Boj s nočníkom

jankap55
7. aug 2021

Milé maminy. Ja viem ze takýchto tém tu už je viac, no sú staršie a hľadám maminy ktoré si tým prešli teraz. Malý mal včera 3 roky, v septembri nastupuje do MS, no bojujeme s nocnikom. Malý je už dávno bez plienky, aj v noci, nepocikava sa, pekne sa pýta, ale kakat nechce nikde inde iba do plienky. Už som mu aj plienky schovala, nekakal 3 dni, a už bol aj nervózny, len sa motal a videla som ze chce kakat, sadol si na nočník, ale nič. Je naučený kakat v stoji, a tak som mu dala čipok, s plačom sa vykaka, a o ďalšie 3 dni to isté. Poraďte prosím ako ho mam motivovať, aby sa nebál kakat tam kde ma. Ďakujem za každú radu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alana1
7. aug 2021

moj ma sice len 2.5r ale mal kakaci blok, tiez kakal kazde 3-4 dni a nechcel nikde kakat iba do plienky...az jedneho dna sadol na nocnik a vykakal sa...proste sam od seba...odvtedy kaka do nocnika. ale ja som to vobec neriesila, nesilila...

pribinak
7. aug 2021

Nočník už nie, to je už veľký chalanko. Kúp redukciu na c, taký ten stupienok, aby mohol ísť sám a nech skúša kakat do wc

jankap55
autor
7. aug 2021

@viestta skúšala som aj na WC, ale bohužiaľ taky istý problém ako s nocnikom

jankap55
autor
7. aug 2021

@pribinak mam aj to, vidí to aj u staršieho brata, ale vôbec nechce. On rozumie co mam robiť, ale on sa jednoducho boji

mabenn
7. aug 2021

@jankap55 moj tiez 3rocny pyta plienku, dam...do skolky chodi, bez plienky, aj sa mu tam podarilo vykakat, sice vraj plac bol ale sam tak chcel do zachoda, pomohli mu...ono sa to asi silit neda, raz to prejde, neviem aky pristup budu mat k nemu v skolke, ale on to pochopi, nebala by som sa...bud si to necha na doma alebo sa tam nejak vykaka...znama hovorila ze do 3.5r to tak mali

dijka123
7. aug 2021

@jankap55 ahoj skus kupit nocnik vyzera to ako detsky zachod mam to doma je to super malicky chodi rad

zuzu1102
7. aug 2021

@jankap55 moja dcera ma 3 a pol a tiez doma kakat nechce. Ale v skolke bez problemov lebo vidi ine deti. Este sa mi chvali ked ideme zo skolky ze nekakala. Ked je doma tak kaka velmi zriedka. A tiez sa nam stalo ze aj 5 dni nekakala lebo drzala na silu. Ale potom to uz neudrzala a sla kakat. S placom ale sla. Velmi som to riesila a ona to citila aj zo mna ze ju stale sledujem ci pojde kakat. Tak som to prestala riesit lebo viem ze v skolke sa vykaka. A ked ame dlhsie doma tak po 2/3 dnoch ide aj doma.

janulik2008
7. aug 2021

Daj plienku a hotovo. Mala chodila do škôlky a doma kakala do plienky

weronika90
8. aug 2021

@jankap55 Toto som mala pri najstaršej dcére. Skratka v škôlke vydržala, a doma si vypýtala plienku a vykakala sa. Postupne ju to prešlo. Niekedy ich viac motivujú deti v škôlke ako vzor doma. Teraz bojujem s druhou dcérou, ktorá mimochodom tiež od septembra nastupuje do škôlky, a bojkotuje aj nočník aj WC 🙂 Ona si zas sadne a nič nespraví. Aj keď tvrdí že cikala. Nepomáha na ňu nič. Tak len čakáme kedy sa odhodlá sama. Niekedy je lepšie netlačit na nich, než by si mali ublížiť ze to zadržiavaju.