Častý spánok dieťatka

miinka6
4. mar 2013

Dobrý deň,
hľadám odpoveď, možno aj radu.. Mám 4 a pol mesačného synčeka.. Neviem či je to normálne alebo nie, ale synček väčšinu dňa ide prespinkať... zobudí sa na papanie, čajík... chvíľu je hore, ponosíme sa, trocha sa pohráme.... potom si zase začne šúchať očká, noštek čo vieme že je signál na spánok... a toto sa opakuje celý deň, a večer keď sa napapá tak tiež zachvíľočku zaspí a spinká celú noc....
Nábeh na zúbky sme mali už ako 1,5 mesačný, no až teraz sa mu začali prerezávať. Neviem či zúbky sú príčinou že veľa spinká... Je to normálne alebo by sme mali hľadať odbornú pomoc? Prosím poraďte....

xlucia
4. mar 2013

@miinka6 pokial dobre papa, prospieva, rastie, v poriadku kaka, a celkovo vo vyvine napreduje, je to ok. pripadne skontrolovat krv ci nie je anemicky, ked ma dieta malo zeleza, casto je rychlo unavene
si sledujes na hodinach , kolko ti vydrzi hore medzi spankami? kolko krat denne ti spi? kedy vstava a kedy ide vecer spat? v noci kojis?

miinka6
autor
4. mar 2013

@xlucia papá dobre, dokonca už papáme aj kašičky, zeleninku, ovocie... prospieva výborne, kaká tiež vporiadku...podľa mňa je ako normálne bábetko, akurát veľa spinká.. .zobudíme sa ráno okolo 7 - pol 8, napapáme sa, trocha sa pohráme, zaspinká okolo 9, spinká niekedy pol hodiny, niekedy dokáže spinkať aj do 11 - pol 12, znova sa napapáme, ideme do kočíka, zase niekedy prespí do nejakej 2 - pol 3, niečo spapá, prípadne si dáme čajík, trocha sa pohráme, pošantíme, zase sa začne ukladať... niekedy si len "schrupne" 10 minút, inokedy spinká aj do tej 17-tej. a takto sa to opakuje stále... večer sa napapáme okolo 20 - tej a spinkáme dorána...
od narodenia nekojíme, vôbec sa nechcel prisať... mesiac sme boli na bebe, a odvtedy papáme nutrilon

drobcek26l
4. mar 2013

@miinka6 Presne takto, dokonca ešte aj časovo my to sedí spinkal a aj spinká môj malý a to už máme dnes cez pol roka a sme stále zdravučký a usmievavý. Tak sa tešte že si môžete oddýchnuť aj my si to užívame.

lutia
4. mar 2013

@miinka6 ahoj je to normal, ak mu nic nechyba....je to vsetko oki...my sme mali aj taky rezim ze maly bol hodku hore a zas hodku spal a takto to bolo cely den a vecer sme krasne spali az do rana....kazda maminka mi len zavidela aky mam klud 🙂) a ja som si to uzivala bo som vedela ze hoc jaky den sa to moze zmenit....do 14m sme spavali este dvakrat denne lebo mu to bolo potrebne a to som sa tiez napocuala ze ine deti uz len raz denne a to len hodinku atd.....reci som si nevsimala a teraz ked mame 19m uz spime len raz....
moj syn potreboval spanok aby bol pokojny a spokojny tak som mu ho dopriala....

danka2105
4. mar 2013

@miinka6 Ahoj, moj malý bude mať o týždeň 6 mesiacov a tiež veľa spinká. Je kojený od narodenia ale už sme začali prikrmovať aj zeleninkou a večer kašičkami 🙂 Máme režim a tiež je asi každé dve hodinky unavený a rád si pospinká. Niekedy je ho hoďka, niekedy dve, niekedy len pol hodinka, medzitým papáme, hráme sa, ideme von a tak to máme celý deň a v noci mi tiež krásne spinká. Takto to máme od narodenia. Je to kľudné, usmievavé bábätko, ktorému nič nechýba, prospieva a každý mi závidí, aký mám kľud a zlaté bábo😀 😀 😀

macamac
4. mar 2013

@miinka6 neboj. ja som mala obe deti takých spachtošov, že celé ich detstvo mi pripadá,že prespali 😀
malá bude mať o chvíľu 4 roky a spáva mi ešte 3-5 hodín poobede (teraz je dlhodobejšie doma, má zlomenú pravú ruku), jasné, že v škôlke nie-to chodí s kruhmi pod očami odtiaľ
a dokonca teraz,ako je doma, ak zaspí o 16.00 - tak ťahá do rána do 6.00 😅 😀 😉

takže v pohode. teš sa- my si môžme povedať, že materská je ozaj dovolenka 😀 😀
hlavne,že je zdravý a prospieva 😉

miinka6
autor
5. mar 2013

ďakujem za odpovede.. dosť ma to upokojilo 🙂

sabina84
5. mar 2013

@miinka6 Ahoj aj moja mala dost spinka...velmi podobne ako si pisala ty...ale zistili sme ze ma malo zeleza,takze to bude tym ze je rychlo unavena...