Časté budenie 10 mesačného synčeka

elcoro
1. mar 2021

Ahojte mamičky, píšem vám tu o druhej ráno, 🤦‍♀️.... Už asi 3 mesiac sa mi malý momentálne 10 mesačný synček budí každú hodinu, každých 50 minút, cez deň má ešte 3 spanky dokopy spi 2,5 hodiny, skúšala som prejsť na 2 spanky no bolo mu malo a bol preunaveny, tak zasa sme prešli na 3. Večer zaspáva okolo pol 8, do polnoci spinka ako tak dobre, niekedy sa zobudí raz inokedy vôbec, ale ako odbije polnoc je hore aj každú hodinu, aj každých 45 minút, je kojeny spi pri mne, lebo už ma nebavilo to skákanie každú hodinu k postieľke a naspäť, cicik ma stále kedy chce, kedy len ot ori oči, čiže hladný nieje, biely šum mame od narodenia, už som si myslela ze mu to vadí tak vypla som ale žiadna zmena, boli sme aj u Dr. Spravila mu krvné testy, chvalabohu všetko ôk, len je trocha anemicky, ale železo berieme, čiže tam problém nebude, Dr. Mi vraví ze to je také decko a treba len vydržať, ale proste je to horor, ráno sa budím ako votrelec, rozbitá ako po zábave, je tomu už 3 mesiac, , mam ešte staršiu dcérku, ktorá je doma a vyžaduje si cez deň pozornosť. Poradíte? Dám večer paralen tiež pospi do polnoci a potom sa v kuse budí, pretaca, vyťahuje cumlik, dám cici, ukludni sa trocha a spi, skúšala som aj um, ale odmieta, už som strašne vyčerpaná,,,, čo ešte skúsiť? Spal s manželom, v kuse reval, tak som behala každú hodinu mu dat cicik aby sa ukludni poraďte lebo sa už ublaz im, izba vyvetrana, teplota primeraná, 🤦‍♀️🤦‍♀️

elcoro
autor
1. mar 2021

@elcoro a ešte zúbky už má 8, všetky rezaky, aj dvojky hore dole, čiže dokopy ma už 8 zúbkov,,,,, takže nechápem kde je problém 🤷‍♀️😭😭😭😭😭😭😭😭😭

andreatytler
1. mar 2021

@elcoro Zuby ma tiez napadli ale to by netrvalo 3 mesiace.
A o kolkej rano vstavate? Kolko ma spanku v noci?
Ked sa v noci zobudi, musis ho nejakym sposobom uspavat? Nestaci ak mu das prsnik a on zaspi? Pytam sa lebo potom by si mohla aj ty ist hned spat, tak ze by si mu dala prsnik poleziacky. Sice by si bola hore 6x za noc ale aspon by si mala dost hodin spanku.
Ten paralen davas aby lepsie spal?
Zaujimave ze 10 mesacny potrebuje 3 spanky... to vydrzi byt hore len 2.5 hodiny? Viem kazde dieta je ine ale to je skoro ako novorodenec. Ako to bolo ked ste skusali prejst na 2 spanky? Byval v noci hore este castejsie?

U nas tiez boli noci ked sa zobudil kazdu hodinu ale nikdy to netrvalo dlhsie ako tyzden.

alessia443
1. mar 2021

@elcoro Neviem, ci poradim, moj syn do 3,5 roka neprespal ani jednu noc.. Mal dve alternativy - bud sa budil 10-15x za noc, alebo zaspal napr. az o 23:00 a o 2:00 uz bol vyspany.. Tri a pol roka kazdu jednu noc, bolo to peklo, ale ked sme zrusili vsetky denne spanky, tak sa mu to celkom zlepsilo. Teraz ma 5 rokov a cca polovicu mesiaca prespi relativne dobre. Pediatricka mi radila vydrzat a mala pravdu. A nema tvoj syncek problem aj s jedlom? Nas odmietal aj akukolvek stravu, zlepsilo sa mu to sucasne so spankom.

elcoro
autor
1. mar 2021

@andreatytler ráno vstáva cca pol 7, keď je v noci hore skoro stále, vydrží mi max do pol 9 a už chce späť, pospi 35 minút, potom ho dám spat okolo pol 1 na obed, spi hodinu, nieje, hodinu 15,a potom ho ešte musím dať spal okolo pol 5 poobede, pospi 30 minút, od narodenia mi spi zle 🤦‍♀️
Keď som mu spravila 2 spanky, proste som videla na ňom že je zlý, nervózny trel si oči, nepohral sa, a noc bola taka istá ako teraz
Paralen dávam občas že reku zúbky ho bolia hoc ich na vonku, skúšam už všetko, a keď sa v noci zobudí, mrnci, prevracia sa, vyťahuje cumlik, dám cicik 3 krát potiahne a väčšinou sa skludnil na tých 45 minút a opäť dookola až do rana

elcoro
autor
1. mar 2021

@alessia443 nechce jest prikrm na obed, polievky mu chutia aj kaše večer, chlebík zje so šunkou krajec, čiže zje ale keď porovnávam so staršou tak zje oveľa menej na daný mesiac, ale kíl ma ôk

andreatytler
1. mar 2021

@elcoro Aha... tie denne spanky su take velmi krtke... tak to chapem ze potrebuje 3 spanky. Celkove za den ma teda okolo 13 hodin spanku... to nie je az take zle. Nemyslim ze sa budi, koli tomu ze by bol preunaveny a ani preto ze by mal privela spanku.
Vela deti to ma tak ze v druhej polovici noci maju lahky spanok a budia sa pri kadzej zmene spankovej fazy.
Na prvy pohlad by to mohlo byt hladom... proste mu vytravi do polnoci a potom uz ho budi hlad ale kedze si potihne len 3x, nezasyti ho to na dlho. Kedze nechce umele mliecko, neviem ako to poriesit.
A este ma napadlo, ci ste skusili ho dat spat sameho do detskej izby. Mozno ho budite aj vy dvaja s muzom ak ma super lahky spanok... kazde otocenie na posteli ho zobudi. Ak bude v tichej izbe sam, mozno vydrzi spat dlhsie.

elcoro
autor
1. mar 2021

@andreatytler spím s nim sama, niekedy sa ani nepohnem, ležím len na jednej strane lebo sa bojím aj otočiť, ráno vstávam do lama, chrbtica v keli, teraz sedím v druhej izbe a revem lebo som už tak vyčerpaná že nevládzem a okolo siedmej vstáva aj mala. Ja už neviem čo mám robiť som už zúfalá, mam hrozne dieťa, niekedy mám pocit že ho nenávidím, nevládzem sakra, mm dosť za 3 mesiace, vlastne od narodenia nieje veľký spáč, stále spi po 30 minút, môžem sa snažiť douspavat, proste nezaspi, nosím, do nosiča dávam, do kočíka nie viacej nezaspi. Som zrelá na psychiatriu, v kuse nervózna, z obavy aká bude ďalšia noc, dnes je hore už asi 19 krát od polnoci, trocha podrieme a sme zasa tam kde sme boli, ja už zaspávam a on sa prebudí a dookola do rána

andreatytler
1. mar 2021

@elcoro Chuda moja zlata.
Uvazovala si nad spankovou terapiou?
Viem ze to vela mamiciek odsudzuje a nechce nechat dieta vyplakat (aj ked vravia ze ak je to robene spravne, deticky nemusia plakat).
Tam sa vravi ze deti sa naucia zaspavat same, ze po tej terapii nebudu potrebovat prsnik/naruc na zaspanie... takze aj keby sa syn zobudil v noci 20x, tak sam zase zaspi.

Ja mam to stastie ze v noci k malemu vstava muz.... lebo mne trvalo aj hodinu kym som zase zaspala a to sa uz zase budil syn...

elcoro
autor
1. mar 2021

@andreatytler aj muž spal len s nim sám a pre reval mu lebo chcel byť na prsníku, budil ma každé 2 hodiny a pomedzi to žiadne spanie, len podriemkavanie a vrcanie

elcoro
autor
1. mar 2021

@elcoro nad spankovou terapiou ani nie lebo ten spánok bábätká sa mení i u nás každé 2 týždne, mam pocit
A podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze

andreatytler
1. mar 2021

@elcoro Pocas tej spankovej terapie sa babtka naucia zaspavat same, bez prsnika, bez hojdania, bez cumla. Teoria je taka ze babtko si pamata podmienky v akych zaspalo a ak sa zobudi uprostred noci, a tie podmienky su ine, place az kym sa tie podmienky nevratia. Teda ak zaspava na prsniku a zobudi sa a prsnik nie je v ustach, tak si ho pyta.
Ale viem je to tazke ... presne ako vravis, ono sa to neustale meni. je mozne ze mate kombinaciu niekolkych pricin... najskor 2 tyzdne zuby, potom 4 tyzdne spankova regresia, potom dalsie zuby, poto zase nieco ine a ono sa to nazbieralo uz na 3 mesiace bez jedinnej prestavky. Skoda ze nechce tu flasu... mohol by ti aspon muz pomoct na par hodin.

ledgerka
1. mar 2021

@elocoro v noci si len cucne a zaspi sam alebo ti zaspava pri cucani? Cez den zaspava sam, ci mu musis pomahat? Skus si precitat o spankovych asociaciach, mozno tam najdes vas problem. U nas to bol problem ked zaspaval pri cucani, tiez sa budil. Takisto od 7 mesiacov je sam v izbe a spi este lepsie. Budili sme sa navzajom. A este by som povedala ze skusaj flasu a nevzdavaj sa. Len ponukni kazdy den. Nam tiez 2 mesiace nechcel a potom zrazu jedneho dna sa napil a uz s tym nema problem. Vstava nam v noci len 1-2 krat aj to ide vzdy aspon raz krmit muz.

chrumka333
1. mar 2021

Môj v 10 m bol každé 2 hodiny v noci hore, kojeny. Dovtedy odmietal fľašu a čokoľvek v nej.skúšala som skrátiť denné spánky, nepomohlo. A raz v noci som mu dála um z fľaše, keď sa ešte len začal mrvit, stiahol ju celú. Od vtedy dávam aj aj. Zobudí sa v noci raz. Už je tomu takto mesiac 🙂

elcoro
autor
1. mar 2021

@ledgerka
@ledgerka on sa zobudí začne mrncat, vyhadzovať cumlik, potom ho hľadať a následne plakať, dám mu cicik uklidni sa, zadrieme, asi po 3 minútach odriahnem cicik on sa otočí na druhú stranu a spi, ale toto je aj každých 25 minút 🤦‍♀️😭😭😭😭 čiže ja sa nevyspis nič a ani on, cez deň je unavený, že je schopný spat aj 4 spanky, proste so doma Gomora

lala123
1. mar 2021

@elcoro viem ta pochopiť, mam to za sebou.....dúfam....mala sa mi budila od 12 každú 1,5 hodinu max dve asi od 12 mesiacov...ale vtedy prešla aj na jeden spánok poobedňajší ale myslím si , že to s tím nesúviselo....skôr si myslím, že v tom bolo kojenie. Starsiu dcérku som kojila skoro 2 roky ale toto mala len asi mesiac take obdobie , že sa budila často, potom to prestalo.Ale mladšia teraz to bolo strasne presne alo píšeš ani poobede som si s ňou nemohla lahnut lebo mam staršie tak max na pol hodky som si k nej na gauc ľahla a zapla rozprávku ale to je take o nicom.....nakoniec keď už som bola hotova a nervózna ako pes nevyspata ta som si povedala dosť a jednoduchomsoˇ ju o polnoci nakojila aby som mala istotu , že nie je hladna a ľahol si manžel ku nej a ja do inej izby aby má nevidela a necítila 😂a jednoducho vstala hodila cumlik muž sa jej prihovoril , pojladkal aj poplakal trocha max 2 minuty a ľahla naspäť a zaspala....a takto dookola asi tri tyzdne to trvalo....ale mne neskutočne pomohlo aspoň 5 hodín spánku v kuse....zato muž chudák rozbitý a potom ráno do robity....ale vydržali sme.

lala123
1. mar 2021

@elcoro ešte má napadlo , že prvý týždeň som jej potom aj okolo piatej ráno dala prsník a spala asi do pol deviatej potom...ona sa naucila , že o 12, potom o 5 a nakoniec aj to o 5 sme zrušili

ledgerka
2. mar 2021

@elcoro musis zacat skusat zmenit tieto blbe zvyky. Nedat mu cucat zakazdym. Ked tak daj cumel a hladkaj po chrbte kym zaspi. Mrncanie si nevsimaj. Moj dokonca mrnci pri zaspavani. Bude to trvat ale nauci. Ja som ucila svojho 6 mesacneho 4 tyzdne kym zaspal sam v postielke ale tak aby som mohla polozit a odist. Trvalo to 4 tyzdne kedze som nesla tvrdou metodou vyrevania ale vzdy ked zacal zachvat placu som ho vzala ukludnit, cucnut a spat do postielky. Mrncanie a jemne protesty som si nevsimala kym nebol plac a postupne sa naucil zaspat tak ze nemal prsnik, najprv si zvykol na tapkanie po zadku, potom na hladkanie a potom zrazu zaspal aj sam. Odvedy sa nam velmi zlepsilo aj nocne spanie. Ale ja som s tym zacala skoro aby to bolo nebolo takze ked bude starsi. Teraz ma 9 mesiacov, supneme ho do postielky, odideme a do 10 minut spi. Urcite sa to da zmenit aj teraz ked ma 10 mesiacov ale musis vydrzat aj ked budes mat pocit ze to nic neprinasa. U nas sa to proste jedneho dna zlomilo a zrazu bum zaspal.