Chlapci, ich vývoj, rast a všetko o nich

renola
12. dec 2007

Ahojte baby.
Chcem zalozit tuto temu ohladne toho, aby sme tu pisali vsetko o tom, ako sa vyvijaju chlapci, ake su rozdiely medzi dievcatami, ako priberaju, ake maju prejavy spravania a tak podobne. Neviem najst nejaku komplexnu stranku, kde by bolo vsetko opisane len o chlapcoch, ako ich vychovavat, ake su ich znaky, ake rozdiely oproti dievcatam a ako treba k nim pristupovat, aby sme vychovali z nich zdrave a mudre deti a najma spravnych silnych chlapov.
Preto by som chcela zalozit tuto temu a poprosila vsetky zeny, ktore maju skusenosti so stravovanim, s vychovou a starostlivostou o chlapcov, aby sem prispievali a tiez zeny, ktore vychovavaju aj dievcata a chlapcov, aby prispeli svojimi postrehmi a porovnali ako to je u dievcat a u chlapcov. Myslim, ze by nam to mohlo pomoct. Neviem, ci je takato tema zalozena, ak ano, tak sa velmi ospravedlnujem.
Mojou prvou informaciou prispievam tym, ze chlapci priberaju rychlejsie a rozdielnejsie ako dievcata a tiez rastu. Zial nemam konkretne udaje, ktore by sa tiez zisli, ak by nim nejaka zena odbornicka mohla prispiet.

Dakujem vsetkym dobrym zenam

titkovamiriam
29. júl 2008

ja mam chalanov tri no ani jeden nemal problem s predkozkou 😀 ,aky mas problem?

domcek
29. júl 2008

Ahojte pripajam sa, ja mam 6rocneho syna. Ked sa narodil vsetci tvrdili jooj to bude chlapi vsetko im trva a su kolikavi. simonko kolikavy nikdy nebol rozpraval vedy v 1,5roku. A rozprava krasne cisto dokonca ked sme sli na zapis ucitelka ho pochvalila ze davno nepocula dieta tak krasne cisto rozpravat. Je velmi opatrny a vnimavy az obcas neviem co mu mam na tie jeho otazky povedat. Ale myslim ze je to trochu aj dobou anm sa rodicia tolko nevenovali. zuzka aky mas problem my sme tiez nemali ziadny s predkozkou dokonca asi 2 roky si pindura pretahuje sam v sprche.

marorlinko
29. júl 2008

tak potom to asi naozaj sedi na tich tomaskov,ze su akcni az priliz.
moj je tiez akcni hoc s anevola tak.
moze byt pravda na tom,ze chlapci maju vacsiu hlavicku,nez dievcatka, na mojho to tiez plati,ved malemu je mala ciapka aj siltovka na 3roky a to nema este ani 2roky.
moj chyti babiku do ruky tiez sa mu pacia tie ocka,ale po case ju dakde schova a je po hrani. ale v poslednom case mi zacal pomahat zo zbieranim hraciek, dava ich pekne na miesto aj knizky, nie vzdy,ale ked mu poviem,alebo zacnem ja tak to robi aj on.
rada by som mala aj dievcatko,ale nemam ,ale svagrina bude coskoro rodit a bude to dievcatko, tak sa tesim, urcite bude sikovna.

sakura77
29. júl 2008

no ja mam tiez pripad "male certisko"-zatial nemam s kym porovnavat,kedze mam len jedneho,je strasne hyperaktivny,jedos,ked sa mu nieco nepodari hned tak sa straaaasne jeduje,ale na druhej strane je moc sikovny,chodi od 10 mesiacov,uz asi dva mesiace vie pekne povedat ako sa vola a kolko ma rokov a podobne,ale po kom je taky jedos neposedny,to teda netusim 🙂

ale zas sestra ma dvoch chalanov,jeden totalny anjelik-ako babetko-mu stacilo pozerat na decku s mickeymousom a ani nepipol a druhy-pravy opak 😀

sasenka
29. júl 2008

ja možem porovnávať - mam dievča aj chlapca...
takže v tehotenstve rozdiel velmi nebol, ohladne tvaru bruška, či chutí, celkového priebehu... ale malý bol už v brušku mohutnejší, v 30 tt sa ukazovalo, že predbieha priemer o 3 týždne. Narodil sa o celé 2 týždne skor a mal 54cm a 3,5 kg. Inak bol omnoho lenivejší, kludnejší v brušku, menej kopal.
Po narodení je omnoho lepčí papkáčik, parádne priberá, aj je od dcéry vyšší.
Veci čo ona nosila v 2 rokoch, jemu sú v 17 mes. primalé. Asi to je aj tým, že ona vemi málo papala, a on by sa stále napchával, ale nie je nejako tučný, proste to ide aj do výšky.
V roku mala ona 10,2 kg, on 12,8kg
Hlavička v roku - ona 47cm, on 50cm
nožička - ona v roku č. 21, on č. 23

Čo sa týka šikovnosti, ona skor chodila, on skor rozpráva... to asi nie tým, že to je dievča/chlapec, ale tým ake su individuality dieťatka.

PS: Čo sa týka tých intáímnych partií... berme to tak, s chlapcami su problemy ked su malí a s dievčatkami ked su velké... predkožku sme pretiahli v roku, teraz sa "teším" na prvý menzes mojej dcerky 😉

evaka
2. aug 2008

Myslim ze rozdiely v spravani dietata zavisia hodne od toho, ci je to prvo- druho-....rodene dieta. Tie "dalsierodene" uz maju robru skolu od surodencov a su vacsinou sikovnejsie, maju viac podnetov, starsi surodenec ide prikladom (i ked nielen pozitivnym). Nevravim z vlastnej skusenosti ale mame dost znamych a mozem to potvrdit. Ked porovnam moju Aninu s malym susedkom, ta moja je malinke chudunke (mame rok a pol a ani 9 kil, ach jo), straaasne ukecana, a chlapcek urcite fyzicky zdatnejsi, vyssi, tazsi, zatial toho moc nenarozpraval ale je velmi chapavy. Co sa tyka cikania, pocula som ze dievcatka su sikovnejsie, ale v nasom pripade je sikovnejsi chlapcek, za 3 dni to pochopil a nocnikuje na 100%, krasne sa pyta cikat, a vydrzi celu noc az do rana, no proste je uzasny.

mamicka3
7. aug 2008

babulky narodil sa niektorej chlapcek s jednym vajickom

sasenka
7. aug 2008

to s tým nočníkom som aj ja počula, že dievčatká su šikovnejšie, ale Heni sa pýtala až od 2 rokov, tak uvidíme ako bude malý, zatial nosí nočník miesto klobúka na hlave a sadnúť si nechce.
Mamicka: a to ma len jedno vajíčko, alebo ma to 2. zabehnuté v dutine brušnej - nezostúpené. Ak je to jedno zdravé, asi može žiť úplne plnohodnotne.

annaola
1. aug 2010

😀 Ja mam tiez Tomaska a tiez je divoky 😀 Ked ho porovnam s jeho kamaratkami v tom istom veku, tak musim povedat ze je sice fyzicky vyspelejsi, ale psychicky pozadu. Ale vraj chlapci su vzdy taki.

lydia22
1. aug 2010

Ahojte tak som dalsia co ma Tomaska,ma 13mesiacov a je poriadny betar,jedak je priemerny,raz mu chuti raz nie.je rovnako vysoky ako o pol roka starsi kamarat ale to bude asi v genoch nas tatik ma viac ako 190cm.v 12 mesiacoch vazil 9,5 kg.je stale kojeny.sam chodi od roka ma 4zuby a blaboce cely den,na nocnik sme ho davali od 9mesiacov a teraz sam ukazuje na nocnik ked mu treba kakat,je aj dost velky nervak,ked sa mu nieco nedari alebo mu nieco zakazujeme.ale ked sa na nas usmeje a prituli sa k vam to je bozsky pocit.

anjelicek26
1. aug 2010

No ja mam chlapceka a dievcatko, a kedze ma krpec len par tyzdnov, mozem porovnavat len tie... je kludnejsi, pokojnejsi, uzasne spinka, take pohodove babo... ona bola uplny opak - ale mam pocit, ze je to aj tym, ze ja som uplne kludna a pokojna, nebojim sa nieco pokazit, ako pri prvom...a to sa prenasa aj na neho...

velky rozdiel je ale pri priberani a raste - Saske v jeho veku mala o 1,5 kila menej (a narodila sa o pol kila tazsia - takze dve kila rozdiel) a vyrastla 4,5 cm - on za tu dobu 10 cm... maly vyzera ako buchta, ona bola stihlotka...

Zvysok sa uvidi 🙂

katecameron
2. aug 2010

Suhlsim s tym,ze rozdiely v spravani dietata zavisia nielen od toho ci je chlapec alebo dievca,ale od toho ci je dieta prvo-,druho-treto-rodene .Mozem potvrdit s vlastnej skusenosti.Kedze ich mam doma troch takze usudzujem,Ze 1rodenie dieta to ma asi najtazsie vacsinou tieto deticky byvaju narocne.Rodicia casto nevedia co robit ked nastane nova situacia,alebo problem.U nas nasa dcera bola po mentalnej stranke vyspelejsia ako chalani,ale zas neskor zacala napr.chodit.Chalanom bolo lepsie myslim si nielen preto ze boli narodeny ako 2 a 3 ale aj preto ze mali velku starsiu sestricku ktora ich nesmierne lubi a uci ich kadejake veci.Ked som sa na nich hnevala isli sa polubit ku sestricke a ta ich vymojkala aj za 4 mamicky.Je dobre ked ma chlapcek starsiu sestricku ovela viac ako ked ma starsieho brata.Ochlapcoch by som mohla pisat diplomovu pracu a samozrejme o rozdieloch medzi nimi a dievcatami.Dievcatka su ovela jemnejsie starostlivejsie,proste uplne ine.O com hovorim vedia hlavne maminy roznopohlavnych deti.

katecameron
2. aug 2010

@titkovamiriam tak to mas teda bohovske stastie my mame v rodine 5chalanov vek 9-3roky a vsetci mali alebo este maju problem s predkozkou 1robili obriezku 1nadstrihovali predkozku ,dalsiemu ambulantne strhavali a 2 to maju zle no moja svagrina tvrdi ze to sa napravi same v puberte no nema pravdu co to som prestudovala o predkozke myslim ze moje vedomosti su na slusnej urovni TAKZE MOZEM POTVRDIT ZE CHALANI MAVAJU PORIADNE PROBLEMY S PREDKOZKOU.V nasej rodine 100percent.Ale myslim ze je to aj geneticky dane lebo aj svagor mal taketo problemy aj svokor pokial viem.

macka01
3. aug 2010

ahojte,no ja by som asi neporovnavala deti.Či je chlapec či dievča,prvé či druhé.Každé je samostatnou osobnosťou,či začne skúr chodiť,hovoriť,...to všetko je v génoch.My môžme pomôcť pri rozvoji ale nič sa nedá urýchliť.Ja sama mám 2 chlapcov a sú tak veľmi odlíšní,...už ked som ich čakala bolo každé tehotenstvo iné.A tie malé odchýlky vo vývoji,to sa časom všetko doženie,rozdiely sa zmažú.Hlavne aby mali pocit,že sú milovaní. 🙂

lujza123
4. aug 2010

Skusenosti s vlastnymi detmi nemozem porovnavat kedze mam len male dievcatko. Robila som ale 5 rokov instruktorku v detskych taboroch, takze som mala moznost spoznat deti od 6 do 15 r. Najvacsie rozdiely sa mi zdaju u tych najmensich 6-7 az 8 r, dievcata su omnoho samostatnejsie, sami sa sprchuju, menia ciste oblecenie atd. , chlapcov vzdy treba pohanat a dohliadat na to. V tomto veku su viac citlivejsi, castejsie plakali a bolo im smutno za mamou. Medzi 9 - 12, 13 r sa chalani a baby medzi sebou nejak extra nebavia a dost sa rozlysuju co sa tyka zaujmov ..takze to ovplyvnuje aj ich spravanie...v tomto veku sa mi zdali lepsie zvladnutelne dievcata..u chalanou zacinala rivalita a radi machrovali. Co sa tyka pubertakov, tam to bolo uplne jedno ci chalan alebo baba, su nezvladnutelny vsetci. Vseobecne sa mi ale zda ovela menej rozdielov medzi pohlaviami u deti ako u dospelych. Vacsinu z nich sposobime my dospelaci rozdielnym pristupom k vychove, k tomu co od deti ocakavame, ake hracky a cinnosti im podsuvame. Myslim ze by nebolo na skodu deti vychovavat trosku vseobecnejsie, naucit chlapcov byt citlivejsi a starostlivejsi o druhych a dievcata podporit v sutazivosti.

martinbingo
7. aug 2010

Zdravim vsetkych
napriklad kniha VYCHOVA KLUKU od Steve Biddulph
http://www.martinus.sk/?uItem=43202
len v cestine od Portalu
www.portal.cz
myslim ze su na stranke aj urivky z knih
Biddulph vydal viac knih o vychove je to rodinny terapeut a uplne s nim suhlasim
niektore veci sa vyjasnia preco je to tak

katecameron
19. sep 2010

ako sa dari s chlapcami?

beru30
20. sep 2010

ahoj,
aj ja mam chlapca, ma 9 mesiacov aj kusok a teda uzijem si s nim 🙂 🙂 Volam ho maly akcny hrdina, lebo rano o siedmej sa nastartuje a vecer o siedmej ho uz vypinam, lebo sa ide okupat, prezliect a spat. Samozrejme medzitym este dva spanky, ale to tak ryyyyyyyychlo prejde ze az 😀 😀 😀
Ako je to s vychovou chlapcov tazko povedat, kazde dieta je individualita, ale ucite rozdiely medzi chlapcom a dievcatom su, ale zatial neuplatnujem ziadne praktiky len pre chlapcov, ale hlavne o takych ani neviem. Viem ale jedno, ze nikdy mu nebudem hovorit veci ako sa zvykli u nas v rodine, ze ......toto nerob to robia iba baby, toto nie je pre chlapov.... 😒 ako keby boli chlapci niecim vynimocni. Myslim to v tom zmysle, ze niekde v rodine je proste dane, ze ak nemame chlapca ste nic 😒 Takze ak bude nas maly s oteckom stat pri linke a pomahat mu varit tak to budem brat uplne normalne a budem sa z toho tesit 🙂 🙂

lila794
20. sep 2010

@anjelicek26 sranda! Ja to mam doma naopak, maly bol pohodak, mala je az teraz kludna- mozno kvoli strasnej kolike. Ale ona je take šidlo. Uvidime, ako to bude pokracovat.
Ale co sa vzrastu týka - u nas to iste, syn obrovsky - ani som ho nevytlacila von 😀 a malá také bábatenko 😉

katecameron
20. sep 2010

@beru30 no ja to tiez nenavidim ked mojmu synovi povedia ved nerev chlapi neplacu alebo ked umyva riad co umyvas riad to je zenska robota 😠