Čakáme štvrté dieťatko. Prečo nepociťujem radosť?

mataklinec
25. máj 2009

Ahojte, ani neviem preco vlastne pisem, ale mozno by som potrebovala od niekoho podporit. Som mama troch deti, vo veku 11, 10 rokov a 19 mesiacov, na ktore som sa strasne tesila. Pred 2 tyzdnami som zistila ze som znova tehotna, ja som proti potratom takze je jasne ze ked vsetko dobre dopadne 5,1,2010 sa nam narodi malicke... Len neviem ci je to normalne ze vobec nepocitujem radost, citim sa preto strasne previnilo. dakujem ze som sa mohla aspon vypisat. 😔

bocmanka
25. aug 2009

🙂 emily...gratulujeme aj tuuuuuuuuu,
právom patríš s vrankou do tejto témičky... 🙂 🙂
nech má lucinka spokojnú maminu, veeeľa mliečka a ostatné detičky nech sa vytešujúúú
pomáhajúúúúúúú
a ocko samozrejme tiež...
jeeeeeeeeej, štyri detičky, supeeeeeeer...
asi si fakt nejaké adoptujeme... 🙂 🙂

atrami
25. aug 2009

mataklinec,
cisárske som mala kvoli veľkosti detí. Porodila by som tak do 3000 g a synovia mali 4250, 3950 a 3700 g. Tri cisárske sa robia celkom bežne, teraz je iná poloha jazvy, tak nieje namáhaná. 4 dieťa sme neriskovali, takže som sa rozhodla pre sterilizáciu.

vranka4
25. aug 2009

Ahojte 🙂 ,tak emily má už malú princeznú 🙂 ,dúfam,že sú obidve v poriadku,prajem mamine véééľa mliečka,aby pekne prospievala a rástla do krásy 🙂 ocko hádam oslavuje 🙂 ...bocmanka,tak už ti neostáva nič iné,len adoptovať bábo 😀 😀 ,a už budeš stopercentne patriť do témy 😀 ,teraz len na 80% 😅

bocmanka
26. aug 2009

atrami, máš super albumík....som sa zasmiala...
🙂 traja chlapi, to sa nudiť nebudeš asi nikdy a budú ťa na rukách nosiť...
a presne ako ja, tri cisárske a sterilizácia...

emily3
26. aug 2009

ahojte tak pozeraam aj sem..uz viete tak fajn..
mala je krasnucka , drobunka, ale spinka, papka a tlaci do plienok ako spravne babatko..sme same na izbe, tak mame pohodicku..ked nebude mat zltacku(tajne dufam ze nie) tak v piatok by sme mohli ist domov..
citim sa skvele, mala ma neroztrhla, ani mi nerobili nastrich, tak ma nesili..nemam bolesti..tak super..no tie poporodne dufam ze uz skoncili...

titulienka
26. aug 2009

Ahooooooooooj mozem sa pridat ?.....sice este nemam 4 deturence ale verim ze coskoro sa na testiku objavia II....musim este netrpezlivo pockat par dni 😉

atrami
26. aug 2009

bocmanka,
to boli šaty pre kamarátkynu dcéru.
Tí moji chlapi ma skor zjedia ako budú nosiť na rukách. 🙂

titulienka,
😀 😀 😀

titulienka
26. aug 2009

atrami....nemenime 😀 😀 😀

atrami
26. aug 2009

titulienka,
meníme na 3 dni. Ale manžela/mojho/ si nechám. 😉

titulienka
27. aug 2009

😀 😀 .....no jasneeee ...s tym uplne suhlasim 😉

miminqaaa
27. aug 2009

Maťa neboj sa zládnete to aj aj som to zvládla náš Maťko ktorý má dnes už 14 bol naším prvým a plánovaným dieťatkom no a keď mal 1 a pol roka sme nečakane zistili že k nášmu synkovi pribudne ďaľšie dieťa . Manžel sa veľmi tešil ale ja som mala obavy že 2 bábätká ako zvládneme. No o 2 týždne zostala iba obojstranná radosť. A tak som sa začala tešiť na bábo a keď mal malý 2 roky a pár mesiacov k nemu pribudlo dievčatko Nikolka, ktorá má 11 ale 11.septembra bude mať 12 rokov. No a pred 2 rokmi sme zistili že budeme mať 3 bábo. Neboli sme veľmi prekvapení lebo po dieťatku sme obidvaja veľmi túžili po treťom dieťati no ale o pár dní keď som išla ku gynekológovi a ten mi tehotenstvo potvrdil ale potom mi povedal: ,,Nepoteším vás budú to dvojičky,, Po tej vete sa mi akoby zrútil celý svet ako zvládneme starostlivosť o 4 deti som bola ako blázon som týždeň kvôli tomu aj prerevala ale potom ma podržal manžel aj naše úžasnéé detičky za čo im patrí obrovská vďaka a aj ja som sa obávala že ako bude reagovať rodina priatelia a ľudia z okolia. No a vypočuli sme si dosť. Samé zlé veci. Ale môj drahý a naši priatelia ma utešovali nech si z toho nič nerobím že to budú naše deti a nie ich. A potom som sa začala tešiť. A dnes už mám krásne dvojičky Samka a Natálku ktorí majú 1 rok a 3 mesiace a ktorých spolu s manželom nadovšetko ľúbime. A aj syna Mateja a dcérku Nikolku aj ich lúúbimééé

vranka4
27. aug 2009

miming 😕 aaa 🙂 ,u vás je to podobne ako u nás ,dve staršie deti,ale baby,a k nim po toľkých rokoch,pribudli dvojičky-párik 🙂 ,my sme teda tretie plánovali,ale dvojičky nás zaskočili,ale po prvom šoku,to bolo neopísateľná radosť a očakávanie zmiešaná so strachom,aby všetko dobre dopadlo 🙂 ,sú našimi malými pokladmi,ktoré by som nedala za nič na svete 🙂

vranka4
27. aug 2009

opravujem-miminqaaa 😀 😀

mataklinec
autor
28. aug 2009

Ahojte, v prvom rade chcem pogratulovat Emilly a malickej Lucke, zelam Vam obom vela zdravia, a vsetko len to najlesie. Ani nevies ako som sa potesila, ked som citala ze si uz porodila 🙂 🙂
mamingaaa dakujem za povzbudenie, ja som tiez 9 rokov neotehotnela po mojom druhom synovy a zrazu sa to zacalo sypat. Ja sa na malicke uz tesim, ale stale ma vedia negativne ovplyvnit ludia co ma odsudzuju, hlavne moj otec. ☹
titulinka vitame ta v nasej teme a obdivujem ta ked sa pokusas o stvrte babo, u nas to bola nahoda, ktora ma najprv velmi zarmutila, ale uz je nastastie aj koli vam vsetkym dobre. 🙂

bobacik_29
28. aug 2009

mataklinec ja som na tom podobne ako ty tiez ma moje stvrte tehu prekvapilo a sokovalo ale na babo sa uz velmi tesime mna tiez ludia odsudzuju ale tazku hlavu si z toho nerobim 😀

mataklinec
autor
28. aug 2009

Jej Bobacik ty uz vies aj co budes mat, ja by som teraz tiez chcela radsej dievcatko. A ake mas stare deticky? a co mas chlapcov a dievcatka? 🙂

emily3
28. aug 2009

ahojte tak ideme dnes domov, hura.
mala je velmi zlta, ani neviem ako place, sppinka, papa a kaka...dnes aj trocha plakala, a nechala som ju a ostatne maminy pozerali ze co ju trapim, a ja som ju este povzbudzovala.... 😀
ale potom sa upokojila, prebalila som ju cucla si a spi.

inac s dvojickaami, ked nas mama cakal...akoze stvrte dieta, vtedy neboli ultrazvuky ax do porodu nevedelli ze budeme dvaja, tak to bol potom sok pre celu rodinu ked sme sa naroodili dvaja...prekvapkoooo
teraz sa mozte na topripravit ze budete mat dve deti.. 😉

deborah1
28. aug 2009

Ahojte 🙂
Ahoj Emily 🙂 ,tebe už je 😎 😎 😎
Ja som chodiaca nervozita,ako sa mi blíži pôrod 😖 ,chvíľami som už zmierená,že hocikedy to môže začať,no večš. sa na to necítim 😅 -v noci,keď sa mi chce spať alebo cez deň,keď je teplo a tak,teda skoro stále.Och 🙄

bobacik_29
28. aug 2009

joj mne uz maju starsie dievcata 13 a skoro 11 to mam z prveho manzelstva a s druheho mam syna 4 roky vytuzeneho no ale teraz som rada ze cakam dievcatko bo moj syn je mazna horsia ako dievky 😀

vranka4
28. aug 2009

Ahojte žienky 🙂 ,emily,super,tak ste už doma?ty ideš mať teda pomocníkov 😀 😀 ,bobacik,mataklinec,užívajte si tehuľkovanie,nedajte na múdre reči 😕 😕 ,ľudia nech si vravia,čo chcú,však oni sa starať o tie drobce nebudú,hlavne,nech ste v pohode 🙂 ....deborah,jééj,ty to máš za pár 🙂 ,tak vééľa šťastia 🙂

emily3
29. aug 2009

Ahojte uz sme doma..
citala som si svoj prispevok..je tampreklep 😅 zlta_ zlata...
nemala vysoku zltacku tak s prvym dietatom som isla domov po styroch dnoch. deti sa na nu valmi tesili..a Misko jej hovori Lulu..je velmi zlaty ako to hovori, a Marek by ju stale hladlak 😀 ...ked deti zaspali, potom spustila koncert ona, ale potom zaspala a pekne spinkal..neplakala, len sa mvrvila na papanie...zlate bbatko...sa zobudi a dava si pesticky a cmule vsetky prsteky....tak ja malinka oproti ostatnym...tesim sa ze sme uz doma..

deborah..drzkaj sa, tie posledne dni su najhorsie, tak nech to mas co najskor za sebou a a by ste boli zdravi a v pohode 😉

atrami
29. aug 2009

mataklinec,
moja svokra sa tešila na svoje 5 a 6 vnúča-čakali sme so sestrou naraz. Bola sklamaná keď sa dozvedela, že obe čakáme synov. Pre ňu , ktorá mala už 4 vnukov, to bolo nepredstavitelné. Teraz miluje všekých rovnako. Náš najmladší akoby vypadol z oka tatinovi, keď bol bábo. V mojom synovi vidí svojho syna. 🙂
Tak ho otca nechaj tak, uvidíš ako sa zachová, keď sa bábo narodí.

Ja by som dala všetko za to, aby som mohla mať ešte deti. Ale ☹

deborah1
29. aug 2009

Emily,Lucinka je krááásna 😵 A akí sú všetci hrdí na bábatko 😵 ,hlavne tatino 😀
Monike sa čo stalo s rúčkou? 😕
Atrami,prečo nemôžeš mať deti? ☹
Vranka,ďakujem.Ale už to je o nervy 😒 ,že 40tt,ani sa mi veriť nechce. 😅

emily3
29. aug 2009

deborah, monika si slomila zapastie na pravej..boli v tabore a posledny den, ked utekala spadla a bolo to..ale na stastie ju to neboli a nesvrbi, znasa to celkom dobre, este dva tyzdne a daju jej dole sadru.,.no ulieva s spisania 😅

atrami
29. aug 2009

deborah,
3 cisárske stačili, dala som si urobiť sterilizáciu.

bocmanka
29. aug 2009

aj ja....
ale včera som stretla maminu môjho bývalého žiaka, a poslednú dcérku mala narodenú pár mesiacov po našej romine a štvrtým cisárskym rezom 😲 😲 😲
a keď mala malá dva mesiace, zomrel jej náhle manžel..a teraz je vdova so štyrmi deťmi...strašnééééééééé
až mi zle prišlo....

vranka4
29. aug 2009

bocmanka,však cisárske len tri,či nie? 😕 😕 ,teda poriadne nešťastie-vdova so štyrmi deťmi ☹
emily,ste úžasná rodinka,Lucinka malá herečka-a tie dlhé vlásky 😕 ,nech sa vám darí 🙂 ,ten preklep ,že zltá,som hneď pochopila,predsa so žltačkou by vás nepustili domkov 🙂
atrami,tak princezná už nebude 😒

bocmanka
30. aug 2009

🙂 no neviem vranka, koľko cisárskych oficiálne môže byť, ja by som podľa seba povedala max.tri ale možno niekto riskne aj viac...ja by som sa už bála..

bocmanka
30. aug 2009

ozaj vranka, ty si dvojičky rodila spontánne či cisárskym?

atrami
30. aug 2009

Záleži v akom stave je maternica.
Keď sme sa rozhodli pre 3. dieťa, najprv som bola u gynekológa. Až keď mi povedal, že je všetko o.k., sme začali pracovať na dieťati.