Časté nočné budenie 6 mesačného dieťaťa

zuzana_ilkova
19. júl 2020

Ahojte maly je na UM od narodenia, od 6 mesiaca dostava Nutrilon 2 a mam pocit ze cca od toho casu sa casto v noci budi na jedenie. Chodi spinkat o pol9 (150ml mlieka) o 12 je hore vypije (cca100ml) a potom sa budi kazde 2 hodiny do pol6-6 kedy je uz akoze “rano” prenho.... pred nocnym spankom vypije 60ml vody, pocas noci si cucka vodu, aj cez den mi pije vodicku... obcas sa zobudi na tobze sa pretoci na brusko a boji sa naspat na chrbat otocit ale to v pohode... mate skusenost s Nutrilonom 2 a niecim takym ze sa vam deti budia? Moze byt to mlieko prenho malo alebo rychlo stravitelne? Neviete poradit? Uz som celkom vycerpana z toho ze sa v novi nevyspim viac ako 3hodinky ...

heidy222
19. júl 2020

Tu sa pripnem. Moj maly je kojeny, 7 mesiacov a hore kazdu hodinu-dve, kojit sa nechce cez den, Len v noci. Myslim, ze problem je v tom ze ho uspavam na rukach, ked sa prebudi v noci nevie znova sam zaspat. Skusam stale ho naucit zaspat v postielke

luccija
19. júl 2020

@zuzana_ilkova už má prikrmy?idú mu zuby?

zuzana_ilkova
autor
19. júl 2020

@luccija ano prikrm ma uz od 4mesiaca, cez den sa napapa fajne aj mlieko aj prikrm pre tym mi spinkal krasne v noci zobudil sa raz na jedenie, obcas 2x no od kedy zacal 6 mesiac vkuse sa budi... zubky mu idu uz od 5 mesiaca ale tak na striedacku sa tlacia a potom chvilku nie ale to budenie pretrvava stale ...este som rozmyslala ci to nie je tym ze je zvyknuty papat viac cez den a ci si nemysli ze musi aj v noci tak papat

zuzana_ilkova
autor
19. júl 2020

@heidy222 ja som maleho tiez nechcene naucila zaspavat na rukach, vela grcal ked bol mensi a musela som ho po jedeni drzat aspon 40minut hore sby sa mu to v brusku udrzalo... ale zacala som to tak robit ze som si ho polozila na gauc najskor a dala mu vodu do flase aby sa “pobavil” a lezala som pri nom po par dnoch som vodu vymenila za mlieko aby sa naucil ze sa na rukach nepapa, potom som ho uspal na rukach ked hol najedeny, asi po 3 dnoch som ho dala jest do postielky ...teraz sme v štadiu ze spapa v postielke, potom ho 2-3minuty pomojkam na rukach, dam naspat do postielky dopije mlieko cca30ml a zaspi sam... niekedy ho uz ani na ruky brat nemusim len vypluje flasu a zaspi... skus kojit po leziacky aby si nemala babo v naruci ale aby same lezalo na postely vedla teba mozno si zvykne a zaspi na posteli casom pri kojeni a len ho prenesies do postielky potom ....ja nemam maleho kojeneho takze ti velmi v tomto poradit neviem mozno dristam a mozno je to dobra rada 😁

stanislavicenka
19. júl 2020

@zuzana_ilkova ahoj, v prvom rade dieta sa na nosenie na ruakch neda naucit, je to jeho rpirodzena reakcia byt v blizkosti osoby, ktora mu zabezpecuje pokoj a bezpecie. To aj na Margo k inej odpovedi. Donekonecna nebude zaspavat na rukach

stanislavicenka
19. júl 2020

@zuzana_ilkova a k tomu budenie. Vzdy potrebuje to mliecko? Bez neho nechce zaspat?
Je este mall, bude sa to menit. Moje deti potrebovali niekedy Len tak sa Marcos dotykat, drzat, citit, poton zaspali.

lenkasgt
19. júl 2020

Myslim si ze ocakavas nieco co take male dieta nevie splnit..ma len pol roka a ty uz chces aby prespal polku noci bez zobudenia...niektore deti to dokazu ale je absolutne v poriadku ak to aj 2 roky nedokazu..ja to napr neviem dodnes a mam 28r 🤷 moja ma tiez pol roka, zaciatok bola totalna spankova apokalypsa, potom spala asi 2-3m krasne ze bola 2-3x hore na papanie a teraz ma tiez pol roka a ten spanok je uplny freestyle 😀 raz tak raz inak, ja som niekedy uz riadne v prdeli z toho lebo neviem zaspat kazdy den inak plus budi sa casto aj 5x za noc...ale je to spokojne babatko a nikdy nie je taka ze je unavena mrzuta a nevie zaspinkat..to jedine by som povazovala za problem

zuzana_ilkova
autor
20. júl 2020

@lenkasgt no mne maly doteraz cez den uplne minimum hajkal 3x po 40minut, ale v noci ked som ho ulozila spinkal vkuse 5hodin potom sa zobudil na papanie a spinkal este 2-3hodinky je pravda ze rano prenho bolo uz o 4 ale nebudil sa mi tak casto...preto mi je teraz take asi zvlastne ze sa budi 5-6x cez noc... zrejme je to len dalsia zmena zauzivaneho rezimu

zuzana_ilkova
autor
20. júl 2020

@stanislavicenka nepomaha asi hladkanie,mojkanie, davam mu aj vodu aby vkuse nechcel mlieko ale neošalim ho tym 😁 on nema cumel tak mozno si to kompenzuje tym ze chce cucat mlieko respektive s pobavit kus....

lenkasgt
20. júl 2020

@zuzana_ilkova mali sme to podobne, spavala mi 5-7h vkuse ten prvy nocny spanok a po najedeni dalsie 2-3h🙂...tiez je dojcena a nema cumel, teraz sa budi veru 5-6x za noc...dlho chodila spavat o 1 v noci a neskor....ppdla mna toto vsetko je normalne 🙂

eliska13
20. júl 2020

@zuzana_ilkova môjho tak budili zuby kusal všetko, cumel, ruky.Ja by som mu nedávala vodu, ale mlieko😀možno je hladny veď deti v 6 m bežné v noci jedia

zuzana_ilkova
autor
21. júl 2020

@lenkasgt @eliska13 asi to bude normalne a dufam ze len chvilkove obdobie 😁🙏 prisposobim sa inu moznost nemam asi 😁