Chodenie po piesku 9 mesačným dieťaťom

lenka1311
3. júl 2012

Ahojte Chcela by som sa spýtať, či môže 9 mesačné bábätko chodiť po piesku bez topánočiek a takisto aj po mori. Práve sme na dovolenke pri mori a mojej malinkej sa to strašne zapáčilo. Len bohužiaľ bez topánok...

latvia
3. júl 2012

@lenka1311 to po mori asi myslis ci moze ist do vody bez topanok....moze aj jedno aj druhe, pokial ho piesok nepali a nestupi v piesku a vo vode na nieco ostre co by ho mohlo zranit

petronesa
3. júl 2012

@lenka1311 nerozumiem a preco by nemohla?? jedine riziko je porezanie nozicky moja mala cez leto je na ihrisku stale bosa a zatial chvala bohu nic..

gumimaci
3. júl 2012

Myslis asi vo vode, nie po vode ( po mori) 😀 To skor nie, kedze nevidite co je na dne, aby sa neporanila. Piesok by bol OK, ale moze palit. Ozaj, 9mesacna vam uz chodi? Nas krpec sa v tej dobe po plazi "len" batolil. 😅 😉

lenka1311
autor
3. júl 2012

@gumimaci Tá naša už chodí za dve ruky a nie a nie obsedieť

lenka1311
autor
3. júl 2012

Mne išlo o to, že všade také a také topánky proti plochej nožičke a aby nožičky boli v poriadku. Ja viem, že jej môže niečo zarezať do nožičky..

ikke
3. júl 2012

na prevenciu proti plochym noham nie je nic lepsie ako chodenie bosky po piesku 😉
aj vo vode, zas 9-mesacne dieta asi nechodi v polmetrovej vode, kde nieje vidiet dno 😕 😅

strapco13
3. júl 2012

@lenka1311 dieta pokial nechodi same by chodit nemalo, ci obute, ci bose..nie je na to pripravene a rodic by tiez mohol mat ohlad na vlastnu chrbticu
ak chodi same uz, tak po piesku samozrejme moze chodit bose a aj vo vodicke, ved to chodipo plytkej, kde vidis co je na dne

vroni
3. júl 2012

@lenka1311, uplne najlepsie proti plochej nozicke je chodit naboso. Takze ak je cisty a nepalivy piesok, trava, more, prec s topankami a naboso. Topanky len na chodniky, spinave alebo horuce povrchy a proti chladu (napriklad vecer)

lenka1311
autor
3. júl 2012

Všetkým vám ďakujem za odpovede. Zajtra pokračujeme teda v chodení po piesku, lebo nič inšie ta moja nechce. A dokonca sa jej zapáčilo, keď ju obmyje vlna...

maslenka47
3. júl 2012

@lenka1311 len skoda ze tym "chodenim" napriek tomu, ze chodit este nevie, si o tie ploche nohy pram koledujes

euka210
3. júl 2012

@maslenka47 tak toto urcite vplyv na ploche nohy nema, kedze je to casto dedicne a skor chodenie naboso po rovnej plavjucej podlahe