Časté kakanie dieťaťa. Je to normálne?

dididi30
22. jún 2008

ahojte baby, chcela som sa opytat ci je to normalne ked mi drobec casto kaka, teda mam na mysli: ked vstane tak sa vykaka a po papani sa opat vykaka, inak stolica je zlta, co je ok, tak niesom si ista ci aj to caste kakanie je ok......dik za nazory a rady 😉

junovka
4. nov 2008

Majcik, ja uzivam v takychto pripadoch Candibene krem.A ritka je potom jak lusk, a dalej pokracujem kremikom na zapareniny od Nivei. 😉

junovka
4. nov 2008

janka5861, moja tiez to ma na striedacku.Raz tak, raz tak.Vsetko zavisi aj od stavby stravy 😉

junovka
4. nov 2008

....a mnozstve tekutin 🙂 😉

majcik
4. nov 2008

Junovka, vdaka za tip

bzuco
5. nov 2008

majcik...klasická modrá indulona určite zaberie 😉

janka5861
5. nov 2008

prave som sa docitala s kakanim ako priznak celiakie . tot kakanie ako vyzera ? kolko krat za den ?

jahodka11
18. jan 2009

ahojte, trosku to tu ozivim....je normalne,ze moj maly syncek(rok aj 3 mesiace) kaka 4-5x denne?

zuzlik08
19. jan 2009

ahoj majcik, tak ja by som ti odporucila jednoznacne niveacky krem proti zapareninam a namiesto utierok zadocek umyvat. my toto praktizujeme uz pomaly 3 mesiace, no so zadockom sme problem nemali (aspon s niecim 😀 ). kamoska pouzivala od zaciatku krem sudoku, no tiez mali strasne zapareny zadocek. normalne jej mala mala az pupenceky na zadocku.

mimi198
9. feb 2009

ahojte, chcela by som sa spytat ci je normalne ze trojmesacne babo kaka po kazdom jedle ale ak je na nutrilone, pocula som ze pri dojceni je to normalne no pri UM neviem. mate skusenost? maly mi zacal malo priberat namiesto 500g za dva tyzdne mi nabral len 200g za dva tyzdne, je to dost rozdiel tak hladam pricinu..az zajtra mame ist k lekarovi ale strach mam uz teraz aby nebol nejaky chory alebo cim to moze byt, keby nepapal nepapal ale papa pekne, a s grckanim je to take ako kedy ale to grckaval aj viac a priberal tak neviem kde je pricina.

nikollette
14. jan 2010

Ahojte...

môj malý kaká aj 3x denne... po každom jedení skoro. Nie vždy inokedy 1-2x za den.
Ale ako vravím, niekedy aj 3-4x... kaka je normálna, žaidna hnačka, ani velmi tvrdé.

Je to ok?

Kolko krát denne kakávajú vaši drobci okolo 10-11mesiacov?
Dík

drobec86
14. jan 2010

Nikol moj malý presne to isté...si myslím že to nie je problém, ved ako často máš ty stolicu? Pravdepodobne majú tí naši drobci rýchlejší metabolizmus, je to totiž dedičné.

lenka1smejka
14. jan 2010

nikol-moja mala kaka presne tak.Netrap sa stym,aj ja tak chodim na zachod a je podla mna jepsie ked to ide von nez sa trapit ako maju zacpu

nikollette
14. jan 2010

No ja teda 3x denne nekakám 😅
Snád je to ok, tak asi lepšie ako zápcha 😒

nikollette
18. jan 2010

Dnes malý kakal už 4x 😕

Včera iba raz...

Kakávali vaše deti tolko krát???

magdusska
18. jan 2010

ahoj, nas Sebi od narodenia vela kaka 😀 veeeelmi veeelmi dlho az 6-7x do dna a teraz tak 4-5x...a este pritom pribera magickou rychlostou 😎

nikollette
18. jan 2010

Ahoj Magdus, nejak si sa vyparila z nasej témy 😕

Iff, dík tak aspon nie len môj je taký "kakač" 😅

Ja sa tiež čudujem že ten moj drobec vôbec priberá, ked vždy vsetko vykaká 😀

magdusska
18. jan 2010

nevyparila som sa...len povinnosti

ja sa smejem z nasho prdosa, ze ma prijem a rovno vydaj 😀

ked sme boli pred dvoma tyzdnami pri lekarke, tak len kukala ako vyrastol a pribral. S manzelom robime zo srandy stavky, kolko bude vazit. Teraz chodime plavat a sme tam zatial najvacsi, ostatne deticky su polovicky z maleho 😅

nikollette
18. jan 2010

Kolko ti váži malý???

magdusska
18. jan 2010

skoro 10kg

magdusska
18. jan 2010

je to taky dlhaan maly, vecicky na polroka su mu kratke. Cez vikend som skladala sportovy kocik, lebo vo vanicke bola ako rybicka v konzerve natlaceny

palomka
18. jan 2010

Ahojte. moja mala tiez casto kaka ale ma potvrdenu intoleranciu na kravske mlieko. hoci sme vylucili aj mliecne vyrobky lebo bola vkuse od nich zaparena. doteraz to bola riedka a dost zapachajuca stolica ale odkedy som jej zacala davat kvapky Biogaia tak sa stolica stala formovanou a o nieco menej kaka. no niekedy tiez po stolici ju taaak vyspipe, ze je mi az do placu. a pritom sme vsetko vyskusali co sa tyka kremov. zatial sa nam osvecil imazol a rybacia mast. sudocrem je skor na prevenciu ale uz nie na ozajstnu zapareninu. no a tiez dost casto prebalujem, kazde 2hodinky a aj plienky sme zmenili....ach, kedy z toho deti vyrastu 😀

janka_pn
31. mar 2010

chcela by som sa spytat, ci je normalka, ze moje takmer 18 mesacne "mimi" kaka minimalne 4 krat za den. uz dlho, ale hnacku nema. rastie, aj pribera v pohode, len casto kaka. dakujem.

halime
7. jan 2012

No rada by som otvorila tuto temu. Moze mi niekto poradit ci je normalne ze moj maly skoro 8 mesacny syn ma stolicu aj 6 krat denne? S kazdou zamienanou plienkou ked si poprdka tak mu aj nieco vyleti. Rano ma stolicu hustu, aj na dve plienky a po obede hned akomi zje prikrm ma stolicu riedku, niekedy plnu hlienu. Davala som mu kvapky Biogaia skoro cez mesiac ale zda sa mi ze mu to este zhorsili. Stolica mu velmi zapachala a bola taka hnedo zlta, casami tmavsia v suvuslosti s tym co zjedol. Pred mesiacom mal aj hnacky boli sme u lekara a ten ze to mame od zubov. Tak sme to nejako vydrzali ale do uplneho nromalu sa nam to nedostalo. Asi je to normalne ze nam kaka redsie, ale kazdu stolicu ma tusim inej farby. Uz som zufala lebo sme na zaciatku mali silny reflux a este aj teraz nas to niekedy potrapi ked zjeme cez den nieco redsie alebo vypijeme viacej mliecka. Moze mat aj reflux vplyv na farbu a konzistenciu stolice u babatiek???

katakata
19. jan 2012

@halime tak my mame podobny problem, caste kakanie nam trva uz cez dva tyzdne...cez svaitky mal maly skor zapchu to som do neho rvala slivkove stavy a vyzivy a potom akoby z nicoho nic zacal strasne casto kakat, v podstate do kazdej plienky, strasne ho to vystipava...tiez je rano stolica formovana husta kasa ale ako casto aka, tak to redne a v noci prebalujem dvakrat a to uz kaka aj vodu...om z otho zufala, mal aj tri dni teploty, boli sme na vytery a tie su v poriadku...vobec neviem co mu mam davat jest, ryza a mrkva mu zahustia hovienko ale na intenzite sa nic nemeni...bojim sa aby to neznamenalo alergiu na lepok...nevie niekto poradit?

elienka
19. jan 2012

@katakata ak sa bojíš alergie na lepok, tak skús lepok úplne vysadiť a uvidíš - ak by mal celiakiu, tak sa to po nejakej dobe vráti do normálu ak mu žiadny lepok nebudeš dávať.

ers89
11. júl 2013

ahojteee baby! mám 5 mesačné bábo, kaká pri každom krmení, hlavne keď papá mliečko, a neviem či to je normálne. či mi bude priberať, keď tak často kaká...3. júla mala 5 mesiacov a má iba 5400 a pritom papá dobre aj 210ml a začala som ju prikrmovať

1ladicka
3. máj 2015

Ahojte mamičky... Potrebovala by som poradiť mala ma 4 mesiace a sme na sunari. Malinka mala do teraz V pohode stolicu a od včera po každé ako sa napapa tak sa mi pokaka, a má riadku stolicu, nespapa toľko mliečka ako pred tým,ale neplače že by ju bruško bolelo úplne v pohode A stolicu má peknú žltú Neviem čím to môže byť 😞

1ladicka
3. máj 2015

Ahojte mamičky... Potrebovala by som poradiť mala ma 4 mesiace a sme na sunari. Malinka mala do teraz V pohode stolicu a od včera po každé ako sa napapa tak sa mi pokaka, a má riadku stolicu, nespapa toľko mliečka ako pred tým,ale neplače že by ju bruško bolelo úplne v pohode A stolicu má peknú žltú Neviem čím to môže byť 😞

andrea2722
11. mar 2019

@sammy ahoj, prosím ako st3 dopadli, mám ten istý ptoblem, kaka aj 10x za deň, čo zje ide po častiach von, mám strach, máličko pribera

andrea2722
11. mar 2019

@dididi30 ahoj, moja dcérka ma 7m je na um, kaka vkuse, čo zje ide pomaly von, prosím ťa je to konzistencia taká aku zje ide aj von po častiach, malo aj pribera, od mala ma allergy care, testy ale nerobili, ako bábo často kakala tak dali take mlieko..... uz som jek aj na par dni vyhodila mlieko ale to sa neda, byt bez