Botičky pre 15 mesačné dieťa

alexandra909
22. feb 2018

Poradte prosim ake boty kupit 15m dietatu. Chodit sa naucilo pocas zimy. Papucky ma Rak ale uz pozeram co kupit na jar na von. Nechcem barefoot skusila som ale nechce v tom chodit.

yanni
25. feb 2018

@jatva hm. Ale tak hadam kazdy normalny clovek (mama) vidi, ked je to uzke, tak to predsa nekupim, jedno co mi predavac chce nanutit. Podobne ako na dlzku. Ked je to nadoraz, tak jasne, ved je to este dobre ale uz v dnesnej dobe hajam kazdy vie, ze detom sa ma priratuvat minimalne 1,2 az 1,5.
S topankami je to presne rovnake ako s oblecenim. Kratke a uzke predsa nekupujem, alebo ked dieta vyrastie, tak vyradujem.

yanni
25. feb 2018

@krepes Poviem ti prime, rak topank som nikdy v ruke nemala. Len popucky, ktore su terde aka krom. Hod jednu taku papucu niekomu do hlavy, tak skonci v nemocnici (trosku nadnesene samozrejme).
Je som to sice nikdy nechcela kupit ale uz len zo zvedavosti som obehala (zial len celu BB, inak zijem v zahranici) vsetky obuvy a predajne s detskym tovarom v meste a ninde tie topanky nenağsla. Chcela som ich ohmatat. Na webe su ospevovane, krasne aj dizajnovo, kozene ale zial, nikde ich nemaju live a na blind by som neobjednavala.

jatva
25. feb 2018

@yanni vela mam tu sirku ani nezistuje...pokial sa noha do topanky vlezie, tak ju kupia. Maximalne riesia dlzku. V predajni si vzdy pripadam ako exot co zistuje sirku topanky. To ista v bazare, Vsetci sa spytaju na dlzku, ale este sa mi nestalo, ze by chcela niektora premerat sirku (pokial sa nebavime o bf botkach a znalych matkach)

zuzanaete
25. feb 2018

@yanni Zial nie raz som videla, ze dieta topanku ledva obulo. Deti v skolkach bezne nosia papucky, kym im prsty takmer neprederu latku. A najviac to vidno na sandalkach ku koncu leta, ved na 2-4 tyzdne nebudu predsa kupovat vacsie sandalky. ☹

yanni
26. feb 2018

@zuzanaete no jo, a potom sa v dospelost cuduju, ze z coho maju haluxy atd.
@jatva

jatva
26. feb 2018

@yanni keby len haluxy...

alexandra909
autor
26. feb 2018

@jatva neberem v zlom pohoda. Na boso chodi normalne pekne, ma 16m chodi od 11m. Vonku este poriadne nechodila my mame kopec snehu a ona je velmi zimomrava. Na boso doma ma studene nozkx, aj ked ma 2ponoziek ci pancusky. Ale ja mam vazne z nej pocit zdm musi mat pevnu patu inak sa vyzuva hned. Vyskusala som viacero typov ale vsetko vyzuje. Jedine co fakt aj si rano sama donesie su tie Raky

jatva
26. feb 2018

@alexandra909 je to na tebe 🙂

z_schmidt77
26. feb 2018

Z mojej osobnej skusenosti pri dvoch detoch. Velmi tazko sa kupuju topanky a este tazsie skusaju na nozicku 🙂 Ale moja rada je, resp. ja to tak robim. Kupim detom vzdy na sezonu (teraz na jar) jedny topanky, jedny tenisky, topanky preferujem Richter a tenisky adidas. Radsej menej, ale kvalitne, z mojho pohladu. Mojim detom vobec nesedia dd stepky, co sa tyka sirky a priehlavku, a tak by som ich chcela kupovat.

yanni
26. feb 2018

@jatva ved to🙈

yanni
26. feb 2018

@alexandra909 to vazne 5 mesiacov nechodila po vonku? Ved tato zima este ani 5 mesiacov netrva a uz vobec nemame 5 mesiacov sneh.
A to si este asi nezazila zimomrave dieta. Nasa najmladsia ma 2,5 roka a zimu poriadne nezazila. Je to letne dieta a aj v lete zacala chodit. Zijeme v krajine, kde nikdy nie je zima. 2016 zazila zimu v Europa 2 tyzdne. Tyzden len tak light, tyzden lyzovacka. Mala 16 mesiacov, chodila ca. 4 mesiace, 3 mesiace uz aj po vonku na "istotu". Ked tu zrazu sa z 30 stupnov plus ocitla v minusovych teplotach. zrazu zo sandaliek (ano doslova zo sandaliek, ziadne uzavrete pevne poltopanky, ci cele topanky) do zimnych cizmiciek. V provm momente nevedela v tom nielenze chodit ale ani stat. Ale dieta simusi zvyknut ako na vsetko nove. Po dvoch dnoch lietala uz po snehu akurat stale kricala, ze je zima. jedno ako bola naobliekana. A to krici doteraz.
Tu, kde sme, stasi, ze trosku pofukne a uz krici zima😂🙈

Musis sa sama rozhodnut. Ale to, ze ti tak male dieta vsetko vyzuva je upen normalne a ze ti tie papucky donesie, je uz zvyk.
Nase deti doteraz (najstarsi 12, najmladsia 2 roky) stale behaju najradsej bose.

nikaella
26. feb 2018

@alexandra909 ved raky vyrabaju aj topanocky 😉

yanni
26. feb 2018

@nikaella ano ale nikd ev obchode ich nedostat. Aspon v BB som ich nenasla. A neviem, len tak na blind by som ziadne topanky nekupovala. Treba vyskusat.

nikaella
26. feb 2018

@yanni ja by som napisala do raku priamo ze ci maju niekde v bb alebo v okoli tovar. Popripade ak je ste so znackou spokojne tak by som sa predom informovala ci sa daju v pohode vratit a objednala by som a keby teda nesadnu poslala by som s5.

yanni
26. feb 2018

@nikaella no ja ich nepotrebujem. A ani nechcem. My sme skor na FB a ich alternativy. Ale kocka hore sa pytala, ze ake su. Ja zial nepoznam nikoho, kto by mal okrem papuciek aj topanocky.
Ja len tak zo zvedavosti som v lete, ked sme boli na SK, po nich kukala, kedze vsetci vychvaluju papuce. Papuce poznam, ale neviem co na tych papuciach je take super. Preto som chcela aspon raz v zivote débat v rukach aj tie topanky.

evicaveverica
26. feb 2018

Ja som Rak papucky videla nazivo, mal ich jeden chlapec v hoteli v tatrach..prisli mi ako od deda..take nepekne, rovna stielka, hnhsny matros.. Ale to je asi vec pohladu no

chovancova27
26. feb 2018

Super sú DDstep rada 015.

chrissie_kf
26. feb 2018

Ja som mala , teda maly minulu sezonu rak tenisky a boli ske velmi spokojni . Tiez som videla u znamych zimne topanky raky a mne sa pacili , a boli aj velmi teplucke. Chcela som kupit na zimu malemu, ale potom sme dostali ine topanky .

katrinka8
26. feb 2018

@tana85
@krepes - veď píšem, že niektoré rady sú alternatíva, ale BF nie 😉

katrinka8
26. feb 2018

@yanni - bohužiaľ, never tomu, drvivá väčšina rodičov netuší, ako sa majú kupovať detské topánky. Kupujú ich zásadne podľa veľkosti (t. z., "teraz nosí 23", tak ich nezaujíma, že 23-ka pri napr. DD stepoch je úplne iná ako napr. pri adidas...- to je jedno, proste čo značka, to iná reálna VD) + na Slovensku vraj 75% deti nosí malé topánky, v lete to veľmi vidno pri sandálkach, deti nemajú vôbec nadmerky, ak, tak minimálne, pri chôdzi v sandálkach vyslovene šuchocú palcami po zemi. O šírke topánok väčšina rodičov ani netuší. Proste vôjdu do obchodu, cena vs. dizajn. Veľkosť skúšajú väčšinou tak, že strkajú prsty za pätu, ak sa dá, vyberú vložku, sedí na dĺžku (dieťa má vpredu tak asi 0,5 cm), topánka je dobrá. Nepozerajú na to, že zboku alebo pri prstoch im proste sedieť nemôže, lebo je príliš úzka. Už som videla aj maminku, ktorá s kamoškou spolu (2 osoby naraz museli tú topánku obúvať) rvala dieťaťu nohu do topánky, čo sa tam tomu chlapcovi proste ani obuť nedala (zimná), ale natiahli, chlapec povedal, že netlačí, kúpili.
Je len veľmi málo obchodov s kvalifikovanými predavačkami. Ani len v tej protetike nemajú kvalifikované (keď sme kupovali prvej dcére prvé topánky, tak sme mali zážitok) - našťastie som sa nejak pri druhom synovi už dostala do problematiky BF, a zistila som, aké úzke topánky moje staršie dieťa nosilo (bežne dostupné v obchodoch).

yanni
26. feb 2018

@katrinka8 Mas pravdu. Ono je to na zaplakanie, ze v dnesnej dobe, co si uz vyguglia aj rakovinu, sa nevedie informovat o takej "lahkej" teme akou su detske topanky.
Ja obuvam 4 deti, tak som do toho nejak chctiac-nechtiac vhupla. Co nebol s najstarsim problem, sadlo mu takmer vsetko, pri dalsom jedna katastrofa. Vsetko "zle" co sa skombinovat dalo. Siroka noha, vysoky nart, no jedna hroza. Dalsi je nieco medzi tymi dvomi, to sa tiez ako tak da. No a mala, dalsia katastrofa. Typicka dievcenska uzucka nozicka, to by tiez bolo OK. Ale zdedila po mne dlhy palec. Robi to zhruba jednu velkost naviac. na nervy. Ale tiez sa ako tak da.

Ono Slovensko nie je jedina krajina, kde ani predavacky nemaju ani paru, o vybere vhodnej detskej obuvy radsej pomlcim. my zijeme primarne v DE, tam je toho habadej ale momentalne uz par rockov v Saudskej Arabii. Tu poriadne topanky pre dieta ani nekupis. A ak ked maju nieco z Ecco a pod. tak nikdy nemaju tie mensie velkosti. Takze kupujeme, zial, do zasoby v DE a Emiratoch.
Tu napr. ani nechyrovali to tom, ze z niektoryh topanok sa da vibrato vlozka a dieta na nu postavit. Meradla nemaju ani len na dlzku a nie to este na sirku. To co tu nedi nosia, je vsetko take nijake. Pre mna adidasy nie su "topanky". Je to sportova obuv a len na cieleny sport. Najstarsi ma adidas kopacky, lebo su uzsie. Inak nemaju ani jeden. Tenisky ako take, Ako to vnimaju ludia napr. na SK, ze Adidas, Nike atd., take deti ani nemaju. Ja tize nenosim moje Asicsy len tak. Mam ich vyslovene len na behanie a dalsi typ do telocvicne halovky. Anak nehrozi aby som dovolila deckam behat len tak v takychto topankach. Mala mala na este 4kolesove odrazadlo Nike cisto len na odrazadlo na znicenie. Na ihrisko a ine "behacky" mala v tom veku pediped grip`n`go. Zial uz su jej male a Pediped Flex uz su "tenisky" dost tvrde a hlavne tazke. Takze ideme na "obzeracky, skusacky, vyberacky"😂

yanni
26. feb 2018

@chovancova27 Zial tiez nie pre vsetkych. My sme mali pri chalanoch (dvoch, co maju siroku nohu) a boli im super. malej na uzku nozku su zial straaasne siroke. V BB je obchod, kde maju velky vyber DD stepiek, boli sme skusat. Mala to ako galose🙈😂

yanni
26. feb 2018

@evicaveverica Rak papucky som aj aj videla a mla ich aj v rukach (kamoska robila volakedy v Bata a tam ich mali). Ja by som to dietatu neobula.
Zato topanky kozene vyzeraju fajn na nete na obrazku🙄, ale nikdy som ich nemala v rukach a ani ich nevidela nazivo.

yanni
26. feb 2018

Inka baby, este jedna rada. Davajte pozor aj na vahu topanok. Niektore su fakt ze tazke a tak male dieta (zacinajuci chodec) ma problem aj s vlastnymi nohami a nie este tachât a d'ichat za sebou kilove topanky.
My mame jenny zimne cizmicky protetiky. Ono protetika uz zacina tiez vyrabat (konecne) flexibilnejsie topanky, tie cizmicky by neboli zle, su kozene, fakt nepremoknu ani v najväcsej clapkanici, podrazka celkom ohybna, vlozka sa da vymenit (taka light klenba je na tej originalnej). Aaaaaale su tak tazkeeeeee. Som si dala nedavno tu namahu a odvazila a porovnala Protetiku a Superfit. Fuuuu to bol rozdiel. Sandalky a poltopanky atd. sme nikdy nemali (len som mala v rukach), tak neviem porovnat.

evicaveverica
26. feb 2018

@yanni ano presne ked som na nich pozrela v zivote by som ich neobula. Radsej nech je bosa (aj tak je.furt.bosa alebo ma tie protismykove ponozky) topanky od nich som este nevidela, rada by som si ich ochytala, farebne su pekne a pacia sa mi aj tie vyssie gumene spice,hlavne kvoli odrazadlu. Ale na blind by som ich nekupila

evicaveverica
26. feb 2018

@yanni ja som mala od kamksky protetiky sandale ...nasa v nich nevedela chodit, vobec sa neohybali..dala som ich sudede, jej syn bol zvyknuty chodit ako robocop 🙈 takze jemu to nevadilo. U nas fakt ficia Adidasy, najlepsie su Superstary take natahovacie... To necce dat dole z nohy ani vecer pred sprchou 😂

kopeccc
26. feb 2018

Na doma nie sú vhodne capacky ? Aby sa predišlo pádom,tie protišmykove ponozky nie sú ktovie čo alebo nemám vhodne

yanni
26. feb 2018

@kopeccc a myslis, ze v Capackach nespadne? Ved je To Len kus mäkkej koze. My sme Mali vzdy Len ABS ponozky. Sterntaler, co maju celu podosvu pogumovanu, nie Len Par bodiek atd. Od 2-4 rokov Falke.

kopeccc
26. feb 2018

@yanni v capackach nepadá, v ponožkách áno ,musím zohnať lepšie,len proste či to vadi že má na nôžkach capacky

kallanchoe
26. feb 2018

Moj mal tiez prve capacky rak. Su lahke a dostatocne siroke podla mna. Maly v tom pekne chodil, ked som mu dala na dnu barefoot nechcel ich. Sandalky mal protetika, pri tych rical.....nechcel vobec....su podla mna hrozne tie sandalky ako lyziarky tvrde.Kedze boli nove darovala som ich v rodine, ale im vyhovuju lebo zase maly ma od mala len protetiku, tak on chce zase len v takych chodit. Ja som sa vratila aj k sandalkom rak, dalsim capackam rak,topankam rak.... Musim povedal ze nam sedia najviac raky. DD step na zimu tiez nechcel chodil v nich divne, plakal. Za mna raky na prve chodenie super. V papuckach sa mu potia nohy, tak striedam viacere cez den. Maly spokojny a hlavne velmi pekne chodi,nespickovalm nevykrucal nozky..... pustil sa sam v 10 mesiacoch, v 11 uz behal kade tade. Ako su nove tie topanocky, tak su take rovne zdala sa mi taka neforemna ta podrazka, ale dieta si ich raz dva vychodi a podrazka akokeby zmakne a prisposobi sa ako treba.