Chcem tretie dieťa a manžel nie. Ako ho presvedčiť?

lavovka
3. jún 2009

Veľmi som začala túžiť po trťom bábätku,no manžel skoro skolabooval keď som mu to nadhodila. Máme dve dcérky. Staršia má 7 rokov a mladšia bude mať čoskoro 5r. Sú strašne aktívne, nemôžem povedať,že hyperaktívne,ale je ich všade plno no vcelku sú poslušné. Proste také malé ,,bosorky,,.Finančne sme na tom fajn,manželovi vyhovuje,že sú babule už väčšie a konečne môžeme podnikať rôzne výlety. Strašia nám dala ako bábo strašne zabrať,do roka apol spávala po pol hodinách vodne i v noci,no horor. Keď to bolo lepšie pritrfila sa Katuška. Ale zvládli sme to. A nejaký čas som o bábetku ani ja nehccela ani počuť. No ako baby rastú tým viac po ňom túžim. No manžel má asi stále v pamäti ten kolotoč keď boli obe malé a asi má s toho strach. Ako ho presvedčiť,že by sme to v pohode zvládli,o tom som presvedčená. No zrejme on nie. Poraďte ako na neho.

mywiel
3. jún 2009

Povedz mi ze kazdé babo je iné a chlapcek mozno bude iny 😀 😉 😵 a uz mate aj viac skusenoti teraz.

mywiel
3. jún 2009

Povedz mu zas pisem ako talian sorry 😀 😅

mywiel
3. jún 2009

A navyse deticky sa potom casom aj spolu zahraju. 😉

bodka13
3. jún 2009

no musíš ho ukecať že to bude chalan 😉 😀 😀 😀

mywiel
3. jún 2009

Ved Paula je uz velka slecna urcite aj on pomoze, ulozit hracky a tak... 😉

hasleerka
3. jún 2009

jej ja by som tiež ešte jedno zniesla, len nemáme na to priestor ani financie ☹ ... to mm by sa veru dal ukecať na chalana

georgine
3. jún 2009

ahojky Lavovko, no mám pocit ze nátlakem to nepujde, ale jedine pomalinku ho nahlodávat.. U nás je po práve naopak manzel by chtela tretí díte jako blázen. vice nez nase 2 .soucasné 😀 kdybych svolila tak se pustime do snazeni klidne zitra a ted babo rad.. ve me se to bouri jako v tobe moc bych chtela ale.. nevim co to ve me je.. nejak rikám ted ne..ale sama v sobe bych uz zitra chtela najit //..mazec 😀 život je divný..ale mylsim ze kdyby meli nase deti uz tak jako tvé tka se uz tak neunáhluji pro 3 díte.. ted by to jeste slo... 😉

bodka13
3. jún 2009

hasleer...len keby to bolo na 100%...ja na babu 😀 😀 😀

georgine
3. jún 2009

no a ve me se to nejak udelalo, já uz dneks chci jenom kluka predtim to bylo jiné..to jsem za kluka pomalu brecela ale dneska to uz jinak ani nechci ..jsem jako fakt divná 😀 lavovko neporadila sem ti co?? 😀

bambusko
3. jún 2009

lavovka, babetko prinesie do zohratej rodiny s odrastenymi detmi vela stastia a radosti, uz je viac ludi, ktori sa tesia z kazdeho usmevu, prvych krokov, slov... 😵 je to uplne ine, moj manzel povedal, ze je to akoby sme mali znovu prve dieta. a dievcata mas v podobnom veku ako my, tie sa uz snazia pomahat, zahraju sa s drobcom, aj ked to od nich neocakavam, ale obcas sa ponuknu alebo ich poprosim a su rady, ze su velke sikovne sestry 😉

na druhej strane, ak nechce, nezda sa mi dobry napad ho tlacit, nemali ste na zaciatku jasne aku chcete velku rodinu? skor mu povedz o svojej tuzbe, o pocitoch, o tom, ze za par rokov by si urcite lutovala, ze mate len 2 deti. zvladnut sa to da 😅 a s pohlavim by som sa nesnazila operovat, lebo to je loteria 😎

georgine
3. jún 2009

100%souhlasim s bambuskou..možná práve rpoto chci dalsi dite, práve rpot ze na to uz nejsem sami a smejeme se vsichni uz dneska tomu co provádí nás nemladsi syn..tohle je konecne odpoved na to co vlastne citím..díky bambusko 😉

jabber
3. jún 2009

jedině ho lákat, že by to mohl být konečně ten kluk 🙂 a holky bývají chůvy, takže by určitě s prckem rády pomohly 😎

bambusko
3. jún 2009

georgine 🙂 a ja som zase chcela aj tretie dievcatko, slzila som nad tymi malickymi satickami 😨

maruschka
3. jún 2009

Aj my chceme tretie, ale až za pár rokov..Tak sme sa dohodli. Pretože, už teraz vidím, že aj keď sa naše dcérky ľúbia, predsa je len vidieť ten vekový rozdiel 3,5 roka. Jedna má také záľuby a potreby, druhá iné..takže ľutujeme, že sme ich nemali hneď po sebe-aby si viacej rozumeli..Ak by sme mali teraz tretie, znova by sa zopakovalo to, ako pri starších..Preto chceme úplne taký vekový rozdiel, aby naše baby boli už tak 10 ročné a pokojnejšie-lebo sú až moc aktívne, skôr hyperaktívne-hlavne tá mladšia,tá je určite,takže sa pri nej nevyspíme ani v noci a to už má 3 roky..

😵 A čo ti poradiť..Hm..poradiť sa nedá nič..Ak nechce tretie dieťa, ťažko ho presvedčíš. Možno časom sám zbadá, že vaše dcérky sú už fakt veľké a už vás tak nepotrebujú, lebo majú svoju partiu kamarátov a snimi chcú tráviť svoj voľný čas. Neviem, ja by som stavila na kompromis- ty chceš dieťa,on nie-obaja máte rovnocenné práva a pocity, túžby...Mali by ste sa porozprávať o tom, či by ste obaja mohli trošička ustúpiť. On by mohol privoliť na tretie a ty by si mohla posunúť časovú hranicu, dajme tomu o 5 rokov, aby ste si mohli užiť jeden druhého, užiť si to, že kočky sú už veľké a troška samostatné, že nemusíte so sebou všade vláčiť kočík, plienky,mlieko, atď..... 😎 čo ty vieš, možno sa pošťastí tretie a ani o tom nebudete vedieť-jednoducho to príroda a šťastná náhoda zariadia..

georgine
3. jún 2009

no já se picnu podle toho co pisete bychom meli mi deti co njdrive.. já nevim ale ve me hlodá maličký červíček že bych i chtela dvojcátka..já sem ale fakt nenažraná 😀 ale urcite do leta pristího roku bych chtela počít a pak už ne.. ale to jsem říkal ai pred rokem 😅 🤐

lavovka
autor
3. jún 2009

Už som aj raz poďakovala,len akosi to tam nevidím,asi som to poslala do .....neviem kam. Ospravedlňujem sa. Bambusko máš úplnú pravdu s drobčekom by to u nás určite ožilo a Paula/7r,/ho chce najviac je od mala taký typ,že mi rada pomáha. A stále mi rpízvukuje,že by mi pri bábenku rada pomáhala. Skúsim ho nalákať na toho syna,no nebudem tlačiť skôr len tak v debatách sem-tam niečo nadhodím. No jemu vraj nevadí,že nemá syna,raz poznamenal,ale keď sme s jednou rodinkou čo majú dvoch chalanov,vidno to ako bz mal syna rád.

bambusko
3. jún 2009

lavovka, cestou do skolky ma napadli este 2 veci. to, ze tvoj manzel uvazuje prakticky - ma pravdu, s novorodencom pribudnu aj starosti, nocne vstavanie, nejaky nabytok, iny vecerny program, ale to uz poznate 😉 no najmladsie dieta nemusi byt imobilizerom a obmedzovat zvysok rodiny v aktivitach, na ktore boli zvyknuti. dnes je na vyber z mnozstva ergonomickych nositok alebo babysatiek, takze vylety, dovolenky sa daju absolvovat uplne v pohode. ja som velmi rada, ze som to objavila aspon pri 3. dietati 🙂

druha vec je, ze male dieta ma aj vychovny vplyv na starsie. vidia kolko starostlivosti a lasky mu treba venovat, ze sa treba spravat inak ako k rovesnikom. ked sa narodil nas najmladsi, dievcata sa dookola pytali: aj ja som tak plakala? aj ja som mala take malicke nechtiky? aj ja som sa tak pokakala? aj mna ste tak nosili? aj ja som tak pila mliecko? s vecsimi detmi su uz aj konflikty, a tu si uvedomia, ze rodicia ich maju preto, ze ich chceli, a ze im davaju svoj cas, lasku a starostlivost. naucia sa pockat, rozdelit, prisposobit sa.

na zaver, aby nevyznelo, ze mat 3 deti je idealne a iba uzasne 😝 lavovka chcela argumenty preco ano a nie preco nie 🙂

vinka
3. jún 2009

Bambusko a nieje ideálne mat tri deti? 😕 😀

Lavovka ja som tiež chcela tri.Ale môj muž NIE,NIE,NIE.Lebo to je aj na financie nákladné atd.Mal 1000 dôvodov prečo nie a asi ani jeden prečo áno.Tak som sa uspokojila ved boli dvaja syn a dcéra.Až sa mu šmykli kolená lebo ani sám nevedel kedy som otehotnela.A budeme mat tri. 😀 😀 😀 A vyriešila to za nás matka príroda. 😀 😀 😀 Tak možno aj ty tak prídeš ku tretiemu. 😀

lavovka
autor
3. jún 2009

Milá bambusko,keď čítam čo píšeš naskakujú mi zimomriavky,lebo akoby si čítala z mojej mysle o čom som uvažovala. Presne pre toto manžel tretie nechce. Lebo keď boli baby malé,tak sme sa len málo kedy niekam spolu dostali bez nich /našťastie,že existuje naša skvelá babička/,no skvele sme tú chvíľu spolu využili. A teraz už sa nám podarí byť spolu bez detí častejšie,no mám pocit,že už si to tak nevážime,aj keď si s manželom celkom fajn rozumieme. A keď sme išli aj s nimi,tak to poznáš plno kriku,občas aj plaču,no ako detská. Tiež si uvedomujem ako nám je už s odrastenými deťmi dobre,no práve pre Paulu bz bábätko znamenalo veľké plus. Keď sa narodila Katka, veĺmi ju ľúbila a ľúbi,no začala sa cítiť asi na druhej koľaji a ťažko to znášala. A mám pocit že čím je väčšia o to viac žiarli,ale nedá to na sebe vidieť. Teraz je už naozaj veľa možností ako ,robiť výlety aj s bábätkom,je veľa pomôcok,čo kedysi neboli,zaplať Pánboh.Presne tieto PRE 🙂 čo si písala ma napadli,no veru ma máta aj proti 😨

lavovka
autor
3. jún 2009

Milá Vinka u mňa je to trochu ťažšie,teoreticky. Beriem antikoncepciu,tá bz sa síce dala ľahko vzsadiť,už som mu o tom aj hovorila,lebo mám pocit,že mi nerobí moc dobre,beriem ju už 4 roky, nemal žiadne námietky,no popri antikoncepcii používame aj kondómy,lebo ja som bola ako čerešňa,dúfam,že mi to ostalo. Po našej Katke sme sa už báli spoliehať len na tabletky. Tak neviem ako urobiť abz sa mu šmykli kolená.,,kurník šopa,,. Ale bola by som radšej keby to bábo chcel aj on,no hádam bz mi nevadilo ani to šmzknutie,veď Katušku sme mali tak a aká je zlatučká.

bambusko
3. jún 2009

vinka, ako pre koho 😀

mywiel
3. jún 2009

Dolezita je tuzba, ked po dietatku tuzite tak to aj zvladnete. A chlapy sa casto obavaju zmien, ale ked tu uz babo bude tak bude urcite stastny aj tvoj muz. Ved vies zeny to prezivaju inac pre chlapa je to vsetko také nehmatatelné kym to malé nedrzi prvy krat v naruci. 😀 😵

mywiel
3. jún 2009

Ja na tvojom mieste by som manzelovi povedala, neboj sa dvoveruj mi, zvladneme to tak ako sme zvladli uz dve zvladneme aj tri. Ja sa tiez tesim na tri deti. Svagrina bude mat coskoro stvrté a manzel je z piatich, takze v ich rodine argumenty netreba... 😀 😵 😉

edita33
3. jún 2009

presne viem co citis,,, ani ja nedam muzovi pokoj,lebo mam dvoch chalanov a véééélmi by som chcela dievcatko,,taku malu KAROLINKU,,ale asi tiez len hlada vyhovorky,ze auto by chcel nove,,a bla bla,,ze mozno tak o 4-5 roky,a,to uz budem ja poriadne stara.. ☹ uz potom nerisknem dalsie dieta,,tento rok sa nejak zvlast zacalo darit dievcatkam...tak je vhodna doba,,mozno aj nam by sa postastilo,,ale tento mesiac uz mi konci aj materska ,tak asi nemam sancu,,musim ist do roboty,,, 😔 ☹

maruschka
3. jún 2009

Nie, baby, podľa mňa nie je ideálne mať tri deti...ale štyri... 😀 Vysvetlím prečo. Boli sme 3 sestry..Keď sme sa hrali, hádali, keď bola bitka medzi nami, vždy to bolo 2 proti 1. Aj keď sme ako chceli, vždy sa jedna z nás musela zákonite pridať na stranu jednej alebo druhej. Občas-vzácne výnimky medzi súrodencami, sa stalo, že nastal kompromis, prímerie, rodinná pohoda-lebo sme boli strašne živé decká. Aj keď sa naši snažili akokoľvek nás vychovávať, vždy z nás boli chalani.. 😀 A potom sa našim, keď sme už boli dospelé narodil najmladší-synáčik..A teraz je to fér.. Náš "malý" už má 12 rokov, je rovnocenným partnerom v hádkach, bitkách, hrách / lebo sme občas ako malé,veľké decká-, veru nás je ako v Indii bohov, keď sa všetci zídeme u našich/. Takže sme už taká vyvážená súrodenecká štvorka..I keď s obrovským vekovým rozdielom, ale tak čo narobíme-síce sme našich nahovárali ešte na 5, nech má malý kámoša na hry, ale už sa na nás pozerali, že či nám náhodou nešibe. 😎 😀

lavovka, určite to neurob tak, že sa "náhodou šmyknú päty"..Ak na to raz príde, alebo ty to raz len tak prehodíš medzi rečou, alebo čokoľvek iné-že si sa pričinila o toto šmyknutie, bude sa cítiť podvedený a oklamaný, aj keby mal to maličké ako rád a ľúbil ho. Rozhodnutie mať dieťa je na oboch rodičoch..Možno má v sebe nejaký blok, ktorý nemôže prekonať-obavy,strach z budúcnosti, či dokážete zabezpečiť dve deti a nie ešte tri..Môže to byť čokoľvek iné. Skôr by ste mali spolu prebrať, prečo ho nechce, aké má obavy,problémy a dôvody..Asi to chce nie sa sústrediť na priamo "ako ho splodiť", ale na manželove obavy a psychické pochody...Chlapi sú komplikované hlavy a ich priority a predstavy sú úplne iné ako máme my ženy. Od prírody je to tak, každá z nás by chcela rákoš detí, veľké hrnce, kopu džavotu, smiechu v dome..potom kopec vnúčať-ešte väčšie hrnce,jednoducho, aby v dome smutno nebolo...A otcovia, vždy zabezpečovali potravu, peniaze, kedysi v nesmierne ťažkých podmienkach-čím viac detí, tým viac museli zháňať..A toto v nich zostalo doteraz. Tiež túžia mať deti, veľkú rodinu, ale berú to tak, že načo to siliť a tlačiť na pílu, keď nehoria termíny a keď to nie je povinné..Radšej časom uprednostnia ticho, kľud v rodinnom prostredí, žiadne zhony okolo bábätiek..Je to tak, treba si uvedomiť problém aj z jeho strany a začať ho trocha chápať...Čím viac ho budeš tlačiť, tým to bude viac odmietať.. 😉 😉

mracik
3. jún 2009

ja som tu mala asi pred tromi rokmi podobnú tému 😀 nejak véééľmi ťažko sa mi podarilo manžela ukecať na tretie dieťatko. Po dvoch mesiacoch snaženia mi povedal, že by sme si to mali ešte rozmyslieť, no ale už bolo neskoro 🙂
a Šimi je naše zlatíčko, je to najlepšie dieťa na svete, chalani ho milujú (no jasné, že sa občas hnevajú, keď im niečo pováľa),
a čo sa týka výletov, tak s tým sme fakt nemali problém, tiež vďaka babyšatke a kojeniu, mohli sme ísť s ním kdekoľvek.
jediná nevýhoda je, že keď chceme niekam ísť bez detí, tak mám zábrany volať niekoho opatrovať tri deti, lebo to je dosť zaberák. Ale rodičia občas postrážia, aj keď sú dosť ďaleko.

no ja mám teraz taký problém, že ako mi Šimi vyrastá z plienok a z kojenia, tak ma začínajú chytať chúťky na štvrté. Staviame domček a deti tam majú obrovské detské izby, takže zmestiť by sme sa zmestili. 🙂 ale viem, že na to ho už asi neprehovorím.

kubaka
3. jún 2009

vůbec nic nemůžeš dělat. Pokud nechte oba dva stejně, nemá cenu se pouštět do třetího. Všechny argumenty jsou zbytečné.
Pokud by sis dítě totiž jakkoliv vymohla nebo vyrosila, byly by pak jakékoliv problémy, tak by ti v hádce mohl vmést do tváře cosi ve smyslu, že "ty jsi chtěla díte, tak se starej, já ne,...jaky bychom měli klid bez něho".
To bych ti fakt nepřála - někteří muži v tomto dokážou pěkně kousnout.

My si pořídili druhé dítě v mých 38, v jeho 40, oba jsme ho moc chtěli, těšili se, radost a starost mu vydržela půl roku a nedávno z něj vypadla poznámka ...už jsem starej na to, abych byl pořád ve střehu... Užasle jsem se na něj podívala řekla: to mi říkáš teď?? To sis měl rozmyslet dřív, věděli jsme do čeho jdeme a chtěl jsi druhé dítě.
Musím říct, že Marián je čiperné, živé, neskonale optimistické dítě - žádný problém, je to zlatíčko, jen prostě hodně akční. Oba kluci jsou bezproblémoví.

A představ si, co by byl schopen říct chlap, který byl do dítěte natlačen proti své vůli. Na dítě musí být dva, to jinak nejde...

mracik
3. jún 2009

kubaka, do určitej miery máš pravdu, ale asi je rozdiel, či chlap nechce dieťa, lebo sa mu nechce oň starať a chce mať svoj kľud,alebo preto, že je jednoducho racionálne založený, má väčšie obavy, či rodinu uživí, čo keď sa dieťa narodí choré, čo ak on ochorie... Tak nejak to bolo aj u nás, nielen s tretím dieťatkom, ale aj so stavaním domu. A teraz je rád, že je všetko tak, ako je. 😉

zuzana76
3. jún 2009

mracik, mozno na dievcatko ho zlomis 😉 ,

ja chcem velmi druhe, dufam,ze sa nam podari, brala by som aj 3 deti, no ale uvidime, to je uz dost daleka buducnost asi, jedine,ze by sa nam podarili dvojicky 😀