Bolesť bruška

derna
5. júl 2022

Ahojte , chcem sa opýtať ako pomôcť 3tyzdnovemu bábätku, keď vidím že ho boli brušku? Kŕči si nôžky tlačí a celá je červená ? Vetriky má , no vykakať sa nemôže má 3 týždne dávam piť aj feniklovy čaj , masirovala som bruško, dala teplu plienku, teplomerik, kvapky espumisan L vlastne asi všetko pupik kúpeľ a raz za vykakala riadne a dnes opäť nič iba tlačí a nervózna je stoho sem tam poplace mrnci a už neviem ako by som pomohla ďakujem

anavixy
5. júl 2022

Pritláčať nohy k brušku, keď tlačí, alebo opriet chrbatikom o svoje brucho, drzat za stehna a tak pritlacat nozicky (ako pri bezplienkovej metode). Rektálna rúrka keď nič iné nefunguje 👌

derna
autor
5. júl 2022

@anavixy ďakujem skúsim , s nožičkami cvičíme bežné 😏

anavixy
5. júl 2022

@derna ano, ale toto nema byt cvicenie, to jej ma pomoct vytlacit stolicu. Tlacis vtedy ked aj ona, nie bicyklovat, ale len tlacit nozky k brusku presne vtedy ked sa ona snazi. Každopádne rúrka takmer 100% zaberie, viem, ze sa pise, ze si na nu dieta zvykne, no moje inak nekakalo od cca rovnakeho veku a dnes nema problem kakat bez rurky ( ak nema stolicu ako kamen, co teda mava ☹️)

cyberk
5. júl 2022

nasej npr espumisan a feniklovy caj sposoboval este vacsie krce, nam zabralo masirovanie pupikom a cvicenie nozickami pred kazdym jedenim. davanie coliprev-u a probiofixu.... rurku sme museli pouzit tak 2x, radsej som sa snazila najst riesenie co tie krce sposobuju ako rurkovat.. a ak ste na UM tak aj inu znacku skusit ... 🙂 treba skusat a isto pridete na to co to sposobuje!

lorin29
5. júl 2022

@derna nedávaj feniklovy čaj a výmen espumisan za sab simplex... Kojis alebo UM?

derna
autor
5. júl 2022

@lorin29 aj kojim aj prikrmujem

derna
autor
5. júl 2022

@anavixy aha, a ja som to robila vždy pred jedením alebo keď nepapala ale keď tlačila som to nerobila tak skusim ďakujem 😘

anavixy
5. júl 2022

@derna rob určite aj tak ako doteraz a tiez skus pomenit kvapky, ako pisali, ja som vystriedala 4 mlieka, vsetky kvapky, probiotika, hocico… nepomohlo, ale niekomu staci poskusat 🙂

sakaca
7. júl 2022

@derna ten feniklovy caj práveže môže mať opačný efekt, skus vysadiť. Mne pomohlo nosenie, vďaka za Rischino nosič.