Bude spánok bez cumľa kvalitnejší?

adelaine
2. feb 2012

ahojte.
Chcela som sa opytat mamiciek, ktorych deti boli cumlovi "zavislaci", ci sa spanok zmenil k lepsiemu po oduceni od cumlika?
ide o to, ze moj synator ma skoro 19 mesiacov a cumlik pouzivame vyhradne na spanok, bez neho nezaspi 😖 dokonca pocas spanku, ked mu vypadne ,
tak sa budi a place...je to aj niekolko krat za noc 😖 takze spanok nie je velmi kvalitny,
lebo sa stale budi, prehadzuje, hlada cumel...dame mu ho, zaspi a zase odznova.
Planujem preto syna oducit od cumla...sice este neviem ako a kedy, ale planujem 🙂 kludne mi mozte napisat aj tipy, ako to urobit, budem vdacna za vsetky rady 🙂

monikapalo
2. feb 2012

No tak to sme dve 😀 . Aj nas to caka, maly ked spi, musi mat jeden cumel v puse a v kazdej ruke este po jednom 😅 . Tiez sa budi, ked nieco nie je na svojom mieste, tiez odbehujem a hladam cumle v noci po postielke a tiez ani naaaahodou netusim, ako ho od toho odnaucim, ale uz teraz vidim, ze to vobec nebude lahke. 😀

simisi
2. feb 2012

presne pre toto hladanie cumlika mam na nocnom stoliku polozenych dalsich 5,aby som v pripade straty nemusela hladat 😉
ale kazde rano zostava stolik prazdny a vsetky cumle su na zemi
tiez sa preberie v noci a mrnci kym jej ho nedam,takze nespi dobre ani ona ani ja....som zvedava ako sa s tym popasujeme

pepiminarik
3. feb 2012

cumel sme mali tiez len na spanie a zbavili sme sa ho vysvetlovanim, ze uz je velka (blizilo sa jej k dvom rokom) az ho napokon sama zahodila. bol samozrejme problem, ale ako ho uz raz zahodila, trvala som na tom, ze iny nemam. par vecerov som bola ako papagaj a stale opakovala, ze ho zahodila, no napokon sa s tym vyrovnala. zo zaciatku boli noci naopak este nekludnejsie, ale postupne sa to zlepsovalo. teraz obcas saskuje a berie cumel babike. ale ked jej poviem, ze fuuuuj co ty si babatko? tak ho da zasa prec. stale ale mame na mlieko flasu a vidim, ze ked stiahne celu flasu, tak sa aj ukludni. ale tvrdi, ze v skolke bude pit zo salky ako ostatne deti... do skolky flasu urcite nedopustim. kakao si obcas da zo salky ale nevypije ho tolko ako z flase.
az s tym zacnete, hlavne vydrzte. ked uz raz dudel zoberiete, nevracajte ho. ani keby vas to malo stat brebdenu noc. chvilku vydrzite. lepsie ako ustupit, potom budu vediet, ze sa da aj v inom ustupit a budu skusat co to da 😵

m.i.r.i
3. feb 2012

nas tiez este to oducanie caka....davam tomu uz len chvilu, prederu sa posledne zuby a pojdem na to..ale ja mam prave obavy, ze to bude horsie ako teraz..lebo nas drobec spi praveze s cumlom uplne uzasne, spi v izbicke sam uz pol roka, tak neviem ci sa budi alebo co, ale mne neplace a rano ma vacsinou ten cumel v puse, takze asi si ho sam najde. kvoli cumlu ho nechcem este davat ani ido velkacskej postele, stale spi v postielke, lebo tam moze mat po bokoch plachty aby cumel nevypadol 🙂 A tak mam obavy, ze ked mu ho nedam, tak nebude moct zaspat, pripadne ked sa v noci zobudi, tak bude plakat..uz teraz sa toho desim, ale ked to zvladli ini🙂 Ja si myslim, ze treba pretrpiet par dni a potom sa nauci spat dobre aj bez cumla..ved ho nemoze mat vecne🙂

koniarova
3. feb 2012

Myslím, že spánok kvalitnejší nebude.

smatulka
3. feb 2012

my sme mali cumlik cca do dvoch rokov vzdy na zaspavanie, ked uz zaspal, cumlik vyplul a spal dalej, nebudil sa kvoli tomu, ale mam pre vas tipy na odnaucenie - my sme cumlik "stratili", maly ho niekam zalozil pred poludnajsim spankom a nevedeli sme ho najst, tak som ho ukecala, ze ho pohladame, ked sa vyspinka, potom som ho nasla, ale vecer som mu povedadala, ze sme cumlik zabudli pohladat, ze pohladame rano a takto asi tri styri dni, az si odvykol ho pytat, ale zaspaval mi ovela dlhsie, niekedy aj vyse hodiny (predtym zaspal do 10 min.), trvalo to urcite min. mesiac ak nie dva, kym sa zaspavanie upravilo, ale od vtedy si na cumlik nespomenul
kamaratka zase ukecala dieta, ze im cumlik zozral pes, lebo ho dietatko nechalo len tak niekde polozene
ale poznam pripady, kedy dietatko po takomto oznameni dostalo zachvat placu a neukludnilo sa kym nedostalo cumel, v takom pripade by som cumlik vratila spat a pockala este chvilu, kym dietatko bude lepsie chapat, kazde je na takuto zmenu pripravene v inu dobu
drzim vam palce 🙂

happy8051
3. feb 2012

mala s cumlom len zaspava potom ho vypluje a uz ho celu noc nepotrebuje.

ivinka7
3. feb 2012

Naša Nelly bola tiež taká ,,cumlíková závisláčka´´podobne ako vaše detičky. Pri zaspávaní mala jeden cumlík v ústach a dva v rukách. Ale zaspávanie nikdy netrvalo dlhšie ako 10 min. V noci sme sa tiež niekoľko krát s plačom budili a hľadali cumlíky. Tiež som už bola z toho nešťastná. Vec sa nám vyriešila sama, Nelly spadla a buchla si ústa a večer keď išla spať na cumlík ani nepomyslela. Po 4 dňoch sa pusa zhojila a to začalo ťažké zaspávanie bez cumlíka. To mala 2 roky a 4mesiace. Trvá jej to dodnes / 2 roky 8 mesiacov/ a niekedy až 1 hodinu trvá kým chúďatko zaspí. Ale v noci spí lepšie a hlavne ráno spíme dlhšie aspoň do 7-7,30 hod. Predtým sme sa budili o 6 hod. Takže my máme bez cumlíka spánok pokojnejší a kvalitnejší. Prajem mamičkám veľa trpezlivosti pri odnaúčaní cumlíkov.

ludka140281
3. feb 2012

moja 20 mesacna dcerka je bez cumla 2 tyrdne 🙂 sama ho vyhodila do kosa,ked ho nasla na zemi....( vravim jej ze zo zeme sa nepapa)hihi,len som ho hned vyvarila,ved co ak nahodou.....
dovtedy sa bez dudy nepohla,mala ju v poslednych dnoch vzdy 😠 ..ad kedy ju vyhodila(ostatne som schovala) ju pytala,no vzdy som ju napominala,ze je fuj a ze ju vyhodila,tak uz nieje...po 2 dnoch zabudla a uz 2 tyzdne ju nema ....a prespi konecne celi noc... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 doteraz sa budila,ked jej pocas spanku vypadla z pusy... aj starsia vyhodila do kosa a odrazu jej nechybala( ked mala 2,5 roka 😠 )

hajanka
3. feb 2012

Neviem, neviem ci bude ten spanok kvalitnejsi, ked je na neho velmi naviazany (z toho co pises), chyba mu a budi sa ked mu vypadne, predstav si ci vobec bude spat ked ho nebude mat vobec. Teraz spi, len ked ho ma v puse.
Ako odnaucit, skus najst odpovede v tychto temach:
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/anketa-ako-odnaucit-dietatko-od-cumlika/
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ako-sa-zbavit-dudlika/

tic_tac22
3. feb 2012

moja mala nechce cumel aj sa cudujem lebo som kojit nevedela tak papame len s flasky a myslela som si ze budem potrebovat cumliky a nie nemame problem zaspat len zaspivat troska a spime a zazelame krasne snicky : 😀

marikac
3. feb 2012

moja zaspava s cumlom a v spanku ho potom vypluje..

benne
3. feb 2012

Dcéra má 4,5 roka, cumla sa vzdala dobrovoľne ako 2,5 ročná, spánok je rovnaký.. teraz sa v noci zobudí a hladá mna.. alebo macka.. alebo si už niečo vymyslí, prečo dojde ku mne do postele.. Aj ona si v noci hladala cumlík, a jej mladší brat si ho v noci stále hlada, ale ja neviem ako, kedy, kde.. od určitého veku nemali s jeho nájdením problém a stačil im na noc 1ks, ani ho nemali pripnutý na retiazke. Súdiac podľa ich prerušovaného spánku v noci, zdajú sa mi dostatočne vyspatí, viac než ja 😀 😀

kazdovci
3. feb 2012

moje deturence boli obe cumlikove, nie nejako vela, ale na zaspavanie fungoval vyborne. starsiemu sa nam ho podarilo "odstranit" az takmer ako 3 rocnemu, ale to zaspavanie bez cumla je odvtedy KATASTROFA a to bude mat v juli 5! s cumlom zaspal do 15 minut, odkedy sme mu ho vzali, rozpraval sa, smial sa a zaspaval hodinu. a trva to doteraz.....mladsia drnda je velmi podobna ale ma iba 1,5 roka, tak to este nechavame tak....ale obaja sa nebudili preto, ze im cumel vypadol, takze v tomto sme asi ini...

aspinka
3. feb 2012

Moja mala zaspavala s dudlom mali sme ho len na zaspanie ale hned ako tvrdsie zaspala tak som jej ho vytiahla a nepytala ho ved svojim sposobom si moc ani nezadudlovala 😅 tesne pred druhymi narodeninkami sme posledny dudel hodili psovi ten ho schmatol do papule a odniesol este take dva dni plakala a hladala ja som sa robila ze ziaden nemame a havo ho zahrabal vedla kosticky a uz nam ho neda na treti den aj zabudla ze zaspavala s dudlom. Maly zaspi s dudlom potom mu vypadne niekedy zamrnci v noci a ja mu ho strcim niekedy neviem ziaden najst tak zaspi aj bez 😅

latvia
4. feb 2012

jednoznacne kvalitnejsi. 4 dni sice poreval ako pavian, ale vysledok je paradny.treba vydrzat