Časté budenie dieťatka v noci

tinky84
5. okt 2015

Ahojte mamicky, mate tiez taky problem, ze sa vaze dietatko stale v noci budi? Nas maly ma 6 mesiacov a kazdu hodinku a pol je hore. Kojim. S manzelom sa musime v noci striedat ked chcem aby sme sa aspon trochu vyspali. Cez den odsavam a v noci mu to odsate mliecko manzel dava. Neviem co robit alebo co skusit aby nam prespal dlhsie. Nemate niekto skusenosti? Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem

siska53
5. okt 2015

@tinky84 nepoznam v noci .. Moji sa budili maximalne raz. Ale ak ss uz zobudili,sli na prso a zaspali sme spolu. Takze nebol dovod. A pocas choroby malej (sopel ci po ockovani) bola automaticky pri mne,ak sa aj zobudila,vyriesili sme to v polospanku takze to nebolo rusive pre nikoho z nas. A muz ani syn ani nevedeli (a ja len matne), ze sme boli dake tri minuty hore.

mirkava
5. okt 2015

@tinky84 moj ma 18 mesiacov a budi sa casto v noci od narodenia..... A to som kojila len mesiac.... Neboj zvykneš si 😉

sardinka335
5. okt 2015

No...mne sa po pol noci budí aj čo 2 hodiny...a cez den niekedy na mna pride taky utlm ze dovidenia, ledva mam oči otvorene. 🙂
No...6 mesačné dieťa ma snad aj nejake prikrmy nie? Skušala si na večer kašu? vraj ani to nemusí pomoct, ale može. Ak je to o hlade tak potom moze pomoct vyvar z ovsených vločiek a do toho mlieko - malo by to byť sytejšie.

tinky84
autor
5. okt 2015

Davame aj prikrm 2x cez den a na vecer davam kasu, nic nepomaha- je to velky papkac 🙂... Mozem skusit ten vyvar z ovs,vlociek- skusim hocico...som uz zufala... ☹ aj cez den je hore dve hodky potom 20 min spi a zase dookola...a taky ma tenky spanok- vsetko ho zobudi...neviem, mozno sa mylim ale skor si myslim, ze to nieje o hlade ale o jeho pocitu citit niekoho, ci? ja uz fakt neviem... ☹

janulik2008
5. okt 2015

A krupicu ste neskúšala?

tinky84
autor
5. okt 2015

@janulik2008 to zatial nie...scim ju mam urobit s mlieckom? kolko ml?

janulik2008
5. okt 2015

@tinky84 taku redsiu urobte a dajte vecer ... Nsa ma ln dva mesiace takze sme nedavali este ale dame ked podrastie

everex
5. okt 2015

@tinky84 Ahoj ja mam uz druhe dieta..prve sa mi budilo do 2 rokov aj 10x za noc :-/ a skusala som vsetko mozne aj nemozne..nepomoze nic!!!! a druha dcerka je natom lepsie...zobudi sa asi 4-5x..viem ze je to dost ale stale lepsie ako 10x asi som ta moc nepotesila ..ale tak je to v dietati...

tinky84
autor
5. okt 2015

@janulik2008 a mam ju urobit s mlieckom 3,5 tuku?

timea7
5. okt 2015

@tinky84 dávaš mu mliečko pri každom prebudení?

janulik2008
5. okt 2015

@tinky84 jj len redsiu sprav ...

lavinis
5. okt 2015

@everex preboha, to mi ani nevrav...moj maly 2 mesacny sam v noci zatial takmer nepospi (len ma mne, cez den a vecer pritom pospi aj sam v postielke), tak som dufala, ze by sa to mohlo po tom 3. mesiaci upravit 😀

marianna162
5. okt 2015

Rada by som ti poradila,ale ja som tiež bola v noci pri maličkej keď som ju kojila,,nemala som vôbec čas pre seba, vždy keď som odišla s plačom má po niekoľkých minúminútach privolala naspäť, boli horšie aj lepšie noci, odstavila som ju tak asi pred mesiacom kvôli tehotenstvu a už som nechcela kojiť bolo mi to strašne nepríjemne,únavné..teraz spinka krásne,, treba len vydržať čo to dá, niekedy to môže byť len obdobie.

keziah
5. okt 2015

@tinky84 a keby si si babatko dala k sebe do postele? v noci sa len trosku preberiete, babo sa nacicia a spite dalej. ja som mala postupne dvoch tazkych nespacov, obaja po sebe spali so mnou v manzelskej posteli, dojcili sme sa poleziacky v polospanku a keby som fungovala inak, tak ma asi klepne pepka. odstriekavat by sa mi veru nechcelo. manzela by som vystahovala do inej izby, nech sa s dietatkom nerusia.
inak spanok sa casto zvykne pokazit v case, ked dieta zacne lozit, okolo 8.-9. mesiaca, myslim, ze to suvisi so strachom z odlucenia, nemoze to byt uz aj vas pripad?

evittam
5. okt 2015

@lavinis Neboj, je to aj o dieťati, veď uvidíš. Možno ja ťa poteším. Obe moje deti, dojčené do 10.mesiaca, spávali cca od 5.mesiaca celú noc (cca od 8 večer do 6-7 rána), teraz mladšia dcérka sa napríklad v 3.mesiacoch budila už len raz v noci na dojčenie 😉 , synátor tiež tak nejak. Čiže je to individuálne.

timea7
5. okt 2015

@lavinis neuč si ho spávať na tebe, môžeš byť pri ňom, pritúliť si ho, držať ho, ale neuspávaj ho na sebe, ťažko ho budeš odúčať. Ak ťa to upokojí, tiež mi dieťa spávalo celú noc, takže to vždy tak nemusí byť, že je dieťa každú hodinu v noci hore.

luvika
5. okt 2015

@tinky84 aj moj bol takyto, budil sa casto, papat, neskor pit...teraz uz ma 2 roky a stale neprespi noc. Ked spi sam a zisti, ze pri nom nie som, place. Ak som, objime ma a prituli sa, raz-2x si vypyta pit...uplne celu prespatu noc sme mali asi len 2x :/

marianka0101
5. okt 2015

Je možné, že sa bude časom budiť ešte častejšie ☹ my sme mali noci, keď sme boli hore každých 30minút.. pri oboch deťoch, skončilo to až keď som prestala dojčiť.

marianka0101
5. okt 2015

@tinky84 áno, tiež myslím že to bude o tom, že ťa potrebuje cítiť

tinaxxx
5. okt 2015

Nas sa zacal budit kazde dve hodiny, ked mal dva mesiace a tak akoto z nicoho nic zavcalo tak to v 20tich mesiacoch prestalo...trochu sa to zlepsilo kef som ho v 17tich mes prestala kojit....teraz ma 27mes a stale to nie je pravidlo ze prespi celu noc....

timea7
5. okt 2015

ja som dojčila, ale neponúkla som prsník pri každom prebudení, len som pomojkala, aby si zo mňa nerobil cumeľ a aby som dieťaťu, ktoré má vyše dvoch rokov dávala v noci mlieko, nepripadá do úvahy, to už je zlozvyk, nie potreba. V noci potrebuje spať a nie jesť.

tinky84
autor
5. okt 2015

@timea7 snazim sa to striedat, ked sa prvy raz zobodu dam vodicku a na druhy krat mliecko...zle?

tinky84
autor
5. okt 2015

@marianna162 a zlepsilo sa ti to ked si prestala kojit? co si jej potom davala?

timea7
5. okt 2015

@tinky84 nie, vôbec nie zle, naopak. Niekedy naozaj stačilo pomojkať a nedať nič, podať stratený cumeľ...

tinky84
autor
5. okt 2015

@keziah u nas to je takto uplne od narodenia ☹ s manzelom sa striedame a ked idem k malemu tak spi so mnou v manzelskej post.ale prave mam pocit, ze tym ze je pri mne je to horsie...ako nahle pociti, ze som tam sa zacne viac vrtiet a stale rucickami ma hladat...skusala som aj nakojit ho a dat spat do postielky ani to nebolo dobre...tak ja uz neviem....

tinky84
autor
5. okt 2015

@evittam to ti zavidim, nas bude mat teraz 6 mes. ale ziadnu zmenu zatial nevidim ☹

tinky84
autor
5. okt 2015

@luvika ja mam tiez pocit, ze malinky potrebuje len cicit , ze som tam ani nie papat ako dotyk...

timea7
5. okt 2015

@tinky84 ak zaspáva pri tebe a nie v postieľke, ak prejde do fázy plytšieho spánku, tak sa prebudí len preto, lebo nie je všetko tak, ako keď zaspával. Ak by zaspával v postieľke, tak by sa možno len uistil, že je všetko Ok, otočil na druhú stranu a spinkal ďalej. Ťažko povedať, každé dieťatko je iné, jedno je ale isté, že dávať dieťaťu mlieko osem krát za noc neprispieva ani k spokojnému spánku dieťaťa ani matky. Nevyhovuje ti, aby spával s tebou v posteli? ?Mne to nevyhovovalo, ja tak nezaspím ani pri obrovskej únave, ale možno by práve toto bolo pre teba prijateľnejšie, tiež mám pocit, že potrebuje teba a nie mlieko.

tinky84
autor
5. okt 2015

@marianka0101 ano viacero zien povedalo- to su dojcene deticky... ☹

tinky84
autor
5. okt 2015

skusim este tu krupicovu kasicku pred spinkanim, pripadne mate este nejake navrhy? ☹