Chlapci, ich vývoj, rast a všetko o nich

renola
12. dec 2007

Ahojte baby.
Chcem zalozit tuto temu ohladne toho, aby sme tu pisali vsetko o tom, ako sa vyvijaju chlapci, ake su rozdiely medzi dievcatami, ako priberaju, ake maju prejavy spravania a tak podobne. Neviem najst nejaku komplexnu stranku, kde by bolo vsetko opisane len o chlapcoch, ako ich vychovavat, ake su ich znaky, ake rozdiely oproti dievcatam a ako treba k nim pristupovat, aby sme vychovali z nich zdrave a mudre deti a najma spravnych silnych chlapov.
Preto by som chcela zalozit tuto temu a poprosila vsetky zeny, ktore maju skusenosti so stravovanim, s vychovou a starostlivostou o chlapcov, aby sem prispievali a tiez zeny, ktore vychovavaju aj dievcata a chlapcov, aby prispeli svojimi postrehmi a porovnali ako to je u dievcat a u chlapcov. Myslim, ze by nam to mohlo pomoct. Neviem, ci je takato tema zalozena, ak ano, tak sa velmi ospravedlnujem.
Mojou prvou informaciou prispievam tym, ze chlapci priberaju rychlejsie a rozdielnejsie ako dievcata a tiez rastu. Zial nemam konkretne udaje, ktore by sa tiez zisli, ak by nim nejaka zena odbornicka mohla prispiet.

Dakujem vsetkym dobrym zenam

vanila
12. dec 2007

Ahoj renola! Síce mám len jedno dieťatko, a to chlapca a porovnaním dievčaťa a jeho je to dosť veľký rozdiel. Vraví sa,že dievčata sú šikovnejšie ale mňa to dosť nepresvedčuje,že je to tak. Ja si myslím,že to je od šikovnosti daného dieťaťa. Mám susedu tá má dcéru, a ta sa vyvíja rovnako pomaly ako ten moj.Zase mám kamarátku ,tá má tiež dceru mladšiu ako je moj drobec a tá je popredu tak že ho už dobehla. Nie som odborník,lebo z jedného dieťaťa veľa skúsenosti človek nenadobudne,ale vidím rozdieli u iných detí.

renola
autor
12. dec 2007

Dakujem. Ja som myslela, ze by sme tu mohli zbierat svoje skusenosti o chlapoch, vsetko mozne, a tak to dat dokopy. Neviem totiz najst nejaku literaturu specialne venovanu len chlapcom, ako rastu a tak. Dakujem za kazdy prispevok, ktory myslim moze pomoct vsetkym matkam, ktore chcu vychovat a starat sa co najlepsie a lepsie by sme porozumeli tym nasim chlapiskam. 🙂

danulka2
12. dec 2007

to neviem ci ten nas je popredu, pozadu ci normal 😅 , ale tesim sa kazdemu novemu co nam predvedie. Zo zvieratiek vie len ako ,,robi,, havo. No a dnes na prechadzke uvidel v jednom dvore sliepku a hovori ,,hau,, 😀 😀 😀 .Neviem, ci sliepka ovlada ,,cudzi,, jazyk, ale podla maleho robi hau.

katuska01
12. dec 2007

ahojte ja mam tiez doma chlapceka tak dufam ze tu najdem aj nove zaujimave veci o tych nasich drobcoch

ajduska
14. dec 2007

no, ja môžem porovnávať, lebo mám aj chlapca, aj dievča, takže...syn bol rozhodne šikovnejší, čo sa týka fyzického vývoja, skôr sa prevaľoval, skôr lozil, skôr chodil, proste v tomto bol šikovnejší ako dcérky, dokonca aj na nočník začal chodiť skôr ako jeho staršia sestra....ale rozprávať začal až ako 2-ročný (dcérka začala rozprávať ako ročná, 2-ročná rozprávala plynule, vrátane "r", ale to je skôr asi výnimka), nedokáže si ani teraz zapamätať jednoduchú básničku (povie ju vlastnými slovami 😀 ) a je o hooooodne divokejší, ako jeho sestry...ja si proste vždy poviem, "veď je to chlapec",ale je zas aj veľmi citlivý a dosť na mňa naviazaný .........inak, strašne by ma potešilo, keby tu niekto dal návod na výchovu chlapcov, lebo ten môj má už 3 roky y ja som dodnes neprišla na to, ako mám naňho ísť, niekedy mám pocit, že naňho neplatí nič ☹

danulka2
15. dec 2007

ajduska ja tiez mozem porovnavat. A musim povedat, ze dcera bola sikovnejsia a hlavne kludnejsia 😀 . Chodit sice zacali asi rovnako,aj zuby im vysli velmi rychlo ale Domca sa rychlejsie naucila na nocnik, rychlejsie vedela rozpravat. Ked mala rok a nieco, tak som jej mohla dat knihu alebo casopis a vedela ,,citat,, aj 2hodiny. Tomasko uz rozhryzol 2 knihy 😀 a niekolko casopisov 😀 😀 . rozhodne je divokejsi. Kde moze tam nieco vyvedie 😅

margaretka11
15. dec 2007

Ja mám doma aj chlapca aj dievča. A ich vývoj je úplne rozdielny. Simonko pekne lezie po štyroch a všade kde sa dá sa pokúša postaviť. Zatiaľ sa dostal iba na kolienka, má ich pekne otlačené 😀 . Ale skúša ďalej. Simonka si sama sadla a vie sa pekne posediačky aj hrať. Najnovšie skúša lezenie po štyroch, ale ešte nato úplne neprišla. Simonkine obľúbené slovíčka sú bába (keď je pokakaná)a brrrrrr, Simonko zas vykrikuje hééééééééééj, keď má pocit, že ho kŕmim príliš pomaly alebo si ho nevšímam. Aj povahy majú úplne rozdielne, Simonka je taká pokojnejšia, všetko pozorne sleduje a len málokedy je naozaj mrzutá, zato Simonko je krikľúň a veľmi si vyžaduje pozornosť. Je tiež precitlivený, hneď sa rozplače. Simonka v pohode vydržala aj očkovanie, Simonko narobil krik akoby ho rezali 😀 . Celkovo mám pocit, že Simonko je citlivejší a maznavejší. Simonka sa tiež rada mojká, ale nevyžaduje to tak búrlivo 😀 . Toľko zatiaľ moje skúsenosti..

ajduska
15. dec 2007

danulka, to bude tým menom, mne to raz povedala jedna známa, že Tomášovia sú divoký 😀 ...a fakt, čo poznám Tomášov, tak to sedí 😀 😀 😀

vilinko
15. dec 2007

Všetky máte tak trocha pravdu pretože každé dietatko je iné a jedinečné ja mám aj dievčatko už trochu staršie a chlapček je 10 mesačný a úžasný je šikovný,ale mám pocit že viac viazaný na mňa.Vobec nechce račkovať,je bud v chodačke,alebo na rukách.Som už z toho unavená ved má 11 kg.

marorlinko
16. dec 2007

ajduska mas pravdu, moja sestra ma syna tomasa a ten je hyperaktivny,, nikdy neposedi a to uz ma 13rokov, od mala je taky neposedny a velmi aktivny.
tazko povedat roozdiel medzi dievcatkom a chlapcom co sa tyka vyvoja, vravi sa,ze dievcata sa vyvijaju rychlejsie,ale nie je to vzdy pravda si myslim,mam iba chlapca,takze neviem povedat rozdiel.ten je neposedny tiez dost

ajduska
16. dec 2007

marorlinko, to fakt? 😀 ...takže ďalšie potvrdenie "holej pravdy" ☹ 😠 .keby som to vedela skôr, tak som mohla dať radšj meno Florián 😀 😀 😀

danulka2
16. dec 2007

ajduska to som mala vediet skor 😀 😀 😀

veroni33
16. dec 2007

Baby aj ja poznam jedneho "diveho" Tomasa, mozno na tom nieco bude 😉 . Tiez mam len chlapca, ale moja mama mi hovori, ked vidi, aky je zivy, ze to sa mi vracia za to, aka som ja bola. Ze vraj presne taka neposedna a do vsetkeho hr. A som dievca 😵

rainbow
16. dec 2007

ahojte, tak táto téma zaujala aj mna, ja som tiež zhánala literatúru, v jednej knihe sa píše, že nikdy nebolo dokázané, že chlapci sú viac divokejší, nepokojnejší alebo odlišnejší v správaní od dievčat, ono sa len tak k nim pristupuje, ty si chlapec-tak si horší.. no neviem
moj denisko je práve ten typ hyperkatívneho dieťatka, 2 mesačný sa sám dával na bruško, 4,5 mesačný bol na štyroch v 6 sa začal stavať a teraz by len stál a všade sa šplhal, no a venovať sa mu musím nonstop.samozrejme ma to baví a užívam si to
porovnávať možem len s detmi kamarátiek-sú niekt,dievčatká omnoho kludnejšie, aj ked sú aj výnimky,napr. kým sme sa s kamoškou obúvali, tak moj denisko stihol vyskočiť z vajíčka, kým jej malá tichúčko pozerala okolo seba
ale typy na výchovu takýchto četíkov by som prijala aj ja 😉

annase
17. dec 2007

Ahojte tak ja mám syna a sestra má dve baby. Čo sa týka vývoja tak JAkub sa začal neskôr prevalovať aj loziť ako obydve baby. Rozprávanie sú na tom dosť rovnako iba mladšia baba rozpráva skorej mama tata ale to bude tým čo pochytila od straších súrodencov. Julinka tá strašia spávala výborne aj tri hodiny v kuse Ninuška a Jaukb spánok nepotrebujú vôbec. Julinka hrozne papa skoro nič Ninuška a Jakub by zjedli aj nás keby sa dalo. Jakub mi príde viac citlivý všetko ho rozpalače, baby sú tvrdšie.
Tak to zhrniem asi takto je medzi nimi po roku rozdiel Julinka bude mať tri Jakub dva a Ninuška jeden rok. Ninka a Kubo sú skoro rvonaký podla mna nie je až taký rozdiel medzi dievčaťom a chlapom myslela som si že je ale nie lebo Ninka je baba a je taká istá ako Kubko jedovitá nechce spávať podla mna je to tým s čím a akou povahou sa dieťa rodí. 😉

annase
17. dec 2007

a ešte som chela čo sa týka rastu tak Kubko dobehol Julinku váhovo priberal tiež dosť dobre teraz má 17 kg a to sa stále kojí. Samozrejme papa aj ostatné ale kojenie je jeho hlavné jedlo. Nohu má tiež dosť velkú 24. ale zase má byť po kom veľky a segrine baby nie. Môj muž ma 188 cm a váži 94 kilo. Segrin má niečo do 180 a kolo váži neviem takže to ako rastú deti je danné geneticky podla mna. Ked som bola tehu tak mi všetci hovorili že bude veľký zabudli podotknúť že ked bude mať pár mesiacov. Ked sa narodil mal 3,65 a 51 cm za mesiac priberal po 2 kilá a po pol roku kilo a pol a to bol len kojený 8 mesiacov. Chlapci majú inú stavbu kostí má pevnejšie ramená a silnejší chrbát a má dosť velké ruky ale to bude mať tiež po mužovi inak ja mám150 cm.

vilinko
17. dec 2007

Ahojte velmi ma to zaujíma čo píšete a utvrdzuje v tom že žiadny zazračný recept na výchovu a zvládnutie chlapčeka neexistuje,myslím že s menom to nesuvisí,aj ked nikdy nevieš je zase poznám nezvládnutelneho chlapčeka a ten sa volá David.Moj drobec je síce šidlo,ale nie až také ako tie vaše,najlepšie mu je na mojích rukách a láska sa somnou,to u dcerky to tak nebolo,ale mozno to je v tom že som ho mala až po13 rokoch.dajte vediet či niektorá náte aj takého chlapčeka dufam,ze nie je nejaký iný 😲 😲

danulka2
17. dec 2007

vilinko aj ja mam syna po 13rokoch po dcere 😀 , A o Davidovi to poviem susede. V sobotu sa jej narodil 😀 😀

ajduska
18. dec 2007

vilinko, náš Tomáš je síce šidlo, ale tiež sa strašne rád "muchluje"...takže neboj, ten tvoj nie je iný 😀 ...chlapci sú takí "mamičkári" 😉

vilinko
18. dec 2007

Ahoj Danulka a som rada že niesom sama s takým vek.rozdielom detí vychutnávas si to tak pekne ako ja?Tejsusede to asi nehovor nech nemá depresiu už od teraz 😲 daj mi vediet ako reagovala tvoje dcera na malého,a ajduška dakujem aj tebe za ukludnenie napíš niečo viac o tomáškovi

ajduska
18. dec 2007

jáj, vilinko, to by bolo na román 😀 😉 .napr. minule mi lakom na nechty natrel stenu a nábytok v detskej izbe, v jednom kuse podskakuje, aj pri jedení, nevydrží ani sekundu byť v kľude, zje všetko, kedykoľvek a v akomkoľvek množstve, najlepšie keby mohol jesť celý deň v kuse a platí teraz naňho jedine to, že poňho príde čert )bojí sa od Mikuláša 😀 ), ale aj to mu tá "dobrota" vydrží maximálne 2 minúty 😠 ............a vieš, že ma ani nenapadá, čo všetko už povyvádzal? ale každý deň niečo, aj viackrát, on by potrebobal mamičku flegmatičku a nie extrovertného cholerika, ako som ja (to mi vyšlo v psychologickom teste) 😀 😀 😀 ...

vilinko
18. dec 2007

To je ako keby som opisovala aj svojho malého okrem toho laku na stenach ale aj to asi bude ked zacne chodit,no s jedením je to strasné hádam by zjedol aj mna presne tak ako to píšeš aj ty no ja mám obavy predsa je este len malinký ako to mám obmedzit?Ja niesom cholerik ale zato strašný puntičkár v znamení panny a všetko čo nieje na svojom mieste ma rozčuluje,neviem ako si zvyknem na chaos doma ked bude malý chodit.

ajduska
18. dec 2007

a koľko má tvoj malý? a obmedziť sa to asi veľmi nedá, ja som Tomáša rok kojila a ročný mal 12,5 kg, ale vždy bol dobrý jedák...keď začal chodiť, tak to, čo zjedol, aj vybehal, ale aj tak je dosť veľký na svoj vek, má toľko kg ako jeho o 2 roky staršia sestra a je od nej len o 9 cm nižší...
no, znamenie panny je vraj puntičkárske, takže ťa v tomto prípade ľutujem, lebo sa priprav na riadny chaos...asi budeš musieť zo svojich nárokov trocha poľaviť, lebo sa zblázniš...aj ja by som chcela mať vyupratované, ale holt pri 3 malých deťoch je to utópia ☹

danulka2
18. dec 2007

vilinko ked sme Domci povedali, ze bude mat surodenca, tak skoro vyskocila z koze 😀 . Potom sa nevedela dockat, kedy sa uz narodi 😅 . Samozrejme najskor chcela len sestru, ale ked mi po amniocenteze povedali, ze budeme mat syna, tak ani neprotestovala 😵 a dala sa na vyber mena 😀 . Vybrala asi 15mien a s muzom sme to vyselektovali. Domca chcela Samuela, muz chcel Romana a ja Michala. Takze kompromis bol Tomasko 😀 😀 😀 . A u vas to bolo ako?

annase
19. dec 2007

Aj Jakub je taký mojkáčik. Príde a dá mi bačko alebo ked vstávame tak sa mna vyštverhá a bude ma obímať a hovorí moja mama. Doknca minule sme sa z mužom trocha pohádali a mne to prišlo lúto tak som sa rozplakala nie nahlas len tak mi slzy tielki a malí prišiel ku mne a tak ma obímal až som od dojatia revala ešte viac. LAk na stenách ešte nemáme ale kuchynskú linku mám vyhádzanú v jednom kuse chodí len z hrncom a verechou nie aby sa hral z autíčkami. 😅

marorlinko
19. dec 2007

minule sme boli na navsteve a oni maju dvojicky, chlapcek a dievcatko,ten chlapcek sedi,kde ho da a ani sa nepohne, to uz ma rok, dievca uz beha,takze ona je viac aktivnejsia jak jej brat dvojca.
moj orlando neposedi ani sec. nerad sedi, vkuse daco musi robit,
druhy syn mojej sestry je kludny a su v rovnaskom znameni.
danulka2 a mas tomaska, ako tu uz bolo spominane,ze su dost aktivny chlapci s tym menom, je aj tvoj?

danulka2
20. dec 2007

marorlinko to ano, maly je niekedy az priliz akcny 😀 😀 😀 Kde moze, tam nieco vyvedie 😝 Ale niekedy zasnem aky je chapavy. Minule sa uz nechcel hrat s hrackami co ma, tak som po dcere oprala babu, co ma handrove telicko a umele ruky, nohy a hlavu a co neurobil. Sam od seba upratal vsetky hracky zo zeme a zacal sa hrat s babou 😀 Pacilo sa mu, ze ma mrkacie oci. Ale inak musi vsade vyliezt, vsetko zhodit, potiahnut, no proste je super akcny 😀 😀 😀

snemcurka
28. júl 2008

ja som vycitala v tabulkach, ze chlapci maju väcsiu hlavicku ako baby a v mojom pripade to aj plati.

titkovamiriam
29. júl 2008

skoda ze nemozem pororvnavat! 😀 ja mam tych chlapov plny dom,po puberte,v puberte,batola,brata,otca,priatela-esteze mam aj mamu inak by ma z chlapov docista porazilo 😀 😀 😀 .takze je u nas chlapov od 2r-58r.

zuzkafuny
29. júl 2008

Porovnávam... dcérka bola milé kľudné poslušné dieťatko, ktoré hádam ani neplakalo... 😵 😵 😵
Chalanisko je príšera s rohami, plače, kričí, hádže sa o zem, a kľud v jeho prípade neviem čo znamená... 😵 😵 😵
Chlapci majú problémiky spredkožkou a práve ho absolvujeme... strašné... plače syn aj mama (ja)