Časté nočné budenie 4 mesačného bábätka

mona1981
28. jan 2013

Ahoste ..doma mam 4 mesacne babo a doteraz v noci sme nemali problem az na jednu vynimku ktoru sme vyriesili biogaiou... Preslo to a odvtedy v noci zacal spinkat okolo 21.30 hod do 4 rana bez zobudenia mozno iba raz sa zobudil placom ale to hned zaspal do tej 4 rana ..potom som ho nakojila a spinkal dalej do pol 7 a znovu nakojili a potom spinkal uz len pol hodinku .. No ale neviem co sa deje teraz ...dam ho spinkat o 21 hod a zobudza sa mi kazdu pol hodinku je uple nekludny , stale myka ruakmi , tre si ich o tvaricku . Zobudza s a splacom az sa mu trasu rucicky a ked si ho zoberiem na ruky tak mrci a pritom spinka a silno s ama drzi ..potom znovu zaspinka a zobudi sa znovu za hodinku ale stale sa budi ...doteraz mi spinkaval v koliske ale ma 4 mesiace dlzku 70cm tak som kolisku predala a spinka vo velkej postielke..Nikdy som ho nebali do zavinovacky ...ale nechapem co mu je ..este som zabudla napisat ze rano ho neviem zobudit zo sna kde mrci a ma zavrete ocka ..ani na chrbat ani na brucho a ani na rukach ....az ked sa mu zacnem prihovarat tak zraru otvori ocka a usmeje sa na mna...no nechapem ,,napiste ci ste to zazili..

iviatko
29. jan 2013

mam 4 mesacneho chlapceka a dovod, preco sa zacal budit je jasny, nasla som mu vcera zubok, cize to odstartoval 🙂 boli ich to, svrbi atd..v noci je to najhorsie.

sante81
29. jan 2013

@mona1981 za pár dní nájdes prvy zubok 🙂 a bud rada ze ti to robí len v noci

kattrin5
29. jan 2013

Ahoj nieco podobne mi zacala robit dcerka ma 4mesiace a v noci spi tak ze zo spanku mrnci prehadzuje sa a tym padom sa ja nevyspim lebo 10 krat idem nakukat do postielky co sa deje a taktiez sme zistili ze jej ide zubok 🙂 takze to bude tym

zulina9
30. jan 2013

My takto hajame od 3.mesiaca. Krpec ma uz 5.mesiacov,tesaky zatial nikde. Tak cakame. Pred tym mi spinkaval od deviatej do piatej rano a to sa nabumbal a potiahol doosmej. V noci sme hore tak kazde 2 hodky. Mrvi sa,kopka, mrnka, dam dudku a haja a potom zase do kola. A medzi tym mliecko medzi 2-3 rano.

kika831
30. jan 2013

@mona1981 Ahoj, asi je to normalne, bo aj nas to zacal robit v poslednom case. Presne to iste co popisujes aj ty. Maly ma este neukncenych 5 mesiacov-podla mna to budu zubky a u nas aj to, ze maly je strasne aktivne dieta a uz ovlada pretacanie ci na brusko, ci na chrbatik a stale chce vymyslat.Ja si myslim, ze to casom prejde.Musime vydrzat :(

kukucka26
6. mar 2013

sme natom rovnako v noci hore kazdu hodku, cumel vypluva iba stale prsnik ☹ uz nevladzem 😢 😢 😢 😢 😢 😢

evamarcel
6. mar 2013

no ja tiez nemam extra suprove spanie ale co som aj citala a tak velmi pomahaju ulitky, kde su rucky zviazane a deti sa nimi nebudia, ja ju pouzivam dokonca pouzivam perinkovu ulitku aspon pri uspavani mi pomaha lebo sa ukludni ked sa jej rucky nemotaju po tvari a zaspi potom s cumlom v noci sa sice budi castejsie ale aspon zaspavanie pomaha....dobra stranka je www.ulitka.sk

kikuskas
19. júl 2013

@mona1981 ahoj, mame ten isty problem. dcerka ma 3,5 mesiaca. boli to tie zubky alebo to bol iny dovod? kedy vam to preslo?

si_si
22. júl 2013

@kikuskas aj my mame tento problem, do 3 mesiaca spal super, od 5 do 8 hodin a potom sa zacal budit po hodine, dvoch, alebo kazdu polhodinu. Zuby v nedohladne, takze pochybujem, ze to je tym. Stale iba prso pyta, ked dam, tak za chvilku zas spim, ak by som nedala, tak sa preberie uplne. Skusala som aj zavinut, ale uz to neznasa, mam aj ulitku, ktora tu je spomenuta.

kikuskas
23. júl 2013

@si_si a riesili ste to s doki? moja je stale strasne unavena, ked je takto nevyspana. uz som aj rozmyslala, ci nema skryty reflux.

si_si
23. júl 2013

@kikuskas nie, on sa v noci vobec uplne nepreberie, neotvori oci, to az okolo 7 rano, takze vyspaty je dost 🙂 len ja nie 🙂 ja som si tiez myslela chvilu, ze ma skryty reflux, ale to nema. Ja som sa pytala laktacnej, ze cim to moze byt, ona vravela, ze to moze byt aj vyvojova faza, ze viac vnima cez den, tak preto sa viac budi.

kikuskas
24. júl 2013

@si_si prave som o tom citala, ze deti do pol roka alebo po zdvojnasobeny svojej vahy maju take obdobie. tak dufam, ze to cim skor prejde 🙂

si_si
24. júl 2013

@kikuskas no tak on prave vtedy zdvojnasobil vahu, ked to zacalo, trva to mesiac, tak som zvedava kedy to prejde, tato noc bola zas strasna :(

kikuskas
24. júl 2013

@si_si ani my sme sa nevyspali ☹ , teda hlavne ja...aj u nas to trva priblizne mesiac...

beyonce11
26. júl 2013

Aj my zle spavame asi tak mesiac 😒 zuby ziadne tak neviem z coho to je

si_si
26. júl 2013

@beyonce11 to bude asi daky syndrom 3 mesacnych 🙂

beyonce11
26. júl 2013

@si_si dufam nech to uz pominie 🙂

si_si
26. júl 2013

@beyonce11 u nas sa to trochu zlepsilo,ale aj tak sa desim kazdej noci 🙂

beyonce11
27. júl 2013

@si_si napodobne

snoofy987
27. júl 2013

moja je v noci na prsniku skoro kazde 2 hodky... neviem ci je velky hlados alebo ju trapi nieco ine... už by som sa tiez rada kludne vyspala...bude mat 4 mesiace

si_si
27. júl 2013

@snoofy987 u nas je to niekedy aj tak, ze napr od 3 rano do 4:30 sa budi cca kazdych 10 - 20 minut a pyta, to je riadne narocne. Nastastie to tak nie je kazdu noc, ale dost casto.

erickam
27. júl 2013

ahoj ja mám 3 detičky 6 r. 3,5 r. a teraz 7 mes. ktorej idú zúbky ale aj bez zúbkov naše detičky sú také nespavé ja mám pocit že už som poriadne nespala 6 rokov ale pokiaľ sú zdravé ....

snoofy987
29. júl 2013

@si_si ja už niekedy nevladzem po pravde... niektore deti hajajudlho krasne a moja v kuse hlad....

si_si
29. júl 2013

@snoofy987 ono to nemusi byt vzdy hladom. moj bol tuto noc kazdu hodinu hore, ale uz si asi zvykam 🙂 stale dufam, ze to coskoro prejde a ze si pospi dlhsie.... cez den ma 40 minutove spanky, to tiez nic moc, ale spi casto. Treba vydrzat, ja som tiez unavena, ale vyrastu z toho... Spi s tebou v posteli?

kikuskas
29. júl 2013

@si_si a my sme pre zmenu boli kazdu pol hodku hore dnes v noci, ale o tretej zaspala a tahala az do osmej 🙂 . ako casto davas spat maleho cez den?

si_si
29. júl 2013

@kikuskas jejda :( no ale potom dobre potiahla, Patko tiez do osmej spal, ale stale sa vrtel a par krat som dala prso aby som ho uspala. Cez den vydrzi hore cca hodinku, potom spi 40 minut, tak ma aj 5 spankov cez den. Len vecer je uz tazko uspatelny, to je hore aj 3 hodiny kym o 22 konecne zaspi.

snoofy987
29. júl 2013

@si_si kedy ako.... ona pospi hocikde ....

si_si
29. júl 2013

@snoofy987 to mas dobre, my tazko uspavame, denne spanky v hacke a v noci v posteli na prse, pripadne najprv ponosit, ale spi s nami v posteli, tak aspon k nemu nemusim vstavat. mozno by si mohla skusit davat na noc na jedno miesto spat, deti potrebuju taku istotu.

snoofy987
29. júl 2013

@si_si skusam hocico 🙂 mozno potrebuje len cas :P inak je to dokonale dieta....

si_si
29. júl 2013

@snoofy987 tak to aj my skusame vselico 🙂 minule som ho dala skor spat a potom som zistila, ze to bola chyba, ma proste svoj biorytmus 🙂 🙂 to som rada, ja mam tiez dokonale dieta 🙂