Bojím sa ho nechať s niekým iným. Čo s tým?

amadora
29. máj 2009

Chcem sa podeliť o môj problém a strach a možno ho spoločne prekonať s niekým kto si tým prešiel. Od kedy sa môj synček narodil som stále s ním. Snažím sa všemožne vyhýbať situáciám keď by mi ho musel postrážiť niekto iný. Keď je to nevyhnutné, tak ho nechám s manželom. Ale aj to mám obavy. Muž mi vyčíta že mu neverím. Ale ja to nemyslím v zlom, len proste mám hneď plno zlých myšlienok a myslím na to čo ak sa niečo stane, čo ak malý bude za mnou plakať, čo ak si s ním nebudú vedieť dať rady a že ja si ho poznám keď niečo potrebuje, to nikto druhý nevie. Sama cítim ako ma to obmedzuje, aj keď som chorá alebo unavená, mám problém odísť do druhej izby od syna a pospať si, stále načúvam čo sa robí. Chcela by som občas stráviť čas len s mužom, raz za čas si urobiť romantický večer. Ale keď si predstavím že mám nechať malého s niekým iným, už teraz mám z toho kŕče v žalúdku... čo s tým?

bejca
12. jún 2009

suhlasim z nazorom Amadory , Zuzpolky , MAmutky a Ady 😀 a aj my mame psa a byva obleceny v zime a aj s nami spava 😉 z muzom sme 13 rokov a maly sa nam podaril az teraz konecne tak ho nedam nikomu 😀 ale nie koli sebectvu nakolko sa stretavame aj s inymi detmi , mamickami , kamoskami ,,,,, rodinou , krstnou a nema maly problem s nikym len zatial nemam potrebu ho nechat varovat na dlchsie ako cca 3 hodiny a pokial som kojila tak vobec nie 😉 a na prechadzky mi ho brat tiez nemuseli lebo som bola happy ze konecne idem von z tohto bytu na cerstvy vzduch 🙂 a o maleho sa bojim na kazdom kroku a proste stale 😉 ale ak pojdem do prace tak isto budeme musiet vymysliet system ako to bude fungovat nakolko pracujem na dve smany a poobednu budem mat do 22:00 a to si neviem predstavi aj ked bude maly z muzom ale podla mojho nazoru dieta ma uspavat mama a kazdy mame tiez aj na toto svoj nazor 😵

a ak niekto nechce poradit alebo nechce pochopit taky strach , ktory asi mame vacsina nas mamiciek ... tak radsej nech sem nepise a neuraza 🙂

bejca
12. jún 2009

Ami aj ja som sa na tom smiala ako diva 😀 😀 😀 😀

amadora
autor
12. jún 2009

Beji 😉

mamutka
12. jún 2009

k tomu petrzlenu este patrilo ze dietko polozit na prah dveri potom a prekrocit, aby bolo jasne.......to babka moja vravela mame ze ma somnou robit. mama isla a vybavila byt aby sme byvali ako rodinka sami, sice sprosti a ochudobneni o ludove mudrosti, ale spokojni 😉

jahodas01
12. jún 2009

moju tami davam stražit iba mojej mamine, samozrejme ju dam aj mm, ked s nou chce ist k druhej babke na hodku.... tami niekedy u nasich aj prespinká, je spokojnučká a neplačká tam, nenechavam ju tam spat, aby som si oddychla, jednoducho ked potrebujem ist nieco vybavit, alebo skoro rano k lekarke, tak tami hajka u nasich, tiez na nu myslím a telefonujem, ci zaspinkala, ci papala, ci kakala, ale nezda sa mi to nejake prehnane, samozrejme, ze mi chyba a spinkam s jej hrackou, ale viem, že je spokojnucká tak aj ja dobre spím a keby nieco tak mamina cinkne a do 5 min sme tam ako cez tyzden, som ju uložila u nich v pohodicke spinkat a o 22:30 mamina volala, ze tami sa zobudila a pomrnkava, ze asi ma teplotku, tak sme tam sli tami zobrali domov, mala teplotku zo zubkov, rano o 6:00 prisla mamina na strazenie...tami a jej pohodlie je prvorade... 🙂 ale cuudzej ososbe by som ju nezverila a nemyslím si, že som zla mama, ked svoje dieta necham spinkat u babky,kde je spokojnucka.

digysa
13. jún 2009

amadora: Verejne da priznas, ze sa tak bojis o svoje dieta, ze nenechas s nikymi osamote....a potom sa to snaziz vyvracat... 🙄 🙄 🙄 🙄

Chces poradit? Nech sa paci: ...zbavit sa toho strachu... daj syna varovat blizkej rodine s postupnym stuponovanim casu a s dobre napisanymi instruktazmi na papieri, aby neboli problemy, co mozu a co nie...zacni s 1 hod a zvysuj casovy limit po 30-ich minutach...myslim, ze 4 hodiny bez mamy by mohol vydrzat aspon 2 krat do tyzdna. A este k tym prispevkom, ze ked chce byt briketa, ukana a spol negativni, tak nech sem nechodia.....MINCA MA VZDY DVE STRANY......to je ale novina ze? 😒

digysa
13. jún 2009

Ospravedlnujem sa za preklepy..v prvej vete.. 😉

amadora
autor
13. jún 2009

Digysa zase ti poviem len to že si prečítaj čo som tu písala poriadne. Že je to možno tým že ho nemám komu dať,len krstnej mame som ho dala strážiť keď sa jej dalo a mojej mamine ale tá býva ďaleko. To neznamená že ho nenechám osamote ale že sa o neho bojím. Dve rozdielne veci, ak chápeš... Už viac po lopate to vysvetliť neviem... 🙄

danka.k
13. jún 2009

prečo amadoru nechapete... ved ho dala strazit krstnej a dala by ho aj svojej mame.. preco by ho mala dat strazit niekomu komu neveri.. ja by som tiez maleho nedala strazit hockomu... len svokre, nasim alebo netery... inym by som ho fakt nikomu nedala.. aj ked viem ze by sa dokazali o neho postarat ale jednoducho by som nemohla.

eriq771
13. jún 2009

o com tu amadora teda pises? v com chces poradit? citala som to myslim dost poriadne a z tvojich reakcii je nejaky chaos...temu zacnes jednym a potom sa obhajujes druhym...chces ho dat postrazit ale nemas komu a keby si aj mala niekoho kto by ti maleho postrazil, tak mu ho nedas, lebo by o maleho nebolo dobre postarane...nevravim, ze je to na psychologa, ale briketa ma pravdu, aj dygisa...a predpokladam, ze bejca je tvoja dobra kamoska a tak sa mi vidi, ze aj danka.k...volala si ich do temy, aby ta podporili?

danka.k
13. jún 2009

eriq nikto ma do tejto temy nevolal! ja nemusim nikoho podporovat.. len som chcela povedat ze je to uplne normalne ze ma o maleho strach ho nechat s niekym... a mozno tam nejde ani o ten strach, ale je na maleho strasne naviazana a nedokaze fungovat bez neho.. ja nedokazem spat napriklad v inej izbe ako spi maly.. proste stale musim byt pri nom.. cez den ani tak moc nie, ale v noci urcite..

amadora
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eriq771
15. jún 2009

mna podporuje manzel, ak potrebujem podporit...a kedze sa na vychove nasho potomka podielame spolocne uz od jeho narodenia, tak nema absolutne problem ma zastupit...a ty ked neveris ani svojmu manzelovi, tak je to dost smutne...asi vase vztahy nie su ok...

dream.d
15. jún 2009

Ahojte. Super téma aj rôzne názory. V podstate obe strany s niečim pozitívnym. Strach je vždy na pravom mieste a pokial sa prekonáva je uplne v poriadku. Ja mám ešte dosť malé bábo a často papá, tak viac ako na dve hodky od neho isť nemôžem. Ale už ho strážili aj svokrovci, aj švagrina kočíkovala. Bolo to večer a svokra zaspala skôr ako malý. Malý sa sem tam pridusí slinkami alebo grckou a musim rýchlo reagovať. Preto sa radšej zdržujem pri nom. Bývame so svokrovcami, čo je na niečo dobré ale nechodím im ho ukazovať ako nejaký obraz, na čo sa sťažujú. Môj názor je taký že deti do určitých vecí a činností prirodzene dorastu. Ked bude sedieť , bude sedieť aj nakolenách iných ludí, ked bude chodiť bude chodiť aj s inými. Každá mama vie čo je pre jej dieťa najlepšie. Aj ked je prvorodička, je to tak zariadené, aby to vedela, to je materský cit. V dnešnej technicky vyspelej dobe je tolko info z ktorých sa dá vyberať. Tiež sa o svoje bábo bojím a nemám potrebu ho niekomu zverovať. Som s nim rada a nezaťažuje ma , nemám pocit unavy alebo chuti si od neho oddýchnuť. Skôr ma naplna pokojom a neskutočným šťastím. V prípade potreby ho však s väčšou radosťou zverím priateľke ktorej verím, ako niekomu, kto len čaká kedy sa otočím aby si ho mohol zobrať sám.Dieťa je úžasný dar pre rodičov. Každý rodič si má vychovávať svoje dieťa po svojom, bez toho aby bojoval s niekym iným o názor. Každý rodič má na to právo. Otec je úžasná opora pokial pozná mieru nebezpečenstva a nerobí vedomé hluposti s tým, že no a čo ved je môj. Asi by ste dieťa nenechali s pocitom bezpečia niekomu kto ho ako mesačného vyhadzuje bez perinky do vzduchu. A ešte pokial stojí na strane svojej ženy a nie matky, ale to je o inom. Ale aj napriek tomu mu dokážem malého nechať a som rada ked sa s ním aspon chvílu hrá a teší ma ked malý výska od radosti že sa hrá s ním ocinko. Len musím sem tam na nich mrknúť očkom.
Ale keby som potrebovala niekam bez drobca odísť, vydržím, ak sa o neho bude starať aj niekto z rodiny, určite viac z mojej strany, niekto komu verím, nikto ma na základe skúsenosti nedonuti veriť každému. Strach tam samozrejme vždy bude Ked bude vidno pozitívne pôsobenie na dieťa prečo nie. Ale až ked trocha podrastie. 🙂
Sto ludí sto názorov, každý názor sa cení a z každého sa dá zobrať niečo dobré.

zuzpolka
16. jún 2009

dream, pekne si to napisala 😵 😉

danka.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amadora
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eriq771
16. jún 2009

jasne danka.k....ten problem som velmi konkretne pomenovala...ani teba tam nechceli, vsak? 😀

danka.k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofik
16. jún 2009

ja trocha k téme 🙂

Tiež mám problém nechat malú hockomu z rodiny a hlavne svokre 😉 Svojim rodičom ju nechám v pohode lebo viem že je o nu dobre postarané a vobec nemám strach 🙂

danka.k
16. jún 2009

ja ho svokre kludne necham... aj ked viem ze ma este tie zastarale metody vychovy, no ale var mu to neuskodi 😀

dream.d
16. jún 2009

Je to podla mna o vzťahu k ludom, ktorým máme dieťa zveriť.

digysa
17. jún 2009

dream.d: hmmm, o vztahu k ludom......no to je pekne....a precitala si si nazov temy? "Bojim Sa Ho Nechat S Niekym Inym"...

Povies mi prosim ta aky ma amadora vztah k ludom, ked sa boji zverit svoje dieta aj vlastnemu manzelovi? Necham tuto otazku otvorenu.....

Ani jedna matka neda svoje dieta "hocikomu"....mne trvalo vyse pol roka najst niekoho, komu doverujem...(manzela neratam, az taky chorobny strach nemam....ja totiz pouzivam m o b i l ...je to skvela vecicka pre urgentne pripady...to davam len tak radu, ze keby nahodou otec nezvladaj situaciu, tak sa da pouzit mobil...)

Ale zda sa, ze amadora riesi uplne inu situaciu....ludi, ktorych ma okolo seba nedoveruje a tych, ktorym doveruje nie su v jej okoli..... takze to je dost bezny pripad (akurat ten otec mi tu do toho nezapada)

eriq771
17. jún 2009

danka, mojej sestre to hovorit nemuseli, ona tam JE 🙂 fici radsej na FB

a nepis, ze to sem nepatri...robis amadore obhajcu??? 😀 keby si to vsetko, co je tu popisane pozorne citala, tak by si si urcite vsimla, ze od temy odbocuje amadora a to tym, ze vyslovene uraza tie baby, ktore maju na vec iny nazor ako ona...utoci na to, ake su matky a podobne a pritom si sama "vyprosi", aby tak niekto pisal o nej...a preto som sem napisala aj o probleme vo februarovkach, kvoli nicomu inemu... amadora si zalozi temu, ktoru zacne problemom, ktory ale na dalsich stranach vyvracia...

a otocme si problem...myslis, ze je niekto kto by jej syna dobrovolne postrazil a potom riskoval, ze ho amadora znesie pod ciernu zem, keby sa maly nedajboze buchol? alebo by ho ofuklo? navyse, ked svojich rodinnych prislusnikov pretriasa na MK... a digysa suhlasim, mobil je vynikajuca vec,

ikke
17. jún 2009

damy, predtym, nez vlozite do tejto temy dalsi odkaz, racte si prosim precitat Pravidla stranky, body 6. - 8. pre istotu viackrat.
dakujem.

blandik
17. jún 2009

Koukám, že se to tady přiostřilo. Já jsem měla a mám podobný prolbém. Taky když se malý narodil, měla jsem o něj velký strach a nechtěla jsem ho nikomu svěřit (tedy mažel byl v pohodě - tam mi to naprosto nevadilo). Ale největší problém jsem měla s tchýní - zdála se mi neopatrná a hlavně chtěla všechno dělat a do všeho se montovala - pořád chtěla vozit (byla zima a já ji moc nevěřila - dala jsem jí třeba plenku, a't ji přehodí přes boudičku a ona přijela s plenkou přes fusák (tj. přes obličej) - ve dvojité vrstvě - jsem byla ráda, že se neudusil), taky ho nechala v rozestavěné části bytu a šla vysávat do ložnice, když jsme ji tedy nechali pohlídat (byla jsem z toho celá nesvá) a byly i další zážítky. Dodnes mám problém s tím, že jí nevěřím (a tchýně je strašně nadšená babča, pořád říká, že by šla z fleku na RD) a já nevím, jak z toho ven - vím, že jí nemůžu odstřihnout ale mám vždycky trauma, když má dorazit. Jinak na ty strachy o mimča - nejlepší je, pomalu si zvykat, že dítě může být na chvilku i s někým jiným a postupně si tu hlídající osobu prověřovat a zkušenostmi přijít na to, že to bude vše ok a dítko bude spokojené. U mě to bylo to samé - s mou mamkou, taky jsem se bála, ale po pár měsících jsem si zvykla a vím, že je s ním v bezpečí. Bát se o ty dětičky budem celý život, ale budem si muset zvyknout, že nemůžem být 100% přítomny a že cílem je připravit je na samostatný život:o) Hdoně zdaru.

mamutka
17. jún 2009

mam jeden dnesny postreh, tak by som chcela upozornit niektore maminky, aby obcas skontroloval babky, dedkov, co im luftuju babatka.... fakt som videla babku ako s kludom anglicana venci naozaj srdcervuco placuceho chlapceka, mozno mal 9 mesiacov, neviem. Potom sa nad nim naklanali jej kamosky, rovnaky vek-babky, usudili asi, ze ho treba nechat vyplakat alebo co a starka si sla dalej, kludne tempo raneneho slimaka, ved co, maly si isiel pluca vyplakat, mozno bol len smadny. cely cas co som ich mala na dohlad mu neponukla vodu, alebo daco do rucicky, hracku, alebo nieco spapat 😖 a to bolo riadne horuco.
je mi smutno z tychto starych rodicov niekedy - nie je to prvy pripad, samozrejme nie su vsetci taki, ale mnohi si myslia, ze babatko je rozmaznane a ma sa nechat plakat, sak prestane. Natriasala ho fakt nenormalne, pricom je dnes uz dufam aspon mladym jasne, ze trasenie babatkom je nebezpecne.
jasne, ze obcas ma kazde babatko zly den, zacne v kociku plackat, ale aby neskusila ani vodicku mu podat....
bolo mi normalne tej matky luto, lebo keby vedela co je momentalne s jej drobcekom, isla by si nohy dolamat, nech uz je OK.
ved ked place, ma to vzdy dovod - smad, hlad, treba prebalit - to vsetko moze vyriesit aj stara mati, nie?
aspon keby sa s nim rozpravala, ale ona sa tvarila akoby nic ☹
do paze, sak ked vykonava, mohla aspon jeho matke zavolat, ci nema nejaky napad, ako ho utisit, ale to ho rovno mala zobrat na ruky a pritulit, mozno by stacilo, ved sa totalne nikam neponahlala. ale ved naco....
tak aby mi takto niekto "pomahal" s babatkom, to teda nie....
ak mate nejake pochybnosti o babkach, dedkoch, ci su k vasim chrobacikom take dobre vonku ako slubuju, pekne si ich skontrolujte, obcas budete mat dost 😠
normalne som si zelala aby tej starej ruky odpadli, ked je taka leniva s tymi paprcami malemu aspon hracku ci co podat.
kazda mamka co vidim v tomto teple podava stale vodicku drobcovi, len tie stare matky su nejake mudrejsie a nad vecou akosi.... 😖
iste aj mobil mala, ze ma volat, keby daco, ale ved ona je mudrejsie, nebude jej nejaka nevesta davat rady a kazit prechadzku, zejo....

hecuba
17. jún 2009

Eriq, to si trafila, klinec po hlavicke. Precitala som si vsetky prispevky podrobne a jedine, co tu este nebolo povedane bolo to, ze baby, ktore nedoverujete alebo sa bojite, bacha, aby ste sa raz nedostali do takej situacie, ze by ste tu pomoc velmi potrebovali, ale nenajde sa nikto ochotny. Ani nie tak preto, ze nikto nestoji o to, aby ho za pomoc znosili pod ciernu zem, pretoze nebola podla ich predstav ( a to nehovorim o extremoch, ze ho dam neteri, ta sa zahovori na mobile s frajerom a dieta sa mi medzitym zahlusi). Ale skor to mysli tak, ze keby mi niekto 100-krat ponukol, ze daj, postrazim Ti ho a ja by som ho 100x odmietla, tak sa mu vobec necudujem, ze na 101-krat mi uz pomoc neponukne, aj keby som ho hned sama prosila. A viem, o com hovorim. Z vlastnej skusenosti.

mamutka
17. jún 2009

niekto tu spominal svagrinu, no tak ja mam jednu taku, ktorej by som dieta same naozaj nenechala, ta netusi co so zivotom, strieda frajerov ako ponozky a najhorsie je ze ma vzdy kopu somarov v zalohe a s tymi telefonuje v jednom kuse, ci je na krizovatke alebo na hajzli, ju doslova nezaujima nic ine ako telefonovat a bezducho trkotat o diskotekach -a to ma dobre po 20-tke, a ked nie je kredit, tak sa da na azete to riesit, takej osobe dieta nechat nemozem, takze tak. ved tou svojou zodpovednostou uz prisla aj k vlastnemu dietatu, ale to by ju nutilo k zodpovednosti, takze prec s nim....
svokra, keby aj bola o par sto km blizsie, ani za nic, ma z detskeho placu radost plus ine dokazy jej zodpovednosti, ale par ludom by som ho mozno postrazit dala, to naozaj treba cloveka dobre poznat. manzel je samozrejme ok, aj ked darmo mu sto krat hovorim, zacina lozit, tuto pozor, nech nedolezie az sem, udrie sa....proste on ma svoj rozum a potom 2 krat za 5 minut maly reve ze spadol, no nezabijem ho? mozem ja os..t ze ma on svoj rozum a vie ako s malym, ked ja s nim travim viac casu, viem lepsie co uz skusa a co sa ako moze skoncit, tak si ten druhy ma dat povedat. nech si aj mysli ze ho mam za blbeho, ked tym predidem bolackam a placu maleho, tak budem stareho upozornovat 😀
ludia co strazia deti si niekedy myslia ze maju viac skusenosti a svoj rozum, len si neuvedomuju, ze matka svoje dieta pozna najlepsie a vie co uz moze skusat vymyslat a coho sa vyvarovat.
darmo by mi nejaka babicka rozpravala ze tri deti vychovala, ona vie...trt, ked ona vychovavala, nemala plnu domacnost veci ake su tam teraz, nevie ake rizika hrozia a ze za nenapadnym stolikom je kilometer kablov na vsetky tie veci co dnes kazdy ma....proste sa musia ludia respektovat, ide o male nevinne dietatko, tak hrdost bokom a treba pekne respektovat co vsetko hovori matka a co si ohladom dietatka praje.
Kto chce kocikovat a tvari sa, ze nechaj tak, ja sa vyznam, vsetko viem, tak nech ide odkial prisiel, nie aby dietatu daco pchal a nevie ze ma na to alergiu, lebo matku samozrejme nepocuval, lebo je najmudrejsii 😠

ada085
17. jún 2009

mamutka, uplny suhlas. davam postrazit malu muzovi, ved nemam inu moznost, ked si musim nieco v meste vybavit. uz som to tu pisala, ako mala nedavno dopadla. muz ju strazil dva dni za sebou a dva krat padla-raz hlavickou na skleneny stol a raz zo sedacky na zem. nastastie nic vazne, ale mohlo byt. a preco? lebo ocko si nieco pozeral na nete. neviem kto to tu spominal, ze uzasny vynalez je m o b i l. 😀 no jasne. fakt mudre. to by ma ani nenapadlo. a nech mi ten niekto vysvetli, ako by sa pouzil v tomto pripade??? Mala som dopredu tusit, ze mala padne a mala som zavolat muzovi? ja si malu aj tak najlepsie ustrazim. ockovi ju nadalej dam, ved ma na nu plne pravo. len dufam, ze sa uz poucil. ale ako sa nemam po takychto skusenostiach bat?