Chodenie von s 13 mesačným dieťaťom bez kočíka

meggi23
1. jan 2014

Ahojte maminky 🙂 Mám 13 mesačného synčeka a občas chodíme von na prechádzku bez kočíka robíte to aj Vy či ani nie a keď áno ako sa správajú vaše detičky vo veku jak je môj malinky , či Vás poslúchajú keď im poviete že sa to nesmie , daj rúčku , neber to do ruky , nechytaj sa toho alebo pekne ruka v ruke sa prechádzate .Pýtam sa preto aby som vedela porovnať správanie malého či náhodou už ten môj šéfko nerobí už scénky 🙂 Ďakujem 😀

raszuz
1. jan 2014

@meggi23 ked bol vo veku tvojho maleho az do takych 16-17 mesiacov, tak chodil sam, ruku ani bohovi dat, casto na opacny smer ako my, alebo isiel tam, kde chcel on a robil sceny, ked sme mu chceli zmenit alebo zmenili jeho rozhodnutie, teraz ma 18 m a v pohode chodi za rucicku, dokonca sa aj sam chyti a uz lepsie aj poslucha, ked ideme bez kocara, aj ked obcas ma svoje dni 🙂

boka79
1. jan 2014

no my chodime s malym bez kocika vacsinou, ma 21 mes. , ale o posluchane sa neda povedat. Moja velka tiez v tomto veku robila, co chcela, vsetko prejde, teraz ma 5 rokov a ani neviem ako , je to prec, v tomto veku len objavuju deticky svet a nejake posluchanie ich nebavi. Preto beriem vzdy so sebou kocik, a ked velmi neúposlucha, dam ho dnu a je pokoj

kriha
1. jan 2014

nas maly ma skoro 14 mesiacov, a este nechodi, tak neviem. Ale ako ho poznam, keby chodil urcite by si isiel za svojim a kaslal na to co chcem ja 😝

meggi23
autor
1. jan 2014

@raszuz @boka79 hjoj teraz ste ma ukludnili Ďakujem pekne 🙂 a ja že len to moje vyvádza keď mu nedovolím ísť svojou cestou :D

meggi23
autor
1. jan 2014

@kriha 🙂 neboj ono to príde môj začal chodiť v 9 mesiaci a od vtedy ho nikto nevie zastaviť :D som zvedavá ako bude ďalej 🙂

lucikusik
1. jan 2014

U nás sa chodenie von bez kočíka začalo podobať na prechádzku (ruka v ruke) až cca v 2 rokoch. Dovtedy si drobec vyberal svoje cestičky, chvíľku išiel dopredu, potom sa vrátil a veľmi často sa pýtal na ruky lebo, že ho bolia nožičky.

raszuz
1. jan 2014

@meggi23 neboooj, to asi vsetky deturence ... Ja som sa obcas aj hanbila, ked sme v lete boli na ihrisku a chcela som ist uz s nim domov, ten rev, akoby ho z koze drali, nereagoval na nic a najhorsie boli pohlady super matiek, ktorych deticky tam slapali ako hodinky 😀

ivuska027
1. jan 2014

no moji obaja ako zacali chodit (12,5mesiaca), odvtedy sme kocik odlozili. Pouzila som ho len na veeelmi dlhe trate, ale prakticky sme ho uz nepouzivali. Ako 18 mes mi zasiel cca 2,5km(cesta do centra a nazad) bbez problemov. Vzdy obaja od zaciatku isli kam som chcela, nikdy som ich nenahanala, nic podobne. Ale je pravda, ze ja budim prirodzeny respekt aj k inym detom, takze sme problem nemali. Moje deti vedia, ze ked nieco poviem, myslim to vazne. Bez debaty. Ked maju volnost na sidlisku, tak v pohodicke si robia a bezia kam chcu, ale ked ideme niekam, neexistuje, ze by neposluchli. Ja som v zasadnych veciach velmi dosledna a vytrvala. Mozno som prisna niekedy, ale je fakt, ze teraz uz žnem len uspech. Velmi lahko sa mi uci ich nove veci a zvladat nove situacie, lebo mam uz na co naviazat. Reci, ako ze, on z toho vyrastie, sak pockaj a pod... No nie, ja som to svoje deti naucila a nemame problem v ziadnej situacii 😉

meggi23
autor
1. jan 2014

@raszus a vieš že dneska som sa tak cítila ja :( aj preto som sa pýtala . Išli sme vonku na prechádzku ráno no a všade samé smetie no hnus a on všetko chytal, všade šiel no a nie a nie ho zastaviť tak som ho zobrala na ruky začal krik rev hadzal sa o zem a každý na mňa kukal jak keby som mu neviem čo robila :( odišli sme od toho všetkého položila som ho a ukludnil sa :D síce sa chcel vrátiť ale keď videl ze maminka odchádza tak behal za mnou 🙂

culia1
1. jan 2014

@meggi23 Ahoj, neducuj sa, ze maly ti nechce posluchat,teraz zacal objavovat svet, strasne ho bavi to vsetko nove okolo. ale tie prikazy a zakazy si uchovaj, okolo 15-16 mesiaca pride uz aj posluchanie, chce to cas. A cudne pohlady okolo si nevsimaj, nemam to rada ani ja, mamicky sa tvaria, akokeby ich dieta takym obdobim nepreslo.

meggi23
autor
1. jan 2014

@ivuska027 oooo to je pekné 🙂 tiež by som chcela odložiť kočík a naučiť ho pekne ruka v ruke prechádzať sa občas počúvne ale on je taký že ho všetko zaujíma všetko musí chytať , vidieť , ochutnať 🙂

meggi23
autor
1. jan 2014

@culia1 ja si trvám na svojom čo sa týka príkazov a zákazov nechcem aby mi malinky po čase skákal na hlave 🙂 som rada že príde obdobie počúvania 🙂

lucinocka
1. jan 2014

@meggi23 my chodime od 12 mesiacov bez kocika, resp. ked ho vezmem tak aby som mala kde dat tasku a bundu :D mala kocik neznasa a na svoj vek je proti ostatnym detom pevna , kedze chodime na dlhe prechadzky pesi , tak je ovela stabilnejsia a vytrenovana.. kocik je pre rodicov, nie pre deti

lucinocka
1. jan 2014

@meggi23 len sa treba zmierit s tym ze 30 minutova trasa a ide 1:30 hod. :D kazdy kamienok treba poprezerat :D

jankaja
1. jan 2014

Dcérka začala chodiť v 13.-tich mesiacoch, od 14.-tich mesiacov v kočíku veľmi sedieť nechcela, tak sme chodili pešo. V praxi to vyzeralo tak, že do obchodu vzdialeného 100 metrov sme išli aj 3/4 hodiny - 20 metrov dopredu, potom sa 15 metrov vrátila, potom poobzerala bránu, omietku, dieru v plote, obrubník, zopár krát sa pokúsila vybehnúť na cestu... keď som to potrebovala urýchliť, tak som ju kus odniesla (zasa sa ale často stalo, že sa chcela vrátiť späť, lebo ten "nesený" kus cesty nemala dostatočne preskúmaný). Keď niekde cestou vykúkal spoza plota pes, tak tam sme sa zasekli aj na 30 minút. Skrátka to patrí k veku. Čo som sa snažila totálne eliminovať bolo zdvíhanie vecí zo zeme - odpadkov a pokusy vybiehať na cestu alebo sa šuchtať pri prechádzaní na druhú stranu. Časom sa to zlepší, treba vydržať

meggi23
autor
1. jan 2014

@lucinocka aj môj neznáša kočík :D ale keď idem na nákupy alebo sa niekde ponáhľam poprípade treba mi niekde ísť a je unavený aby som ho nemusela vláčiť na rukách tak berem aj kočík ale v poslednej dobe chodíme na obyčajne prechádzky bez kočíka alebo ideme pred blok tiež bez kočíka a ešte zvyknem aj tak že berem kočík a na ihrisku alebo v parku ho dám von a nech si beha 🙂 ale trvá ta cesta :D

marissenka
1. jan 2014

@meggi23 to je normalne v takom veku.3kroky dopredu 2 dozadu,hodenia sa o zem...a pol hodinu nam trva 30 minutova cesta..ale teraz ked bude mat dva je to uz lepsie..

majka99999
1. jan 2014

@meggi23 Tak moj zacal chodit v 13 a kocik sme odlozili, ked mal 16, lebo v autobuse cirkusy, ze nevidi von. Tak sme zacali chodit ako velkaci, aj nakup je jednoduchsi, ked je v kosiku ako v kociku. Inac tiez tie prve mesiace behaaaaal, aj 2 metre predo mnou, potom uz zacal vymyslat, ze doprava, nie dolava... Obcas aj sceny robi. Potom uz treba citlivo rozlisit - povolim, odputam pozornost alebo obcas necham aj porycat. Teraz uz aj za ruku chodi (ked on chce :-d ). Hlavne mu vysvetlujem, ze daj mi rucicku, ideme cez prechod, bezkame len na chodniku. A jasne s kocikom sme presli dlhsiu trasu, ale ved nejde o to.. Do Tesca (5 zastavok) ideme pesi a s nakupom spat autobusom. A jasne, vsetku spinu treba chytiy, do kazdej mlaky skocit a ked tato taha prec, just z poslednych sil dupne, aby bolo CLUP. Moj este zboznoval bezat za listami, ked fukal vietor, to ho ani nezaujimalo, ci idem za nim, inac sa obzeral.

meggi23
autor
1. jan 2014

@jankaja presne si to opísala 🙂 toto by ma to až tak ani netrápilo len to smetie a všetko čo uvidí na zemi chce zdvihnúť ochutnať vláčiť a neviem čo ešte :(

22beba
1. jan 2014

my sme stale vonku bez kočika pokial sme tu na ulici ma možnosť objavovať nove veci .ked ideme na dlhšiu prechadzku tak samozrejme beriem kočik alebo tu trojkolku lebo vlačit ho na rukach to tiež nie je ono a nevydržal by. .. vymýšlal neskutočne voloviny ale vždy ho necham a ako psík za nim utekam ... vobec ma nepočuval a vždy ked som ho okrikla že to nemože tak začal robiť cirkusy ... teraz už rozumie a je poslušný ale tiež ho musim krotit pokial začne zbierať špaky a podobne veci.... 😀 a najradšej ma ked može choditt po luke po trave kde su krtince kopce to ma take rely 😀 hehe a kedže bývame na ulici kde nechodi skoro žiadne auto tak ma vacsinou už teraz volný výbeh sem tam sa dvihne zem pod nohami ale neva 😀

cerez
1. jan 2014

Tak môj ani za toho dať ruku. Zaujímali ho veci nové, neobjavené a ako náhle to bolo najnevhodnejšie z pohľadu dospelého, tak slovo nie - nemal rád. Začalo nám obdobie hádzania sa na zem, srdu, hlučných výstupov na verejnosti. Ani o polroka sa u nás nič nezmenilo, to chodil a chodil a chodil bez držania, dvíhal odpadky a to mu dodnes zostalo. Smeti sú jeho najlepšie hračky. Pokecať si s inými mamičkami u mňa rozhodne nehrozilo. Dnes máme 27 mesiacov a už pomaličky mi ruku dá, ale nie na dlho. Smeti ho stále zaujímajú. Žeby bol do budúcna riaditeľom technických služieb? 😀

hori
1. jan 2014

asi tu budem sama za divnu, ale na taketo "prechadzky" ako tu opisujete, by mi uz ani jeden zvysny nerv neostal... hoci teda viem, ze pre tie deti je to nieco normalne, ale i tak... vsak by ma trafilo, kebyze sa s nimi niekde ponahlam... nastastie mi deticky zacali neskoro chodit, v kociku by sa vyvazali aj doteraz a ked uz niekde ideme pesi, daju sa prehovorit k posluchaniu... 😉

lucy56
1. jan 2014

my chodime okolo bytoviek samostatne,on si beha kam sa mu zachce a ja ho len upozornim ked chyta neporiadok, ale po dedina za ruku, len na dlhsiu trasy musim brat kocik,lebo jednu cestu na postu zvladne ale smerom spat sa uz pyta na ruky a to ho ja neunesiem ma 15kg, moj ma ale 2 roky 2mes, a ked mal 14-15 mesiacov nechcel chodit za ruku,len behat sam vsetko chytat a utekat vsade kde nesmie

benyse
1. jan 2014

@lucinocka presne tak to je, kocik je pre rodicov, nie pre deti 🙂 ja chodim s dcerkou 2x denne von, doobeda manduca a poobede sa snazim, aby chodila. chodi od 10. mesiacov. Niekedy beriem aj kocik a priznam sa, ked sa mi uz nechce za nou behat, tak ju dam do kocika. je to tak, kocik je pre pohodlnost rodicov, vidim to tak, ale niekedy ma to uz nebavi to behanie, hlavne, ked sa ponahlame :D

emmka19
1. jan 2014

ja mam dcerku 2 a pol rocnu zacala chodit ako 11 mesacna a ruka v ruke chodime az teraz :O)) teda doteraz si chodila kade chcela mohla som sa aj na hlavu postavit nic nezaberalo je strasne tvrdohlava nastastie sa v kociku rada vyvaza :O) uz ked som potrebovala ozaj niekde rychlo ist kocik bol k nezaplateniu

syrik
1. jan 2014

Kokos baby a ja že to len ja mám doma 😀 😀 😀 Presne ste to písali. Moja má 20 mesiacov, chodiť začala v 15-tich. Bez kočíka - moje nervy 🙂 Mala obdobie, keď ani do kočíka, ani peši, len na ruky. Samozrejme, ruku mi nedá, ide kade chce a nedaj Bože ju usmerniť iným smerom....to mám p zábavu postarané až kým sa nevrátime domov. Keď ju kúsok odnesiem na iné miesto, už aj sa vracia nazad. Nevládzem ju už nosiť, lebo keď sa najeduje, tak stojí a nepôjde ďalej. Len na rukách. A tie pohľady iných mamičiek 😝 😀

syrik
1. jan 2014

A najlepšie, prídeme vo výťahu domov a ona nie a nie výstúpiť, lebo chce ísť zasa von 😀 😀 😀

saska247
2. jan 2014

ahoj,moj syncek chodi od 10 mesiacov, teraz mame 14...rad chodi von,dokonca mi cez den prinesie ku gaucu topanocky,ze chce ist von...ked sme na chodniku,rozbehne sa a ,,uteka´´,kludna prechadzka nehrozi,ani ruku mi neda,ked ho chytim ja,napr. cez prechod,tak sa snazi vytrhnut,len aby si chodil sam... uz mi bohvieco v kociku neobsedi,takze napesi sa obcas musime vyvencit,pravdaze meni smer a rad uteka z chodniku na travnik...myslim si,ze je to uplne normalne,neuvedomuje si riziko ani aut,ani ineho nebezpecenstva bez dozoru,kedze je na to moc maly....takze ani my sa nerucickujeme

maribell
2. jan 2014

@meggi23 my mame doma skoro jeden a pol rocneho fesaka tiez chodime niekedy von bez kocika a pekne poslucha 🙂 idem za rucicku alebo ked nechce rucicku tak iba tam kam ideme my 🙂 zatial je to anjelik (klop klop) 🙂

ankat
14. mar 2014

ahojte 🙂 No my ideme von s kocikom no vyberieme ho von nech si pobeha.akonahle poviem ze tam nesmie ist alebo za ruku to nehrozi...vysetlujem mu ze tam nesmie a podobne no jeho to nezaujima ako to zvladate alebo mate nejake triky co zaberaju?aj ked ideme okolo cesty no ukazujeme mu ze je tam auto ze tam nesmie no spusti rev a hotovo.Mne ruku nechce dat vobec skor da rucku manzelovi co ma aj zamrzi ze mna menej pocuva...doma naopak poviem raznejsie a pocuvne no vonku nehrozi 😅