Chodítko a následné problémy

manchester1987
29. apr 2013

Viem ze su tu prispevky o choditkach ale chcem vediet len tie pripady ze ste dali dieta do choditka a neskor ste mali problemy alebo ze ste davali dieta sediet a neskor malo problemy nepotrebujem vediet ze to pediatri zakazuju alebo take prispevky ma nezaujimaju ja by som chcela vediet konkretne ake ste mali problemy a tak.
Moja mala miluje v nom byt lubi sa odrazat a lezat nechce a ani sa este nepretaca a nestvornozkuje tak ked je v choditku alebo ked sama sedi ale to ju do sedu musime dat tak sa jej tak paci

mummy01
29. apr 2013

@manchester1987 tie problemy sa neukazu hned,moze to trvat roky takze neviem ci ti tu niekto nieco napise.Ale teda mojho manzela davala od 3mesiacov sediet a na teda fest krivu chrbticu a trvale bolesti a na radu lekarov jedaval od 2mesiacov kuraci vyvar a do mlieka mu davali brandy a travenie ma uplne v keli...lenze hladaj po 30-tich rokoch suvislosti.Ale dieta co same nesedi a ani sa nepretaca do choditka jednoznacne nepatri nech ti tu baby napisu aj milion skusenosti.

soldi
29. apr 2013

@manchester1987 ano, ano, hladaj ospravedlnenie pre svoju lenivost, si skvela matka!
Tvoja mala urcite lubi aj cokoladu, daj jej denne dve kila, vsak to je jedno, ze sa to neodporuca, to si vsetci len tak vymyslaju, co sa nema a nemoze, len aby trapili Tvoje dieta, vsakze? 🙄

manchester1987
autor
29. apr 2013

@soldi leniva by som mala byt akoze preco lebo sa s nou hram ? ja ju tam neodkladam do toho choditka ale sa s nou hram. ako ju trapim ze ma usmev na tvari ked sa v tom choditku hra? no strasne radsej ju necham vyplakat sa na chrbte nech lezi na posteli.

akova
29. apr 2013

@manchester1987 skus ju skor dat do toho lehátka polohovacieho, nemate nahodou také? to už bude vyšie a môže kukať naokolo... nepišeš kolko ma malá tak neviem či by to bolo ešte vhodne pre vás.... ono ked do chodítka dať dieťa, tak skôr až ked sa samo postaví na nožičky...

akova
29. apr 2013

@manchester1987 kamaratka dceru davala do chodítka a teraz má 7 rokov a od škôlky chodia na rehabilitácie, lebo ma zlé držanie tela... či to súvisi s chodítkom netuším... ale kedže nenosí na chrbte žiadne tašky ťažké tak to može byt jedine z toho... ja som svoju malu nedávala a také problemy nemá /su rovnako staré/

soldi
29. apr 2013

@manchester1987 leniva, lebo Ti je pohodlnejsie ju dat do choditka, nez sa jej skutocne venovat. kolko ma mala, ked sa este nepretaca? tri, styri mesiace?

a to s tym trapenim, bolo myslene uplne inak, skus si este raz precitat, co som napisala a poriadne 😉

cicamica1980
29. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

neviem, kolko ma tvoja dcerka rokov, ale kuknite si toto video, je tam nazorne ukazane, ake polohy su vhodne 0-4 mes, 4-9 mes, a po 9 mes
http://www.ulozto.sk/xjGpJ4E/nezna-naruc-rodicu-dat
treba si stiahnut aj prehravac Mplayer C odtialto
je tu aj navod, ako to pustit

http://www.kenny.cz/CD-nezna-naruc-rodicu/

manchester1987
autor
29. apr 2013

@soldi mala ma 7 mesiacov

@akova v sedatku ona uz nechce byt ona sa tam nudi aj ked tam ma hracky a ked je v choditku tak si ide kam chce a docahuje co chce

nice202
29. apr 2013

ja sama na sebe vidim a pocitujem choditko a vsetky tie babkovske rady. davali ma do choditka dobre ze nie od narodenia. mam skoliozu a velke bolesti chrbtice. posadzovali ma, ked som este nevedela sediet, nasilu so mnou chodili.

zdenka2408
29. apr 2013

ak chceš skutočne dobre pre svoju dcérku, prečítaj si knihu "koncept kontinua", je lepšie nosiť dieťa v šatke ako ho dať kamkolvek preč od seba, či už ležať alebo do chodítka
určite chceš byť dobrá matka, nemyslím,že si lenivá, len možno nemáš tie správne info, tak poschlúchni svoju intuíciu 🙂

sissy27
29. apr 2013

@manchester1987 vlastná skúsenosť - ako dieťa som bola v chodítku, odrážala som sa len jednou nohou, druhú som nepoužívala, takže potom som ich mala nejak vykrútené a bolo treba naprávať (našťastie pomohlo cvičenie a špeciálne topánky, zaobišlo sa to bez operácie) a aby nebolo málo, tak som vďaka tejto atrakcii dočiahla aj tam, kam by som inak nedočiahla a stiahla som na seba čerstvo zaliatu kávu - "prekrásne" jazvy mi ostali dodnes... kamoškin malý mal škaredý úraz hlavy, keď sa v chodítku prevrátil a padol hlavou rovno na nejakú hranu...
ak ti chýbajú zážitky typu "ako som s niekoľkomesačným dieťaťom prášila na pohotovosť s popáleninami 3. stupňa a ako jej s tričkom zliezala aj koža" a podobné, tak sa určite nenechaj od chodítka odhovoriť, pripravíš sa naozaj o jedinečné príbehy zo života :-P

soldi
29. apr 2013

@manchester1987 a keby si si radsej pozrela nejake cviky na nete ako pomoct dietatu naucit sa pretacat? nebolo by to uzitocnejsie?

billam
29. apr 2013

Jemineeee, ďalšia tema o choditku!!!....kup si ohradku, ked si potrebuješ oddýchnuť, daj jej tam hračky, nech sa snaží docčiahnut si ich, nech sa trochu rozpohybuje....s choditkom to určite nespravi, len jej pri tom ubliziš.

ervenka
29. apr 2013

@manchester1987 sestra davala vsetky deti do choditka, 2 zatial ok, ale najmladsia neter SPICKUJE. v podstate normalne chodi len chvilu a potom sup na spicky. Ma aj skratene slachy. Ortoped dava do suvislosti choditko a jej spickovanie. 😒

gaby21
29. apr 2013

@manchester1987 Si neuvedomujes ako brutalne zasahujes do vyvoja svojho dietata, kazda vyvojova faza ma pre dieta určity zmysel, ci uz psychicky alebo pohybovy, to ze sa ti nepretača, ani neštvornozkuje, je iba tvoja vina, pretoze jej nedavaš ziadnu motivaciu aby to urobila, rovno si ju tresla do lehatka a ked sa tam začala nudit, šup do choditka, tak mi prosim ta povedz ako sa ma naučiť pretačať a stvornozkovat? http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/psychomoto...
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/psychomoto...
Toto si prečitaj, a otvor oči, lebo podla toho co pises je ti lahostajne, ci bude mat tvoje dieta v buducnosti problemy, usudila som podla toho ze, chces iba realne skusenosti a rady doktorov a pediatrov ta nezaujimaju 😖

zuzkat1
29. apr 2013

@manchester1987 suhlasim so @soldi radsej zisti preco sa nepretaca a nenic ju v choditku...

manchester1987
autor
29. apr 2013

inak niektore prispevky ma vobec nezaujimaju ako napr
@gaby21
@zuzkat1 a pod,

soldi
29. apr 2013

@manchester1987 rovno napis ze Ta nezaujima Tvoje dieta 🤐

billam
29. apr 2013

@manchester1987 načo potom zakladas tému? Niektoré ti napíšu pre dobro tvojho vlastného dieťaťa, ale teba to nezaujíma....zvláštny postoj. Asi tá zaujímajú len tie príspevky, ktore tá budu podporovať v používaní tohto nezmyslu...fakt nechapem...

vierka0
29. apr 2013

@manchester1987 7mesacne dieta sa uz davno malo pretacat, pediatricka vas neposlala na specializovane vysetrenie za rehabil. lekarkou ??

zuzkat1
29. apr 2013

@manchester1987 to je smutne...mne keby napisali ze ublizujem malej,tak sa aspon zamyslim... Chuda dieta...

sante81
29. apr 2013

@manchester1987 7 mesačnu do chodítka???????????? suhlasím so @soldi, dieta odlozit a mat na chvilu pokoj.

zuzkat1
29. apr 2013

@manchester1987 a zamysli sa aj nad tym co napisala @vierka0 ... To ze dieta nevie co by malo to ta netrapi ale riesich choditka...teda nicenie zdravia

luciannka83
30. apr 2013

ženy, nemoralizujte! Každý nech si robí ako chce, keď to považuje, že je to pre jeho dieťa dobré. Chcela počuť aké to môže mať následky? Tak ak o nejakých viete, tak jej napíšte. Aj tak si urobí ako ona bude chcieť! Zbytočne ju tu budete súdiť, osočovať a hádať sa, aj keď mnohé máte pravdu.

blackcat8885
30. apr 2013

@manchester1987 Ja aj sestra sme boli v chodítku.Obidve máme krivu chrbticu a ploché nohy takže asi toľko.Myslím,že je to aj vdaka chodítku.Známa aj napriek tomu,že jej lekár-ordoped povedal,nech nedava dieťa do chodítka ho tam dava denne na cca 30min už od 4,5mesiaca.Malý má teraz 10mesiacov a našľapuje na špičky ked sa snaží chodiť 😒
Ale každého vec,každá matka je sama zodpovedná za svoje dieťa

ivancek123
30. apr 2013

mam 8 rocnu dcerku a taktiez bola v choditku a nema ziadne problemy,tiez sa mi nechcela pretocit a ani nestvornozkovala ,tiez ma lekarka upozornovala,ze chodi na spickach,ze nema byt v choditku,ale to bola blbost,chodit sa naucila.Teraz mam druhu dcerku 2,5 mesacnu a taktiez ju dam do choditka,moze mi hovorit kto co chce,ja viem svoje.Napokon choditka boli aj pred tym a sme tu,neverim,ze z toho mozu byt nejake problemy.

zuzanitta1
30. apr 2013

no ja si myslím, že každá maminka, má svoj názor, svoju skúsenosť a môže si povedať čo chce, ale myslím, si, že každé dieťa je iné, každé dieťa potrebuje svoj čas kedy začne chodiť, kedy chce sedieť a sedí , kedy sa začne plaziť a štvornožkovať, proste všetko potrebuje svoj čas, a táto maminka @manchester1987 položila len otázku, na ktorú chcela konkrétnu odpoveď a nie odpovede typu napr. že je lenivá a nevenuje sa svojmu dieťaťu, napr. ja za seba môžem povedať, že moja malá bude mať v máji 11 mesiacov a neštvornožkuje absolutne nechce, môžem sa s ňou trápiť od rána do večera, dávať jej hráčky aby sa za nimi naťahovala a pohla sa za nimi, ukazovať ako sa má pohybovať na štyroch, dvíhať ju, pomôcť jej ako sa má na štyri dať a nejde to jednoducho ke´d to dieťa nechce môžte sa aj pokrájať a nebude to robiť, každé dieťa je iné, mám bratranca , ktorý má dve deti a ani jedno nechodilo po štyroch rovno skočilo na nohy a je ok nič mu nieje, mám sestru má o mesiac staršieho synčeka a ten začal len teraz štvornožkovať sám sa posadí, postaví a chodiť sa naučil za týžden, a śam už prejde kusok, proste každé dieťa je iné, môžte sa mu venovať od rána do večera a nebude robiť to čo chcú lekári podľa tabuliek, a čo sa týka chodítka malej sme kúpili chodítko keď mala 7 mesiacov, ale to už sedela sama, pretože mi nechcela ležať, ani na posteli ani vhracej deke, ani v ohrádke, sama sa začala dvíhať, sedieť, dokonca začala chodiť za ruky pomaly, a chodila pekne na celej nôžke, teraz keď má 11 mesiacov začala chodiť po špičkách čo ma mrzí dosť , doktorka povedala, že je to z chodítka, čo mi veľmi nesedí ale budiž veľa detí je takých čo v chodítku neboli a začali sami chodiť po špičkách, malej sme kupili pevnejšiu obuv a začína pomaly chodiť na celej nôžke, a to, že je malá v chodítku, nepripisujem sebe a tomu, že som lenivá ale pravda je taká, že malá je tam rada, hrá sa, môže si ísť kam chce, a nie je tam stále, len keď potrebujem urobiť niečo , väčšinou je von hrá sa na bruchu na zemi na posteli, snážime sa ju učiť štvornožkovať a nejde to, najradšej chodí a chodí a chodí,a takže maminkinu otázku nepovažujem za hodnú kritizovania ale normalnej odpovede na ňu,,,,,, 🙂

gaby21
30. apr 2013

@zuzanitta1 Podla mna nie je spravne davat sedem mesacne dieta do choditka, ty sama pises, ze sa jej venujes naplno, ale to nie je len o venovani, tym ze dietatko, posadis do lehatka, das ho do sedu, potom do choditka, TY mu beries motivaciu na plazenie, stvornozkovanie, ked uz zistila, ze sa do vzpriamenej polohy dostane s vasou pomocou, ono to uz teraz robit nebude ani ked sa na hlavu postavis a naozaj som musela predychat, ze s malou uz pomaličky chodis za ruku, ja naozaj nechcem kritizovat a uz vobec urazat, ale prečitaj si tie clanky o tom ake dolezite je stvornozkovanie nielen pre chrbtove svalstvo ku priprave na chodzu, ale pri stvornozkovani sa zacinaju prepajat aj mozgove femisfery, dalsi dolezity krok v psychickom vyvoji dietata. To nie su lekarske tabulky a ani nejaky vymysel lekarov, je to FAKT, prirodzeny vyvoj dietata a kazda faza ma svoj zmysel, preto sa nesmie donho zasahovat. Ešte ma zarazilo, ze spochybnujes nazor lekara ze mala spickuje kvoli choditku, to je predsa zname, kazdy ortoped ti povie ze choditkove deti špičkuju, to je takisto FAKT.

clari
30. apr 2013

nie vsetky choditkove deti spickuju, nie vsetky deti skor stvornozkuju ako chodia, nie vsetky deti maju rovnaky temperament...a nie vsetky matky su SUPERMATKY, ako zopar tych mudrych, co ta tu idu ukamenovat, ale s tym si musela pri otvarani tejto temy ratat. Svoje dieta milujes a preto sa zaujimas o nazor, aby si mu neuskodila, to je super. Ale aj tak sa budes musiet rozhodnut sama. Choditka boli, su a budu a takisto stale budu aj rozne nazory na ne. Keby tak straaaasne skodili, uz su davno zakazane 🙂 Prajem spravne rozhodnutie pre dobro tvojej dcerky 😉

billam
30. apr 2013

@clari az na to, že nemusím byt supermatka, aby som pochopila, že choditko dieťaťu škodí...a ďalšia vec...predstav si, že v USA a v Kanade sú choditka zakázané...u nás - čistý biznis, lebo sa spoliehajú na matky, ktore si to kúpia 🙂