Budenie sa 3 ročnej dcérky v noci na jedenie. Poradíte?

mirkaza
26. nov 2012

Ahojte!
Mám problém s trojročnou dcérkou. Od istého času sa nám začala v noci budievať a pýtať si niečo na jedenie. Nezaspí, kým jej manžel niečo neprinesie. Cez deň papá úplne v norme, ba až nadmieru. Na večeru sa jej snažíme dať niečo sýtejšie, ale aj napriek tomu sa v noci budí a dožaduje sa presnidávky, banánika,...Keďže s ňou spí manžel a ja spím s mladším v druhej izbe, tak jej väčšinou vyhovie (pre pokoj a aby mohol ísť ráno vyspatý do práce). Akonáhle jej dá niečo zjesť, malá sa pretočí na druhý bok a spí kľudne až do rána. S manželom sa nevieme zhodnúť v otázke, či sa budí skutočne kvôli hladu, alebo si tým uspokojuje iné potreby, prípadne je to len nevhodný zlozvyk. Chcem sa spýtať, či nemá niekto s týmto skúsenosť a ako ste túto situáciu riešili. Ďakujem za každú radu.

pingu1
26. nov 2012

no cvici s vami. daj jej vody napit a smitec! nasa toto skusala tiez. razne som jej vysvetlila, ze takto to nebude a pochopila. slubila mi ze nebude vypytovat mlieko v noci. a aj to dodrzala

ivuska027
26. nov 2012

Podla mna je to zlozvyk. Aj nas starsi zacal vyhutovat, ze chce v posteli papat, ale sme ho viackrat upozornili v case vecere, ze sa ma poriadne najest, ze v posteli urcite nic nedostane. My skor riesime, ze spava uz v jednej izbe s mensim a ten este vecer pred spanim pije mliecko, tak si predvcerom vypytal, dali sme trosku, ale vcera uz bolo dobre. Len podla mna vymysla, ako vsetky deti v tomto veku. Predpokladam, ze chodi aj do skolky, takze odtial si doniesla vsakovake vymysly. Ak by som mohla poradit, zruste spanie s rodicmi(lebo sa vam to vypomsti), kazde dieta potrebuje aj svoj klud a v podavani jedla v noci budte nekompromisni. Urcite sa to nezaobide bez placu, ale lubit neznamena, ze dietatu vyhovies vo vsetkom, ale to, ze pre neho spravis to, co je spravne 😉 Drzim palce 😉

gordana
26. nov 2012

No tak presne tento je nas problem jednej z nasich dvojiciek uz cca rok....skusali sme vselico,caj,vodu,malo mlieka alebo nic...vsetko skoncilo strasnym hysakom,absolutne sa nechcela ukludnit a my sme nakoniec rezignovali.Najhorsie je,ze sa niekedy prebudi tak,ze uz potom nevie spat a my teda tiez.Je to poriadne na nervy,druha spi nastastie aj ked tato dvojka reve ako pavian.Najhorsie je,ze sa to taha uz vyse roka,sme nevyspati a takto fungujeme unaveni aj v praci.No tvrde odmietanie u nas nepochodilo...hysacila strasne dlho,az bola modra.Tak teda teraz...babo rad🙂

trdlo
26. nov 2012

Ja by som povedala, ze je to mozno reakcia na mladsieho surodenca?? Nasa velka tiez skusala po porode druhej podobne foriky (ze sa chcela nechat krmit ako babo a pod) Ja som jej potom dala na vyber- bud bude ako babätko a vsetko co to obnasa- flasu, plienky, dupacky 😀 alebo bude velke dievcatko a dostane sladkosti (s mierou pravdaze 😉 ), moze nosit suknicky a satky (lebo je velka paradnica)...Jasne, ze sa rozhodla pre druhu variantu 😀 😀
Mozno chce len na seba upät pozornost, chce vasu starostlivost...Toto chce veeela trpezlivosti, ale dala by som jej najavo, ze to sa uz nerobi..a naozaj by som jej v noci ponukla max vodu. U nas sa vecer po umyti zubkov uz nic nepapa 🤐

ematko29
26. nov 2012

nasa 3ročná si pyta v noci mliečko ale ja jej ho dávam aj ked sa mi hrozzne nechce,lebo bola taká maličká chudučká anedávno jej mliečko začalo chutiť aaj ked pekne je aj iné potraviny z mliečka ktoré pije medzi jedlami a aj v noci krásne pribrala.ked bola dojčiatko strašne málo mliečka pila donedávna až teraz jej začalo chutiť.Ale vo vašom prípade tuhu stravu byx som vnoci nedávala,tuha strava sa má papať cez den,je to nesprávny zvvyk,ved ked bude velka ttiež bude vyjedať chladničku?

sjuz
26. nov 2012

nasa 3-rocna sa stale budi na mliecko. nastastie uz nie kazdu noc, ale asi 2-3 noci v tyzdni. My jej davame. Aspon hned zaspi. zatial som sa ju nesnazila oducit, este ma to neobtazuje.

adula3334
26. nov 2012

aj nas krpec sa budi na mlieko v noci,a to uz 3rocny velkac...on si aj vecer to mlieko pred spanim tak strasne vychutnava...zatial mu to rusit nebudem,lebo nie je velky jedak,ani ovociu a zelenine neublizi,tak aspon v tom mlieku ma nejake vitaminy (pije nutrilon)...a odolajte,ked vas v noci zobudi ten jemny hlasok,maminka prosim si mliecko 😵 jasne,ze sa mi nie vzdy chce,ale este to vydrzime

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika15
13. jún 2013

nas ma skoro 3 a este sa budi niekedy raz za cas na mliecko ..... tak mu dam a spi dalej.......vsak je to malicke zlaticko.... vyrastie z toho

neni na tom nic zle......
na co je dobre nechat v noci stresovat dieta ???