Cestovanie s novorodencom - akú autosedačku vybrať?

jana65l
5. sep 2020

Ahojte. Chcela by som sa opýtať čo kúpiť a ako cestovať prve mesiace s novorodencom lebo nemam vôbec skúsenosti ..budem musieť cestovať s bábätkom po narodení cca 2-3 hod trasy raz za tyzden raz za dva týždne priblížne...poradíte mi prosím čo kúpiť či autosedacku či vajíčko či čo...úplne sa v tom strácam ..prosím nejakú mamičku čo ma skúsenosti s cestovaním čo je najvhodnejšie a najlepšie pre take malé dieta. Dakujem

nikusiak9
5. sep 2020

@jana65l urcite na prvych x mesiacov vajicko ale kvalitne. napriklad cybex aton 5 alebo maxi cosi

ayanamirei
5. sep 2020

@jana65l my sme kvoli tomu, ze casto cestujeme kupovali vajicko maxi-cosi aj s isofix bazou. vajicko ma novorodenecku vlozku, vies ho v ramci isofix bazy aj naklapat a mas istotu, ze ho mas dobre upevnene (svietia ti kontrolky). vajicko sa da pouzit na vecsinu kocikov s adaptermi.

lenuliatko84
5. sep 2020

Novorodenec patri do vajicka,ked z neho vyrastie tak autosedacka.naplanuj si cestu tak ze dieta bude v aute spat a ty budes mat pokoj

cookie29
5. sep 2020

najlepšie je vajíčko. My sme mali cybex cloud Q a drobec v nom zostal skoro do 2 rokov. Potom záleží čo budeš potrebovať a ako. My osobne sme vybrali Cloud Q kvôli cestovaniu. Je ťažšie na nosenie, takze tomu sa radšej vyhnúť ak potrebuješ veľa nosiť ale na druhej strane je polohovateľné na kočíku takze sa dá natiahnuť.

lavender21
5. sep 2020

Ak nepotrebuješ dieťa nosiť vo vajíčku aj mimo auta, tak ja odporúčam Britax Romer Dualfix i-size. Kúpila som až keď mala malá 6 mesiacov, lebo som o nej nevedela, ale som fakt spokojná. Je z kategórie 0-18

queen_mary
5. sep 2020

Cybex cloud q jednoznacne. Najbezpecnejsie, mega pohodlne, otocne, das na kocik, poloha do lahu a pohodka.