Časté nočné budenie, kŕmenie a skoré ranné vstávanie

janamal
13. jún 2012

Mile mamy. Verim, ze sa tu najde nejaka pomoc pre mna, lebo uz som na konci so silami. Moja 6mesacna dcera sa poslewdne 2 mesiace ustavicne v noci budi. Chodi spavat pred 19.00, najcastejsie ju ukladam o 18.30. Prvy raz papa (UM) okolo 22.00 - 22.30 a spi do 01.30. To je maximum. Potom zacina peklo. Budi sa kazdu hodinu, nicim sa neda upokojit len pitim caju alebo mlieka. To jej dam okolo 02-ej. No aj tak je kazdu chvilu hore a mrnci. Ked ju vezmem k nam do postele, chce sa hrat. Skusala som jej aj nedavat nic, ale nastal plac a utisit ju bolo este horsie. nemozem ju nechat vyplakat, byvame v panelaku. Ako to riesit? Nas rezim: Je naucena vecer zaspavat v postielke sama s cumlikom, niekedy musim ostat pri nej v izbe, staci ale, ze tam som na par minut a spi. Potom sa prebudi cca o hodinu, dam cumlik a spi spokojne do 22 - 22.30. Dostane mlieko (200 ml), o cca 02.00 mlieko 120 ml (vypila by aj viac, no mam pocit, ze potom jej brusko pracuje non stop a cez den spapa malo). Rano papa okolo 6.30 - 150 ml, potom o 3,5-4 hod. zase mlieko, po 3,5-4 hod. 1. prikrm a okolo 17.30 - 18.00 2.prikrm. Skusala som dat aj nedat na vecer kasu, je to uplne jedno. Cez den teda vychadzaju 4 jedenia, piate a sieste je v noci. Viem, ze po pol roku by deti an UM mali prespat celu noc, ale bojim sa, aby nebola hladna. Nie je velky jedak, aj vahovo sme ledva taky stred. Vstava uz rano o 5-ej, niekedy na kakanie a samozrejme, je unavena. O 7-ej pospinka este hodinu a pol, cez obed hodinu a okolo 16-ej este pol hodinu. Budem vdacna za kazdu radu, co by sme mali zmenit, aby sa v noci nebudila, pripadne ako jej pomoct, aby sa kakanie posunulo na neskor, nie na 5.00 rano.

sante81
13. jún 2012

môj syn prespal prvu noc v 2 a pol roku, do vtedy pil v noci mlieko. ako môzes čakat od 6mes dietata aby ti prespalo celu noc??? si počula alebo čítala? mozno tak 1 dieta z 10. mala si ho 9 mes v brusku, dieta ta potrebuje a potrebovat bude ešte dlho. chce citit dotyk, ze je v bezpečí, mozno jej idu prvé zubky, bolia ju dasná, mozno nevie v noci spracovat zázitky a dojmy z dna. ja som ráno vstavala okolo pol 4, uz bol do ruzova vyspaty, čo som mala robit? v noci plakal, chcel pritulit, mala som ho nechat plakat ?
takze tu nieje ziadna rada okrem tej, ako vydrzat a mat trpezlivost.

luciana157
13. jún 2012

ahoj.nasa malinka sa budila len prve dva tyzdne 1 krat za noc,inak v podstate od narodenia prespi celu noc.tie prve 2 tyzdne som ju kojila aj v noci,potom sme jej na noc zacali davat um a odvtedy spinkala krasne.no podla mna ju davas skoro spat,staci aby isla o pol 8 - 8.velmi zalezi od babatka,nemyslimsi ze to nejako ty mozes ovplyvnit.jedine skusit neskot spinkat a mozno uz potrebuje viac papat,my sme zacali s prikrmami od 5 mes.pises ze to trva 2 mes.,no uz sa jej mozu tlacit aj zubky,tie prve sa tlacia dost dlho.a kedze v noci sa chce hrat,tak nie je unavena,cez den ju mozno nechavas dlho spinkat,neviem,treba ju unavit,kazdy den ist von,bavit sa s nou doma.a urcite sa nemusis bat,ze ked bude spinkat celu noc,ze by bola hladna,ved je to len par hodin a napapa sa hned rano🙂len s tym kakanim nic nerob,to musi vtedy kedy jej to je najlepsie 🙂

xenicka13
13. jún 2012

ja som to riesila tak, ze som malu nechala hore dlho a teda isla spat az s nami rodicmi cize posledna z deti, o 21 som jej dala kasu a do rana vydrzala do 9tej spat s jednou davkou mlieka okolo 4tej rano, mne to takto vyhovovalo, tak som si ju naucila 🙂

matso
16. okt 2012

@janamal nie si sama s takymto trapenim. Ja mam 4,5 mesacneho syna, ktory uz od maleho malicka velmi malo spaval. V noci sa mi ale budil 2-3x za noc, co sa dalo vydrzat, no akonahle sme ho prestali balit do perinky, tak nastalo peklo... v noci vstavam minimalne 6x, niekedy aj 10x... kojim ho kazde 2 hodiny, ale niekedy sa budi len na to, ze proste zbada, ze nie je pri mne a hned zacne revat.... na rukach mi zaspi ale akonahle ho polozim do postielky, tak je hore 😖. Kazdy mi vravi, ze ma malo mlieka, tak som sa mu pokusala dat Nutrilon, no problem je ten, ze mi nechyti flasku. Tak sa trapime dalej. Jedine, cim ta mozem povzbudit je to, ze sa tes, ze je to tvoje prve dieta a teda jedine... a tak si mozes pospat, alebo oddychnut, ked spi aj ona. Ja mam okrem maleho este 3-rocnu dceru, ktora mi takuto vymozenost nedovoli a ked spi maly, tak ona spravidla spat odmieta. ☹ 😖 ... Esteze moj manzel ma pohyblivu pracovnu dobu a tak mu rano o siestej maleho vzdy donesiem (on spi v obyvacke) a ja si este na 1,5 hodinky schrupnem... inak by som nedokazala chodit od unavy. 😒

janamal
autor
16. okt 2012

@matso Tak sa hlasim po nejakej dobe. Mozno moj prispevok niekomu pomoze, mozno nie 🙂 Zubky to neboli, tie vysli az v 10. mesiaci, ked sme nocne budenie mali za sebou 🙂 Vyriesila som to postupne znizovanim mnozstva mlieka cez noc. Jedno jedlo som nahradila vodou. Tak som odstranila jedno jedenie cez noc, ostali len dve. A malinka zjedla viac rano. Podobne som odstranila aj druhe jedenie cez noc, dodnes ostalo len jedno krmenie okolo 3.00. Chcelo to trpezlivost, mojkat, hladkat a nukat stale vodu cca 2 noci (namiesto toho jedneho papania). Jednoducho to bolo krmenie zo zvyku. Dcerka zacala viac jest cez den, vstava okolo siestej... kakanie o hodku neskor.

mamavera
20. okt 2012

@janamal veľmi rozumne si to vyriešila. 🙂 Viem, že kopa matiek má iný názor, ale dieťa sa má v noci v prvom rade vyspať a keď mu dávame viac krát mlieko, tak sa dostávame do kolotoča, z ktorého je potom ťažké vystúpiť.

verronicka
22. okt 2012

@xenicka13 a to si jej davala tu kasu O 21.00h normalne lyzickou alebo redsiu vypit? Moj malinky tiez sa budi kazde 2hod. v noci tak chcem vyskusat to aspon troska predlzit to spinkanie 🙂 dakujem.

mariaburdelova
22. okt 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😲 😲 😲 😲 😲 😢 😢 😢 😢 😀 😀 😀 😀

mariaburdelova
22. okt 2012

@mariaburdelova baby to sa mi brat nasťahoval k počítaču nevšímajte si to 🙂

xenicka13
22. okt 2012

@verronicka lyzicku, ale aj pitie potom 🙂

nicka44
22. okt 2012

moje zlate..a ja sa stazujem ze preco moja vstava uz o pol siedmej:D:D:(...kazdu noc ide spat sama o pol deviatej ked vypije flasu a zobudi sa raz na papanie o stvrtej od narodenia....zubky sa jej tlacia uz od druheho mesiaca...na4 mesiace jej vysli naraz dva a to som ani nevedela ze jej idu ale teraz dalsie styri idu tak nervna je jak ci kks...takze mozem byt rada ze este tak vstava..hrozna som:(

bubinkaa
1. apr 2013

@janamal Ahoj, uz sa tvoj problem vyriesil??? Pytam sa, lebo ked bol syncek mensi, aj my sme s tymto zapasili.. No nastavili sme metodu jedneho lekara a odvtedz spinka celu noc a mu sme konecne spokojni a oddychnuti.. Ozvi sa ak mate stale problem...

karolka13
21. apr 2013

@bubinkaa Mna by tvoja metoda zaujimala...my mame rovnaky problem a zda sa, ze moje dieta je v tomto uplny extremista. nechcem zakladat novu temu, lebo vidim, ze je uz vela prispevkov o castom budeni deticiek, ale mna by velmi zaujimalo, ako a kedy sa u vas tento problem vyriesil. prosim vas, mamicky, ktorym deti sa budili 5 a viac x za noc a boli kojene, napiste mi, co bol ten zlomovy moment, ktory to vyriesil. ci z toho deti vyrastli same, alebo ste deti museli nejako "zlomit", aby si odvykli od nocneho krmenia a budenia. na internete som uz strasne vela citala aj o metode vyplakania podla knizky kdsvns, ale tiez som nasla aj vela uplne opacnych nazorov, ktore zase podporuju nocne krmenie, spanie s detickami s tym, ze deticky to proste potrebuju a my sa im mame len prosposobit a zmierit sa s tym, ze nase deti sa budia. a ja uz neviem, co s tym.
nasa mala ma 6 mesiacov a od narodenia zle v noci spala a casto sa kojila. okolo 3 mesiaca mala krasne obdobie, kedy sa budila tak 3-4x, ale to po 4 mesiaci skoncilo a teraz sa budime 6-12x a ukludni sa len ked ju kojim. ked sa ju snazim uspat inak, strasne place, vyslovene zuri. niekedy od unavy odpadne a zaspi, ale o pol hodinu je hore a znova to iste. a ja v snahe ziskat aspon trochu spanku, tak jej rychlo supnem prsnik a dufam, ze rychlo zaspi. ale po noci, kedy je hore aj 10x ma bolia bradavky. keby som aspon vedela, ze vydrzim mesiac dva a bude lepsie, ale zatial sa to len horsi a uz som aj take citala, ze deti,ktore takto zle spia v dojceneckom veku, budu zle spat aj do 3-4 rokov. to by som uz nevydrzala. prosim, piste ako ste to vyriesili, ale len tie mamy, ktorym deti naozaj zlespali a nie tie maminky,ktorym babo spi ako dudok. tym len mozem gratulovat a ticho zavidiet.

diana_81
21. apr 2013

@karolka13

Ahoj, ja som si presla tym istym a aj som malu skusala vselijako preucit. Spatne ma to mrzi. Aj ked u nas slo skor o uspavanie, nie zobudzanie v noci. Kazda mamina si musi vybrat podla seba, a ako si naznacila je tu cele spektrum pristupov. Ja som sa rozhodla naladit na malu a prestat s nou bojovat. Stale sa menila, raz jej sli zubky, potom sa naucila stavat, mala separacnu uzkost, potom dostala horucky, boli sme na dovolenke atd atd... Ja som i vdaka velkej podpore inych mamin a mojho draheho prijala fakt, ze je mojou ulohou ale i privilegiom malej byt po boku a postarat sa o uvolnenu atmosferu pri zaspavani a vsetko sa casom stabilizuje. Bala som sa "zavislosti na prsniku", bala som sa ze to takto bude uz vzdy (inak toto je moja stara tema k tomuto, mozno najdes tiez rady i tam: https://www.modrykonik.sk/forum/spanok/7-mesacn...).

Teraz ma 17 mesiacov, zaspava na prsniku. Niekedy rychlo, inokedy dlho. Ja obcas zurim ale velku vacsinu si uzivam lebo je taky pobehaj co nema uz tolko casu sa tulit. Vecer zaspi okolo 20:30 a spi dobre do 2:00 a potom skonci u nas v posteli a kazde dalsie budenie riesime dojcenim. Spime az do 7:30 - 8:00 v priemere. Ja som na materskej, mam len ju, mne to takto vyhovuje. Ked bude dalsie babo budeme v spalni vsetci 4 a uspavat cez den v satke a vecer si to asi rozdelime s manzelom. Ja si spatne myslim, ze male deti NIKDY nevymyslaju. Nemanipuluju. Su mali sebci, ale to je nevyhnutna zivotna etapa. Su na nas naviazani a prejde to. Tym, ze nebojujem tak som sa stala expertom na spravanie mojej malej, viem, ze ak ma problemy zaspat ci spat je to bliziacou sa chorobou, niecim co nevie spracovat, zubkami... Inak teraz uz fungujeme stabilne. V knihe kdsvns pisu, ze dieta vyzaduje to iste stale a ked to chcem vziat brani sa - nam haproval spanok aj ked som nechavala vsetko rovnake. Nebolo to o tom, bola to faza. Drzim Ti velmi palce a rada napisem este ;)

diana_81
21. apr 2013

@bubinkaa

Aj mna ta metoda zaujima. Prosim napis

bubinkaa
21. apr 2013

@karolka13 Ahoj karolka... Noo, viem ake je to s tym spanim tazke.. Materstvo je nadherne, az na ten nedostatok spanku.. Nas maly ma teraz uz 10 mesiacov a od 8 spinka celu noc, konecne.. Uz nie je kojeny, ked mal 6,5 mesiaca, odstavil sa sam, nahodil strajk a uz ani za svet cecik 🙂 Takze pije UM... Nam sa spanok zhorsil okolo 7 mesiaca... Dovtedy to bolo ok, budil sa tak 3 krat za noc.. No po 7 mesiaci... Siel spinkta cca o 20.. O 21 mrkanie na cumlik, o 23 to iste.. o 1 rano rev.. o take dve hodinky zase.. To pil mliecko.... A pred zobudenim este na cumlik plakal.. Dokopy bol hore cca 5-6 krat.. A vtedy som si povedala dost.. Objednala som si knihu: Healthy sleep habits, happy child, napisal ju Dr. Weissbluth.. Citala som na nu super recenzie, tak sme vyskusali.. Skoda, ze kniha nie je v SJ, pre maminky kt. nevedia po anglicky... Ten doktor nam jednotlivo opisuje postupne mesiace dietatka, ako sa treba spravat, co ako v prislusnom mesiaci robit, navrhuje konkretny plan pre unavenych rodicov.. Je tam vela metod, ako naucit dieta spinkat.. Postupne, ale aj okamzite... My sme zvolili metodu vyplakania... Jaaaj, uz toolko hrozneho som o tom pocula... Ale cuduj sa svete, nas syncek po 3 dnoch prespal celu noc... Bolo to neuveritelne... Dr. pise o tom, ze najvacsia chyba rodicov je ta, ze vlastne nedovolia dietatu naucit sa same upokojit a znova sa vratit do rezimu spanku a to tym, ze sa nimi behaju pri kazdom mrnknuti... Dietatko sa to musi naucit a rodicia tym, ze k nemu stale behaju, mu to vlastne znemoznuju.. Dalej pise o tom, ze dieta potrebuje min. 1 nocne krmenie do 9 mesiaca veku.. Potom uz nie.. Jeho teoria je uzasna v tom, ze nepodava nejake vseobecne informacie, ale dokladne sa venuje jednotlivej vekovej skupine, podava navrhy, riesenia.. Tvrdi, ze velmi dolezity je aj denny spanok a staly rezim.. Najcastejsou pricinou, preco sa deti v noci budia je podla neho ta, ze ich rodicia davaju neskoro spat.. Nocne budenie casto vyriesi to, ze rodicia presunu hodinu spania o 20-30 min skor.. Nas maly teraz chodi spavat uz o 18:30, spi do 6, 6:30 rana.. Inak pise aj o tom, ze je jedno, ci su deticky kojene, alebo na UM, kvalita spanku od toho nezavisi... Pise toho strasne vela, my sme si nasli riesenie presne podla veku nasho malinkeho a problemu co sme mali... Karolka, spava mala vo svojej postielke?? Budeme si musiet asi zavolat, lebo je toho fakt vela, to by som tu napisala dalsiu knihu 🙂 Inak som prekladatelka a siiilno rozmyslam, ze tu knihu prelozim.. To by bol bestseller...

karolka13
21. apr 2013

@diana_81 dakujem za odpoved a za novu nadej, ze sa to casom zlepsi a aj my sa nejako naladime na spolocnu strunu a bude to viac harmonizovat. zatial mam pocit, ze sa mi to nedari a skor si myslim, ze jej moc nerozumiem. nechapem, co sa deje v tej hlavicke.

@bubinka jooooj, tak preloz. to by si mala hned jednu, ktora by aj radu vystala na taku knihu. naozaj potrebujem nieco zmenit a neviem ako.vyzera to, ze mozno mojou vinou sa vsetko len kazi. kristinka zo zaciatku zaspavala sama, bez akejkolvek pomoci a spala len v postielke. ked sa to vstavanie zacalo mnozit, tak som si zvykla ju kojit poleziacky, ze som zadriemala a kristinka pri mne na prsniku zaspala. no ked to uz zacalo byt zle a zacala byt viac v noci hore ako spat, skusila som metodu podla knihy vdsvns. zafungovalo to uplne uzasne, vecer ani nie po 6 min mala zaspala sama a v noci sa zobudila presne podla planu 3x po 3 hodinach na kojenie. v duchu som si gratulovala. vydrzala tak mozno 3 dni. ale zase mojou vinou som to nevydrzala dodrziavat dosledne a stalo sa, ze ked sa zobudila skor, alebo som cez den potrebovala, aby zaspavanie netrvalo dlho, tak som ju po dlhsom placi, ked sa nevedela sama upokojit, rychlo nakojila, aby bol pokoj. a som si ista, ze vtedy mala zistila, ze si to kojenie placom vydupe, lebo len odvtedy zacala revat naozaj hrozne a uspavat sa zasadne na prsniku, ci cez den, vecer, alebo v noci (dovtedy sa na prsu uspavala len v noci). akoby sa zlakla, ze mama nie je a teraz je to naozaj este omnoho horsie ako predtym, kym som s tou metodou zacala. takze teraz sa snazim kojit stale, nenechavat ju zbytocne plakat, aby sa skludnila a zabudla a mozno casom si zase povie, ze nemusi sa tak casto budit a zistovat, ze som pri nej. no a v postielke je, len kym zaspi vecer, ale hned ako idem spat aj ja, vzdy to asi vyciti, zobudi sa a putuje k nam do postele. ale zaujimave je, ze ked spi v postielke, tak spi v jednej polohe, kludne, ale ked je pri mne, tak sa otaca, kope ma...no moc mi to spolocne spanie nevyhovuje. takze, ked sa odhodlam zase nieco skusat, tak by som radsej sla cestou postupneho oducania. takze ak mi vies daco z tej knizky poradit, budem vdacna.poslala by si mi cislo?

diana_81
21. apr 2013

@karolka13

drzim Ti moc palce. Asi najdolezitejsie je aby bola cela rodina v pohode. Ja mam podobnu skusenost ako Ty v tom, ze mala bola nasledne po tom co som skusala ju oducat od starych zvykov totalne rozrusena. Mne ludia vravia, ze im dieta zacalo po troch dnoch spinkat a cez den bolo happy? No ja neviem, moja bola na druhy den agresivna voci mne, bocila pohladom, bola nestastna, pred spanim plac a drama... Ja som si povedala, ze chcem aby zaspavala pokojne a ako pisem cas to u nas opat upravil - bolo to obdobie a teraz viem, ze som ho mala preckat. Ale kazdy ma svoje hranice inde, urob najma ako to citis. Si mamina 🙂 Ja som mala pocit, ze by som (ako sama popisujes situaciu kedy sa mala o to viac dostala do stavu ze place a boji sa ze odides) musela stale byt dosledna, nepovolit, ci ma dieta horucku, ci hnacky, ci sme na navsteve kde nie je detska postielka, ci ma zle sny... cokolvek by som nesmela ju uspat na prsniku? Alebo ju opat nechat vyplakat ked povolim? Ja to nedokazem a podla mna taka doslednost je totalne neprirodzena. Ale na druhej strane, mne spoocne spanie neprekaza. Takto mala ani raz nezaplace celu noc a rano sa budi stastna ako blcha 🙂

Dik bubinkaa za popis. Tu knizku som necitala zatial, ale o tom Dr. som pocula. Co je potom ale podla tej metody zvlastne je, ze ved karolkina mala vlastne zaspavat sama vedela. Nebolo ju to treba uz ucit a potom to nahle zabudla? Vedela sa sama upokojit. Plus ja si myslim, ze existuje rozdiel medzi dojcenymi a nedojcenymi - dojcenie uspava. Ano, da sa odtrhat dieta od prsa vzdy ked sa zacne upokojovat, ale mne to pride brutalne. Prave ta blizkost je klucova. A cuckanie. Ak das dietatu cumlik, ci dokonca flasu do postele ucucka sa i samo... ked mu davas prsnik tak je logicky blizko pri Tvojom tele a aj po tom tuzi. I pre tvorbu mlieka a dlhodobe dojcenie je to klucove. Uprimne si to neviem dobre predstavit u dlhodobo dojcenych deti.

shimie66
26. apr 2013

Nicka44 a ako si zistila ze sa tvojej malej tlacia zubky uz od 2 mesiaca?ja mam 10 tyzdnoveho synceka a stale si hryzie rucky( este nevie velmi uchopit vecicky do ruk) tak som rozmyalala ci sa mu nemozu tlacit zubky,ale podla mna to je skoroale dudel odmieta stale si len ruky chce hryzt a cucat.

simanjelicek
19. máj 2013

Ahojte baby, moj 8 mesačni syn sa taktiež budi skoro každe 2 hodiny, cez den ma staly režim,večer ide spinkat okolo 19-19,30,prvy krat sa budi už o 23 a potom pravidelne každe 2 hodiny, a konečne zobudenie ma už o 5 rano, som zufala, pokial mu v noci nedam flašku s čajikom alebo mliečko tak nezaspi, vyplakat ho nemožem nechat ,pretože byvame v panelaku a manžel je vodič a pracuje vyše 60km od bydliska a dochadza,takže by mu spanok chybal,je ešte nejaka ina metoda,prosiiim poradte ☹

julkav22
28. máj 2013

ahojte, no my mame zachvilku 8 mesiacov a vstavam po nociach stale , stale na hlad maleho , od narodenia sme s tym bojovali do 3 mes. sa nam budil kazdu 1,5 hodku co chcel jest, po 3 mes. sa zacal budit kazde 2 hodky, kedy ako , ale ja som raz citala , ze dieta ak rastie chce papkat vela aj po nociach , my sme take fazy mali ze niekedy kazde 2 hodky a niekedy az po 4 hodkach hore, kojime este stale pred spanim a aj ked vstane a k tomu stale prikmujem, momentalne sme v takej faze , kde nase dieta cche viac a viac jest , a ja pocitujem ze uz nemam tolko mliecka, vcera vecer sme skusili mu dat klasicky kasu a tesne pred spanim mlieko na dobru noc od HIPP no spal ako obvikle , ked pride 1:30 hod v noci chce jest, no lenze rano krasne vydrzal bez toho aby chcel jest stacilo mu nakojit , a to spinka stale so mnou v posteli v objati, lebo takto si to vyzaduje , tak aj my sme z toho niekedy zufaly ako to vyriesiť, asi fakt to chce len velku trpezlivost inak to uz nevidim .......

brulinka
31. máj 2013

aj my sme na tom podobne, maly bude mat 8 mesiacov,zeby to bolo fakt nejak viazane na ten vek ??? od malinka zaspaval pri kojeni, do6-7 mesiacov sa budil tak 3x za noc co bolo este celkom fajn, zubky nam isli od 5,5 mes. bez vacsich problemov spanok tiez nejak neovplyvnili, ale posledný mesiac sa od 23. hod uz budi cca kazdu 1-1,5 hod, zacne mrncat a neukludni ho nic ine okrem kojenia...
cumlik ma iba ako hryzatko,nezaspi s nim , z flase pit nevie takze voda nepomoze, iba sa s nou hra a robi mlacky po posteli ale aspon sa s nou rano trosku zabavi...
rady ako to nejak prezit - vzala som maleho do nasej postele, menej ma to vycerpava ked nemusim vstavat a vyberat ho z postielky, drzat pri kojeni, a potom davat spat...,naucili sme sa kojit tak ze lezim, velakrat si ani nepamatam kolkokrat sme sa kojili, mozno sa niekedy aj obsluzil sam 😀 ...
- vecer ist spat skor , s babom ked to ide , aby som si trochu oddychla...
- ked rano tatik neuteka hned skoro do prace tak nech si vezme male po prebudeni do inej izby a povenuje sa mu aby este mohla mamicka dospat trosku...
a dufam ze tak ako to prislo tato faza s castym vstavanim tak ze to aj coskoro odozneje a budeme vsetci zase spat !

zzuzulaf
27. júl 2013

@matso na to "malo mlieka" sa vzdy len pousmejem - to su "rady" starsej generacie, odchovanej na UM. to, ze sa sa dojci kazde 2 hod je pri takom malom babatku uplne normalne a mimo sa budi z roznych pricin - koniec spankoveho cyklu (ktory je u babatiek oooovela kratsi ako u dospelakov), rozne zaziztky z dna, zly sen, chlad, teplo atd atd. - len trpezlivost! ono to raz same prejde...

michaelarobko
28. júl 2013

@verronicka kaša je podla mna zbytocna.vyskusala som dat synovi aby dlhsie spal..dala som o 21h a o 23h uz pytal mlieko......kaša na noc nezasýti...to je len dieta naucene ze ma taky rezim.nieje to kašou

michaelarobko
28. júl 2013

na spanok veru nieje metoda ziadna.. to je proste v dietati..mi zaspave v kočiku, aj cez den ked chce spat tak len kočiku a stale kolísať...večer ked som si ista ze ma tvrdí spanok tak ho preložim do postielky okolo 22h a uz je dobre..tiez sa budi kazde 3h niekedy aj po 2h ,proste je tak nauceny ze moc nezje tak sa budi castejsie a kakanie ma tiez okolo 5h a od vtedy sme hore..vyskusala som homeopatika lebo po ockovani to bolo strasne stale plakal a vobec nespal..zabral homeopaticky olej na spanok..je to velmi dobra vec a zistit ci babetku nieco nieje..ako nas ma reflux preto ked ho položim v momente place..to chce vazne len skusanie,pritulenie a trpezlivost..verim ze sa tiez casom vyspime vsetci normalne 🙂

michaelarobko
28. júl 2013

tiez je dobre dieta si na nieco naucit co mu pripomina ze ma spat...moje babo sa naucilo drzat handernu plienku..niekedy si ju da cez tvar a hned spi..tiez sme ho naucili na pravy bok,ako nahle sa zacne budit pretocim ho na pravi bok,skrcit nozicky,troska pobuchat po ritke a uz spi 🙂 vie ze na tej strane sim ja otocena k nemu tak je spokojny 🙂

marianna162
28. júl 2013

@bubinkaa aka to bola metoda ?????

kikuleenka
28. júl 2013

@janamal necitala som to tu cele, mozno sa budem opakovat, ale co tak skusit ju davat spinkat trosku neskor a tiez odsledovat, ci nespi prilis vela cez den, a potom teda nepotrebuje uz v noci? Tiez ak bude viac hore cez den, asi aj viac spapa a bude v noci spinkat - mozno teda...treba to nenasilnou formou skusat nejako asi...moja 4-mesacna sa budi teda iba 1x skor az nadranom, tiez chodi spavat okolo 19-tej (+/- hodina) ale v noci spinka pekne, vydrula si mliecko a chrni v postielke dalej do cca 6-tej.

bubinkaa
28. júl 2013

@marianna162 metoda Dr. Weissblutha....

paulakolla
13. dec 2015

@bubinkaa Ahoj.Ja sa tu hrabem a hladam nieco,co by nam pomohlo a nasla som teba🙂 Chcem ta poprosit,ci nam vies poradit podla knihy,ktoru mas uz nastudovanu? Nasa mala ma 3,5 mesiaca.Zaspavanie je uz katastrofalne.Kedysi bolo uplne v poriadku.Trosku pomrnkala v postielke a zaspala sama.Vstavala tak 2-3x za noc.Od isteho casu,co noc,to horsia.Ukladam ju 19:30.Zaspi na prsniku a budi sa dalsie 2 az 3hodky pomerne casto.Potom spi lepsie.Od cca 22:00 do 1:00, nakojim,vratim do postielky a opat spi 2-3 hodky.T.j. cca do 4tej.No a potom je to uz opat katastrofa.Mrvi sa,stuka,place,chce drzat prsnik nepretrzite v ustach,ale nepije.Sem-tam glg. Byvame v panelaku,tak pre pokoj jej zapcham usta cickou,ale potrebujem to uz zmenit.Zacinam mat velmi silny pocit,ze tym,ze jej vo vsetkom vyhoviem,nam obom skodim.Ja som nespokojna a ona zjavne tiez.Vies nam k tomu nieco povedat.Budem vdacna za kazdy napad🙂