Budem ľúbiť druhé dieťa tak ako prvé?

monika1279
5. máj 2012

Ahojte!Možno sa Vám zdá moja otázka hlúpa ale musím sa s niekým poradiť.Mám jednú dcéru ktorú nadovšetko ľúbim, slovami sa ani nedá opísať že ako.Priateľ rozmýšla nad druhým bábom.Ale ja mám obavy že či ho budem ľúbiť tak moc ako prvé a zasa naopak že či ma starostlivosť o novorodeniatko nezahltí natoľko že nebudem mať čas na našu dcérku.Stále mi to vrtá v hlave.....

babofka
5. máj 2012

@monika1279 budes 😉 a jasne, ze sa nebude dat venovat 100% starsej (a ani mladsiemu), ale o tom to je, nech "jedinacik"zisti, ze sa svet nekruti len okolo neho. neskor mladsieho surodenca iste oceni 🙂

traktor
5. máj 2012

nemusis sa obavat..aj ked si to teraz nevies predstavit a myslis si/ a aj to tak je/ , ze svoju dceru lubis najviac na svete ..tak ked porodis svoje dalsie dietatko a prvy krat ho uvidis, budes ho mat v naruci..tak to bude tiez taka silna laska..a hned v tej chvilke sa ta laska, ktoru si citila len k prvemu dietatku rozdeli medzi obe deti a znasobi..cas..no samozrejme, ze to bude uz ine ako pri jednom..ale da sa to zvladnut..hlavne netreba zabudat, ze prve dietatko môze chvilku ziarlit, tak sa ju snaz zapajat do starostlivosti,. pripadne ak nema, tak jej kup kociarik , babiku a môzte prebalovat spolu,krmit spolu..vela ju chval a tak..ono akosi automaticky to pôjde, sme zeny, sme takto nastavene..starat sa. lubit 😉 ..a ked budu deti starsie uvidis ako je to fajn, ked sa spolu pohraju a a tak..

rebecca2006
5. máj 2012

@monika1279 samozrejme 🙂 láska k deťom sa nedelí, ale znásobuje, takže žiadne obavy. Ale rozumiem tvojej otázke, aj ja som mala podobné blé pocity. Fakt je, že keď sa mi naroidla dcérka, tak somju nezbožňovala hneď od prvej chvíle, možno aj preto, že so mala problémové tehu a bola som skoro 3 mesiace v nemocnici, bez synčeka, a strašne sme si chýbali. Tak spočiatku mi to pripadalo tak, že sa o Estreku len "starám" , akoby z povinnosti, no a bolo to znásobené aj tým, že mala ťažký reflux a stále plakala.... Ale postupne sa to zlomilo a asi po mesiaci môžem povedať, že so ju zrazu ľúbila najvia na svete, aj Maťka najviac na svete 🙂

erni
5. máj 2012

@monika1279 vobec to nie je hlupa otazka, je to uplne prirodzena obava, ja som dceru milovala od prveho razu ako mi ju ukazali a neprestalo to doteraz a dufam,ze ma to pri oboch detoch nikdy neprejde 😀

usiko
5. máj 2012

@monika1279 joooj, moja, toto je otazka, ktoru mam v hlave aj ja, kedze som jedinacik a nezazila som surodenca,teda nevoiem posudit......tiez pracujeme na druhom babatku a mam velmi velke obavy, ako to s laskou k tym detom bude kedze malu milujem najviac na svete...a tak...ale priatel ma vysmial, ze to je hlupe, ved ich vraj budem mat rada obe,,,tak to proste je.....tato odpoved ma vobec neuspokojila, takze som velmi vdacna za tuto otazku na konovi..... 🙂 🙂 🙂 🙂

ja sa sice obavam, ale aj tak, nechcem , aby bola alexjedinacik, lebo je to na uplnu figu takze som to toho isla....a dufam ze sa zadari coskoro, aby som myslela na ine veci, a nie na tieto pochybnosti.....ktore, rozumovo vzate su asi zbytocne, ale pocitovo nie🙂

bosoriak
5. máj 2012

@monika1279 Nie je to hlupa otazka, myslim, ze kazdej "druhomamine" to vrta v hlave. Ale naozaj je to tak, ze druhe dieta lubis uplne rovnako ako to prve.
U mna to tiez chvilu trvalo, bola som na tom podobne ako @rebecca2006 - prve dva mesiace som sa o mladsiu len "starala", proste, nakrmit, prebalit, nosit, pomaznat sa a spat.. ako robot, ale bolo to skor obrovskym vycerpanim. Potom som si zvykla na to, ze uz sa v zivote nevyspim a obe lubim najviac na svete.
Co sa starostlivosti o starsiu tyka, narodenie surodenca detom velmi pomoze. Prave preto,ze sa im mamy prestanu starat do vsetkeho a mozu byt ovela viac samostatne. A rozhodne to netreba brat tak, ze "chudiatko, tebe sa narodil surodenec, idem ti nieco vynahradzat..." Brat alebo sestra je predsa dar aj pre starsie dieta. Je to predsa niekto, kto tu s nim bude na svete ovela dlhsie ako mama alebo otec.
Ja chcem aspon 3 deti a uz sa vobec nebojim, ako to bude, druha dcera ma vychovala 🙂
Drzim palce.

lentilka29
5. máj 2012

ja som raz kdesi povedala,ze dalsie dieta nechcem,ze by som lasku musela delit...a dotycna osoba mi povedala,ze nie,ty lasku znasobis....aj ked dalsie neplanujeme,myslim,ze v tvojom pripade sa tvoja laska znasobi a obe deti budes lubit rovnako velmi....srdce matky nedovoli milovat jedno viac,druhe menej

xenicka13
5. máj 2012

mne to tiez vrtalo v hlave a nevedela som si to predstavit ale uvidis to prekvapenie ked sa babo narodi bez diskusie to bude laska na prvy pohlad 🙂

evka4
5. máj 2012

@monika1279 jasne, ze budes. materinska laska sa nedeli, ale nasobi 🙂

gabuska36
5. máj 2012

ahoj no to som si ani ja nevedela predstaviť...syna sme mali po 4 rokoch snaženia...ma 10 rokov,takže si vieš predstaviť aký bol miláčik..stále som ho bozkávala ....a tak venovali sme mu všetok čas....no a rozhodli sme sa pre druhé...dosť veľký odstup, ale dodnes to neľutujem...ked som otehotnela stále som sa nad tým zamýšľala ako ho ...vlastne máme dievčatko ako ju budem mať rada....mala ma už 5 mesiacov a poviem Ti je to naša druha laska...bála som sa ako bude syn žiarliť predsa dlho bol sám,ale opak je pravdou..neskutočne ju ma rád..ráno vstane a už uteká ku nej..mne sa až slzy tisnu do oči ked to vidím a som šťastna, že sme tak urobili, že nebude na tom svete sám,ale má sestričku...takže ničoho sa neboj fakt nad tým nepremýšľaj a neváhaj...život ide rýchlo a treba si detičky ešte užiť....no a ešte jasne, že až toľko času nebudeš mať na prve dieťatko..ale dá sa to ja som s malou a manžel sa snaží mu venovať ......takže držím palce....!

evitka82
5. máj 2012

@babofka
@gabuska36
@evka4
@lentilka29
@usiko
@erni
@rebecca2006 babky tato tema ma zaujima.ale nie ani tak z mojej strany ale zo strany ocka.ako to beru oni??vzdy ked sa spýtam mm ze ci budeme mat aj dalsie tak mi povie ze si to nevie predstavit,ze Margarétka je len jedna.... 😒 ako to beru vasi chlapi co mate dve deticky?tiez vie roznasobit lasku medzi dve,tri deticky???? 🙂 dakujem

wewe22
5. máj 2012

ano

latvia
5. máj 2012

@monika1279 budes ich lubit , ale mozno nie rovnako....vacsinou je kazde dieta ina povaha, inac narocne, a nieco je ti milsie, nieco nie....budu to obe tvoje deti, lubit ich budes, ale nie kazdy lubi obe svoje deti uplne rovnako..

gabuska36
5. máj 2012

nebojaj moj manžel je skvelý a myslím, že aj Tvoj partner....lubi obe detičky a maximalne sa im venuje...uvidíš bude to spestrenie Vašho vzťahu...a aj malička bude šťastna......fakt neváhaj kým si mladá.....držím palce

buffinko
5. máj 2012

@evitka82, áno, aj u mužov sa láska znásobí a rozdelí medzi dve detičky 🙂 aspoň u nás je to tak, dokonca môj by chcel aj tretie (a to druhé má len pol roka), no len ja sa už necítim na ďalšie tehotenstvo (obe som mala príšerné, pretrpené...) myslím, že je normálne, ak si to tvoj zatiaľ nevie predstaviť, ani ja som si nevedela...ale akonáhle je maličké na svete, je táto otázka vyriešená 🙂

ktore
5. máj 2012

ahojte.velmi dobra tema.aj ja mam 9 rocnu dcerku v case porodu druheho babetka bude mat desat rokov.dcerku mam z prveho manzelstva.nemohla som otehohotniet az po siedmich rokoch sa nam podarila.o styri roky na to sme sa rozviedli.mala je moj svet,moj zivot,moje vsetko.aj som prisna ked treba aj ju maznam.je velmi dobrucka.milujem ju z celeho srdca,ako aj vy svoje deticky.tiez mam obavy ci budem to druhe dietatko lubit tak ako ju.zda sa mi ze moje srdce patri iba dcerke.som druhykrat vydata a konecne sme stastna rodina.dcerka je nadsena ze bude mat surodenca.dufam ze nebude ziarlit.trosku urcite ano.prve tehotenstvo som brala uplne inak ako toto.bola som nadsena,stastna od zaciatku.toto tehotenstvo je uplne ine.bolo mi zle od zaciatku,prisla depka,co bude ak sa narodi a take.beriem to tak normalne:sak som tehotna a hotovo.teraz zacinam mat pocity ze vo mne nieco rastie a ospravedlnujem sa mu ze nech mi odpusti ak sa mu nevenujem dostatocne.ze ked sa narodi tak mu vsetko vynahradim.chcem lubit babetko tak ako svoju dcerku a dufam ze j budem.

evitka82
5. máj 2012

@buffinko 😵 😵 🙂 🙂 🙂

dankadina
5. máj 2012

jasne že ich budeš lubit laska k nim sa rozdeli dvomi 🙂

mandragora22
5. máj 2012

@dankadina no...ja si myslim, ze presnejsie by bolo povedane, ze laska sa vynasobi dvomi 🙂 🙂 hoci mam len jedno dieta, ale keby som mala mat druhe, pochybujem, zeby som to prve mala o polovicu menej rada len preto, ze prisiel surodenec 😀 😀 😀 😀 asi by som ich mala rovnako silno rada, cize nasobime, nedelime 😉 😀

dankadina
5. máj 2012

@mandragora22 no ja som to tak myslela len som to blbo sformulovala pointa bola, že ja mám deti dve a mám ich rovnako rada

mandragora22
5. máj 2012

@dankadina ved ja viem 😀 😀 😀 teda viem, ako si to myslela, len som sa robila mudra 😀 😀 😀 😀

tkmama
5. máj 2012

Presne takto som rozmýšľala, keď som neplánovane zostala druhýkrát tehotná. Plakala som a dopredu vinila bábätko, že odčerpá kusisko pozornosti, ktorú som chcela venovať len a len synovi. Bola som strašne hlúpa a dodnes mám z toho výčitky. Nie je krajší dar, než dať dieťaťu súrodenca. Tvoja láska sa len znásobí a prvorodené dieťatko bude milované ďalšou malinkou osôbkou navyše!

moniciak
5. máj 2012

Ja ešte namám dve deti ale mám v tom jasno 🙂 Jasnéže budem deti milovať rovnako a iná možnosť ani neexistuje ako som milovala malú od dvoch čiarok tak budem aj druhé keď sa nám podarí to určite 🙂 Ani sa nad tým nezamýšľam veď to bude tvoje dieťatko ktoré vynosíš porodíš tak jasné že ho budeš milovať... A nemyslím si že je to hlúpa otázka ani tu nikoho neodsudzujem už som tu čítala iné hlúposti 😀

tkmama
5. máj 2012

@evitka82 Uvidíš, ako sa roznežní, keď mu do náruče vložíš ďalší voňavý balíček. Všetci chlapi v mojom okolí sa druhému bábätku venovali dokonca oveľa viac než tomu prvému a oveľa viac si užívajú otcovstvo!

vejula
5. máj 2012

dobra otazka. Ja si niesom ista či rodičia miluju všetky svoje deti rovnako... Podla mna je uplne normalne ak ma jeden rodič slabosť na jedno dieťa druhy na druhe. Z môjho okolia mam pripady, kedy je väčšinou synček mamičkin milačik a dcerka oteckova princezna. Ale je možne že ich lubia rovnako, len proste maju nejaku tu slabosť voči jednemu dieťaťu. Ale ja dufam že budem milovať obe rovnako, už teraz mam miminko v brušku velmi rada. Samozrejme že sa to neda porovnať s laskou voči môjmu synčekovi, ale ku synčekovi som najväčšiu lasku tiež pocitila až ked sa narodil a ja som ho videla, dojčila a mojkala. V brušku je to ešte take niečo imaginarne, neurčite. Takže verim že to bude rovnake.

lentilka29
5. máj 2012

@evitka82 tak v tomto ti neporadim.me viac ako 1 neplanujeme...ale moj otec nas lubil vsetkych 4 rovnako.

vendulka80
5. máj 2012

@monika1279 no ja mam zhodou okolnosti tiez taketo myslienky a dost casto si predstavujem ake by to bolo, keby som mala aj druhe dieta 🙂 My s mm sme na nasej malej fixovani aj ona na nas ale nedavno sa ma muz spytal, ze ci by som si vedela predstavit ake by to bolo, keby sme mali aj druhe babo. Nemal na mysli materialnu stranku ale presne narazal na citovu oblast. Nechceme mat doma jedinacika ale momentalne si uzivam len jedno dieta. A s uzivanim to myslim doslova lebo odmalicka je to male šidlo, schudla som pri nej na kost 😀 Netreba sa bat, deticky su to najkrajsie co mame v tomto hnusnom svete.

mia258
5. máj 2012

Ja druhú ešte len nosím v brušku a už by som za ňu aj život dala, milujem ju už teraz 😵 Stále si hovorím, že sa budem veľmi veľmi snažiť, aby som ani jednu neodstrkovala, aby som sa im venovala rovnako a nemuseli na seba žiarliť kvôli mojej pozornosti.

Ale neboj. Nerozdelí sa ti srdce na polovicu, nedáš jednu polovicu jednémo a druhú druhému. Práve naopak - srdce ti narastie na 2x takú veľkosť a obidve deti budú mať celé tvoje srdce len pre seba 🙂

evka4
5. máj 2012

@evitka82 ja mam zatial sice len jedno dieta, ale uz teraz viem, ze ci ich raz budeme mat dve, tri... ja aj manzel ich budeme lubit vsetky rovnako 🙂

katushka16
5. máj 2012

@monika1279 neboj,budeš ich ľúbiť úplne rovnako a najviac na svete.ja som sa tiež toho bála,nevedela som si predstaviť,že ako môžem tak strašne ľúbiť aj druhé ale to išlo úplne prirodzene.obidve sú môj život.jasné,že na staršiu nebudeš mať už toľko času ale pokiaľ bude mladšie dieťatko ešte maličké,tak to je v pohode lebo bude stále spinkať a ty sa budeš venovať staršej.zapájaj ju do starostlivosti o malé,bude sa cítiť dôležito🙂a nezabudni jej stále hovoriť ako veľmi ju ľúbiš,aby sa necítila odstrčená