Chodenie detí po svojich - kedy ste šli 1. von?

kikusenka181
24. jan 2020

Dobry den babule. Zaujíma ma taka vec. Kedy ste prvy krat isli von po svojich s drobcami ked zacali chodiť? Nás chodí pekne zhruba od Vianoc. Uz pomaly beha..

lula313
24. jan 2020

Keď už bola ista v chôdze a nepadala(takéto upevnenie nám trvalo 1-2 týždne). Teraz je však zima, keď mu das oteplovacky a zababusis ho, bude asi nemotorny a padat.

bona69
24. jan 2020

@kikusenka181 náš ma 10 a pol mesiaca a chodíme pešo, trocha na ruky a trocha peso, je zima tak ťa pol hodinka je akurát dosť, tiež sa púšťa od vianoc, a teraz už behá sám, i keď padá ale za ruku ide pekne

saskia_98
24. jan 2020

Moj je lenivy. Chodi uz asi pol roka sam ale vonku na prechadzku ani panovi. Tak chodim s kociarom. No aspon na dvor chodi sam po svojich, no tam su zas psy, cize tam ho to bavi.

patka06
24. jan 2020

pár dní chodila iba po byte a cca po týždni sa osmelila aj vonku, mala 1 rok chodili sme pešo na prechádzky

zabina27
24. jan 2020

ved chodte s kocikom von tak, aby si nemala nic ine na plane (napr. nakup) a vyloz ho z kocika. bude chciet kracat, tak pojde, ak nebude chciet, das do kocika. to ste akoze neboli od vianoc vonku?? ved ked padne, tak padne, v oteplovakoch to nebude boliet. fakt nechapem otazke. ja som chodial denne von, vobec som nerozmyslala, ci chodia ci nie, ked chceli kracat, tak isli, ked nechceli/nemohli, boli v kociku

kikusenka181
autor
24. jan 2020

@zabina27 samozrejme ze chodime denne von ale vzdy len pozera z kočíku. Chapeme sa?

patka06
24. jan 2020

@kikusenka181 Ak idete von, len tak sa vyvetrať ...kočík nechaj doma, vezmi loptu, nejakú hračku, ktorá sa dá ťahať, pozorujte vtáčiky, psíkov a pod. ...tak bude kráčať.

whatever1
24. jan 2020

@kikusenka181 prvý krát keď mala 11mesiacov.

bagre
24. jan 2020

@kikusenka181 keď bolo jasné že prejdú kus bez toho aby 100x padli. Chce to pár dní tréningu najprv doma a až potom vyskúšať vonku. A veľa záležalo aj od terénu, a v zime či bol sneh. Tá zimná obuv je predsa len niečo iné a sneh robí deťom problém. Ale teraz je slabá zima 😉

lenka2710
24. jan 2020

@kikusenka181 ja som bravala športový kočík a keď chcela chodiť, dala som ju von a keď sa jej už nechcelo, tak išla nazad do kočíka! Kamoška mi vraví, že nech idem bez kočíka, ale ona zas svojho nosila na rukách a potom sa sťažovala, že ju boli chrbát, tak radšej budem tlačiť kočík ako mať ruky vytahane ako opica! A veľakrát sa stalo, že som šla aj nakupit, alebo na postu po nejaký balík, tak bol pre mňa ten kocik praktickejši!

zabina27
24. jan 2020

@kikusenka181 vieš čo asi nechápeme.. no pozerá z kočíka, pokiaľ ho nevylozis z kočíka, nezistis, či chce kráčať. Vyskúšaj a uvidíš

patka06
24. jan 2020

@kikusenka181
@zabina27
ideálne začať keď kočík ani nevidí, nie je čo vymýšľať