielku alebo kresielko

anavila
24. máj 2012

@riska ja mám podobný problém, ale neviem ci sa s tým dá niečo robit...moj syncek hocikedy zbije po hlave malú ale pritom velmi dobre vie, z eto nesmie...a ked ho nahodou "vymáknem" tak sa rýchlo usmeje a pohladká ju...ale co mi robí viac starosti je to, ze bije deti mojich kamaratok, my proste neomozeme chodit medzi deti, lebo vsetky, co su mladsie ako on, maju po chlebe...proste vcera jednemu dievcatku tak uvalašil po hlave s autičkom, az mala červené a hroooozne plakala....bolo mi trápne, neviem co s tym robit...snáď len čakať, kým z toho vyrastú

katren
24. máj 2012

@riska my mame toto iba v aute....sedia vedla seba v autosedackach a ked sa Dominike nieco nepaci, tak ma Michal cervene ruky co ho stipe a plieska.......ale uz som sa jej pohrozila, ze ked to bude pokracovat, tak bude sediet pri okne na druhej strane a nebude vidiet ani dopredu....zatial zabera 😉
a mam rozdiel 18mes. a medzi druhym a tretim bude 15mes 😉

katren
24. máj 2012

@anavila
@anavila aj ja cakam, kym ju to prejde.....nasa zas tak stiska vsetkych, ze az padaju v objati ako vreco zemiakov 😀 😀 😀 😀

riska
autor
24. máj 2012

@anavila aj s tým mam problem, dcera tiež hocikedy capne cudzie dieťa, najhoršie je, že sa to vobec neda predvidať, pekne sa s niekým hrá a zrazu - bum 😒 ona to robila minuly rok, ale prestala s tým, tak som sa tešila... ale odkedy sa malý narodil, robi to znova, takže to ma určite súvis

lili777
24. máj 2012

@riska
@anavila aj ja som mala tento problém. Medzi mojimi bol rozdiel 18,5 mesiaca. Nevysvetlíte asi. Tiež som bola ako strážny pes pre malú. ak som chcela na wc, musela som ju pomaly zamknúť v izbe, aby jej neskočil do postieľky alebo niekde na posteli ju neprišapol. Samozrejme vyrastol z toho, ale svoje urobil asi len vek☹ asi som vás nepotešila. Ale! Dnes ho ani nenapadne malej tresnúť aj keď mu búra jeho vláčikové drahy alebo likviduje čo on postavil. Snažím sa mu vysvetľovať, že sa s ním len chce hrať a ešte je trošku nemožná. Má už tri roky a celkom pekne ju toleruje.

ajca123
24. máj 2012

@riska
@anavila ja mám tri deti.. Prvy syn má 6r,druhy má 2r a treti má 4mesiace.
U nas sa skôr peru prvy dvaja že kdo dojdeš plienky nebo krém na prcku... Ale stalo sa že druhy syn udrel naše babo tak som mu povedala že treba hladkat a že babo potom na neho bude usmievať ... Proste sa ich snažím zamestnať a vybrať oblecko ked ideme von nebo pri kupani umyvaju obaja mrnuska a moc ich to baví
A vonku kocikuju, deti chcú byt súčasťou a chcú pomáhať lebo ich za to pochvalite a sú stredobodom pozornosti...
Naši aj ktemujou a ich to baví,len mrnus sa potom leskne a je mastny ale sú všetci spokojeni...
A take male deti nepoznajú ziarlivost

anavila
24. máj 2012

@ajca123 no ved ja sa tiez snazim ich stale zamestnavat a chvalit, a povzbudzovať aby mi pomáhali, aj to celkom pekne ide...len príde zlom, v jednej sekunde je všetko inak...ked som od nich preč, napr. v kuchyni a oni su v deckej, o take tri minuty je plač a krik...a prídem...malá reve, malý hlava vo vankúši a čaká čo urobím...no hrúzaaaaaaaaa

ajca123
24. máj 2012

@anavila možno aj u nas to take bude :( ,len Riško má zatim 4mesiace.. A ked bude starší a budu sa chcet obaja hrat s istou hráčkou to bude kriku :(
Nas najstarší napríklad chce mat take iste oblecko ako má druhy na sebe.. Všetci traja maju rovnaké bundicky... A ti starší aj tričká a teplaky...
A aj uteraky maju rovnake...

stvura
24. máj 2012

@riska pri starsom synovi som takyto problem nemala (tam bol rozdiel 25m), teraz mi mala 19m sice novorodenca nebije, ani mu neublizuje, ale velmi na neho ziarli. V dobrom by ho nosila, takze tiez davam pozor ako ostriez. Inac planujem ako bude mat pevnu hlavicku maleho nosit vsade zo sebou, lebo takto je to fakt velmi neprakticke a stale som v strehu

riska
autor
25. máj 2012

@lili777 náhodou si ma celkom potešila 🙂 už si fakt niekedy pripadam ako totalne neschopna, vysvetlujem dookola ako papagaj a nič z toho 😒 tak snad z toho naozaj len vyrastie, len dufam, že dovtedy to malý prežije v zdraví 😕

lillah
25. máj 2012

Moj mal 3r. ked sa nam narodila sestricka.... Tiez ju casto bil....neustale som mu vysvetlovala, ze jej nemoze robit zle. Ked zacala behat on ju stale sacal a ona padala na zem. Jemu sa to zdalo byt smiesne lebo ona chuda este nemala taku rovnovahu. To sme uz aj zakricali nanho aby prestal. Teraz ma mala 16 mesiacov a syn ju este stale strka ale ona uz tolko nepada...a musim povedat, ze mu vsetku tu bitku co dostala ako babo teraz vracia aj s urokami 😀 Vkuse sa klbcia.... po zemi sa valaju...ona sedi na nom a tlcie ho hlava nehlava, vlasy mu trha. Alebo len tak k nemu pride a pleskne mu facku. Riesim to len ked su na seba moc drsni...inak ich nechavam vyriesit si to medzi sebou.

riska
autor
25. máj 2012

@lillah drsné 😀 😀 😀 no som zvedava, čo bude u nas, ked bude vačší, lebo vačšinou bije brat malú sestričku a u nas je to naopak, kedže dcera je staršia.... takže predpokladam tiež riadne bitky neskor 😲 😀

lillah
25. máj 2012

@riska ja si ani nechcem predstavit co bude ked budu starsi.... mala ma len 16mesiacov ale je to riadna zakernacka 😲 to budu riadne bitky ked naberie na sile 😉

nela82
25. máj 2012

@riska myslim,ze tym si prejdu asi vsetky deticky 🙂 Ja sice nemam deti s takymto vekovym rozdielom-no svagrina maa dievcata sa biju jedna radost 😀 Je v tom urcite trocha ziarlivosti 😉 Ta starsia je tiez este dost mala a tiez si chce vydobit pozornost 🙂

tunylyk
25. máj 2012

Baby tak toto doverne poznam,nasi sa tiez veselo klbcia a uz priucaju aj najmensieho,u nas vsak najstarsi prilozi mladsiemu,hlavne ked mu rozhadze postavane lego napr.,mladsi ten je taky agent provokater,podpichuje do starsieho,ale aj do najmladsieho,do toho z velkou radost hlavne ked spi a ked ho kojim,tak par krat schytal on alebo ja ani neviem kedy,beriem,ziarlivost,vysvetlovanie snad raz pochopia 😉 najstarsi na drobceka ziarlil len chvilu,po dvoch dnoch ma posielal nazad do porodnice,ze on uz braceka nechce,nech mi ho daju nazad do bruska 😀 teraz je uz v pohode,cez den v skolke,tam ma svoj program,doma mam len dvoch,no ked ich ma co i len na minutu nechat samych,jaaaj poviem vam,uz len na wc ist je niekedy umenie,ked som s nimi sama,ako ste tu spominali striehnem ako ostriez alebo stale niektore z deti zo sebou vlacim trebars aj do wc ako macka mlade 😀