Bezdôvodný plač bábätka

zuzkamacken
13. okt 2013

mile maminy, mate s nim skusenosti? mojmu 5mesacnemu synovi sa to stava.. z nicoho nic zavne plakat az sa zachadza od placu. teda neviem absollutne co mu prebehne hlavou a zacne strasne plakat.. poznate nieco podobne?

katkaa123
13. okt 2013

Ahoj, dietatko bezdovodne nikdy neplace.. ak je nakrmene a prebalene, tak bud ma koliky (pocvic s nim brusko) alebo chce iba tvoju pritomnost.

suzi88
13. okt 2013

môj to síce nemáva ale súhlasím s katkaa123 alebo ho môžu omýnať aj d´asienka(skrz zubky) skús pomasírovať prstom dásienka.

zuzkamacken
autor
13. okt 2013

ach jaj, nemyslela som doslova bezdovodne!!!! je mi jasne, ze mu asi nieco je a mozno aj nie.. skor som myslela BEZ ZJAVNEJ PORICINY, "z nicoho nic".. koliky mame davno za sebou, som pri nom.. proste "do ticha plac". chape niekto ako to myslim? dakujem

anjelicek26
13. okt 2013

@zuzkamacken - nas to robi casto... hlavne podvecer, alebo ked je unaveny, ked sme mali narocnejsi den, presvihli jeho spankovy rezim.. ja tomu hovorim pretazenie... nic ineho za tym nehladam..

m_ij_ka
13. okt 2013

@zuzkamacken bábätko o bezdôvodne nikdy neplače. Ak je bábo najedené, napité, nebolí ho bruško tak si len vyžaduje pozornosť mami a tata, nič iné, skús sa mu prihovárať a ono sa upokojí

zuzkamacken
autor
13. okt 2013

@anjelicek26
len tak ti zacne plakat?

zuzkamacken
autor
13. okt 2013

@m_ij_ka
ved o to ide, lezim pri nom a zacne plakat...

katkaa123
13. okt 2013

@zuzkamacken mozno mu idu rast zubky? skus zajst do lekarne a vypytaj si nejaku mast na dasna.. mozno to pomoze.

m_ij_ka
13. okt 2013

vyskúšaj si dať malého na svoju hruď , aby počulo tlkot tvojho srdca, vtedy sa deti upokoja a hladkaj ho po chrbáte. Moje baby zriedkakedy takto plakali, že som nevedela čo s nimi, ale keď som si ich položila na hruď tak sa upokojili, skús možno to pomôže

zuzkamacken
autor
13. okt 2013

@katkaa123 dasna natierame 🙂

katkaa123
13. okt 2013

@zuzkamacken hmm, tak to ti uz ozaj neviem poradit ☹ skusila si sa opytat pediatra?

gaby21
13. okt 2013

@zuzkamacken Niekedy, babatka ventiluju stres prave plačom, kedze nevedia rozpravat, takto spracuvaju zazitky z celeho dna, pre nas uplne bezne veci, ale pre citlivejšie babatka, niečo s čim sa vyrovnavaju prave plačom 🙂

ivicak8
16. okt 2013

je naozaj ťažké určiť, prečo bábätko takto reaguje. Moja dcérka začala len tak zo dňa na deň strašne plakávať, keď mala asi tri mesiace, inak jej nič nebolo. Skúšali sme všetko možné, nakoniec doktorka došla k záveru asi k tomu, že má kolikovité bolesti bruška, bez nejakých ostatných príznakov a že to môže byť aj vďaka tomu, že nevie stráviť laktózu z materského mlieka a má z toho koliky. Odporučila nám kvapky Coliprev s enzýmom laktáza - prírodné a vhodné od narodenia. Neviem či to bolo tým, ale od kedy sme jej začali dávať tieto kvapky tak tieto návaly plaču prestali. Inak, že vraj sú vhodné aj ako prevencia, tak skús vyskúšať.

simik238
20. jan 2021

@zuzkamacken ahoj viem že to je už starší príspevok, Ale čo to nakoniec bolo? Mne maly začal bezdôvodne plakať nevedela som ho utíšiť zajakával sa a až tak triasol hlavičkou 😔