Cestovanie so štvormesačným bábom

laura_222
23. jan 2018

Ahojte,
mame 4 mesacnu dcerku a je velmi ziva, od narodenia spi malo, vsetko chce vidiet, chytit si ochutnat... isli sme s nou z Bratislavy na vychod ale neznasa byt vo vajicku, plakala od Bratislavy az za Ruzomberok potom chvilku spala a znova plac az do Kosice. Robili sme prestavky na jedlo atd, hracky, pesnicky, rozpravky nic nepomahalo. Chora nie je. Mate nejaky tip ako zvladnut dlhe cesty autom s dietatom. Este prezit cestu naspat a navyse v marci a juni nas cakaju cca 13 hodinove lety a uz teraz sa toho desim😩
Dakujem za rady!

prabinka
23. jan 2018

nič iného ako ju viac voziť v aute... jednoducho zjavne nie je zvyknutá a preto tak plakala a nič nezaberalo. kúp jej novú hračku a daj jej ju až v aute, nech sa zabáva niečím novým

meluela
23. jan 2018

@laura_222 cestovat len co je naozaj nevyhnutne, vydrzat a pockat par rokov

laura_222
autor
23. jan 2018

@prabinka praveze v aute ju vozime casto ale len vramci mesta, na take dlhe trasy nie... mala novu hracku aj teraz ale zaujem jej vydrzal 5 min 😂

meluela
23. jan 2018

@laura_222 Inak moje vrestadlo napodiv dobre zvlada vlak .. ked moze lozit hore dolu (co teda pri 4m este nie je velmi aktualne) .. ale mohla by si ju mat trebars v satke alebo sa s nou prechadzat na rukach

elzena2
23. jan 2018

U nas nepomohlo nic, teraz ked ma 1,5 roka mozeme prejst niekedy aj 1,5 hodinu v kuse len s minimalnym placom a sme za to vdacni. Nerad sedel v tom vajci, tahal sa dopredu, takze ho tie popruhy este viac tlacili. Ked ma byt cesta teoreticky 2,5 hodiny, trva nam tak 4. Niektorym rodicom pomaha dat dietatu tablet, su aj take stojany, pripadne televizory. A viaceri mi vravia, ze im tam deti rychlo zaspia, tak mozno skus cestovat na noc. U nas nezabralo sice ani to, ale mozno vam to bude vyhovovat.

laura_222
autor
23. jan 2018

@meluela hej uz som nad tym rozmyslala ze nabuduce skusime vlak

janickacrazy
23. jan 2018

@laura_222 No moj prostredný syn neznášal cestovanie vo vajíčku, stále reval, až ked sme kúpili autosedačku, ktorá bola otočená v smere jazdy sa to upravilo, lebo bol vyššie a videl z okna, no ale tvoja malá je ešte na takú sedačku primalá, čiže asi len vydržať alebo skúsiť cestovať vlakom, to je pre deti zaujímavejšie. Prípadne poprosiť príbuzných, nech pricestujú oni k vám, ak je to možné. Časom sa to určite zlepší, ked bude vačšia, bude ľahšie ju nejak zaujať.

tanickalab
23. jan 2018

@laura_222 och ale vlakom to bude dlhá cesta. Myslím, že to malá zvládne??

leeenka26
23. jan 2018

@laura_222 su take deti ja mam toto iste. Place az sa povracia. Trosku pomohlo vyrast (10.mes) a casto a kratko povozit. Zvykne si a pockam kym sa otoci uz budeme kupovat novu sedacku a otocime ju. Hadam sa to potom.zmeni

laura_222
autor
23. jan 2018

@elzena2 dakujem cestu naspat planujeme uz na noc

laura_222
autor
23. jan 2018

@janickacrazy dakujem asi naozaj ostava len vydrzat 🙏

laura_222
autor
23. jan 2018

@tanickalab na vychod asi nie mozno s nou skusim najprv malu vzdialenost napr. Trnava a uvidime

rheuska
23. jan 2018

Aj moj tak bola. Cca po tom 6tom mesiaci začala vnímať pesničky z youtube a teraz má rok a pol a už sa pekne zahrá aj sama. stačí jabĺčko a pol hodinová cesta vyriešená. A ozaj u nás je lepšia keď nie som s ňou vzadu. Inak špekuluje ako sa dostať von zo sedačky.

janickacrazy
23. jan 2018

@rheuska No veru, to je dobrá poznámka, náš najmladší je najlepší ked je vzadu sám, alebo ked ide s nami babka, to je prenho taká zmena a vtedy je ako myška. 😀

evol85
23. jan 2018

Presne tento stav poznam. Uz som bola zufala nevydrzal ani 10 min v aute. V nedelu ist k mojim rodicom na obed co je 15 min. cesta v aute bol pre mna horor. Az mi kamaratka poradila pocas cesty mu ponuknut prsnik. A tadaaaaa zrazu bolo cestovanie omnoho prijemnejsie vacsinou pri nom aj zaspal. A to sme si trufli aj na dlhsie trasy. Ked mal 10 mesiacov kupili sme sedacku v smere jazdy a postupne sam sa vedel zabavit v aute.

jana_eyre
23. jan 2018

vsetky moje deti plakali vo vajicku, zlepsilo sa to az ked sme dali normalnu sedacku.. iba posledny nevydrzi dlho ani tak.. ked boli mali tak sme cestovali vzdy na cas ich spanku a ked sa zobudili museli vydrzat s placom.. niekedy premyslam ci tym. detom nie je zle od zaludka, predsa len su otocene, nevidia von, priputane..

daja07
23. jan 2018

@laura_222 nam sa to zacalo zlepsovat po pol roku. uz aj pospal. ked bol hore katastrofa. a tak okolo roka a pol takmer uz zvladol 1,5 hod cestu ked bol cely cas hore a bol v pohode. pesnicky nepomahaju, hracky nech su hocjake, zabavili stale len na chvilku. Treba skusat a dat dietatu aj cas nech sa s tym popasuje. Nam tiez pomohla aj ta normalna sedacka. bol vyssie a viac videl. Ale poznam dieta, ktoremu to neprospelo, vdaka pozeraniu von zacalo grckat.

laura_222
autor
23. jan 2018

@jana_eyre je to mozne ale kym su take male ina moznost nie je 😏

katriona1
23. jan 2018

@laura_222 s malým jezdím delší trasy, tak 2,5 hodiny od jeho 6 týdnu a jezdíme vždy když má dobu spánku a i když mel období, že doma spal po 20 minutách, tak v tom aute vydržel pekne, v prípade, že se probudil jsem vozila odstríkané MM, pozdeji treba rýžové mléko nebo krupku a dala

janickacrazy
23. jan 2018

@evol85 to si ho ako kojila, ked bol vo vajíčku? nejak si to neviem predstaviť, alebo si myslela, že ste zastavili, nakojila si ho išli ste dalej potom?

evitka83
23. jan 2018

@laura_222 skus jej pustit rozpravky na tablete. Namontujes drziak na opierku hlavy. U nas to velmi dobre funguje na cestovanie od malinka 🙂

siska53
23. jan 2018

@laura_222 no.. Nasa bola v tom case akurzt na konci kolik a dost v aute plakala. Kedze ja nie som.sofer,tak som sedela v strede medzi detmi a prosto bola na prsniku,ked bolo treba.. Dudel.nepomaha? Nasi nedudlovali,takze tam ina cesta nebola..alebo len vydrzat plac. O par mesiacov uz bola ina a v pohode cesty zvladala,coraz menej plakala.. Boli sme aj ked mala necelych 6.m.a to uz bolo vyrazne lepsie.

lucinocka
23. jan 2018

@laura_222 a si predstav ze my sme tak dva roky cestovalo 2x rocne Slovensko- Chorvatsko 12 hodin 🙂 a potom utalo, a teraz pohoda zvlada cestu, dokonca sa sama priputa, nestazuje sa🙂 treba len vydrzat a pevne nervy... tablet dost pomohol, na spievanovo vydrzala cumiet hodiny

fokuska
23. jan 2018

@evol85 Pocas jazdy? Dieta vo vajicku a ty priputana na sedadle? Alebo si riskovala?

asia83
23. jan 2018

To "zvykanie si" milujem. Ono zvyknúť sa dá aj na zlé, nepríjemné, nevhodné. Len to už potom trpíš, lebo vieš, že inak nebude. Akékoľvek zmeny deti zle znášajú. Počkať do cca 3 rokov, potom to už bude prijateľnejšie. Netreba myslieť na seba, ale na dieťa. Ono keď sa už fakt inak nedá, tak cestovať v čase, kedy viete, že spí. Zobrať aj na ruky, ak je nevyhnutné.

jana_eyre
23. jan 2018

@asia83 na ruky pocas jazdy nikdy nie je nevyhnutne.. radsej nech reve akoby sa malo stat nestastie..

vroni
23. jan 2018

@asia83, toto sa neda pouzit vzdy. Niekedy cestovat proste treba, svet sa kvoli dietatu neprestane tocit. Moje dieta prvy rok v aute ziapalo ako besne. Nepomohlo nic (na ruky som ho nebrala nikdy, radsej trpiace zive dieta ako mrtve). Potom zacal registrovat svet vonku a zacalo sa mu v aute pacit. Dnes je problem dostat ho z auta von. Ale bez ohladu na dlzku trasy, v aute spi pol hodinu. Aj v noci. Takze cestovat na noc je u nas vrazedna rada, skriatok vonku nic nevidi, je unaveny a tak vrieska ako besny...

laura_222
autor
23. jan 2018

@siska53 ano dudel zabera ale ta cesta je dlha po pol hodke ho vypluje. Navyse asi jej uz pomalinky ide zuby je este nervoznejsia ako obycajne 😩 asi nezostava ine. Len pockat kym vyrastie 🤷🏻‍♀️

laura_222
autor
23. jan 2018

@asia83 my mame taky zivotny styl ze vela cestujeme a kym na to nie je vazny dovod nebudeme doma sediet na gauci najblizsie tri roky. Asi kazdy ma na to svoj nazor a samozrejme to respektujem ale myslim ze kym je dieta zdrave ma sa prisposobit zivotnemu stylu rodicov.. nehovorim o extremoch samozrejme, potreby dietata su na prvom mieste aj preto nam cesta ktora zvycajne trva 4,5 hodiny trvala 7

laura_222
autor
23. jan 2018

@lucinocka dalujem skusim tablet