Budenie sa v noci

lucuska011
29. jún 2013

naša adelka sa budi v noci asi 3-4krát a niekedy jej stačí dať len cumlíik ale potom pozdejšie jej dávam papať.predtým vydržala spať celú noc a teraz sa budieva.papá nutrilon ar.je to dosť huste mliečko tak neviem prečo je stále taká hladnučká.má 3 mesiace.ak niekto viete tak mi prosím poradte co mám vyskúšať.a či funguje nitrilon goood sleep 1 a kde sa ešte dá kúpiť lebo ho neviem nikde zohnať.dakujem

sante81
29. jún 2013

@lucuska011 bud rada ze sa ti budí len 3x, budu noci kedy budes hore non stop, ked je pôjdu napr zubky

lucysl
29. jún 2013

@lucuska011
náš ma 10 mesiacov a budí sa častejšie, 3-4x je na takéto bábo úplne v pohode 🙂

milota164
29. jún 2013

ahoj moze to byt kludne tym ze viac rastie, drzim palce aby to skoro preslo. moja spavala celu noc od narodenia do pol roka a od vtedy sa budi minimalne 2x za noc.

kolinia
29. jún 2013

@lucuska011 to je ok, moja sa tak budievala a papala, no od 7 mes. sa budila aj 10x! Asi zuby, od roka spi celu noc, ale ked idu zuby, tak sa budi obcas, no uz nam chyba chvalabohu len 6 zubov! 😉 takze si uzivaj, ono sa to meni kazdu chvilu

marcelatje
29. jún 2013

@lucuska011 Gratulujem!!!!!! 3-4 x je predsa super 😀 😀 😀 😀 my sa budíme 6x a viac, zvyčajne viac, niekedy aj každých 20 minút 😉 takže sa teš a ďakuje bohu že je to tak málo 😀 😀 😀 😀 😀

andelok
29. jún 2013

@lucuska011 Moja Adelka ma 18 mesiacov a za noc sa zobudi aj 10 krat...pritom sa vecer riadne napapa, zubky uz ma vonku takmer vsetky 🙂 Do 6 mesiacov spavala ako tak v pohode, potom sa to zhorsilo a teraz sa to znova zacina zlepsovat cca. od 16. mesiaca. Treba si uvedomit, ze spanok babatka sa odlisuje od spanku dospelych, deticky maju lahsi spanok, ovela viac casu travia v "snovej" faze spanku, z ktorej sa lahsie zobudia a niektore potrebuju pomoc rodica na to, aby znova zaspali. Samozrejme, mozes skusit iny typ Nutrilonu, ale osobne si myslim, ze to nebude len jedlom. Osobne vo svojom okoli nepoznam malicke dieta, ktore by spavalo celu noc, ci uz je kojene alebo nie. Dieta sa budi z roznych pricin: je hladne, smadne, je mu teplo alebo chladno, spracovava zazitky zo dna, chce citit mamu, alebo aj ked sa nauci nieco nove...nevidela by som v tom len jedlo.
Pripajam uryvok clanku od odbornicky:

Spánkový cyklus dieťaťa je kratší než pri dospelom človeku, dieťa spí viac v ľahkej spánkovej fáze a mnohé deti pri prechode z hlbokého spánku do ľahkého potrebujú pomoc rodiča, aby znova prešli do hlbokej spánkovej fázy. Väčšina bábätiek máva po 6. mesiaci spánok čoraz viac prerušovaný, v noci sa precitajú čoraz častejšie, občas sa dokonca stane, že sa im ani nepodarí znova zaspať a sú nejakú dobu hore. Príčiny môžu byť rôzne – intenzívny vývoj mozgu, rast zúbkov, potreba ubezpečenia sa, že matka je nablízku… Každopádne je to stav, ktorý vidíme pri väčšine detí, obyčajne vrcholí okolo 9. mesiaca a potom sa postupne pomaly zlepšuje. Druhý polrok života bábätka je preto pre mnohé mamičky v tomto smere veľmi náročný – po celodennej starostlivosti o dieťatko si potrebujú oddýchnuť, ale bábätko sa začína v noci čoraz častejšie budiť, čo mnohé mamičky nesmierne vyčerpáva, najmä, ak sa cez deň starajú ešte o staršie dieťa.

kessinka
29. jún 2013

@lucuska011 Deti sa proste v noci budia, možno nie úplne všetky, možno nie vždy, ale budia, a najlepšie je sa s tým zmieriť 🙂 Náš má 17 mesiacov a sú noci, kedy sa budí častejšie než 3-4x 🙂 Keď mal asi 3 mesiace, tak zrazu cca týždeň spal úplne celú noc, tak sme sa tešili, že ako skoro začal spávať celú noc... Ach tá sladká naivita 🙂 A keď mal 6-7 mesiacov, a začali mu rásť zuby, tak boli noci kedy sa budil pomaly každú polhodinu-hodinu 🙂

l24
29. jún 2013

Presne aj naša malá spinkala do 6 mesiaca fakt super, budila sa len na kojenie, najviac 3-4 krát a teraz nám rastú zúbky a sme hore aj každú hodinu...

sofinkazarka
29. jún 2013

Naša dcérka Zarka do roka nespala nič, detská kolika nás trápila do 4 mesiacov a potom, keď už pekne kakala, tak po okupkaní, vypití kašičky a uložení do postieľky, spinkala kľudne 40 minút. Potom len plač, a s priateľom a rodičmi (keďže bývame s nimi), sme sa pri nej striedali dovtedy, kým sme si nepovedali dosť. Zistili sme, že neplače od hladu, ani od smädu, jednoducho potrebovala mamku a tatíka. Stačilo, aby bola v postieľke a jeden z nás na posteli a bolo ticho, zaspinkala a my sme boli spokojní. Teraz po večernej hygiene a vypití kašičky ju uložím do postieľky, dám peľušku, cumlíček a odídem preč z izby, sem tam sa stane, že zamrnčí, ale hajá pekne do tej 7 alebo 8 rána.

saxana36
29. jún 2013

ja kojim a tym padom som hore cca kazde 2 hodiny a ked idu zuby tak kazdu hodku,jáááááááj tak by mi dobre padlo sa celu noc vyspat,aspon niekedy ☹

canama
29. jún 2013

@lucuska011 vsetko uz tu asi bolo napisane. take malinkate babatko v noci moze byt hladne a ziadne hustejsie mliecko to nevyriesi....pravdu povediac nevidim dovod zatazovat traviaci trakt zbytocne hustou umelou stravou. to ze sa ti ako novorodenec v noci nebudila mohlo byt aj tym ze mala zltacku(?), ono spanok dietata sa v podstate do 1,5-2 rokov dietata stale meni, denny aj nocny....ja osobne nerozumiem maminam ktore sa snazia zaviest do spanku prisny poriadok do narodenia a su schopne ho sledovat hodinkami. je to zbytocny stres pre mamu aj dieta....pridu aj narocnejsie veci ako toto, treba si setrit nervy na ne. 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
canama
29. jún 2013

@fidka79 ja sa necudujem. som nedavno citala knihu "A dost", velmi popularna medzi mamickami a musim povedat ze vela rad je tam logickych a stotoznujem sa s nimi, ale pani autorka tam pise ze dieta mas ucit prespavat celu noc uz od narodenia. vo Francuzsku totiz ak mas 6 mesacne dieta a neprespi ti celu noc, tak si povazovana za neschopnu matku. 😒 robit sa to ma tak, ze budes praktikovat od narodenia tzv. pauzu, co znamena ze ked ti dieta spi trebars 3 hodiny a potom sa zacne prebudzat a plakat, tak mas chvilu pockat ci si to nahodou nerozmysli a este nezaspi a az potom riesit ze ci nie je nahodou pokakane, pokicane alebo hladne (moznost ze skratka potrebuje blizkost maminy tam uvedena nebola, to asi nepoznaju)..... tak to som vyvalovala oci ako zmurkacia baba. som nevidela este novorodenca co by behom 3 hodin nic nenalozil do plienky.... 😕

andrejka1974
29. jún 2013

je to uplne normalne, ja mam dcerku, ktora ma 14 mesiacov a budi sa este dvakrat za noc 🙂 🙂 🙂 🙂

ask
29. jún 2013

@andrejka1974 ...len dvakrat? Stastna to zena 😎 😅 Nas 15mesacny aj kazde dve hodiny, nad ranom kazdu... 😖 Ale tiez z osobnej skusenosti mozem povedat ze tri deti a tri rozne spankove rezimy.... 😵

andrejka1974
29. jún 2013

@ask ona je take, ostatne deti boli ine, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ask
29. jún 2013

@andrejka1974 Ja o tomto vravim ze je to zlaty stred 😅 Nastarsi syn bol "narocnejsi" dcerka bola uplne fantasticka a on je tak akurat 😵 Kazde ine 🙂 Hlavne ze ich mame, poklady nase 😵

ivanka.7
29. jún 2013

@ask mam dve mladsie sestry a mamina o nas hovori to iste - ja najnarocnejsia, druha sestra spiaci anjel a tretia cosi medzi tym :D

zajaciq
29. jún 2013

co spravi marketing s myslenim matiek = kupte si nutrilon good sleep a vase dieta prespi noc. kam ten svet speje... si kazdy odpovie ...

maruska123
30. jún 2013

@lucuska011 čím rýchlejšie si na budenie zvykneš tým lepšie pre Teba, bude aj horšie ver mi, budenie u detí zvyčajne vôbec nie je od hladu a trvá tak do 3 rokov

tyta
30. jún 2013

@lucuska011 ahoj, baby Ti uz odpovedali, ze take vstavanie je u deti normalne a este dlho bude. Treba si zvyknut 🙂
Ale co sa tyka mlieka, nutrilon good sleep neviem ci existuje. Nocne mlieko pre tak male deticky je Nutrilon 1 Extra, ten dostanes bezne vsade.

tinki
30. jún 2013

@lucuska011 poviem ti to takto..čím hustejšie mlieko, tým horšie trávenie, tým častejšie budenie..Neviem prečo si mamičky myslíte, že čím hustejšie do dieťatka dáte, tým vám bude lepšie spať..Dieťa je predsa od prirodzenia nastavené na mamičkino mlieko, ktoré je jemné, riedučké a najľahšie stráviteľné..Každé dieťatko si zo začiatku poplače, musí si zvyknú akúkoľvek potravinu tráviť. A keď mu začnete dávať umelé mlieko len preto, lebo si myslíte, že plače od hladu, tak robíte chybu..
Tak to robili naše mamičky..Dnes si treba prečítať mnoho článkov o dojčení a o tom ako funguje trávenie..Sú nové poznatky, nové zistenia..To nie sú novodobé výmysly, ale zistenia, ktoré majú dnešným mamičkám uľahčiť život s detičkami..Už dlho nedojčíš..?
Mlieka máme väčšinou dosť. Nemusí nám vytekať do podprsenky..Dieťa treba prikladať na požiadanie a bude ho vždy dosť..Aj po niekoľko dňovej pauze v dojčení sa dá prikladaním znova spustiť laktácia..To by si ale musela chcieť a poradiť sa s laktačnou poradkyňou..Všetko funguje, len treba chcieť..
Materské mlieko je totiž najlacnejšie a nemusíš ho v noci prihrievať..a vstávať kvôli nemu. Stačí si dať malé k sebe a dáš mu kedy chce..

sashabb
30. jún 2013

@lucuska011 suhlasim s @tinki čim hustejšie tym horšie. Taktiež sme skušali neskôr dávať kaše na noc, že sa viac zasýti, no rychlo sme skončili, lebo sa malý zbytočne budil. Bolo to pre neho ťažké.
Inak prečo dávaš nutrilon AR? ma reflux?

monci8888
30. jún 2013

tak jaaaa neviem... mne mala uz od narodenia spavala v noci 6 hodin, takze sme hned nahodili rezim - o siedmej okupat a spat 🙂 ako je jasne, ze ked sa raz za cas zobudila, tak sme sa pomojkali, pripadne napapali a spala dalej, ale rozhodne nikdy nebolo take, ze "ideme sa v noci hrat". ked mala asi rok a pol, tak z nicoho nic sa proste jedneho dna rozhodla, ze sa chce od druhej do stvrtej hrat...nastastie ako rychlo to prislo tak to aj odislo 😀 ma 2 roky a spi 12 hodin v noci a 2-3 hodiny na obed. hovorte si na rezim co chcete, ale mne sa osvedcil. dieta vie presne kedy ako co sa ide diat a NIKDY som ju nenechala hore dlhsie, ani ked co bolo.. proste sedem , okupat, napapat a spat.

@lucuska011 ma 3 mesiace.. to, ze sa budi je normalne si myslim u vacsiny deti..a zatazovat jej zaludok zbytocnymi hustymi mliekami.. ked sa vecer totalne natlacis, tak sa ti spi dobre?lebo mne nie 😀

tinki
30. jún 2013

@monci8888 režim je síce dôležitý, tiež som jeho zástancom..ale sú deti, ktorým režim jednoducho nepomôže..Ľahko sa hovorí ak máš dieťatko, ktoré /samozrejme chvalabohu/ nepozná reflux, koliku, alebo úzkosť..

marcelatje
30. jún 2013

@monci8888 teším sa že ti dieťatko takto spinká a úprimne ti závidím 🙂 bavím sa však ak si mamička pripisuje zásluhy za to čo robí dieťatko. Niektoré sú také že spia a niektoré sú také že nespia. Prízvukujem slovné spojenie že SÚ TAKÉ môžeš sa aj na mihalnice postaviť a nič s tým neurobíš. Sama píšeš že ti malá tak spala od narodenia tak si mala šťastie 🙂 Keby ti dieťa niekoľko hodín vkuse plakalo urobila by si čokoľvek aby si mu nejako pomohla a to nehovorím o trucovitom plači pretože detičky si negatívne návyky vtvárajú až okolo 5 mesiaca takže dovtedy akosi nechápu súvislosť že plačom si niečo vynútia. Skúšala som čokoľvek aby moje dieťa malo režim, ale bolo to celé zle...... Ak však aj dieťatko režim má nijako to neovplyvní jeho nočný spánok ak sa á budiť tak sa budiť bude. Píšu aj mamičky s viacerými deťmi že u každého to bolo inak 🙂

marcelatje
30. jún 2013

@monci8888 ešte je asi dôležité spomenúť že mamičky viacerých detičiek ich pravdepodobne vychovávajú rovnako a napriek tomu má každé iné návyky, podľa mňa teda nejde úplne o to čo robí matka, ale aj o to čo je dieťa schopné/ochotné robiť.

monci8888
30. jún 2013

@marcelatje samozrejme,ze kazde dieta je ine...ved nie su robene cez kopirku 😀 a jasne,ze nie uplne male babatko,ale vacsie dieta uz velmi dobre vie manipulovat...a pojde len potial,pokial sa mu urci hranica...svagrova dcera je o dva mesiace mladsia os nasej a ked som ju mala doma,tak to bol v noci proste des...do jedenastej to behalo po dome a uz o piatej odznova.tak pekne natvrdo do postielky s nasou,namiesto jednej rozpravky som povedala tri,ale uz treti den spala normalne.urcie ziadne nasilnosti typu "vyrev sa".jednoducho videla,ze so mnou daleko nezajde.a to je rezim ako myslim ja.vacsina z nas tak bola vychovana,ze po vecernicku spinkat.a nemyslim,ze by to na niekom zanechalo stopy 😉

monci8888
30. jún 2013

@tinki teraz som to spominala,ze na rezim sa naucila aj svagrova mala certica a ta ma teda reflux ako svet...a jasne,ze sniektorymi detmi to trva dlhsie a tiez nemyslim male miminka,ale zaberie to vzdy.len to chce trpezlivost...ale to je moja osobna skusenost.kazdy moze mat inu,ved sme predsa ludia 🙂