Čierne mazivo v uškách dieťaťa. Je to normálne?

saskia.chester
4. sep 2009

baby poradte je to normalne ked ma stale doslova cierne mazivo v uskach kazdy den?

isis
4. sep 2009

Hm, asi nie. A zvlastna je ta farba. Asi by som isla doktorke. Ja cistim asi raz za tyzden alebo aj dva tyzdne ale vzdy len normalny zlty maz.

nevesta
4. sep 2009

Zbehni k Dr, moze to byt infekcia. Maz by mal but zlty 😉

saskia.chester
autor
4. sep 2009

baby preboha nestraste vazne to je az k doktorke? ☹

saskia.chester
autor
4. sep 2009

isis ty cistis uska raz za tyzden?fiiiha keby som tak ja robila asi by mala ohluchla 😕

mamutka
4. sep 2009

toto sranda asi nebude, u psov by sa to zvalilo asi na kvasinky a sla by som hned k veterinarovi,
chod s drobcom urcite k Mudre

isis
4. sep 2009

no ja si to presne napamatam, cistim ked vidim z uska alebo na tom lalocku maz. Mala s tym nema ziadny problem. Viem ze sa nemaju cistit vobec ale dvakrat som odtial vytiahla tolko mazu ze musela byt hadam hlucha 😉 A ano aj my mame doma psika a s tymto by som isla hned na veterinu, uz sa na tom stalo myslim dvakrat.Teda nechcem porovnavat deti so psom alebo cooo 🙂

domeenika
4. sep 2009

Aj ja som si myslela ze mojej krpatej sa velmi spinia, ale vzdy mala len zlty maz.. dokonca som sa to pytala aj doktora a povedal, ze je to normalne, ze proste niektori ludia to maju tak.. ale maz je zlty.. cistim jej tak 3x do tyzdna.. proste ked vidim, ze ma spinavsie tak vycistim.. ale s tym ciernym mazom by som urcite sla k doktorovi.. len ma napadlo, nemoze to byt primes uschnutej krvi? nic ine ma nenapada.. prajem vela stastia

mamutka
4. sep 2009

saskia, vytiahnut z dietatka daco cierne, to urcite bude na navstevu o doktorky, teda pokial to nebude extra tmave hovienko 🙂 neboj sa, ale iste chod

saskia.chester
autor
4. sep 2009

baby dakujem pekne za radu...myslela som ze to kazde dieta ma ☹ ...tak asi stym naozaj musim ist...a ked ma pes cierne mazivo tak to je zle?

simonka99
4. sep 2009

my cistime asi 2x za tyzden,ale k tomu cisteniu len tolko,ze svagrina ma dcerku,ktora mala nabeh na zapal usiek a lekarka na usnom povedala-necistit vobec,to co tam nepatri,to vypadne same.Takze ona uz malej asi 2 roky necistila uska a vsetko je ok.

saska.t
4. sep 2009

kocky je to presne syndrom "cim viac cistis,tym viac sa spinia" je to normalny jav, palickami podporujes obnovovanie tvorby mazu, preto sa odporuca pri kazdom kupani preplachnut uska vodou a palickou len 1x do tyzdna, robim to tak aj na sebe a vsetko je v naprostom poriadku... 😉 aj to len cistit vonkajsi zvukovod

cicuska
4. sep 2009

baby ozaj netreba palickami moc cistit, ja len zvonka zvkovod vycistim to co povypadava a minule naozaj malej vypadol taky kusisko mazu, a sam od seba.Ono si to telo vie asi samo poradit s tymi usami.Vaj s palickami to len dalej posunieme dovnutra.

atrami
4. sep 2009

Ja čistím po kúpaní. Deťom sa tvorí nadmerne mazivo, takže vytieram pravidelne.

Ta farba mi moc nesedí.

saska.t
4. sep 2009

atrami- tvori sa preto, lebo to palickou podporujes potvrdi ti to kazdy ORL...

atrami
5. sep 2009

saska,
synovia to majú dedičné. Riešili sme to na ORL. Zvukovod majú čistý. Len mazivo majú redšie, tak im vyteká von. Čistím len zvonka.

molnarovak
5. sep 2009

presne tak, uško sa má čistiť len zvonka. Mne moja mama kedysi pravdelne čistila ucho, ako to vtedy kázali, až celkom po bubienok. Strašne ma to bolelo a pravidelne som musela chodiť na ušné, pretože sa mi stále opakoval zápal stredného ucha. Mama si myslela, že to je z toho, že mám zle vyčistené uši, takže mi ich čistila ešte dôkladnejšie, čím vlastne nechtiac spôsobovala, že sa mi ten zápal stále opakoval. Teraz mám taký problém, že sa mi vôbec netvorí maz v uchu. Neviem, či je to normálne, ale ja nemám v uchu absolútne nič. 😅

henikav1
5. sep 2009

Moj syncek ma odmalicka citlive uska kazdy lekar mi doteraz povedal, cistit len zvonka. Dovnutra mame len taky sprey na cistenie. To mu streknem predtym ako ide do vane a potom vo vani uz len trosku preplachneme vodou a zvonka vysusime osuskou

kobyliacik
5. sep 2009

Naša má tiež viac mazu, pýtala som sa lekárky dvakrát a povedala, že je to ok, zakaždým skontrolovala, že či tam niečo nie je a nebolo. Čistím, až keď vidím, že maz je na dosah teho končeka tyčinky a maz sme mali vždy žltý.

saskia.chester
autor
30. sep 2009

dakujem pekne 😉

matabo
5. apr 2016

Ahojte žienky,čítam tu a každá píšete na žlté mazivo v ušku u deti až na jednu pani,ktorá pisala o čiernej farbe,no my máme hnedo červenú farbu, neviem či to je ok,malý mal zapal stredneho uska pred pol rokom,ale o mazivu sme nič nerozprávali s doktorom,neviete niektorá, či je to normálne?ďakujem :D