Budenie každé 2 až 3 hodiny v noci u polročného, čo s tým robiť?

kristenbel
28. nov 2018

Dobrý deň prajem, prišla som si sem po radu.
Mám 6 mesačného synčeka. Do dvoch mesiacov som ho kojila, po dvoch mesiacoch som mu začala dávať umelú výživu, mliečko Bebu. Máme problém zo spaním v noci. Každé 2 až 3 hodiny sa budí. Každú noc. Od narodenia som ho mala naučného každé tri hodiny papať, či dojčiť alebo papať umelé mliečko. Dávam ho spávať večer o 19:00 hod. Neviem čo mám spraviť aby
sa mi každé 2-3 hodiny v noci nebudil. Keď sa zobudí po troch hodinách dám mu papať, tým že už má pol roka dávam mu menšie dávky aby sa začal odnaúčať v noci toľko papať. Stalo sa aj to že sa v noci zobudil ale hladný nebol. Mám pocit že sa budí už kvôli tomu že je na to zvyknutí. Prosím vás ak mi viete poradiť čo v takomto prípade spraviť aby sa mi tak často v noci nebudil, bola by som veľmi vďačná 🤗

maria1678
28. nov 2018

čo chceš robiť ? je to malé bábo, niektoré deti sa budia aj v dvoch rokoch. Ako vieš, že nie je hladný, ked sa zobudí ? Ja by som dávky určite neznižovala, však rastie, ked na to bude vhodný čas, tak prestane v noci jesť a prespí ju celú, treba len vydržať.

beky1813
28. nov 2018

Moja ma 9 mesiacov a budi sa kazdu hodinu.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
28. nov 2018

to ako fakt? na toto sa stazujes?......ved je to dieta a uplne normalne v pohode....dala by som ti mojho na skusku, kt. sa v noci od narodenia do 3,5 roka (ano, aj ekd uz chodil do skolky) budil kazdu hodinu!!!.....len tak, pre nic za nic....to, co mas doma ty, je uplna topka pre mna......bud rada, ze sa budi este tak malo, kludne sa to moze zmenit aj k horsiemu...... tak len vydrz.....a spomen si na mna, ze to moze byt ovela horsie!

kristenbel
autor
28. nov 2018

@sorciera24 ja sa nesťažujem 😊 nikde nie je písané že sa sťažujem na svoje dieťa. Ja som chcela iba radu ako to riešiť a či s tým má niekto skúsenosti. Každé dieťa je individuálne, niektoré deti sa nebudia v noci vôbec a vydržia. Iným deťom dajú matky pred spaním veľa jesť aby sa taktiež nebudili stále. Moje sa budí každé 2-3 hodiny a chcela som iba vedieť ako to riešiť. Ale ďakujem.

malykonik
28. nov 2018

znižuješ dávky ? mne sa toto zdá zvláštne, podľa mňa v tom bude chyba. veď práveže má už väčší žalúdok ako novorodenec takže sa napije viac a vydrží dlhšie sýty 🙄
odkedy je dcéra väčšia a vypije viac mlieka, budí sa menej často ako pred tým... daj mu večer pred spaním čo najviac koľko vypije a uvidíš že ti bude dlho spať. keď je hladný tak jasné že sa budí

lubi40
28. nov 2018

@kristenbel ja ti rozumiem, tiez by som bola na palicu. Poradid je tazko, kazde babatko je ine. Ale rozhodne to nieje "uplne normalne", ze sa ti dieta na umelom mlieku budi kazde 2 hodiny (kojene deti, to je ine). Kolko mlieka mu davas? Ja by som skusila dat vecer co najvacsiu davku - kolko vypije (ak 150, tak 150 ak 210, tak 210ml), mozno pridat na veceru trochu kase, a potom budes vediet, ze hladny nemoze byt minimalne do 12stej, mozno druhej rano. Budit sa mozno bude, ale budes vediet, ze hladny nie je. Dalsia vec je, ako uspavas. Ak uspavas na rukach, tak je to uplne normalne, ze sa ti takto budi; Pozri si nieco o spankovom cykle. Kazde 2-3 hodiny (dokonca aj kazdu hodinu) sa clovek preberie a "kontroluje okolie". Nemusi sa nutne uplne zobudit, ak jeho vedomie vyhodnoti, ze vsetko naokolo je v poriadku. V opacnom pripade, sa clovek zobudi; Toto moze byt napr, ak dieta zaspava na rukach o 2 hodiny sa preberie a mozog vyhodnoti "mama tu nie je, nie som na rukach, nieco nie je v poriadku" a zobudi sa... Skus zmenit sposob zaspavania, mozno to pomoze. este mi napada, ze niektore deti maju velmi lahky spanok a mozno sa budi na vase pohyby (ak spite v jednej izbe), skus ho prelozit do inej izby, aj to moze zabrat.

sorciera24
28. nov 2018

@kristenbel tak znelo to zufalo....ako vyskusaj kadeco.....u nas uz davno v noci nejedol a napriek tomu sa budil, hoci sme vyskusali akdeco a uz to bolo druhe dieta, cize sme vedeli co a ako.....(starsi sa budil "len" do roka, potom prespal noc), ale pri tejto malej vrestibudke nepomohlo nic.....on normalne cez den fungoval, chodil dos kolky a v noci kazdu hodku plac (ale zas skusensot s UM nemam, nikdy ho moji nepili)

kristenbel
autor
28. nov 2018

@lubi40 ďakujem 😊 ja si tiež myslím že na umelom mlieku by mal vydržať dlhšie ako na kojení, takže by mohol viac prespať len to tak nie je. Pred spaním mu dávam 150ml a zaspáva sám v postieľke. Položím ho, samozrejme že hneď nezaspí, pár krát mu vypadne dudlik takže mu ho chodím vždy dať a po chvíľke zaspí sám. Privrem dvere na izbe a spí. Keď mu dám o 7 večer papať tak už o pol 10-10 začne plakať na to že je pravdepodobne hladný a takto to ide až do rána... Niekedy je hore aj každú hodinu. Malého máme u seba v spálni, tam má postieľku. Neviem ale samého mimo izby niekde inde by som ho nedala. Bála by som sa a niekoľko krát či cez deň alebo v noci ho kontrolujem keď spí. Keď nevie zaspať tak si ho dávam k sebe do postele ale je to to isté...

malykonik
28. nov 2018

@kristenbel no...my sme sa natrápili rovnako na začiatku, a zlepšilo sa to od kedy ju dávam do vlastnej izby do postieľky... a odkedy sa napapá viac, tak spí aj dlhšie.. pred tým keď som ju mala v posteli tak sa budila vkuse, stále.. odkedy spí vo svojom (máme monitor dychu) tak to je obrat o 180 stupňov

larisalarisa
28. nov 2018

Musíte už byť veľmi vyčerpaná. Všetko sa časom zlepší. My sme si s malým prešli všetkým možným. Jedno však fakt platí....časom bude spať aj celú noc. Zatiaľ vám prajem veľa veľa prevela sily, ale vy to dáte.

kristenbel
autor
28. nov 2018

@malykonik rozumiem tomu, na večer mu dám viac dávky ale zvykne mi dosť grckať a bojím sa mu dať v noci väčšiu dávku preto ak by začal grcať aby sa mi nepridusil.

deti95060810
28. nov 2018

maminka, ešte chvíľu vydrž, okolo roka už prespí väčšina detičiek aj celú noc resp. sa zobudia len jeden krát...uvidíš, ešte troška a už to pôjde k lepšiemu....😉🙂

malykonik
28. nov 2018

@kristenbel aha chápem. a nemôže byť potom že sa budíte navzájom, keď spíte v jednej izbe? u nás to bolo hlavne tým, možno som sa len v noci otočila alebo hlasnejšie dýchala a malá bola hneď hore.. to trvalo, kým mi to došlo. Od kedy je vo svojej izbe tak to je paráda

monro
28. nov 2018

Toto je jedna z veci, ktore sa neriesia...same sa vyriesia...casom 🙂

lubi40
28. nov 2018

@kristenbel rozumiem, ja by som tiez nedala maleho vedla, ale niektore maminky tu pisali, ze pomohlo len to...
Skus dat na vecer kasu a potom mlieko, sku trosku viac 180ml, ci vypije, mozno to pomoze. Ak nie, jedine vydrzat...

nataliaondrejkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka11111
28. nov 2018

@kristenbel ahoj, my sme tak boli, od narodenia....len si už nepamätám dokedy, keďže niekoľkokrát sa nám rezIm menil....od istého času bolo budenie a papanie len raz v noci a momentálne už synček prespí celú noc, má 21 mesiacov....u nás sa všetko menilo podľa potrieb synčeka a on sa akosi sám nastavil na režim, ktorý máme dnes, či už cez deň alebo v noci....každé dieťatko si ale vyžaduje niečo iné

lucinka1988
28. nov 2018

@kristenbel môj syncek sa takto budil kvôli hladu, odkedy davam na večer krupicovu kasu, tak spi skoro velu noc..niekedy sa deti budia aj preto, že im nestačí denný prísun jedla..tak mi vravela doktorka. Ak si presvedcena, že to neni hladom, budú to zúbky..

nikuus
28. nov 2018

@kristenbel ak grcka zahusti mu mlieko nutritonom. aj preto sa moze budit, ze mu vybieha mliecko spat. treba ho mat vo zvysenej polohe postielky a ulozit na chrbat, pripadne brusko. znizis tak moznost udusenia. je uz dost velky, takze si myslim, ze by sa ti skor zobudil a dal ti vediet ze nieco nie je v poriadku. moja ma 4 mesiace a vecer mi vypije niekedy kludne aj tych 210ml, 180 vzdy - tym, ze maly ma uz 6 mesiacov, podla mna by mohol vypit kludne viac, ak sa mu ziada. Mala prespi od cca 20.30 - 4.00 - 5.30 ako kedy. tiez je na umelom a od narodenia reflux. skus ho davat neskor spat, mozno pomoze. Urcite neznizovat davky! dieta potrebuje jest tolko, kolko si brusko pyta. Davky sa znizuju same tym, ze zacinaju jest normalnu stravu. takze skus zaviest veceru. vecer som prvu dcerku nechala pit tolko kolko chcela, napriek tomu ze mala kasu o 17.30. Mlieko pila este v 9. mesiaci vecer po siedmej potom o 23.00 a o 4.00. Potom vypadlo papanie o 23.00, ale to nam sama v noci vyrazila flasu z ruky, ze nechce a pokracovala dalej v spani. tak sme jej dalsiu noc uz nedali a odvtedy jej nechybalo.

lianka123
28. nov 2018

@kristenbel ahoj. suhlasim ze je to na odstrel. ja som mala to iste, este trosku horsie ze sa budil po 40min. po 6 mesiacoch som bola zrela na psychiatriu. co nam velmi pomohlo bolo ze chodil spat vecer v rovnaku hodinu a ze sme ho v 6 mesiacoch vystahovali do izby. my sme sa naozja navzajom rusili. to bol moment kedy zacal spavat s jednym prebudenim postupne od 9 m celu noc. tiez mu daj na noc na panie viac mlieka a v noci skus podavat iba caje/vodu. a ked je na umelom, tak uz cez den prikrmujes, ci? lebo ono je aj to zaklad aby bol cez den syty, potom v noci nepyta 🙂 a este sa mi zda ze sme zacali znizovat aj denne spanky v to obdobie. proste sme to po tych 6 m konecne nastavili tak aby sme sa vyspali obaja rodicia.

nika898
28. nov 2018

@kristenbel ahoj moj ma za tyzden 11 mesiacov je pravda ze je dojceny ale pokial nema na veceru krupicu tak sa mi budi kazdu hodinu, hodinu a pol a ked ma krupicu tak vydrzi spinkat aj 2-3 hodiny. Niekedy sa napije niekedy potrebuje len vediet ze som pri nom. 6 mesacne babatko je este velmi male, ma pravo budit sa v noci kazde 2-3 hodiny. Ano bolo by super keby kazde dieta dokazalo prespat od narodenia celu noc ale tak to nefunguje. Viem ze je to pre teba tazke a ze si unavena to asi kazda ale opakuj si ze raz toto obdobie prejde a bude spat celu noc. Takze moja rada neznizuj davky mlieka, pripadne maj nachystany aj cajik v noci moze byt len smadny a uzivaj si kym je taky malicky. Ja som si to prvom syncekovi az tak neuzivala a teraz to velmi lutujem. Aj ked su obidvaja este malicky ale babatka boli len raz.

kristenbel
autor
28. nov 2018

@lianka123 ďakujem 😊 malého dávam tiež v tú istú hodinu večer spávať, ale on sám sa mi už o tej 7 večer pýta spať lebo je unavený a je tak nastavený. Čajík a aj vodu mu dávam na noc, striedam to. Niekedy sa zobudí, dám mu čaj alebo vodu, nech sa poriadne nápije a spí ďalej. Cez deň prikrmujem, buď kaše, výživy alebo doma mu robím domáce zeleninové výživy plus mlieko. Malý mi spí 3 krát denne, nenútim ho spať, vypýta sa mi sám, keď vidím že je unavený, uložím ho buď do postieľky alebo do kočíka a zaspí. Cez deň prespí max hodinu, viac nie.

malinajahoda
28. nov 2018

@kristenbel neznižuj mu dávku mlieka. Čím väčšie dieťa, tým väčšia dávka. Keď sa bojíš grckania, zdvihni matrac alebo kúp klin do postieľky. Už prikrmuješ? Možno je smädný a treba vodu dat cucnúť.

evittam
28. nov 2018

@kristenbel Co jedava cez deň? Prikrmujes? Vecer uz kludne mozes dať polievku napríklad,kasu,.....

kristenbel
autor
28. nov 2018

@evittam áno prikrmujem. Cez deň mu dávam kašičky, výživy, alebo mu robím domáce zeleninové výživy plus mlieko

lianka123
28. nov 2018

@kristenbel naozaj skus teda vystahovat. Aj ja som sa toho bala ale nakoniec to zabralo. Mame tam babysitter a dychaciu podlozku.

pehavcek
28. nov 2018

@kristenbel Ahoj. To vobec nemusi byt hladom takze pozor na to aby si mu nedala vela alebo nieco tazke na zaludok. Niektore deticky su proste take. Aj nas taky bol. Teraz ma dva a je to omnoho lepsie ale este nespi celu noc. Dvakrat sa zobudi. Postupne sa to zlepsi. Tazko sa dava nejaka rada. Asi len vydrzat