Bolesti (pod)bruška vždy ráno po zobudení

rebelka2014
31. máj 2014

Ahojte, som približne v 11tt+6 a v počiatočnom štádiu tehotenstva ma niekedy, ale skôr tak s malými prestávkami bolievalo podbruško (podobná bolesť pred MS), čo som pripisovala rozťahovaniu maternice. Naposledy som bola na kontrole v 8tt+. Asi 4 dni po kontrole mi tieto bolesti prešli úplne a približne po týždni a viac som začala cítiť bolesti (pod)bruška vždy ráno pri zobudení. Preto to píšem takto, lebo som si nie istá, či to je bolesť bruška alebo podbruška. Tiež mám pocit, že neviem, či to je rovnaká bolesť, ako v tých počiatoč. štádiách alebo iná (akoby som zabudla, ako vyzerá bolesť pred MS). Nie je to však silná bolesť, ani kŕče. Radila by som ju medzi mierne bolesti. Cítim to asi v strede medzi pupkom a začiatkom ochlpenia. ..Čo by sa relatívne asi ako podbruško mohlo ešte počítať. Čo mi ale nejde do hlavy je to, že túto bolesť pociťujem vždy keď sa zobudím a potom keď vstanem, tak po niekoľkých hodinách, niekedy aj skôr zmizne. Keď sa zobudím za noc 2x ..napr. neplánovane o 4h ráno a potom v normálnom čase vstávania, cítim tú bolesť pri oboch zobudeniach. Myslíte, že to môže byť znamenie niečoho zlého? Je tu vôbec niekto, kto prežíval v tehotenstve niečo podobné? Mám kontaktovať dr.? Neviem presne, kedy to začalo, no môžu to byť max 2 týždne, čo sa to deje. Najbližšiu poradňu mám o týždeň aj pár dní (v stredu 11.6.). Ďakujem za príspevky - názory, skúsenosti, či rady.

pepka123
31. máj 2014

Hmmm...ja mávam niečo podobné teraz cca 2 týždne ale nie každý deň. Mám to keď odkladám cikanie a potom keď idem ráno cikať tak cítim taký riadny kŕč ale potom taká úľava....neviem ale z čoho by si to mala ty 😒 😒

gven22
2. jún 2014

ahoj, mám asi rovnaký problém, v posledných dňoch ma bolieva v podbrušku presne tak ako keby som mala mať menštruáciu, po chvíli to prejde. väčšinou to nie je silná bolesť, aj keď raz ma bolelo už výrazne... tiež je to skoro vždy len ráno po zobudení a potom to prejde. bola som hneď u lekára opýtať sa na to, aby som niečo nezanedbala, ale tváril sa maximálne pokojne a povedal mi že je to normálne, že sa všetko rozťahuje, bábätko sa hýbe, tlačí... ja som v 27 tt, maternica ma mierne bolievala v prvých týždňoch, potom dlho vôbec a teraz možno posledný týždeň... je to niekedy nepríjemné, ale spolieham na lekára a asi to tak má byť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre