Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chceli vaši manželia druhé dieťa?

map0007
4. okt 2014

Máme jedno dieťa🙂ma 2 ročky. Asi by som chcelá už máť ešte jedno,ale manžel niejak nechce.Neviem či to kvôli tomu že bol pri pôrode,alebo kvôli tomu že som niekedy nervozna z malej,je sama a ak sa nemá s kým hrať ták ma zlosti.Ale nechcem ostať iba pri jednom dieťati.Ako to bolo u Vas maminky,plánovali ste druhé mimčo alebo sa iba podarilo🙂Ďakujem za odpovede🙂

monicka9
4. okt 2014

Surodenec je super pre dieťa to je pravda😊ja mam dve dcerky 5 rocny rozdiel a pracujeme uz dlhsie na tretom a potom by sme chceli este stvrte😊 tak ti poviem moj muz by bral aj 10deti lebo chodi domov len prespat😂 je pracovne vyťazeny..cize v zivote nekocikoval dcerky,nikdy k nim v noci nevstal ani nechodil na ockovania či rodicovske zdruzenia,... Uzijeme si ho len cez vikendy ale vyhovuje nam to vsetkym😊 ale tuzime mat obaja velku rodinku nech sami nie sme na staré kolena ako sa hovori😃 a uvidiš ono to pride same mozno manzel tvoj zatuzi po babatku o 1,2 mozno 3 roky😊

stefka33
4. okt 2014

Môj druhé nechce. Prečo neviem presne, ale asi sa o mňa bojí. Pri poslednom pokuse to bolo mimomaternicové. A náš jedináčik už je poriadne odrastený, tak si zvykol na komfort. Pravdupovediac aj ja sa toho bojím. Pri prvom som do toho išla bez rozmyslu. Teraz už mám informácií a skúseností habadej. Už mi to nepríde také ľahké. Nevylučujem, že si to ešte nerozmyslíme. 😉

something
4. okt 2014

Ja by som tiez este chcela, muz zatial nie..tak ja tomu davam este tak 4 roky a potom chcem urcite 😀

ellca123
4. okt 2014

cim budete starsia tym vam to pride tazsie,mat druhe dieta
aj pre vyvin dietata je fajn mat surodenca,naucit sa delit ,
ja milujem ked vecer zhasneme telku a pocujem ako vedla moje dcerky 10 a15 r. rozoberaju den,co zazili,

som mlada ale ked tu raz nebudem jedna sa moze opriet o druhu /mam aj tretiu ale to je este take mimino/jedna da druhej nejaku tu istotu v dnesnom nie velmi peknom svete

vase dieta tu bude samo....

sorciera24
4. okt 2014

samozrejme, ze chceli...od azciatku vztahu sme si taketo, podla mna dolezite veci, vyjasnili.....to by bol pekny pruser zistit po 6tich rokoch napr., ze ja chcem 2 a on napr. 4, alebo ja 3 a on 1.....toto treba mat vyjasnene od zaciatku, si myslim...vzdy sme chceli obaja 2 deti (dokonca sme dohodnuti.....ze niekedy mozno aj 3tie...skor sice nie...ale nevylucujeme to...)...bolo nam jasne, ze deti chceme, ale ze enchceme 8:D a ze nechceme isto sotat pri 1om🙂 ...ale vidim, ze tvoja mala ma len 2 roky...mozno tvoj muz chce neskor...my ideme mat teraz druhe po 5tich rokoch.....skor sa to tak vyvinulo, ze maly bol anrocne deita, rpeto skor sme nemali a teraz uz anstal ten cas a aj maly si pyta surodenca🙂

miku1
4. okt 2014

@map0007 Od začiatku sme vedeli, že chceme mať aspoň 2 deti. Manžel by chcel aj 3tie, ale ja už pravdupovediac nie. Nikdy som nerozmýšľala nad tým, že by som mala len 1 dieťa. Obe dcérky boli plánované.

monika0612
4. okt 2014

My máme 3 dcéry, planované prve dve rýchlo po sebe, presne ako píšeš, aby sa mohli spolu hrať. Manžel sa smeje, že najmladšia bola plánovaná 5 rokov. Tiež sme boli už zvyknutý na určitý komfort, ale teraz je ona tým komfortom čo nám k nášmu šťastiu chýbal. 🙂

sarinka2012
4. okt 2014

@map0007 My mame jedno a planujeme obaja pri nom zostat 🙂 manzel nechce druhe a ja tiež nie a to dcerku milujeme tak že by sme za nu dychali keby to slo,jednoducho nam vyhovuje zivot v trojici ,dcerka ma vela kamaratov a mame aj rovnako starych bratrancov a sesternice,vie sa podelit a je velmi laskava,vychovou sa da zvlanut vela,nestretla som so s tym ze by jedinacikovia boli nepriatelsky a nechceli si poziciavat hracky,skor sa tak spravaju deti z viacpočetnych rodin,jedna maminka mi dokonca na ihrisku raz zahlasila ze jej dcerka nepoziciava nikomu hracky,lebo ma doma troch surodencov ktorí jej ich stale beru,ale to je na inu temu skor o vychove nez surodencoch v kazdom prijpade nasa situacia je uplne ina ako tvoja,my obaja nechceme druhe dieta (aj ked nikdy nehovor nikdy 😀 ) ,ale napriklad moja teta velmi tuzila po druhom babatku a manzel nie,nakoniec ho presvedcila a druhe dietatko je take slniecko ze im robi obrovsku radost a manzel davno zmenil nazor ale na tretie ho už nepresvedči 🙂 Je jasne ze niekto z vas bude musiet ustupit,tak prajem aby ste to čo najidealnejsie pre oboch a hlavne vašu rodinu vyriešili 😉

lauricka
4. okt 2014

@map0007 noo, tak ak to, ze manzel nechce druhe, mas na svedomi Ty, tak si to musite dako vydiskutovat a napravit. Ak nie je typ na deti, mal Ti to povedat uz skor. Mu mozes rovno povedat, ze si si zakladala rodinu s tym, ze deti bude viac...ste sa mali skor dohodnut. Male dieta hadam nebude od rana do vecera posluchat na slovo. To nemozete cakat ani pri najvacsej naivite. Ani Tvoj muz. Ked sa rozhodol sam byt pri porode, holt, tak si to musi zrovnat. Ak bol donuteny, nie je to jeho chyba. A ako to bolo u nas? Samozrejme, ze sme boli rozhodne za viac deti, pretoze obaja zastavame nazor, ze ak nie su vazne dovody, dieta by nemalo ostat same. Rozhodne nie. Co sme tak uplne neplanovali, ale ani uplne nezavrhovali, bolo tretie. Ale ked uz sa zadarilo, zaver mojho muza bol, ze lepsie tri ako len jedno 😉. A presne to poznam, rodicov, ktori maju jedno, lebo to vyhovuje im. A neriesia to dieta, ci aj ono by si to vybralo. My na to mame proste iny pohlad. Myslim, ze Ty mas podobny. Ak sa bude len trochu dat, urcite chod do druheho.

bronia13
4. okt 2014

ja som z 3 deti a mm tak isto tak sme urcite cheli aspon 2, je to super mat dvoch, mam kamosky co maju len po jednom a su s nich nervozne ze furt ich otravuju ze nemozu nic urobit bo sa im musia venovat... (nechapu ako ja zvladnem dvoch - lavou zadnou 😀 😎 ). moji dvaja sa pekne vyhraju (su 16 mesiacov rozdiel) nevravim ze sa nepobiju hlavne mladsia bije starsieho 😉 ale za chvilu ked vidim ako sa stiskaju a ked jeden ide prec a druhy ho vystiska - vybozkava,spolu sa kupu a santia - tak som hrozne rada ze mam oboch..... sestra ma len jednu uz ma 13 a banuje ze nemala este jedno vidim ako neter bola vzdy sama,vzdy sami dospeli okolo nej aj ked bolo plno deti bolo to ine, to neboli jej surodenci....ale to je len moj nazor a takto to u nas funguje

downtownabbey
4. okt 2014

@map0007 my sme tiez na zaciatku prediskutovavali deti - najprv ja som chcela 3, mm 4, po prvej dcere ja 4, mm ze 3 stacia, teraz po druhej dcere sme sa zhodi 😀, ze ked dalsie bude chlapec tak 3, ked znova baba,tak bude este jedno..😀
..takze chcenie / nechcenie a pocet podlieha aj vyvoju a okolnostiam - daj mu trochu casu, dieta mate este malicke 😉

lubina
4. okt 2014

@map0007 my sme dve deti chceli od zaciatku, takze sme o tom hovorili len v tej suvislosti, ze kedy...nakoniec mame 3 roky a 4 mes. rozdiel medzi detickami....super sa zahraju a ta starsie dieta neskutocne potiahne to mladsie....jedinacikovi je podla mna smutno

bets
4. okt 2014

Moj manzel chce este tretie 🙂 a kedze to uz asi nepojde a deti su uz vacsie, tak sa obcas rozprava s kocurom, akoby bol babo 🙂

liebling98
4. okt 2014

@map0007 my sme plánovali 2 detičky. Keď som ostala tehotná 3x, manžel nezaváhal ani sekundu, zahlásil, kde sa uživia 2 deti, uživí sa aj tretie. Tak máme troch mušketierov a milujeme ich všetkých neskutočne.

siska53
4. okt 2014

@map0007 muz chcel,ale az ked maly bude mat 5rokov. Tak som mu povedala,preco je lepsie ho mat skor,resp.sa on pokusat.(o 5rokov som mala mat 40). Presvedcila som ho a do 2m.som bola tehotna. Mame 2r.rozdiel. A ja teraz 39a tuzbu po 3.babu. 🙂) no na tretie ho uz nenahovorim.. To by musela byt nahoda. A kedze "z nahody" mame prve dieta,pochybujem, ze by sa taka krasna nahoda zopakovala.

terezka1947
4. okt 2014

od zaciatku sme tuzili po dvoch detoch...teda,aj tretie keby sa postastilo-tak by potesilo 😀 aaaale neviem ci by som to pri svojich problemoch zvladla.

cammille
4. okt 2014

my sme od zaciatku obaja chceli styri 🙂

katarinamarkova
5. okt 2014

@map0007 to bola u nas tema na prvom rande 🙂 nezvycajna, ale bola, uz vtedy sme sa zhodli,ze min. 2.....mame 3 🙂 manzel by bral aj 10, len vzdy doda, ze k tomu treba sponzora co bude za neho chodit do prace...a ja doplnim ze aj upratovacku, kucharku a opatrovatelku......

stellamaris
5. okt 2014

ano manzel si praje druhe dieta a bral by aj dalsie 😉 prave na tom pracujeme v spolupraci s CAR.........

map0007
autor
5. okt 2014

Ako píšete, rozprávali sme sa o tom ked sme spolu chodili aj ak sme sa brali,že minimálne 2 a maximálne 3deticky.Ale odkedy bol pri porode ták mám pocit,že nechce ďalšie. Možno to chce len čas🙂

katarina644
5. okt 2014

@map0007 ahoj, my sme druhe neplanovali. podarilo sa hned ako som malu prestala kojit.

cayar
5. okt 2014

Moj manzel velmi...ja som bola ta , kt. neskor chcela;)... A myslim ,ze 4 -rocny rozdiel...SUPER

margarita
5. okt 2014

moj chcel aj tretie 😀 vsetky sme total planovali a pocas chodenia sme sa zhodli, ze uplne minimalne chceme 2, aj 3, no max. 4, to preto, ze mam z rodiny sancu mat dvojicky, tak keby sa pritrafili dvojky nahodou 2x 😀

ale pritrafili sa nam najprv 3 spontanne potraty 😔
takze teraz sme taaaaak vdacni Bohu za 3 zdrave deticky, ze uz sa o dalsie ani omylom pokusat nechceme.
toto je myslim maximum, co zvladnem...fyzicky aj psychicky aj financne aj celkovo.
kazdy ma tu hranicu inde, my ju mame na cisle 3.
hlavne je treba, aby ste to obaja citili rovnako.

a podotykam, ze bol mm pri vsetkych porodoch a nijako ho to nepoznacilo...

magic08
5. okt 2014

U nas bol manzel ten, kto prvy zacal riesit otazku druheho dietata, ked mala dcerka cca 2 roky.

drakvak
5. okt 2014

Plánovali sme obaja, vekový rozdiel cca 2 roky plus mínus ako to vyjde a vyšlo to presne na 1 rok a 9 mesiacov 😉 Ja som už s tým odchádzala na materskú, že potiahnem 2 materské za sebou, mala som stabilnú prácu, kde mi držali miesto takmer 5 rokov. Ja som nechcela veľký vekový rozdiel aj preto, lebo som mala už po 30-ke a hlavne kvôli tomu, že som sa bála, či neskôr nezačnem špekulovať, kedy a či vôbec druhé dieťa. Manžel bol pri oboch pôrodoch a je na to patrične hrdý - že to zvládol 😎 Tretie neplánujeme, manžel je zásadne proti, ja nenamietam, 2 deti zvládame optimálne finančne, priestorovo aj časovo... skús manželovi vysvetliť svoje dôvody, prečo áno a on nech sa vyjadrí, prečo nie alebo zatiaľ nie. Chlapi sa niekedy bola, či to rodina zvládne finančne, predsa len 4-členná rodina je 2-krát toľko ľudí ako keď ste vo dvojici začínali 😉 Ja mám sestru, manžel 2 bratov, my sme rozhodne chceli, aby dcérka mala súrodenca...

euka210
13. okt 2014

moj chcel a spolu sme sa zhodli, ze uz sa to da zvladnut, ze prvy je dost velky 🙂...kym sa nenarodil druhy 🙂...to uz je zase o niecom inom a nervozita?....kopec

michaela1711
5. dec 2014

my sme chceli od začiatku chodenia 2 deti. Máme jedného chlapca a druhé teraz čakám. Len aby bolo zdravučké. Priala by som si dievčatko ale keď to bude chlapec to nevadí budeme ich mať radi oboch rovnako. Hrozne sa teším na to malé čo sa nám narodí. Mám aj určité obavy z pôrodu a tak ale to má asi každá matka. Obe deti sú plánované. Rozdiel to bude 2 roky aj 9 mesiacov.

sosanna88
10. dec 2014

moj muz tiez nechce. vraj nikdy.
na malu je naviazany, venuje sa jej maximalne ako vie, pomahal od zaciatku, pretrpel so mnou noci, krmenie, prebalovanie, kupanie, skratka vsetko...bez problemov ma zastupil a zastupi.
no mala bola dost narocne babo...vsetky su svojim sposobom, ale narocnejsia na cas..proste sme sa jej museli maximalne prisposobit. boli sme strasne unaveni, nevyspati, nervozni..dost sme sa hadali, dost toto obdobie otriaslo nasom vztahom. ked sme sa ako tak dali dokopy a teraz ked uz je to skoro idealne, tak sa manzel tohto komfortu nechce vzdat. ano, priznava, ze je sebec. ze zistil pri malej aky je sebec a ze neni typ, ktory sa plne odda dietatu. potrebuje aj svoje zaluby, svoj klud a najmä sa vyspat 🙂 znie to mozno blbo ale chapem ho...my sme ozaj skoro ten rok, rok aj nieco poriadne nikde neboli, mala vsade len revala, vrieskala, spat nechcela, vsade kam sme prisli sme sposobili rozruch. len sme behali okolo malej, raz jeden na ruky, potom druhy, potom uspavat atd atd...bolo to o hubu.
potom sa otocila o 180 stupnov a je to nasa partacka velka aj ked ma len dva roky. ano, stale sme nejako obmedzeny, trebars casom obedneho spanku a casom vecerneho kupania, spania...pretoze mala nie je typ ktory odkvecne hocikde, neznasa vela ludi, neznasa hlasne prostredie...
tak sa manzel teraz citi pohodlne, malu si uziva a nie je ochotny znova prezit to...vyssie spominane...
a ja zas tiez nie som superzena, zeby som to vzala vsetko na seba, takze pomahat by musel zas a mozno aj viac...ano, ani ja nemam naladu byt znova tehotna (mala som zdr. problemy, aj psychicky som to neznasala prave najlepsie), nechcem rodit-porod je masaker, sestonedelie bolo pre mna horsie ako 10porodov....rana sa zle hojila, mlieko neslo, prsia boleli, mala koliky...bla bla...kym som sa ako tak dala dohromady presli aj 4mes.
tiez mi je teraz lepsie, tiez som rada, ze v noci spim, ze hento, ze tamto...ale proste viem aka je vyhoda mat surodenca-tiez mam sestru, muz ma dvoch bratov a ako je super ked sa zideme, ked sa mame na koho obratit ked tu aj nasi rodicia raz nebudu. moja mamina je jedinacik a vzdy spomina ako to zle niesla a cim je starsia tym ju to viac stve....tak nechcem aby sa moja mala raz citila sama. moze mat X bratrancov, sesternic, kamaratov...surodenec je ina liga, aj ked samozrejme nie vzdy su vztahy idealne.
Tak snad manzel zmeni nazor, snad ho ukecam...🙂 ale chapem ta aky mas pocit...co ak ho nezmeni?

romanco
10. dec 2014

@map0007 Tak to máš super, ja som po 2 rokoch nechcela o druhom ani počuť. Mala som príšerný pôrod a dlho som bola v tom, že druhé ani nebude. Manžel na mňa nikdy netlačil, nechal ma tak (dobre ma pozná 😉 )Lenže prešli rôčky a ja som začala veľmi chcieť druhé bábo. Malý mal už 4 a pol roka, vždy bol ukážkové dieťa. Manžel chcel takisto, no trvalo to rok, kým sa podarilo. Sranda je, že manžel vždy uhádol čo "urobil". Takže máme prekrásnu princeznú.On by chcel aj tretie, ale v tomto prípade si to už určite nerozmyslím. Jedine, žeby si to Pán Boh rozmyslel...Musím ale dodať, že na deti som úplne sama, manžel má náročnú prácu, takže on si deti naozaj LEN užíva.

jankako
10. dec 2014

Išli sme do vzťahu že určite raz chceme dieti a nie jedno,ale dve.hned sa tomu prisposobila aj stavba domu.Ale tretie už ani počuť 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli