Časté papanie a krátke spanie cez deň. Čo s tým?

mk1
14. mar 2009

Prosím o radu, mám 2-mesačného chlapčeka, ktorého kojím a asi 2x za deň - poobede keď ideme na prechádzku, večer pred spaním mu dávam i nutrilon. Najprv sme mali problém, že sme sa kojili neskutočne dlho, to sa nám už podarilo odstrániť. Problém, ktorý sme zatiaľ nevyriešili je časté papanie cez den - každú hodinu. Nepomôže ani chodenie von s kočíkom, ani nutrilon. Niekedy sa podarí nám zaspať aj na 2 hod, no je to výnimočné. V noci našťastie dokáže prespať aj dlhšie.

bambusko
14. mar 2009

mk, preco davas nutrilon?

rubista
14. mar 2009

mk, to je normálne, že papá tak často. po treťom mesiaci to už bude tak každé 3 hodinky. my sme to mali tiež, tiež som nerobila nič iné, len kojila a kojila až som sa cítila ako "mliečny bar NON STOP". Ale žiadne stresy, ak je tvoje babatko hladné, daj mu papať kedy chce, ono je niekedy iba smädné a potom zas hladné a dokola. A tiež nechápem, prečo dávaš nutrilon, ak máš dosť mlieka???

katyl
14. mar 2009

uffff, ja som tiez kojila non stop, teda aspon tak sa mi to zdalo, obcas som napocitala 12 krat za den a potom som to pocitat prestala 😉 teraz v 4 mesiacoch to je tak 9 krat denne, dnes bol rekord, len 8 krat...
doporucujem nedavat nutrilon a vydrrzat 😉 😉

bambusko
14. mar 2009

mk, pozri aj tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

podavanim um znizujes laktaciu a meties dieta - inak sa pije z prsnika a inak z flase, je to najrychlejsia cesta k odstaveniu 😒 ono sa to spravi, este ste malicki, mysite sa zohrat 😉

katyl
14. mar 2009

inak mozem ti poradit, z vlastnej skusenosti viem, ze je dobre prestat pocitat. ja som sa tiez stale stresovala, ze ako casto papa, lebo prva dcera papala len kazde 3 hodiny a v noci spala 12 hodin. A zrazu som mala dieta, ktore papalo kazde 2, aj kazdu hodinu, aj v noci a fuuuuurt. 😉 😉 Atak som pocitala, kolko toho bolo, ked bolo vela, bola som nestastna, ked potom nahodou mal den ked jedol menej, stresovala som, ci nie je hladny....akonahle som prestala pocitat, vsetko sa akosi utriaslo... 🙂 a jepravda, ako pise bambusko, ze sme sa aj viac zohrali a ja mu lepsie rozumiem 😉 😉

fifinna
15. mar 2009

mk1, ak ti ten nutrilon neodporucila Dr. tak ho nedavaj a kludne casto koj. Ja som kojila kazdu 1,5 hod. az do piateho mesiaca. Ked ti babo pribera, neni dôvod dokrmovat, len si tym môzes pokazit to, ze ti zacne odmietat prsnik a bude chciet jest len s flasky. Neviem ako je u teba neskutocne dlhe kojenie ale tak 20 - 30 minut je normal.

noricka
18. mar 2009

mk1,ja mam 3 tyždnového synčeka,ktorého kojím každú hodinu,uz som z toho unavena,aspon v noci si pospi aj 2,5 hod po 2x a potom nadranom zase kazdu hod.pri prvej dcerke som to nepoznala,aj ked bola kojená,lebo som si odsavala mlieko 8mes. Na jedenkrat vypila 2dcl mlieka uz ako 2-3mesacna,co som si ja odsala na 2x,cize aspon jedenkrat za den som ju tiez musela prikrmovat UM,potom vydrzala nejest aj 3-4hod.O dva tyz.ideme do poradne ,tak som zvedava ako pribera syncek,lebo sa mi zda,ze preto casto papa,lebo papa kratko a vypije niekedy len to predne mliečko.

emogeon
18. mar 2009

mk1 nechapem co tu riesis a fakt naco nutrilon,mliecko urcite postaci tvojmu babatku 😉
a ma len 2 mesiace ako ho chces uz obmedzit v papani, ja som kojila prvych 6 mes. v kuse a aj hodinku 😉

emogeon
18. mar 2009

mk1 tento problem co tu opisujes by som problemom vobec nenazvala 😎

anickaajanko
18. mar 2009

mk aj my sme sa tak kojili a upravilo sa to
teraz je to kazde 3 hod

emogeon
18. mar 2009

tera na to milo spominam ked som sedela a precitala vsetky casaky a mala mi cuckala aj 90 minutiek 😵

bubadlo27
18. mar 2009

no moja ak si si myslela, ze take malinke babo ti bude spat aj v noci aj cez den a bude ti papat ukazkovo kazde tri ci styri hodiny, mala si si to materstvo poriadne rozmysliet 😲
babetko nie je stroj, ze ho naprogramujesa ono ta bude posluchat na slovo 😠
nejdem tu rozoberat to s tym kojenim, ze dva krat za den, ja som maleho kojila v dvoch mesiacox asi 16 krat za den a to nehovorim o noci, kedy bol nonstop na prsku a spanok ani zdaleka nerozil
😉

jana87
18. mar 2009

moj maly si doteraz vypyta po 2 hodinach papat, v noci aj po hodinke. A zboznujem, ked lekari mudruju, ako by malo dieta papat kazde 3-4 hodiny (cest vynimkam) a dokonca mne v porodnici lekar hovoril, ze by kojenie nemalo trvat viac ako 15 minut na jednom prsniku. No tak to sa chlapec velmi mylil, pretoze ja som kojila hodinu a asi 12x za den. Takze nic ine som robit nemohla, len kojit a kojit. Ale po 3 mesiacoch sa to upravilo. A umele mlieko nedavaj, urcit mas svojho dost, aj ked sa ti to mozno nezda. Moja vlastna skusenost... mk1, moc ta nepotesim, ale to budes este kukat, ked pojdu zubky 😀 .

jana87
18. mar 2009

A este som zabudla napisat, ze ked sme boli vonku s kocikom, domov sme isli po 45 min. s revom. Bola som znechutena a myslela som, ze nikdy sa vonku nebudem pysit s babätkom tak, ako som si to niekedy predstavovala. Ale fakt po 3 mesiacoch nastane nejaky zlom a aspon niektore veci zacnu byt ok. Neboj, vsetko sa upravi, chce to len trpezlivost.

terina25
18. mar 2009

no, neviem, prečo ste sa tu všetky do mk ,,obuli,, .Neviem čo je na tom,že dáva aj nutrilon. Ja dávam tiež. Kojím a aj prikrmujem.jednoducho to mojej malej niekedy nestačí.čo mám robiť?nechať ju hladnú??niekedy má taký deň,že nemusím dať nutrilon a inokedy musím dať aj 2x za deň.a podotýkam,že kojím niekedy aj každú hodinu a kojenie niekedy trvá tiež cez hodinu.no stále sa jej máli.To prikrmovanie mi poradil aj lekár.no a o tom,že kojenie trvá 90 minút??tak to potom prsníku dieťa len spí.Lebo som ešte nepočula,aby dieťa vkuse jedlo 90 minút.To sa potom už len hrá a zbytočne ti ,,poškodí,, bradavku.Efektívne papá tak prvých 10-15 minút a potom je to už len také cuckanie.

terina25
18. mar 2009

bubadlo:ak by si si poriadne prečítala,čo písala mk,tak to 2x za deň myslela že dáva Nutrilon a nie,že kojí len 2x denne 😉

mk: a nemá náhodou malý koliku?

a ešte niečo.ja som napr.dnes kojila o 18.00 a potom o 19.00 mi zase plakala,že je hladná.Tak som ju nakojila asi tak 30 minút.Potom som ju dala odgrgnúť, načo sa mi vyvracala.Čiže vlastne bola prejedená a ja som ju ani nemala o tej 19.00 ani kojiť.takže nie vždy treba dať bábätku všetko čo si zmyslí.lebo niekedy ani samo nevie čo chce.aspoň u nás je to tak.Moja malá keby mohla,tak by furt len jedla a to podľa mňa tiež nieje dobré,lebo potom sa nám povracia...To je už kolika a nie hlad.