Časté budenie sa 4,5 ročného dieťaťa v noci

brckava105
11. dec 2016

potrebujem radu,mala ma 4 a pol mesiaca a uz okolo mesiaca sa mi casto budi a stale je hladna!nechce spavat ani vo svojej postielke,kedysi tam prespala aj 7hodin v noci,teraz ju tam dam o pol 9 a spi hodinu a hned je hore a zacne plakat!tak ju dam na prso a zaspi a zasa ju dam naspat a zasa sa zobudi!tak som ju zacala davat do postele k nam!lenze ona sa budi kazdu hodinu a hlada prso!a takto je to celu noc!a stale sa myka ako keby vobec nespala tvrdo len tak lahko!myslite ze jej moje mliecko nestaci?mam skusit prikrmovat?dakujem

evittam
11. dec 2016

@brckava105 Ahoj, môj názor - začni dokrmovať. Ja síce nemám takú skúsenosť, že sa deti tak často budili - ale napríklad staršieho syna som výlučne dojčila do cca 4.mesiaca - potom mal málo tak som ho začala každý večer dokrmovať - jeden večer UM a druhý mal moje odstriekané čo som vždy odstriekala postupne čo zostalo po dojčení. A od cca 5,5 mesiaca som ho začala už prikrmovať. Dcérka bola dokrmovaná od začiatku - prikrmovaná od 4,5 mesiaca. Obaja sa budili na mliečko od 3.mesiaca 1x v noci od 5.mesiaca spali celú noc. Držím prsty.😉

bienennest
11. dec 2016

Pred 5.mesiacom by som dokrmovanie neodporucila, papanie pevnej stravy ma tiez tiez svoje uskalia (vacsina deti si na kasicky musia zvyknut a tak casto trpia zapchami a bolestami brucha). Kojit by sa tiez nemalo castejsie ako kazde 2 diny. Tvoja dcerka je uz len vacsia a omnoho viac vnima co potom spracovava pocas spanku. Skus dbat na to,ze hodinku pred spanim uz nedostane vela podnetov (navstevy,hluk,telka..) aby sa upokojila. Tiez jej davaj v noci dudlik ked sa zobudi, kazdu hodinu babatko hladne nieje, ona len hlada tvoju blizskost (to jej mozes dat aj objatim, pohladenim po licku) na to netreba hned kojit. Moji ovaja chlapci robili to iste, nastastie sa postupom casu zlepsuje. Drzim palce a prajem ti kludnu noc ☺

dominikav123
11. dec 2016

@brckava105 skús prikrm ked myslíš ze to zvládne, moja mala 3 mesiace a 3 týždne ked som jej začala po troche dávať. Ale kľudne to môžu byt zuby, rastový špurt alebo proste nebude dobre spať. Naša tiež spala dobre prvé mesiace a uz 3 mesiace je hore furt 🙂 zvyknes si.

xstelinka
11. dec 2016

@brckava105 Je kniha Kazde dieta sa vie naucit spat.Ak dokazes vydrzat par dni jej placu,urcite sa nauci spinkat.Princip je,ze ked ma ist spat,das ju do postielky a nechas tak.Ked zacne plakat odsledujes 3minuty a pojdes k nej,vezmes na 2 minutky na ruky a opat do postielky(prsnik jej neponuknes).Potom ju nechas 5 minut plakat,2 minuty na ruky,7minut plakat,2 minuty na ruky,10minut placu a az potom prsnik.Kniha sa da niekde na nete stiahnut.Ale nie kazdy vydrzi ten plac.Ja som skusala davat mladsiemu vecer UM,aby spal,nepomohlo.Ale tou metodou z knihy sa behom 3 dni nacil budit len 2x za noc.Spal od 20.00 do 6.00.Po par tyzdnoch sa budil len raz za noc a cca od 8mesiacov prespi celu noc.Ale samozrejme mal aj dudlik.Jeden,ktory ma len v postielke a v tme svieti,tak si ho vie aj najst v noci.

limetka55
11. dec 2016

Aj ja akurat citam tu knihu Kazde dieta sa vie naucit spat.. Je super! Je tam krasne vysvetlene vsetko o spanku. Pisu tam, ze vsetky deti sa budia niekolkokrat za noc.. Ale je rozdiel, ze niektore deti, ktore su naucene zaspavat sami, tak v noci, ked sa zobudia, skontroluju, ci je vsetko tak, ako su zvyknute a spia dalej, lebo su zvyknute tak zaspavat aj vecer.. same.. Preto neplacu, pripadne zaplacu len ked su naozaj hladne, mokre atd.. Raz-dvakrat za noc.. Deticky, ktore su zvyknute zaspavat s mamou na rukach, pri jedeni, hojdanim atd., tak v noci po prebudeni kontroluju situaciu a ked zistia, ze tam nie je mama, nejedia, pripadne ich nik nehojda, tak zacnu plakat a dozaduju sa toho, na co su zvyknute, lebo to je pre nich prirodzeny stav, pri ktorom su naucene zaspavat.. A tym, ze kazde dieta sa budi aj 7 krat za noc, len su inak zvyknute zaspavat, tak niektore davaju najavo prebudenie rodicom, ine nie.. Tvoja mala sa naucila zaspavat na prse a teraz sa vzdy, ked sa zobudi a chce zaspat, dozaduje toho prsa, aj ked hladna nie je.. Je to zvyk.. Ja som sa v knihe este nedostala k metodam, ako naucit deti spinkat, ale ako ti radi xstelinka, skus si tu knihu stiahnut a precitat a mozno tam najdes sposob, ako naucit aj svoju malu ako zaspat bez problemov.. Byva to dost tazke a chce to hlavne odhodlanie nevzdat to pri prvych neuspechoch, ale urcute sa to da.. 🙂 drzim palce! 🙂

katkakovac
11. dec 2016

Urcite ta kniha ako pisu baby hore. Otestovana na mojich 2 detoch. Syn sa v 8 mesiacoch budil 6-8x za noc. Po zavedeni do praxe spi celu noc. Dcera od 7 mesiacov spi celu noc. Chce to odhodlanie a vydrz. Nie "vsak vyskusam". Na skusanie je tu Skusobny ustav. Prajem pevne nervy😉

katkakovac
11. dec 2016

Este som zabudla. Daj jej do postielky tvoje tricko, co si cez den nosila. Potrebuje ta citit. A mozno ju budis ty. Moje deti spia od narodenia vo svojej izbicke. Vzajomne sa tak nerusime. A aj ucenie na celonocne spanie bolo preto jednoduchsie.

bosoriak
11. dec 2016

...alebo sa zobudia, ale vedia, ze mozu plakat kolko chcu, aj tak nedostanu to, co chcu, tak radsej zaspia. To je zas moje vysvetlenie. 🙂

Niektore deti proste zle spia. Niektore potrebuju prsnik kazdu hodinu, niektore prespia celu noc. Pricom tieto fazy sa este stokrat zmenia. Mam 3 deti, ani jedno nespalo rovnako. Striedali sa obdobia super spanku s obdobiami nanic spanku. Nic sa s tym neda urobit.

Mas jedno dieta, takze zas az take zerave to nebude. Skus si uvedomit, ze dietatu sa este len vyvija cela nervova sustava a to nevyspatie k tomu jednoducho patri.

Napadlo ma, ci nechces skusit dudlik, vsetky moje baby ho mali a nam pomohol.
Drzim palce.

alby2014
11. dec 2016

V tej knihe sa tie metody odporucaju az od 6 mesiaca, inak moj syn ma 15 dodnes zaspi na rukach do 10 min a spi celu noc, oni tma aj vravia, ze ak mas ritual, co ta neobtazuje a nasledne dieta spi, netreba to menit. Pride mi krute nechat plakat dieta v 4 mesiacoch, ked su aj ine moznosti ( nebavime sa tu o dvojrocnom, co vymysla). To babo je male, mozu to byt zuby, rastovy spurt, skusila by som na vecer UM ( hoci kojosekta ti napise, ze tento stav je normalny, mas ju mat v posteli a mrte kojit, to, ze si nevyspata a na prasky ich nezaujima), skusla by som nedat vzdy prso, utisit na rukach...resp. prv by som vylucila, ci fakt nie je hladna, cumlik nepomoze? Dobrou spravou je, ze vsetko v materstve je docastne a pominie.

brckava105
autor
11. dec 2016

baby dakujem pekne za rady!o tej knihe viem ale viem ze sa to moze skusat od 6mesiacov!co sa tyka toho uspavania vzdy zaspi len na prse😏😏😏😏 ale vzdy krasne spinkala!tak mi kazdy tiez hovori ze je v rastovom obdobi a proste chce len viac papat!druha vec je ze dudlik nema a vovec ho nechce stale ho vypluva a to som skusila uz 6roznych!a uz nato kaslem sak co ju budem ucit skoro v piatom mesiaci na dudlik?😏...ja len ze ci to je tym ze jej nestaci alebo ze si toto moje babo zvyklo😄😄😄 a este k tomu cestujeme domov na sviatky prvy krat a aj toho sa obavam ze nemozem ju nechat raz mamine postrazit v noci!kedze sa stale budi ;(((...

xstelinka
11. dec 2016

Ja som necakala do 6.mesiacov.Mal tak 4-5m.Jedine co ma mrzi,ze som to necitala uz pri prvom dietati,mozno by som ho potom dlhsie dojcila.

sykorkauhliarka
11. dec 2016

nepatrim do "kojosekty" s malou spime v posteli..niekedy sa budi minimalne niekedy je casto na prsniku tiez pekne spinkavala ale v tomto obdobi 4 mesiacov sa to detickaam asi zvykne kazit...myslim ze by som bola nevyspata keby som jej odmietla dat prso a ju cicikala na rukach :D alebo ohnuta nad postielkou vacsinu casu ..metodu vyplakania som skusala tiez ale sa mi skoro dieta zadrhlo slinou takze radsej jej dam to prso a sladko spim dalej

alby2014
11. dec 2016

@brckava105 no, problem bude ten cumel, proste teraz robis cumel ty.

bienennest
11. dec 2016

Jeden tip na dudlik, moji chlapci ho nemali najskor tiez moc v laske a to som tiez vyskusala mnoho druhov. Nakoniec som synceka oklamala tak, ze som nakvapkala trosku materskeho mliecka nanho a dala mu ho do ust..kedze to je sladke zabralo to..treba vsak na zaciatku dudlik trosku pridrzat rukou lebo niektore babatka s nim nevedia na zaciatku zaobchadzat a vypadavam im hned z ust. Treba byt vynaliezavy 😊

momi1_1
12. dec 2016

To už som aj ja počula že nakvapkať trochu mlieka a tak do pusinky. Viem že moja mamina dávala aj med a chvala bohu nemali sme vôbec pokazeé zúbky ale to mohla byť iba náhoda takže to by som neskúšala. Dieťatko asi ozaj treba naučiť na to že prsník nie je cumeľ ale len jedlo

jonnie
12. dec 2016

@momi1_1 prave vcera som to svokre hovorila-ze nam ako detom pchali med ako malinkyma teraz sa med nemoze do ani neviem kedy...ze pripadne alergie. Kef som sa jej pytala na stravu-ked skoncila kojit-co davala detom...ze to co oni jedli. Mlieko domace - kravske.

sykorkauhliarka
12. dec 2016

moja svokra namacala dudel do medu a muz skoncil s alergiou...ale aj tak ho furt vyjeda a potom si skriabe ekzem

jonnie
12. dec 2016

@brckava105 Nerob nic-co ti je proti srsti..teraz sa na mna vrhnu super matky...ale ja svoje dieta /15mes./ uspavam na rukach alebo vedla seba na velkej posteli. Podotykam-ze na rukach do 2 min.tvrdy ako drevo 😀 ale to uz malokedy. Nezvladla by som to-nechat ho vyplakat. Ja sama neviem prespat celu noc...preco by som to mala chciet od babatka? Pre moje pohodlie? Ved dieta som chcela. Tiez nechcel spavat a ked som ho v noci prelozila k nam-zaspal do minuty . Vrtali do mna-ze sa nauci....a teraz? Ani zaspavat uz prituleni...chce len moju blizkost v izbe-okrem dni-ked ma zle dni a musim mu pomoct narucim. Ale prelozim do postielky a tam je take spokojne dieta. Neboj...upravi sa to. Nekojila som dlho...a vecer sme davali flasu UM..lebo tiez bolo do hodiny hore...v noci sompotom normal kojila. Drzim palce...este budes spominat na toto obdobie 😉

kacenka2803
12. dec 2016

Zober ju k sebe do postele nech sa nebojí každé dieťa je iné možno pár dní potrebuje cítiť maminky pri sebe získať istotu a potom to pôjde samo

kacenka2803
12. dec 2016

Maminku do kelu aj t9

brckava105
autor
19. dec 2016

@xstelinka tu knihu pojdem kupit a chcem vyskusat od 6mesiaca ked tak!a nevies nazov knihy?a chcela som este vediet ked to budem skusat prvu noc a nakoci budem krmit tede a ona zaspi po jedeni a potom ju dam zasa spat do postielky a ked sa zobudi nahodou tak co zasa dookola?dakujem

bienennest
19. dec 2016

Ahoj, ja musim povedat ze tiez som skusala odnaucanie od budenia v noci podla jednej knizky a nemozem zial k tomu povedat ziadnu pozitivnu referenciu. U mojich chlapcov to trvalo cele 2 tyzdne a nie 2 dni ako je pisane v knizke, pokial prestali za mnou vrieskat (a to som robila vsetko ako je popisane v knizke). kazde dieta je ine a moji chlapci su tvrdohlavy, takze si mysleli, ze asi ma to prejde, ale ja som vydrzala 🙂.
to by vsak nevadilo, keby som sa tak dopracovala k vytuzenemu cielu. avsak po kazdej dovolenke, chorobe, horucke, zubkoch, ockovani a inych veci, co nezapadali do bezneho kolobehu dna (kedy sa mama musi extra venovat svojim ratolestiam) vzdy uplne vypadli z rytmusu a to som uz zas ich musela odznova odnaucat od budenia v noci.. stale a stale znova. kezde to odnaucanie nieje nic prijemne, postupom casu som to vzdala s nimi bojovat a snazila som sa proste len byt pre mojich drobcov tam ked ma potrebovali. Ved este pred par desatrociami taketo odelenne spavanie mamy a dietata neexistovali.. rodina spavala v jednej miestnosti a takto to fungovali stovky rokov. a cuduj sa svete postupom casu sa naucili aj moji chlapci sami od seba sa v noci nebudit.

xstelinka
19. dec 2016

@brckava105 "kazde dieta moze dobre spat" skus pozriet tu, str. 93 http://www.martinus.sk/?uItem=132841

Ja som toho mojho nevedela hlavne uspat. Trvalo to tak 1-2 hodiny kym zaspal a mohla som ho dat do postielky. Potom spinkal cca 4 hodiny vkuse a potom sa budil kazdu hodinu. Najskor som riesila to zaspavanie. Za 3 dni to zvladol. A to hodinove budenie sa same od seba zlepsilo, to som ani riesit nemusela.

Ale kazde dieta i maminka su ine. Kamoskyna dcera to skusala tiez, ale ona nevydrzala ten plac ani tie prve 3 minutky. A ja keby som nemala doma manzela a necakali sme spolu a nedrzal ma za ruku, tiez by som asi nevydrzala ten plac a hned to vzdala.